Tana Motorsenter AS
Score · regnskapsår 2025
81av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 97 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Mikro: 319 av 11 287 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 607 av 22 949 · Handel
Profil
Løve · Leder
Høy lønnsomhet, høy soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 69 og soliditet 98 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Metode
Mot sektoren
Tana Motorsenter AS ligger 31 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025.
Medianscore 50 blant 11 284 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025: driftsmargin 12,0 % (median 2,6 %) og egenkapitalandel 95,0 % (median 33,5 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 1 MNOK | 4 MNOK |
| Driftsmargin | 12,0 % | 2,6 % |
| Resultatmargin | 12,2 % | 2,1 % |
| Totalrentabilitet | 9,0 % | 6,1 % |
| Egenkapitalandel | 95,0 % | 33,5 % |
| Gjeldsgrad | 0,05 | 1,25 |
| Likviditetsgrad 1 | 19,97 | 1,74 |
| Omsetningsvekst | 68,1 % | 4,0 % |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 81 gjør Tana Motorsenter AS det bedre enn 97 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor (11 287 selskaper) i 2025.
Score 2023–2025
- Tana Motorsenter AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor
Tana Motorsenter AS har score 81 for 2025, rang 607 av 22 949 i sektoren.
Sterkest: Soliditet: persentil 98 mot sammenlignbare, egenkapitalandel 95,0 % mot median 33,5 %. Likviditet: persentil 98 mot sammenlignbare, likviditetsgrad 1 19,97 mot median 1,74.
Ingen områder ligger klart under sammenlignbare.
Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen
Hva tallene sier
Tana Motorsenter AS hadde en driftsmargin på 12,0 % og en egenkapitalandel på 95,0 % i 2025, og er nr. 607 av 22 949 rangerte selskaper i Handel.
Fra 2024 til 2025: gikk fra underskudd til overskudd før skatt og driftsmarginen steg fra −6,6 % til 12,0 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 1 MNOK og 2 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | 1 MNOK |
| EV/EBIT | 8,0 | 2 MNOK |
| P/B | 1,0 | 2 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
- positiv
I øvre kvartil på lønnsomhet, soliditet og likviditet. Hva skiller dette selskapet fra resten av sektoren?
Tallgrunnlag: Driftsmargin 12,0 % (median 2,6 %); Egenkapitalandel 95,0 % (median 33,5 %); Likviditetsgrad 1 19,97 (median 1,74).
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2022, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin 1,5 %. Basert på de 11 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 69 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 98 | vekt 25 % |
| Likviditet | 98 | vekt 15 % |
| Vekst | 89 | vekt 15 % |
| Konsistens | 54 | vekt 15 % |
Varighet: 86 (snitt over 2 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Tana Motorsenter AS?
Driftsmarginen var 12,0 % i 2025, mot en median på 2,6 % blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor. Totalrentabiliteten var 9,0 %.
Hvor solid er Tana Motorsenter AS?
Egenkapitalandelen var 95,0 % i 2025 (median 33,5 %). Gjeldsgraden var 0,05 (median 1,25).
Hvordan er likviditeten i Tana Motorsenter AS?
Likviditetsgrad 1 var 19,97 i 2025 (median 1,74).
Hvordan står Tana Motorsenter AS i Handel?
Tana Motorsenter AS er nr. 607 av 22 949 rangerte selskaper i Handel for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Mikro er det nr. 319 av 11 287. Omsetningen endret seg 68,1 % fra året før.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 995698293
- Org.form
- AS
- Sektor
- Handel (47.632)
- Morning selskapsklasse
- Mikro
- Ansatte
- 0–4 (ikke registrert)
- Stiftet
- 23. juni 2010 16 år i drift
- Aksjekapital
- 0,60 MNOK
- Forretningsadresse
- Tanafjordveien 1814, 9841 TANA
- Kommune
- Tana rang 9–23 av 28 i KOSTRA-gruppe 6
- Revisjon
- Revisjon fravalgt fra 15. november 2011
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 29. oktober 2026. Bare navn vises.
Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.
Kommer · ikke bygget ennå
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 29. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 90 | – | 81 | |
| Rang | 439 | – | 607 | |
| Driftsmargin | 32,2 % | −6,6 % | 12,0 % | |
| Totalrentabilitet | 30,5 % | −3,1 % | 9,0 % | |
| Egenkapitalandel | 85,7 % | 93,9 % | 95,0 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 6,98 | 16,48 | 19,97 | |
| Omsetningsvekst | – | −56,0 % | 68,1 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 1,9 MNOK | 0,8 MNOK | 1,4 MNOK |
| Driftsresultat | 0,6 MNOK | −0,1 MNOK | 0,2 MNOK |
| Resultat før skatt | 0,6 MNOK | −0,1 MNOK | 0,2 MNOK |
| Årsresultat | 0,5 MNOK | −0,1 MNOK | 0,1 MNOK |
| Finanskostnader | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK | – |
| Sum eiendeler | 2,0 MNOK | 1,7 MNOK | 1,9 MNOK |
| Omløpsmidler | 2,0 MNOK | 1,7 MNOK | 1,9 MNOK |
| Egenkapital | 1,7 MNOK | 1,6 MNOK | 1,8 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 1,1 MNOK | 1,0 MNOK | 1,2 MNOK |
| Sum gjeld | 0,3 MNOK | 0,1 MNOK | 0,1 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 0,3 MNOK | 0,1 MNOK | 0,1 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 29. oktober 2026, regnskaps-id 6992454.
Videre
Lignende selskaper
- Metcon AS indeks 81, nr. 603 · sammenlign
- Jet Vac AS indeks 81, nr. 604 · sammenlign
- Jacobsen Maskin AS indeks 81, nr. 605 · sammenlign
- Celma AS indeks 81, nr. 610 · sammenlign
- Arctic Souvenir AS indeks 81, nr. 614 · sammenlign