A-Gave AS
Score · regnskapsår 2025
75av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 92 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Mikro: 907 av 11 289 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 1 799 av 22 952 · Handel
Profil
Løve · Leder
Høy lønnsomhet, høy soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 77 og soliditet 93 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Metode
Mot sektoren
A-Gave AS ligger 25 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025.
Medianscore 50 blant 11 286 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025: driftsmargin 10,9 % (median 2,6 %) og egenkapitalandel 85,5 % (median 33,5 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 4 MNOK | 4 MNOK |
| Driftsmargin | 10,9 % | 2,6 % |
| Resultatmargin | 24,5 % | 2,1 % |
| Totalrentabilitet | 18,2 % | 6,1 % |
| Egenkapitalandel | 85,5 % | 33,5 % |
| Gjeldsgrad | 0,17 | 1,25 |
| Likviditetsgrad 1 | 6,95 | 1,74 |
| Omsetningsvekst | −19,2 % | 4,0 % |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 75 gjør A-Gave AS det bedre enn 92 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor (11 289 selskaper) i 2025.
Score 2023–2025
- A-Gave AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor
A-Gave AS har score 75 for 2025, rang 1 799 av 22 952 i sektoren.
Sterkest: Soliditet: persentil 93 mot sammenlignbare, egenkapitalandel 85,5 % mot median 33,5 %. Likviditet: persentil 92 mot sammenlignbare, likviditetsgrad 1 6,95 mot median 1,74.
Svakest: Vekst: persentil 13 mot sammenlignbare, omsetningsvekst −19,2 % mot median 4,0 %.
Verdt å se nærmere på
- Hva ligger bak svak vekst, og er det varig?
Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen
Hva tallene sier
A-Gave AS hadde en driftsmargin på 10,9 % og en egenkapitalandel på 85,5 % i 2025, og er nr. 1 799 av 22 952 rangerte selskaper i Handel.
Fra 2024 til 2025: omsetningen falt med 19 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 5 MNOK og 10 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | 10 MNOK |
| EV/EBIT | 8,0 | 5 MNOK |
| P/B | 1,0 | 6 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
- positiv
I øvre kvartil på lønnsomhet, soliditet og likviditet. Hva skiller dette selskapet fra resten av sektoren?
Tallgrunnlag: Driftsmargin 10,9 % (median 2,6 %); Egenkapitalandel 85,5 % (median 33,5 %); Likviditetsgrad 1 6,95 (median 1,74).
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 13,2 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2022, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin 1,5 %. Basert på de 11 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 77 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 93 | vekt 25 % |
| Likviditet | 92 | vekt 15 % |
| Vekst | 13 | vekt 15 % |
| Konsistens | 85 | vekt 15 % |
Varighet: 78 (snitt over 3 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er A-Gave AS?
Driftsmarginen var 10,9 % i 2025, mot en median på 2,6 % blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor. Totalrentabiliteten var 18,2 %.
Hvor solid er A-Gave AS?
Egenkapitalandelen var 85,5 % i 2025 (median 33,5 %). Gjeldsgraden var 0,17 (median 1,25).
Hvordan er likviditeten i A-Gave AS?
Likviditetsgrad 1 var 6,95 i 2025 (median 1,74).
Hvordan står A-Gave AS i Handel?
A-Gave AS er nr. 1 799 av 22 952 rangerte selskaper i Handel for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Mikro er det nr. 907 av 11 289. Omsetningen endret seg −19,2 % fra året før.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 996004678
- Org.form
- AS
- Sektor
- Handel (46.900)
- Morning selskapsklasse
- Mikro
- Ansatte
- 0–4 (ikke registrert)
- Stiftet
- 6. september 2010 16 år i drift
- Aksjekapital
- 0,10 MNOK
- Forretningsadresse
- Munthes plass 46, 1366 LYSAKER (BÆRUM)
- Kommune
- Bærum rang 1 av 11 i KOSTRA-gruppe 12
- Revisjon
- Revisjon fravalgt fra 3. juli 2019
- Siste innsendte regnskap
- 2025
- LEI
- 9845001F96IB56L5KM67 fornyes 23. februar 2027
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
- Daglig leder
- Ann-Karin Lindbakk Evensen
- Styrets leder
- Per Christian Evensen
- Styremedlem
- Ann-Karin Lindbakk Evensen
- Regnskapsfører
- Regnskapsbyrå AS
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 29. oktober 2026. Bare navn vises.
- Morselskap
- Ingen morselskap: eies av personer
Kilde: GLEIF (Global Legal Entity Identifier Foundation), hentet 31. oktober 2026. Morselskap er det selskapet selv har rapportert til GLEIF.
Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.
Kommer · ikke bygget ennå
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 29. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 85 | 75 | 75 | |
| Rang | 1 010 | 1 856 | 1 799 | |
| Driftsmargin | 10,8 % | 10,3 % | 10,9 % | |
| Totalrentabilitet | 17,6 % | 21,8 % | 18,2 % | |
| Egenkapitalandel | 79,6 % | 80,8 % | 85,5 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 4,90 | 5,21 | 6,95 | |
| Omsetningsvekst | – | −5,9 % | −19,2 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 5,8 MNOK | 5,5 MNOK | 4,4 MNOK |
| Driftsresultat | 0,6 MNOK | 0,6 MNOK | 0,5 MNOK |
| Resultat før skatt | 0,9 MNOK | 0,8 MNOK | 1,1 MNOK |
| Årsresultat | 0,7 MNOK | 0,7 MNOK | 1,0 MNOK |
| Finanskostnader | 0,0 MNOK | 0,5 MNOK | 0,1 MNOK |
| Sum eiendeler | 5,0 MNOK | 5,8 MNOK | 6,6 MNOK |
| Omløpsmidler | 5,0 MNOK | 5,8 MNOK | 6,6 MNOK |
| Egenkapital | 4,0 MNOK | 4,7 MNOK | 5,7 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 3,9 MNOK | 4,6 MNOK | 5,6 MNOK |
| Sum gjeld | 1,0 MNOK | 1,1 MNOK | 1,0 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 1,0 MNOK | 1,1 MNOK | 1,0 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 29. oktober 2026, regnskaps-id 6403681.
Videre
Lignende selskaper
- Vik Handel AS indeks 75, nr. 1 796 · sammenlign
- Pro VVS AS indeks 75, nr. 1 797 · sammenlign
- Vedner AS indeks 75, nr. 1 798 · sammenlign
- TONE S. Agentur AS indeks 75, nr. 1 800 · sammenlign
- Borgen Bil AS indeks 75, nr. 1 801 · sammenlign