Veronica AS

Org.nr. 996962288 · Smøla · Stiftet 2011

Score · regnskapsår 2024

68av 100

Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 85 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024. Hva betyr det?

Rang i Morning-klassen Mikro: 156 av 1 021 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 321 av 1 994 · Sjømat

Profil

Løve · Leder

Høy lønnsomhet, høy soliditet

Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2024, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 50 og soliditet 99 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024. Metode

Mot sektoren

Veronica AS ligger 18 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024.

Medianscore 50 blant 1 021 selskaper.

Mot selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024: driftsmargin 9,3 % (median 7,7 %) og egenkapitalandel 97,5 % (median 32,5 %).

Kilde: Regnskapsregisteret og EnhetsregisteretHentet 29. oktober 2026Meld feil
Nøkkeltall · 2024

Tallene bak scoren

Tallene bak scoren · 2024
MålSelskapetMedianBedre enn
Driftsinntekter2 MNOK3 MNOK
Driftsmargin 9,3 % 7,7 % 53 %
Resultatmargin 10,1 % 3,4 % vises, men teller ikke i indeksen
Totalrentabilitet 3,8 % 4,5 % 47 %
Egenkapitalandel 97,5 % 32,5 % 99 %
Gjeldsgrad 0,03 1,56 99 %
Likviditetsgrad 1 24,70 1,60 97 %
Omsetningsvekst −37,9 % −4,2 % 9 %

Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.

Med indeks 68 gjør Veronica AS det bedre enn 85 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor (1 021 selskaper) i 2024.

Over tid

Score 2023–2025

SelskapetMedian0255075100202320242025
  • Veronica AS
  • Median: selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor
Analyse · 2024

Hva tallene sier

Veronica AS hadde en driftsmargin på 9,3 % og en egenkapitalandel på 97,5 % i 2024, og er nr. 321 av 1 994 rangerte selskaper i Sjømat.

Fra 2023 til 2024: driftsmarginen falt fra 21,1 % til 9,3 % og omsetningen falt med 38 %.

Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2024.

Estimert verdi · 2024

Tre enkle metoder

Metodene gir mellom 1 MNOK og 5 MNOK.

MetodeGrunnlagMultippelAnslag
P/E Årsresultat: 0,1 MNOK 10,0 1 MNOK
EV/EBIT Driftsresultat: 0,2 MNOK
minus netto gjeld −0,3 MNOK
8,0 2 MNOK
P/B Egenkapital: 4,8 MNOK 1,0 5 MNOK

Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket

Indikasjoner · 2024

Verdt å se nærmere på

Ingen regler slo ut for dette året.

Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.

Finanskostnadene var 0,4 % av gjelden i 2024. Styringsrenten var i snitt 4,50 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.

Se rente, priser og valuta for sektoren

Datakvalitet

Ingen avvik funnet i tallene.

Stresstest · 2022

Scenarioanalyse: sektorens svakeste år

Vi har ikke regnskap for 2022, sektorens svakeste år, for dette selskapet.

Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin −0,5 %. Basert på de 10 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode

Delindekser · 2024

Hva scoren består av

Lønnsomhet50 vekt 30 %
Soliditet99 vekt 25 %
Likviditet97 vekt 15 %
Vekst9 vekt 15 %
Konsistens84 vekt 15 %

Varighet: 77 (snitt over 2 år)

Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.

2024

Spørsmål og svar

Hvor lønnsomt er Veronica AS?

Driftsmarginen var 9,3 % i 2024, mot en median på 7,7 % blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor. Totalrentabiliteten var 3,8 %.

Hvor solid er Veronica AS?

Egenkapitalandelen var 97,5 % i 2024 (median 32,5 %). Gjeldsgraden var 0,03 (median 1,56).

Hvordan er likviditeten i Veronica AS?

Likviditetsgrad 1 var 24,70 i 2024 (median 1,60).

Hvordan står Veronica AS i Sjømat?

Veronica AS er nr. 321 av 1 994 rangerte selskaper i Sjømat for 2024. Blant selskaper i Morning-klassen Mikro er det nr. 156 av 1 021. Omsetningen endret seg −37,9 % fra året før.

Fra Enhetsregisteret

Org.nr.
996962288
Org.form
AS
Sektor
Sjømat (03.110)
Morning selskapsklasse
Mikro
Ansatte
0–4 (ikke registrert)
Stiftet
1. mars 2011 15 år i drift
Aksjekapital
0,10 MNOK
Forretningsadresse
Østsideveien 821, 6570 SMØLA
Kommune
Smøla rang 4–22 av 28 i KOSTRA-gruppe 6
Revisjon
Revisjon fravalgt fra 13. desember 2011
Siste innsendte regnskap
2025

Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene

Eierskap og roller

Henter roller …

Kilde: Enhetsregisteret, hentet 29. oktober 2026. Bare navn vises.

Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.

Kommer · ikke bygget ennå

Feil i dataene?

Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.

Meld feil

Tallene ble sist hentet 29. oktober 2026.

Detaljer

Utvikling år for år · 2023–2025

Nøkkeltall202320242025Utvikling
Indeks856885
Rang8532122
Driftsmargin21,1 %9,3 %40,3 %
Totalrentabilitet12,6 %3,8 %19,6 %
Egenkapitalandel92,7 %97,5 %93,2 %
Likviditetsgrad 17,8424,7010,47
Omsetningsvekst–−37,9 %62,1 %

Regnskapstall

Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).

Nøkkeltall202320242025
Driftsinntekter2,9 MNOK1,8 MNOK3,0 MNOK
Driftsresultat0,6 MNOK0,2 MNOK1,2 MNOK
Resultat før skatt0,6 MNOK0,2 MNOK1,2 MNOK
Årsresultat0,5 MNOK0,1 MNOK0,9 MNOK
Finanskostnader0,0 MNOK0,0 MNOK0,0 MNOK
Sum eiendeler5,0 MNOK4,9 MNOK6,2 MNOK
Omløpsmidler2,8 MNOK3,1 MNOK4,4 MNOK
Egenkapital4,7 MNOK4,8 MNOK5,7 MNOK
Opptjent egenkapital4,6 MNOK4,7 MNOK5,6 MNOK
Sum gjeld0,4 MNOK0,1 MNOK0,4 MNOK
Kortsiktig gjeld0,4 MNOK0,1 MNOK0,4 MNOK

Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 29. oktober 2026, regnskaps-id 5710035.