Helsebemanning AS
Score · regnskapsår 2025
24av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 7 % av selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2025. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Mellomstore: 338 av 362 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 1 665 av 1 867 · Forretningsmessig tjenesteyting
Profil
Bever · Byggmester
Lavere lønnsomhet, lavere soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 40 og soliditet 16 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2025. Metode
Mot sektoren
Helsebemanning AS ligger 26 poeng under medianen for selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2025.
Medianscore 50 blant 362 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2025: driftsmargin 2,5 % (median 4,4 %) og egenkapitalandel 5,8 % (median 20,0 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 111 MNOK | 124 MNOK |
| Driftsmargin | 2,5 % | 4,4 % |
| Resultatmargin | 1,5 % | 4,3 % |
| Totalrentabilitet | 9,7 % | 11,1 % |
| Egenkapitalandel | 5,8 % | 20,0 % |
| Gjeldsgrad | 16,24 | 3,78 |
| Likviditetsgrad 1 | 0,57 | 1,13 |
| Omsetningsvekst | −16,5 % | 8,0 % |
| Omsetning per ansatt | 1,16 MNOK | 1,22 MNOK |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 24 gjør Helsebemanning AS det bedre enn 7 % av selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor (362 selskaper) i 2025.
Score 2023–2025
- Helsebemanning AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor
Helsebemanning AS har score 24 for 2025, rang 1 665 av 1 867 i sektoren.
Sterkest: Lønnsomhet: persentil 40 mot sammenlignbare, driftsmargin 2,5 % mot median 4,4 %.
Svakest: Likviditet: persentil 7 mot sammenlignbare, likviditetsgrad 1 0,57 mot median 1,13. Vekst: persentil 9 mot sammenlignbare, omsetningsvekst −16,5 % mot median 8,0 %.
Verdt å se nærmere på
- Egenkapitalandelen er svært lav. Vurder om selskapet tåler et dårlig år, og om det trengs mer egenkapital. Tallgrunnlag: egenkapitalandel 5,8 % (median 20,0 %).
- Vurder å styrke likviditeten: kortsiktig gjeld er 1,7 ganger omløpsmidlene. Tallgrunnlag: likviditetsgrad 1 0,57 (median 1,13).
- Hva ligger bak svak vekst, og er det varig?
Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen
Hva tallene sier
Helsebemanning AS hadde en driftsmargin på 2,5 % og en egenkapitalandel på 5,8 % i 2025, og er nr. 1 665 av 1 867 rangerte selskaper i Forretningsmessig tjenesteyting.
Fra 2024 til 2025: egenkapitalandelen falt fra 21,3 % til 5,8 % og omsetningen falt med 16 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 2 MNOK og 24 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | 17 MNOK |
| EV/EBIT | 8,0 | 24 MNOK |
| P/B | 1,0 | 2 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
- følg med
Egenkapitalandelen er svært lav. Vurder om selskapet tåler et dårlig år, og om det trengs mer egenkapital.
Tallgrunnlag: Egenkapitalandel 5,8 % (median 20,0 %).
- følg med
Vurder å styrke likviditeten: kortsiktig gjeld er 1,7 ganger omløpsmidlene.
Tallgrunnlag: Likviditetsgrad 1 0,57 (median 1,13).
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 4,0 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2026, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2026, med median driftsmargin −3,2 %. Basert på de 9 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 40 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 16 | vekt 25 % |
| Likviditet | 7 | vekt 15 % |
| Vekst | 9 | vekt 15 % |
| Konsistens | 36 | vekt 15 % |
Varighet: 29 (snitt over 3 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Helsebemanning AS?
Driftsmarginen var 2,5 % i 2025, mot en median på 4,4 % blant selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor. Totalrentabiliteten var 9,7 %.
Hvor solid er Helsebemanning AS?
Egenkapitalandelen var 5,8 % i 2025 (median 20,0 %). Gjeldsgraden var 16,24 (median 3,78).
Hvordan er likviditeten i Helsebemanning AS?
Likviditetsgrad 1 var 0,57 i 2025 (median 1,13). Omløpsmidlene dekket ikke den kortsiktige gjelden.
Hvordan står Helsebemanning AS i Forretningsmessig tjenesteyting?
Helsebemanning AS er nr. 1 665 av 1 867 rangerte selskaper i Forretningsmessig tjenesteyting for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Mellomstore er det nr. 338 av 362. Omsetningen endret seg −16,5 % fra året før.
Offentlige kontrakter
- Tildelte kontrakter siden 2024
- 2
- Sum tildelt verdi siden 2024
- verdi ikke oppgitt
- 1 kontrakter uten oppgitt verdi er ikke med i summen.
- Rammeavtaler
- 1
- Holdt utenfor summen: verdien er en ramme, ikke faktisk kjøp.
| Dato | Oppdragsgiver | Kunngjøring | Verdi |
|---|---|---|---|
| 28. juni 2024 | Nesbyen kommune | Innleie av leger, rammeavtale | verdi ikke oppgitt |
| 12. april 2024 | Kvam Herad | Vikarer til helsesektoren, rammeavtale | verdi ikke oppgitt |
| 26. november 2018 | Valdreskommunene v/Sør-Aurdal kommune | Anskaffelse av vikartjenester innen helse- og omsorgssektoren | 24,0 MNOK (rammeavtale) |
Basert på kunngjøringer i Doffin. Viser ikke avrop på rammeavtaler eller anskaffelser under kunngjøringsplikt. Verdier er oppgitt av oppdragsgiver.
Kilde: Doffin (DFØ), hentet 28. oktober 2026. Vinnere er koblet på organisasjonsnummer.
Inneholder data under norsk lisens for offentlige data (NLOD 2.0) tilgjengeliggjort av Doffin/Direktoratet for forvaltning og økonomistyring (DFØ). NLOD 2.0
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 996368807
- Org.form
- AS
- Sektor
- Forretningsmessig tjenesteyting (78.200)
- Morning selskapsklasse
- Mellomstore
- Ansatte
- 96 registrert 10. oktober 2026
- Stiftet
- 26. november 2010 15 år i drift
- Aksjekapital
- 0,21 MNOK
- Forretningsadresse
- Storgata 86, 2615 LILLEHAMMER
- Kommune
- Lillehammer rang 3–14 av 27 i KOSTRA-gruppe 9
- Siste innsendte regnskap
- 2025
- Nettside
- www.helsebemanning.no
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 31. oktober 2026. Bare navn vises.
Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.
Kommer · ikke bygget ennå
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 1. november 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 30 | 33 | 24 | |
| Rang | 1 426 | 1 501 | 1 665 | |
| Driftsmargin | −0,4 % | 0,8 % | 2,5 % | |
| Totalrentabilitet | −1,6 % | 4,9 % | 9,7 % | |
| Egenkapitalandel | 18,7 % | 21,3 % | 5,8 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 0,81 | 0,64 | 0,57 | |
| Omsetningsvekst | – | −12,4 % | −16,5 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 151,6 MNOK | 132,8 MNOK | 110,9 MNOK |
| Driftsresultat | −0,6 MNOK | 1,1 MNOK | 2,8 MNOK |
| Resultat før skatt | −1,6 MNOK | 0,0 MNOK | 1,7 MNOK |
| Årsresultat | −1,6 MNOK | 0,0 MNOK | 1,7 MNOK |
| Finanskostnader | 1,2 MNOK | 1,1 MNOK | 1,1 MNOK |
| Sum eiendeler | 27,1 MNOK | 23,9 MNOK | 28,8 MNOK |
| Omløpsmidler | 17,0 MNOK | 11,7 MNOK | 15,5 MNOK |
| Egenkapital | 5,1 MNOK | 5,1 MNOK | 1,7 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 4,9 MNOK | 4,9 MNOK | 1,5 MNOK |
| Sum gjeld | 22,0 MNOK | 18,8 MNOK | 27,1 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 21,1 MNOK | 18,3 MNOK | 27,1 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 1. november 2026, regnskaps-id 7239910.
Videre
Lignende selskaper
- Edda Group Norway AS indeks 24, nr. 1 657 · sammenlign
- Maskineriet AS indeks 24, nr. 1 659 · sammenlign
- Intermoor AS indeks 24, nr. 1 661 · sammenlign
- Rsv Gruppen AS indeks 24, nr. 1 663 · sammenlign
- Cba Fagformidling AS indeks 23, nr. 1 675 · sammenlign