Ottars Gate 1 AS

Org.nr. 996971902 · Narvik · Stiftet 2011

Score · regnskapsår 2024

70av 100

Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 85 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024. Hva betyr det?

Rang i Morning-klassen Mikro: 1 831 av 12 197 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 2 851 av 19 404 · Bygg og anlegg

Profil

Løve · Leder

Høy lønnsomhet, høy soliditet

Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2024, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 74 og soliditet 64 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024. Metode

Mot sektoren

Ottars Gate 1 AS ligger 20 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024.

Medianscore 50 blant 12 188 selskaper.

Mot selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024: driftsmargin 23,5 % (median 3,7 %) og egenkapitalandel 49,6 % (median 33,4 %).

Kilde: Regnskapsregisteret og EnhetsregisteretHentet 29. oktober 2026Meld feil
Nøkkeltall · 2024

Tallene bak scoren

Tallene bak scoren · 2024
MålSelskapetMedianBedre enn
Driftsinntekter4 MNOK3 MNOK
Driftsmargin 23,5 % 3,7 % 91 %
Resultatmargin 18,2 % 3,0 % vises, men teller ikke i indeksen
Totalrentabilitet 10,7 % 7,9 % 56 %
Egenkapitalandel 49,6 % 33,4 % 67 %
Gjeldsgrad 1,02 1,42 60 %
Likviditetsgrad 1 3,52 1,42 88 %
Omsetningsvekst 21,1 % 4,1 % 68 %

Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.

Med indeks 70 gjør Ottars Gate 1 AS det bedre enn 85 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor (12 197 selskaper) i 2024.

Over tid

Score 2023–2025

SelskapetMedian0255075100202320242025
  • Ottars Gate 1 AS
  • Median: selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor
Analyse · 2024

Hva tallene sier

Ottars Gate 1 AS hadde en driftsmargin på 23,5 % og en egenkapitalandel på 49,6 % i 2024, og er nr. 2 851 av 19 404 rangerte selskaper i Bygg og anlegg.

Fra 2023 til 2024: driftsmarginen steg fra 10,5 % til 23,5 % og omsetningen økte med 21 %.

Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2024.

Estimert verdi · 2024

Tre enkle metoder

Metodene gir mellom 4 MNOK og 5 MNOK.

MetodeGrunnlagMultippelAnslag
P/E Årsresultat: 0,5 MNOK 10,0 5 MNOK
EV/EBIT Driftsresultat: 0,9 MNOK
minus netto gjeld 3,3 MNOK
8,0 4 MNOK
P/B Egenkapital: 4,6 MNOK 1,0 5 MNOK

Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket

Indikasjoner · 2024

Verdt å se nærmere på

Ingen regler slo ut for dette året.

Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.

Finanskostnadene var 6,1 % av gjelden i 2024. Styringsrenten var i snitt 4,50 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.

Se rente, priser og valuta for sektoren

Datakvalitet

Ingen avvik funnet i tallene.

Stresstest · 2021

Scenarioanalyse: sektorens svakeste år

Vi har ikke regnskap for 2021, sektorens svakeste år, for dette selskapet.

Det svakeste året for sektoren var 2021, med median driftsmargin 1,8 %. Basert på de 10 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode

Delindekser · 2024

Hva scoren består av

Lønnsomhet74 vekt 30 %
Soliditet64 vekt 25 %
Likviditet88 vekt 15 %
Vekst68 vekt 15 %
Konsistens58 vekt 15 %

Varighet: 64 (snitt over 2 år)

Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.

2024

Spørsmål og svar

Hvor lønnsomt er Ottars Gate 1 AS?

Driftsmarginen var 23,5 % i 2024, mot en median på 3,7 % blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor. Totalrentabiliteten var 10,7 %.

Hvor solid er Ottars Gate 1 AS?

Egenkapitalandelen var 49,6 % i 2024 (median 33,4 %). Gjeldsgraden var 1,02 (median 1,42).

Hvordan er likviditeten i Ottars Gate 1 AS?

Likviditetsgrad 1 var 3,52 i 2024 (median 1,42).

Hvordan står Ottars Gate 1 AS i Bygg og anlegg?

Ottars Gate 1 AS er nr. 2 851 av 19 404 rangerte selskaper i Bygg og anlegg for 2024. Blant selskaper i Morning-klassen Mikro er det nr. 1 831 av 12 197. Omsetningen endret seg 21,1 % fra året før.

Fra Enhetsregisteret

Org.nr.
996971902
Org.form
AS
Sektor
Bygg og anlegg (41.000)
Morning selskapsklasse
Mikro
Ansatte
0–4 (ikke registrert)
Stiftet
24. mai 2011 15 år i drift
Aksjekapital
1,25 MNOK
Forretningsadresse
Nedre Øyra 2, 8514 NARVIK
Kommune
Narvik rang 16–25 av 27 i KOSTRA-gruppe 9
Revisjon
Revisjon fravalgt fra 14. oktober 2022
Siste innsendte regnskap
2025

Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene

Eierskap og roller

Daglig leder
Anders Brækken
Styrets leder
Anders Brækken
Varamedlem
Elise Helen Brækken
Regnskapsfører
Økoråd Narvik AS

Kilde: Enhetsregisteret, hentet 29. oktober 2026. Bare navn vises.

Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.

Kommer · ikke bygget ennå

Feil i dataene?

Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.

Meld feil

Tallene ble sist hentet 29. oktober 2026.

Detaljer

Utvikling år for år · 2023–2025

Nøkkeltall202320242025Utvikling
Indeks577072
Rang7 1932 8512 241
Driftsmargin10,5 %23,5 %25,6 %
Totalrentabilitet4,6 %10,7 %12,7 %
Egenkapitalandel44,7 %49,6 %55,1 %
Likviditetsgrad 13,263,523,85
Omsetningsvekst–21,1 %17,0 %

Regnskapstall

Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).

Nøkkeltall202320242025
Driftsinntekter3,2 MNOK3,9 MNOK4,5 MNOK
Driftsresultat0,3 MNOK0,9 MNOK1,2 MNOK
Resultat før skatt0,1 MNOK0,7 MNOK1,0 MNOK
Årsresultat0,1 MNOK0,5 MNOK0,8 MNOK
Finanskostnader0,3 MNOK0,3 MNOK0,3 MNOK
Sum eiendeler9,1 MNOK9,3 MNOK9,8 MNOK
Omløpsmidler2,4 MNOK2,7 MNOK3,3 MNOK
Egenkapital4,1 MNOK4,6 MNOK5,4 MNOK
Opptjent egenkapital0,4 MNOK1,0 MNOK1,7 MNOK
Sum gjeld5,0 MNOK4,7 MNOK4,4 MNOK
Kortsiktig gjeld0,7 MNOK0,8 MNOK0,8 MNOK

Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 29. oktober 2026, regnskaps-id 5876449.