Bømmelbas AS
Score · regnskapsår 2024
66av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 80 % av selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2024. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Mellomstore: 89 av 451 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 368 av 1 994 · Sjømat
Profil
Løve · Leder
Høy lønnsomhet, høy soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2024, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 70 og soliditet 62 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2024. Metode
Mot sektoren
Bømmelbas AS ligger 15 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2024.
Medianscore 51 blant 451 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2024: driftsmargin 26,7 % (median 11,6 %) og egenkapitalandel 43,7 % (median 34,9 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 78 MNOK | 110 MNOK |
| Driftsmargin | 26,7 % | 11,6 % |
| Resultatmargin | 25,9 % | 7,3 % |
| Totalrentabilitet | 13,5 % | 8,6 % |
| Egenkapitalandel | 43,7 % | 34,9 % |
| Gjeldsgrad | 1,29 | 1,78 |
| Likviditetsgrad 1 | 2,69 | 1,73 |
| Omsetningsvekst | 21,9 % | 6,9 % |
| Omsetning per ansatt | 4,88 MNOK | 5,17 MNOK |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2024. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 66 gjør Bømmelbas AS det bedre enn 80 % av selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor (451 selskaper) i 2024.
Score 2023–2025
- Bømmelbas AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor
Hva tallene sier
Bømmelbas AS hadde en driftsmargin på 26,7 % og en egenkapitalandel på 43,7 % i 2024, og er nr. 368 av 1 994 rangerte selskaper i Sjømat.
Fra 2023 til 2024: driftsmarginen steg fra 18,5 % til 26,7 % og omsetningen økte med 22 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2024.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 80 MNOK og 191 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | 158 MNOK |
| EV/EBIT | 8,0 | 191 MNOK |
| P/B | 1,0 | 80 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
Ingen regler slo ut for dette året.
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 4,4 % av gjelden i 2024. Styringsrenten var i snitt 4,50 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2022, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin −0,5 %. Basert på de 10 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 70 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 62 | vekt 25 % |
| Likviditet | 71 | vekt 15 % |
| Vekst | 74 | vekt 15 % |
| Konsistens | 55 | vekt 15 % |
Varighet: 63 (snitt over 2 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Bømmelbas AS?
Driftsmarginen var 26,7 % i 2024, mot en median på 11,6 % blant selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor. Totalrentabiliteten var 13,5 %.
Hvor solid er Bømmelbas AS?
Egenkapitalandelen var 43,7 % i 2024 (median 34,9 %). Gjeldsgraden var 1,29 (median 1,78).
Hvordan er likviditeten i Bømmelbas AS?
Likviditetsgrad 1 var 2,69 i 2024 (median 1,73).
Hvordan står Bømmelbas AS i Sjømat?
Bømmelbas AS er nr. 368 av 1 994 rangerte selskaper i Sjømat for 2024. Blant selskaper i Morning-klassen Mellomstore er det nr. 89 av 451. Omsetningen endret seg 21,9 % fra året før.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 996144054
- Org.form
- AS
- Sektor
- Sjømat (03.110)
- Morning selskapsklasse
- Mellomstore
- Ansatte
- 16 registrert 10. oktober 2026
- Stiftet
- 21. oktober 2010 16 år i drift
- Aksjekapital
- 2,93 MNOK
- Forretningsadresse
- Eidesvikvegen 63, 5443 BØMLO
- Kommune
- Bømlo rang 2 av 13 i KOSTRA-gruppe 8
- Siste innsendte regnskap
- 2025
- LEI
- 54930036N94P53E1FD70 fornyes 7. oktober 2027
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 29. oktober 2026. Bare navn vises.
- Morselskap
- Morselskap konsoliderer ikke selskapet
Kilde: GLEIF (Global Legal Entity Identifier Foundation), hentet 29. oktober 2026. Morselskap er det selskapet selv har rapportert til GLEIF.
Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.
Kommer · ikke bygget ennå
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 29. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 59 | 66 | 60 | |
| Rang | 725 | 368 | 605 | |
| Driftsmargin | 18,5 % | 26,7 % | 16,8 % | |
| Totalrentabilitet | 8,5 % | 13,5 % | 10,2 % | |
| Egenkapitalandel | 41,6 % | 43,7 % | 49,4 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 3,08 | 2,69 | 3,19 | |
| Omsetningsvekst | – | 21,9 % | 0,3 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 64,1 MNOK | 78,1 MNOK | 78,4 MNOK |
| Driftsresultat | 11,9 MNOK | 20,8 MNOK | 13,2 MNOK |
| Resultat før skatt | 11,5 MNOK | 20,2 MNOK | 13,3 MNOK |
| Årsresultat | 8,9 MNOK | 15,8 MNOK | 10,4 MNOK |
| Finanskostnader | 4,2 MNOK | 4,6 MNOK | 3,7 MNOK |
| Sum eiendeler | 183,2 MNOK | 183,9 MNOK | 166,0 MNOK |
| Omløpsmidler | 88,6 MNOK | 95,5 MNOK | 84,0 MNOK |
| Egenkapital | 76,2 MNOK | 80,3 MNOK | 82,1 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 24,7 MNOK | 28,8 MNOK | 30,7 MNOK |
| Sum gjeld | 107,0 MNOK | 103,6 MNOK | 83,9 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 28,8 MNOK | 35,5 MNOK | 26,3 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 29. oktober 2026, regnskaps-id 6000633.
Videre
Lignende selskaper
- Cermaq Group AS indeks 67, nr. 358 · sammenlign
- BK Fisk AS indeks 67, nr. 360 · sammenlign
- Strand Senior AS indeks 67, nr. 365 · sammenlign
- Måsøval Drift AS indeks 66, nr. 375 · sammenlign
- AS AQUA indeks 66, nr. 380 · sammenlign