RA Bygg AS
Score · regnskapsår 2025
79av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 96 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Mikro: 552 av 12 873 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 847 av 20 339 · Bygg og anlegg
Profil
Løve · Leder
Høy lønnsomhet, høy soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 90 og soliditet 78 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Metode
Mot sektoren
RA Bygg AS ligger 29 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025.
Medianscore 50 blant 12 866 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025: driftsmargin 23,7 % (median 3,5 %) og egenkapitalandel 63,3 % (median 32,8 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 7 MNOK | 3 MNOK |
| Driftsmargin | 23,7 % | 3,5 % |
| Resultatmargin | 23,2 % | 3,0 % |
| Totalrentabilitet | 36,4 % | 7,8 % |
| Egenkapitalandel | 63,3 % | 32,8 % |
| Gjeldsgrad | 0,58 | 1,43 |
| Likviditetsgrad 1 | 2,53 | 1,41 |
| Omsetningsvekst | 22,1 % | 6,1 % |
| Omsetning per ansatt | 1,30 MNOK | 0,88 MNOK |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 79 gjør RA Bygg AS det bedre enn 96 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor (12 873 selskaper) i 2025.
Score 2023–2025
- RA Bygg AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor
RA Bygg AS har score 79 for 2025, rang 847 av 20 339 i sektoren.
Sterkest: Lønnsomhet: persentil 90 mot sammenlignbare, driftsmargin 23,7 % mot median 3,5 %. Likviditet: persentil 79 mot sammenlignbare, likviditetsgrad 1 2,53 mot median 1,41.
Ingen områder ligger klart under sammenlignbare.
Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen
Hva tallene sier
RA Bygg AS hadde en driftsmargin på 23,7 % og en egenkapitalandel på 63,3 % i 2025, og er nr. 847 av 20 339 rangerte selskaper i Bygg og anlegg.
Fra 2024 til 2025: driftsmarginen steg fra 11,1 % til 23,7 % og egenkapitalandelen steg fra 39,1 % til 63,3 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 3 MNOK og 16 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | 12 MNOK |
| EV/EBIT | 8,0 | 16 MNOK |
| P/B | 1,0 | 3 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
- positiv
I øvre kvartil på lønnsomhet, soliditet og likviditet. Hva skiller dette selskapet fra resten av sektoren?
Tallgrunnlag: Driftsmargin 23,7 % (median 3,5 %); Egenkapitalandel 63,3 % (median 32,8 %); Likviditetsgrad 1 2,53 (median 1,41).
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 5,0 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2021, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2021, med median driftsmargin 1,8 %. Basert på de 10 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 90 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 78 | vekt 25 % |
| Likviditet | 79 | vekt 15 % |
| Vekst | 67 | vekt 15 % |
| Konsistens | 71 | vekt 15 % |
Varighet: 60 (snitt over 3 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er RA Bygg AS?
Driftsmarginen var 23,7 % i 2025, mot en median på 3,5 % blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor. Totalrentabiliteten var 36,4 %.
Hvor solid er RA Bygg AS?
Egenkapitalandelen var 63,3 % i 2025 (median 32,8 %). Gjeldsgraden var 0,58 (median 1,43).
Hvordan er likviditeten i RA Bygg AS?
Likviditetsgrad 1 var 2,53 i 2025 (median 1,41).
Hvordan står RA Bygg AS i Bygg og anlegg?
RA Bygg AS er nr. 847 av 20 339 rangerte selskaper i Bygg og anlegg for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Mikro er det nr. 552 av 12 873. Omsetningen endret seg 22,1 % fra året før.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 996239861
- Org.form
- AS
- Sektor
- Bygg og anlegg (41.000)
- Morning selskapsklasse
- Mikro
- Ansatte
- 5 registrert 10. mars 2026
- Stiftet
- 12. november 2010 15 år i drift
- Aksjekapital
- 0,10 MNOK
- Forretningsadresse
- Skimmelandsneset 32, 5440 MOSTERHAMN (BØMLO)
- Kommune
- Bømlo rang 2 av 13 i KOSTRA-gruppe 8
- Revisjon
- Revisjon fravalgt fra 19. september 2011
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 29. oktober 2026. Bare navn vises.
Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.
Kommer · ikke bygget ennå
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 29. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 47 | 55 | 79 | |
| Rang | 10 256 | 8 104 | 847 | |
| Driftsmargin | 4,0 % | 11,1 % | 23,7 % | |
| Totalrentabilitet | −1,6 % | 11,3 % | 36,4 % | |
| Egenkapitalandel | 39,5 % | 39,1 % | 63,3 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 1,19 | 1,29 | 2,53 | |
| Omsetningsvekst | – | −3,0 % | 22,1 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 5,5 MNOK | 5,3 MNOK | 6,5 MNOK |
| Driftsresultat | 0,2 MNOK | 0,6 MNOK | 1,5 MNOK |
| Resultat før skatt | 0,1 MNOK | 0,4 MNOK | 1,5 MNOK |
| Årsresultat | 0,1 MNOK | 0,3 MNOK | 1,2 MNOK |
| Finanskostnader | −0,2 MNOK | 0,2 MNOK | 0,1 MNOK |
| Sum eiendeler | 5,2 MNOK | 5,4 MNOK | 4,4 MNOK |
| Omløpsmidler | 1,2 MNOK | 1,5 MNOK | 4,0 MNOK |
| Egenkapital | 2,1 MNOK | 2,1 MNOK | 2,8 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 2,0 MNOK | 2,0 MNOK | 2,7 MNOK |
| Sum gjeld | 3,2 MNOK | 3,3 MNOK | 1,6 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 1,0 MNOK | 1,2 MNOK | 1,6 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 29. oktober 2026, regnskaps-id 6500675.
Videre
Lignende selskaper
- Byggmester Tjåland AS indeks 79, nr. 844 · sammenlign
- Bratland Bygg og Vedlikehold AS indeks 79, nr. 845 · sammenlign
- Mælen Blikk og Ventilasjon Holding AS indeks 79, nr. 848 · sammenlign
- Fibertek Miljø AS indeks 79, nr. 849 · sammenlign
- Fryd Subsea AS indeks 79, nr. 851 · sammenlign