Ops Composite Systems AS
Score · regnskapsår 2024
9av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 2 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Mikro: 1 139 av 1 165 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 4 349 av 4 408 · Industri
Profil
Bever · Byggmester
Lavere lønnsomhet, lavere soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2024, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 6 og soliditet 0 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024. Metode
Mot sektoren
Ops Composite Systems AS ligger 41 poeng under medianen for selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024.
Medianscore 50 blant 1 165 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024: driftsmargin −16,3 % (median 3,0 %) og egenkapitalandel −68,1 % (median 36,6 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 8 MNOK | 4 MNOK |
| Driftsmargin | −16,3 % | 3,0 % |
| Resultatmargin | −16,4 % | 2,5 % |
| Totalrentabilitet | −106,3 % | 6,2 % |
| Egenkapitalandel | −68,1 % | 36,6 % |
| Gjeldsgrad | – | 1,23 |
| Likviditetsgrad 1 | 0,46 | 1,55 |
| Omsetningsvekst | −3,9 % | 5,8 % |
| Omsetning per ansatt | 0,52 MNOK | 0,64 MNOK |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 9 gjør Ops Composite Systems AS det bedre enn 2 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor (1 165 selskaper) i 2024.
Score 2023–2025
- Ops Composite Systems AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor
Hva tallene sier
Ops Composite Systems AS hadde en driftsmargin på −16,3 % og en egenkapitalandel på −68,1 % i 2024, og er nr. 4 349 av 4 408 rangerte selskaper i Industri.
Fra 2023 til 2024: egenkapitalandelen falt fra 7,5 % til −68,1 % og driftsmarginen falt fra −1,4 % til −16,3 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2024.
Tre enkle metoder
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 22,2 | ikke meningsfull |
| EV/EBIT | 18,6 | ikke meningsfull |
| P/B | 3,0 | ikke meningsfull |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med børsmultipler og faste justeringer. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
- kritisk
Egenkapitalen er negativ. Hvordan skal den styrkes, og hva sier långivere og revisor om fortsatt drift?
Tallgrunnlag: Egenkapitalandel −68,1 % (median 36,6 %).
- kritisk
Vurder å styrke likviditeten: kortsiktig gjeld er 2,2 ganger omløpsmidlene.
Tallgrunnlag: Likviditetsgrad 1 0,46 (median 1,55).
- følg med
Selskapet har underskudd før skatt. Er det engangsposter, eller et mønster?
Tallgrunnlag: Resultatmargin −16,4 % (median 2,5 %).
- følg med
Driftsmarginen er lavere enn hos tre av fire i sektoren. Hvor skiller kostnadene seg fra konkurrentene?
Tallgrunnlag: Driftsmargin −16,3 % (median 3,0 %).
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 0,0 % av gjelden i 2024. Styringsrenten var i snitt 4,50 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
- kritisk Negativ egenkapital
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2022, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin 0,2 %. Basert på de 10 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 6 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 0 | vekt 25 % |
| Likviditet | 9 | vekt 15 % |
| Vekst | 30 | vekt 15 % |
| Konsistens | 7 | vekt 15 % |
Varighet: 16 (snitt over 2 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Ops Composite Systems AS?
Driftsmarginen var −16,3 % i 2024, mot en median på 3,0 % blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor. Totalrentabiliteten var −106,3 %. Selskapet hadde underskudd før skatt.
Hvor solid er Ops Composite Systems AS?
Egenkapitalandelen var −68,1 % i 2024 (median 36,6 %). Egenkapitalen er negativ, så gjelden er større enn eiendelene.
Hvordan er likviditeten i Ops Composite Systems AS?
Likviditetsgrad 1 var 0,46 i 2024 (median 1,55). Omløpsmidlene dekket ikke den kortsiktige gjelden.
Hvordan står Ops Composite Systems AS i Industri?
Ops Composite Systems AS er nr. 4 349 av 4 408 rangerte selskaper i Industri for 2024. Blant selskaper i Morning-klassen Mikro er det nr. 1 139 av 1 165. Omsetningen endret seg −3,9 % fra året før.
Konsernstruktur · 2025
4 selskaper i konsernet ifølge aksjonærregisteret for 2025. Et selskap regnes som datterselskap når et norsk selskap eier mer enn halvparten av aksjene.
Ingen eier har mer enn halvparten av aksjene i Ops Eiendom AS.
Konsernregnskap. Ops Eiendom AS for 2025: indeks 56 av 100, nr. 55 av 158 konsern. Se konsernregnskapet
Konsernet i tall
- Sektorer
- Industri (2 selskaper), Eiendom (1 selskap) 3 av 4 selskaper i treet har regnskap hos oss. Sektorene er sortert etter selskapenes egen omsetning, som også har salg mellom selskapene i konsernet.
- Ansatte i Norge
- 71 i alt. Kristiansand 71 Registrerte ansatte i Enhetsregisteret, etter kommunen der selskapet har forretningsadresse. Ansatte kan arbeide andre steder.
-
Ops Eiendom AS
-
Ops Solutions AS
- Ops Composite Systems AS du er her
- Ops Composite Solutions AS
-
Tolk tallene med forsiktighet: et selskap i et konsern kan se solid ut på grunn av konsernbidrag, eller svakt fordi utbytte går opp til morselskapet. Tallene er indikasjoner, ikke fasit.
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister 2025 (flertallseier med over 50 % av aksjene). Stemmerettsavtaler og eierskap via utlandet er ikke med.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 995679604
- Org.form
- AS
- Sektor
- Industri (33.190)
- Morning selskapsklasse
- Mikro
- Ansatte
- 16 registrert 10. juni 2026
- Stiftet
- 9. juni 2010 16 år i drift
- Aksjekapital
- 0,10 MNOK
- Forretningsadresse
- Buråsen 20, 4636 KRISTIANSAND S
- Kommune
- Kristiansand rang 2–6 av 11 i KOSTRA-gruppe 12
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 1. november 2026. Bare navn vises.
Aksjonærer (2025)
- Antall aksjonærer
- 1 (én eier)
- Største eier
- 100,0 %
- Fordeling
- selskaper 100 % · privatpersoner 0 % · utenlandske 0 %
- Eid fra samme kommune
- 100 %
- Konsernkjede
-
Eies av: Ops Solutions AS (100 %)
Øverste eier: Ops Eiendom AS
- Ops Solutions AS · 100,0 %
Selskapet er nytt i aksjonærregisteret i 2025.
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister per 2025. Tallene kan være eldre enn dagens eierforhold. Privatpersoner vises ikke med navn.
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Er dette ditt selskap? Foreslå endringer eller legg til informasjon
Tallene ble sist hentet 5. november 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 24 | 9 | 32 | |
| Rang | 3 631 | 4 349 | 3 669 | |
| Driftsmargin | −1,4 % | −16,3 % | 1,2 % | |
| Totalrentabilitet | −4,8 % | −106,3 % | 7,3 % | |
| Egenkapitalandel | 7,5 % | −68,1 % | 6,6 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 1,08 | 0,46 | 0,93 | |
| Omsetningsvekst | – | −3,9 % | 44,3 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 8,7 MNOK | 8,4 MNOK | 12,1 MNOK |
| Driftsresultat | −0,1 MNOK | −1,4 MNOK | 0,1 MNOK |
| Resultat før skatt | −0,2 MNOK | −1,4 MNOK | 0,1 MNOK |
| Skattekostnad | 0,0 MNOK | −0,3 MNOK | 0,0 MNOK |
| Årsresultat | −0,2 MNOK | −1,1 MNOK | 0,1 MNOK |
| Finanskostnader | 0,1 MNOK | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK |
| Sum eiendeler | 2,6 MNOK | 1,3 MNOK | 2,1 MNOK |
| Omløpsmidler | 2,6 MNOK | 1,0 MNOK | 1,8 MNOK |
| Egenkapital | 0,2 MNOK | −0,9 MNOK | 0,1 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 0,1 MNOK | −1,0 MNOK | 0,0 MNOK |
| Sum gjeld | 2,4 MNOK | 2,2 MNOK | 1,9 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 2,4 MNOK | 2,2 MNOK | 1,9 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 5. november 2026, regnskaps-id 6104313.
Videre
Lignende selskaper
- Weldtech AS indeks 9, nr. 4 345 · sammenlign
- Maxim Gandrudbakken AS indeks 9, nr. 4 346 · sammenlign
- Npp AS indeks 9, nr. 4 351 · sammenlign
- JH Mekaniske AS indeks 9, nr. 4 353 · sammenlign
- HT Industri AS indeks 8, nr. 4 354 · sammenlign