One2cel AS
Score · regnskapsår 2023
68av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 76 % av selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2023. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Mellomstore: 785 av 3 281 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 4 891 av 21 088 · Handel
Profil
Løve · Leder
Høy lønnsomhet, høy soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2023, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 70 og soliditet 65 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2023. Metode
Mot sektoren
One2cel AS ligger 18 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2023.
Medianscore 50 blant 3 281 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2023: driftsmargin 2,5 % (median 2,9 %) og egenkapitalandel 39,8 % (median 29,5 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 368 MNOK | 91 MNOK |
| Driftsmargin | 2,5 % | 2,9 % |
| Resultatmargin | 2,6 % | 2,7 % |
| Totalrentabilitet | 37,5 % | 11,6 % |
| Egenkapitalandel | 39,8 % | 29,5 % |
| Gjeldsgrad | 1,52 | 2,32 |
| Likviditetsgrad 1 | 1,65 | 1,39 |
| Omsetningsvekst | – | 5,2 % |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2023. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 68 gjør One2cel AS det bedre enn 76 % av selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor (3 281 selskaper) i 2023.
Score 2023–2025
- One2cel AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor
Hva tallene sier
One2cel AS hadde en driftsmargin på 2,5 % og en egenkapitalandel på 39,8 % i 2023, og er nr. 4 891 av 21 088 rangerte selskaper i Handel.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2023.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 10 MNOK og 81 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | 76 MNOK |
| EV/EBIT | 8,0 | 81 MNOK |
| P/B | 1,0 | 10 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
Ingen regler slo ut for dette året.
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 0,1 % av gjelden i 2023. Styringsrenten var i snitt 3,54 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2022, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin 1,5 %. Basert på de 11 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 70 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 65 | vekt 25 % |
| Likviditet | 64 | vekt 15 % |
| Vekst | – | mangler data, ikke med |
| Konsistens | 71 | vekt 15 % |
Indeksversjon 2. Datakompletthet 85 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er One2cel AS?
Driftsmarginen var 2,5 % i 2023, mot en median på 2,9 % blant selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor. Totalrentabiliteten var 37,5 %.
Hvor solid er One2cel AS?
Egenkapitalandelen var 39,8 % i 2023 (median 29,5 %). Gjeldsgraden var 1,52 (median 2,32).
Hvordan er likviditeten i One2cel AS?
Likviditetsgrad 1 var 1,65 i 2023 (median 1,39).
Hvordan står One2cel AS i Handel?
One2cel AS er nr. 4 891 av 21 088 rangerte selskaper i Handel for 2023. Blant selskaper i Morning-klassen Mellomstore er det nr. 785 av 3 281.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 995683326
- Org.form
- AS
- Sektor
- Handel (46.500)
- Morning selskapsklasse
- Mellomstore
- Ansatte
- 0–4 (ikke registrert)
- Stiftet
- 1. juni 2010 16 år i drift
- Aksjekapital
- 1,00 MNOK
- Forretningsadresse
- Trondheimsveien 183, 2020 SKEDSMOKORSET (LILLESTRØM)
- Kommune
- Lillestrøm rang 7 av 11 i KOSTRA-gruppe 12
- Siste innsendte regnskap
- 2025
- Nettside
- www.one2cel.no
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 29. oktober 2026. Bare navn vises.
Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.
Kommer · ikke bygget ennå
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 29. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 68 | 27 | 46 | |
| Rang | 4 891 | 18 903 | 13 583 | |
| Driftsmargin | 2,5 % | 2,5 % | 2,3 % | |
| Totalrentabilitet | 37,5 % | 9,3 % | 18,2 % | |
| Egenkapitalandel | 39,8 % | 9,8 % | 18,8 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 1,65 | 1,11 | 1,23 | |
| Omsetningsvekst | – | −3,2 % | 8,5 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 368,0 MNOK | 356,3 MNOK | 386,4 MNOK |
| Driftsresultat | 9,3 MNOK | 8,8 MNOK | 8,8 MNOK |
| Resultat før skatt | 9,7 MNOK | 9,8 MNOK | 10,0 MNOK |
| Årsresultat | 7,6 MNOK | 7,6 MNOK | 7,8 MNOK |
| Finanskostnader | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK |
| Sum eiendeler | 26,0 MNOK | 105,1 MNOK | 55,2 MNOK |
| Omløpsmidler | 25,9 MNOK | 105,0 MNOK | 55,1 MNOK |
| Egenkapital | 10,3 MNOK | 10,3 MNOK | 10,4 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 9,3 MNOK | 9,3 MNOK | 9,4 MNOK |
| Sum gjeld | 15,7 MNOK | 94,8 MNOK | 44,8 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 15,7 MNOK | 94,8 MNOK | 44,8 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 29. oktober 2026, regnskaps-id 4838483.
Videre
Lignende selskaper
- Thermia Norge AS indeks 68, nr. 4 883 · sammenlign
- Canon Business Center Vestfold Telemark AS indeks 68, nr. 4 907 · sammenlign
- Schive AS indeks 68, nr. 4 910 · sammenlign
- Abbott Medical Norway AS indeks 68, nr. 4 911 · sammenlign
- Land Handel AS indeks 68, nr. 4 912 · sammenlign