Consto AS

Org.nr. 995754606 · Tromsø · Stiftet 2010 · 510 ansatte

Score · regnskapsår 2024

41av 100

Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 31 % av selskaper i Morning-klassen Store i samme sektor i 2024. Hva betyr det?

Rang i Morning-klassen Store: 102 av 147 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 13 104 av 19 395 · Bygg og anlegg

Profil

Elefant · Forvalter

Lavere lønnsomhet, høy soliditet

Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2024, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 18 og soliditet 62 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Store i samme sektor i 2024. Metode

Mot sektoren

Consto AS ligger 7 poeng under medianen for selskaper i Morning-klassen Store i samme sektor i 2024.

Medianscore 48 blant 147 selskaper.

Mot selskaper i Morning-klassen Store i samme sektor i 2024: driftsmargin −0,8 % (median 4,1 %) og egenkapitalandel 26,0 % (median 23,8 %).

Kilde: Regnskapsregisteret og EnhetsregisteretHentet 29. oktober 2026Meld feil
Nøkkeltall · 2024

Tallene bak scoren

Tallene bak scoren · 2024
MålSelskapetMedianBedre enn
Driftsinntekter4 845 MNOK886 MNOK
Driftsmargin −0,8 % 4,1 % 15 %
Resultatmargin 1,2 % 4,8 % vises, men teller ikke i indeksen
Totalrentabilitet 3,0 % 10,6 % 21 %
Egenkapitalandel 26,0 % 23,8 % 62 %
Gjeldsgrad 2,85 3,19 62 %
Likviditetsgrad 1 0,53 1,23 1 %
Omsetningsvekst 2 665,1 % 6,8 % 100 %
Omsetning per ansatt9,50 MNOK4,86 MNOK

Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Store i samme sektor i 2024. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.

Med indeks 41 gjør Consto AS det bedre enn 31 % av selskaper i Morning-klassen Store i samme sektor (147 selskaper) i 2024.

Over tid

Score 2023–2025

SelskapetMedian0255075100202320242025
  • Consto AS
  • Median: selskaper i Morning-klassen Store i samme sektor
Analyse · 2024

Hva tallene sier

Consto AS hadde en driftsmargin på −0,8 % og en egenkapitalandel på 26,0 % i 2024, og er nr. 13 104 av 19 395 rangerte selskaper i Bygg og anlegg.

Fra 2023 til 2024: omsetningen økte med 2 665 % og egenkapitalandelen falt fra 48,6 % til 26,0 %.

Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2024.

Estimert verdi · 2024

Tre enkle metoder

Metodene gir mellom 566 MNOK og 878 MNOK.

MetodeGrunnlagMultippelAnslag
P/E Årsresultat: 56,6 MNOK 10,0 566 MNOK
EV/EBIT Driftsresultat: −39,7 MNOK 8,0 ikke meningsfull
P/B Egenkapital: 877,7 MNOK 1,0 878 MNOK

Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket

Indikasjoner · 2024

Verdt å se nærmere på

  • følg med

    Vurder å styrke likviditeten: kortsiktig gjeld er 1,9 ganger omløpsmidlene.

    Tallgrunnlag: Likviditetsgrad 1 0,53 (median 1,23).

  • følg med

    Driftsmarginen er lavere enn hos tre av fire i sektoren. Hvor skiller kostnadene seg fra konkurrentene?

    Tallgrunnlag: Driftsmargin −0,8 % (median 4,1 %).

  • følg med

    Sterk vekst med svak likviditet. Er veksten finansiert, eller binder den opp kapital selskapet ikke har?

    Tallgrunnlag: Omsetningsvekst 2 665,1 % (median 6,8 %); Likviditetsgrad 1 0,53 (median 1,23).

Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.

Finanskostnadene var 1,8 % av gjelden i 2024. Styringsrenten var i snitt 4,50 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.

Se rente, priser og valuta for sektoren

Datakvalitet

Ingen avvik funnet i tallene.

Stresstest · 2021

Scenarioanalyse: sektorens svakeste år

Vi har ikke regnskap for 2021, sektorens svakeste år, for dette selskapet.

Det svakeste året for sektoren var 2021, med median driftsmargin 1,8 %. Basert på de 10 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode

Delindekser · 2024

Hva scoren består av

Lønnsomhet18 vekt 30 %
Soliditet62 vekt 25 %
Likviditet1 vekt 15 %
Vekst100 vekt 15 %
Konsistens32 vekt 15 %

Varighet: 43 (snitt over 2 år)

Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.

2024

Spørsmål og svar

Hvor lønnsomt er Consto AS?

Driftsmarginen var −0,8 % i 2024, mot en median på 4,1 % blant selskaper i Morning-klassen Store i samme sektor. Totalrentabiliteten var 3,0 %.

Hvor solid er Consto AS?

Egenkapitalandelen var 26,0 % i 2024 (median 23,8 %). Gjeldsgraden var 2,85 (median 3,19).

Hvordan er likviditeten i Consto AS?

Likviditetsgrad 1 var 0,53 i 2024 (median 1,23). Omløpsmidlene dekket ikke den kortsiktige gjelden.

Hvordan står Consto AS i Bygg og anlegg?

Consto AS er nr. 13 104 av 19 395 rangerte selskaper i Bygg og anlegg for 2024. Blant selskaper i Morning-klassen Store er det nr. 102 av 147. Omsetningen endret seg 2 665,1 % fra året før.

Konsernregnskap · 2025

32 av 100

Rang 108 av 126 konsern i Morning-klasse Store i Bygg og anlegg. Konsernene rangeres bare mot andre konsern i samme sektor og klasse, ikke mot enkeltselskaper.

Driftsinntekter, konsern
8 790 MNOK
Driftsresultat, konsern
92 MNOK
Resultat før skatt, konsern
130 MNOK
Sum eiendeler, konsern
4 254 MNOK
Egenkapital, konsern
1 060 MNOK
Nøkkeltall i konsernregnskapet mot selskapets eget regnskap
NøkkeltallKonsernetSelskapet alene (2024)
Driftsmargin1,0 % –
Totalrentabilitet3,0 % –
Egenkapitalandel24,9 % –
Likviditetsgrad 10,75 –
Omsetningsvekst0,8 % –

Konsernindeks tidligere år: 2023: 13 (115 av 116), 2024: 24 (109 av 121).

Samme formler og vekter som selskapsindeksen. Konsern og selskap summeres aldri, og konsernregnskapet er ikke med i sektorsnitt eller selskapsrangeringer.

Kilde: Brønnøysundregistrene, konsernregnskap 2025 (åpne data, NLOD 2.0).

Tolk tallene med forsiktighet: et selskap i et konsern kan se solid ut på grunn av konsernbidrag, eller svakt fordi utbytte går opp til morselskapet. Tallene er indikasjoner, ikke fasit.

Vi viser ikke konsernstrukturen, fordi åpne data ikke sier hvem som eier hvem.

Offentlige kontrakter

Tildelte kontrakter siden 2024
3
i 2 kunngjøringer (delkontrakter telles hver for seg)
Sum tildelt verdi siden 2024
verdi ikke oppgitt
3 kontrakter uten oppgitt verdi er ikke med i summen.
DatoOppdragsgiverKunngjøring VerdiCPV
26. mars 2025 Tromsø kommune Ny Tromsøhall - samspillsentreprise verdi ikke oppgitt (2 delkontrakter) 45212225
27. juni 2024 Andøy Kommune Andenes Omsorgsboliger verdi ikke oppgitt 45210000
12. desember 2018 Sykehusbygg HF Anskaffelse forprosjekt Nye Hammerfest sykehus inkl. Norges arktiske universitet og Hammerfest kommunes integrerte helsefunksjoner 35,0 MNOK 71300000
22. februar 2018 Sørmarka Flerbrukshall IKS BYGGENTREPRENØR, SYKKELVELODROM SOLA 188,0 MNOK 45210000
27. juni 2017 Sola kommune Nytt Sola Rådhus verdi ikke oppgitt 45000000
1. mai 2017 Hemnes kommune Finneidfjord Barnehage 6,7 MNOK 45210000

Basert på kunngjøringer i Doffin. Viser ikke avrop på rammeavtaler eller anskaffelser under kunngjøringsplikt. Verdier er oppgitt av oppdragsgiver.

Kilde: Doffin (DFØ), hentet 28. oktober 2026. Vinnere er koblet på organisasjonsnummer.

Inneholder data under norsk lisens for offentlige data (NLOD 2.0) tilgjengeliggjort av Doffin/Direktoratet for forvaltning og økonomistyring (DFØ). NLOD 2.0

Fra Enhetsregisteret

Org.nr.
995754606
Org.form
AS · del av et konsern
Sektor
Bygg og anlegg (41.000)
Morning selskapsklasse
Store
Ansatte
510 registrert 10. oktober 2026
Stiftet
15. juli 2010 16 år i drift
Aksjekapital
2,60 MNOK
Forretningsadresse
Sjølundvegen 2, 9016 TROMSØ
Kommune
Tromsø rang 9 av 11 i KOSTRA-gruppe 12
Siste innsendte regnskap
2025
LEI
5493002HIWCUTKZ7FC86 fornyes 27. september 2027

Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene

Eierskap og roller

Henter roller …

Kilde: Enhetsregisteret, hentet 29. oktober 2026. Bare navn vises.

Morselskap
Morselskap ikke rapportert

Kilde: GLEIF (Global Legal Entity Identifier Foundation), hentet 29. oktober 2026. Morselskap er det selskapet selv har rapportert til GLEIF.

Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.

Kommer · ikke bygget ennå

Feil i dataene?

Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.

Meld feil

Tallene ble sist hentet 29. oktober 2026.

Detaljer

Utvikling år for år · 2023–2025

Nøkkeltall202320242025Utvikling
Indeks444128
Rang10 91513 10416 998
Driftsmargin1,7 %−0,8 %−1,7 %
Totalrentabilitet2,8 %3,0 %2,7 %
Egenkapitalandel48,6 %26,0 %29,8 %
Likviditetsgrad 11,390,530,47
Omsetningsvekst–2 665,1 %−11,6 %

Regnskapstall

Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).

Nøkkeltall202320242025
Driftsinntekter175,2 MNOK4 845,4 MNOK4 284,0 MNOK
Driftsresultat3,0 MNOK−39,7 MNOK−74,3 MNOK
Resultat før skatt46,4 MNOK58,1 MNOK36,2 MNOK
Årsresultat42,0 MNOK56,6 MNOK39,2 MNOK
Finanskostnader28,3 MNOK44,6 MNOK45,7 MNOK
Sum eiendeler2 705,6 MNOK3 380,9 MNOK3 081,7 MNOK
Omløpsmidler1 508,8 MNOK1 309,5 MNOK960,5 MNOK
Egenkapital1 316,2 MNOK877,7 MNOK916,9 MNOK
Opptjent egenkapital42,0 MNOK–39,2 MNOK
Sum gjeld1 389,5 MNOK2 503,2 MNOK2 164,8 MNOK
Kortsiktig gjeld1 082,8 MNOK2 459,6 MNOK2 064,3 MNOK

Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 29. oktober 2026, regnskaps-id 5528273.