Staticus Norge AS
Score · regnskapsår 2024
46av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 41 % av selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2024. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Mellomstore: 1 022 av 1 723 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 11 196 av 19 403 · Bygg og anlegg
Profil
Gepard · Sprinter
Høy lønnsomhet, lavere soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2024, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 60 og soliditet 19 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2024. Metode
Mot sektoren
Staticus Norge AS ligger 5 poeng under medianen for selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2024.
Medianscore 51 blant 1 723 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2024: driftsmargin 1,4 % (median 4,6 %) og egenkapitalandel 17,5 % (median 30,1 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 402 MNOK | 90 MNOK |
| Driftsmargin | 1,4 % | 4,6 % |
| Resultatmargin | 3,2 % | 4,6 % |
| Totalrentabilitet | 38,4 % | 11,8 % |
| Egenkapitalandel | 17,5 % | 30,1 % |
| Gjeldsgrad | 4,71 | 2,28 |
| Likviditetsgrad 1 | 0,47 | 1,39 |
| Omsetningsvekst | 74,2 % | 5,7 % |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2024. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 46 gjør Staticus Norge AS det bedre enn 41 % av selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor (1 723 selskaper) i 2024.
Score 2023–2025
- Staticus Norge AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor
Hva tallene sier
Staticus Norge AS hadde en driftsmargin på 1,4 % og en egenkapitalandel på 17,5 % i 2024, og er nr. 11 196 av 19 403 rangerte selskaper i Bygg og anlegg.
Fra 2023 til 2024: omsetningen økte med 74 % og egenkapitalandelen steg fra 6,5 % til 17,5 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2024.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 19 MNOK og 100 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | 100 MNOK |
| EV/EBIT | 8,0 | 39 MNOK |
| P/B | 1,0 | 19 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
- kritisk
Vurder å styrke likviditeten: kortsiktig gjeld er 2,1 ganger omløpsmidlene.
Tallgrunnlag: Likviditetsgrad 1 0,47 (median 1,39).
- følg med
Driftsmarginen er lavere enn hos tre av fire i sektoren. Hvor skiller kostnadene seg fra konkurrentene?
Tallgrunnlag: Driftsmargin 1,4 % (median 4,6 %).
- følg med
Sterk vekst med svak likviditet. Er veksten finansiert, eller binder den opp kapital selskapet ikke har?
Tallgrunnlag: Omsetningsvekst 74,2 % (median 5,7 %); Likviditetsgrad 1 0,47 (median 1,39).
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 32,3 % av gjelden i 2024. Styringsrenten var i snitt 4,50 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2021, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2021, med median driftsmargin 1,8 %. Basert på de 10 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 60 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 19 | vekt 25 % |
| Likviditet | 1 | vekt 15 % |
| Vekst | 94 | vekt 15 % |
| Konsistens | 62 | vekt 15 % |
Varighet: 32 (snitt over 2 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Staticus Norge AS?
Driftsmarginen var 1,4 % i 2024, mot en median på 4,6 % blant selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor. Totalrentabiliteten var 38,4 %.
Hvor solid er Staticus Norge AS?
Egenkapitalandelen var 17,5 % i 2024 (median 30,1 %). Gjeldsgraden var 4,71 (median 2,28).
Hvordan er likviditeten i Staticus Norge AS?
Likviditetsgrad 1 var 0,47 i 2024 (median 1,39). Omløpsmidlene dekket ikke den kortsiktige gjelden.
Hvordan står Staticus Norge AS i Bygg og anlegg?
Staticus Norge AS er nr. 11 196 av 19 403 rangerte selskaper i Bygg og anlegg for 2024. Blant selskaper i Morning-klassen Mellomstore er det nr. 1 022 av 1 723. Omsetningen endret seg 74,2 % fra året før.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 995706911
- Org.form
- AS
- Sektor
- Bygg og anlegg (43.990)
- Morning selskapsklasse
- Mellomstore
- Ansatte
- 0–4 (ikke registrert)
- Stiftet
- 8. juni 2010 16 år i drift
- Aksjekapital
- 0,10 MNOK
- Forretningsadresse
- Ruseløkkveien 34, 0251 OSLO
- Kommune
- Oslo rang 63–220 av 357 i landet
- Siste innsendte regnskap
- 2025
- Nettside
- www.staticus.com
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
- Daglig leder
- Ausra Vankeviciute
- Styrets leder
- Edita Baranauskaite
- Styremedlem
- Vytautas Vankevicius
- Styremedlem
- Tomas Bucas
- Revisor
- ERNST & Young AS
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 29. oktober 2026. Bare navn vises.
Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.
Kommer · ikke bygget ennå
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 29. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 18 | 46 | 20 | |
| Rang | 16 170 | 11 196 | 18 453 | |
| Driftsmargin | 1,7 % | 1,4 % | 2,9 % | |
| Totalrentabilitet | 12,7 % | 38,4 % | 6,3 % | |
| Egenkapitalandel | 6,5 % | 17,5 % | 5,8 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 0,40 | 0,47 | 0,51 | |
| Omsetningsvekst | – | 74,2 % | −55,8 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 230,7 MNOK | 401,8 MNOK | 177,6 MNOK |
| Driftsresultat | 4,0 MNOK | 5,5 MNOK | 5,1 MNOK |
| Resultat før skatt | 15,3 MNOK | 12,8 MNOK | 7,9 MNOK |
| Årsresultat | 11,9 MNOK | 10,0 MNOK | 6,2 MNOK |
| Finanskostnader | 2,5 MNOK | 29,1 MNOK | – |
| Sum eiendeler | 139,9 MNOK | 109,1 MNOK | 125,7 MNOK |
| Omløpsmidler | 51,0 MNOK | 39,2 MNOK | 55,9 MNOK |
| Egenkapital | 9,1 MNOK | 19,1 MNOK | 7,3 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 9,0 MNOK | 19,0 MNOK | 7,2 MNOK |
| Sum gjeld | 130,8 MNOK | 90,0 MNOK | 118,4 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 127,1 MNOK | 83,5 MNOK | 110,2 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 29. oktober 2026, regnskaps-id 5984419.
Videre
Lignende selskaper
- Ecosør AS indeks 47, nr. 11 173 · sammenlign
- Bjergabygg AS indeks 46, nr. 11 183 · sammenlign
- Follo Bygg og Eiendom AS indeks 46, nr. 11 197 · sammenlign
- Byggmester Trulsen AS indeks 46, nr. 11 220 · sammenlign
- Stoltz Rehab AS indeks 46, nr. 11 224 · sammenlign