Hedalen Hytteservice AS
Score · regnskapsår 2025
70av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 85 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Mikro: 1 962 av 12 873 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 2 972 av 20 339 · Bygg og anlegg
Profil
Elefant · Forvalter
Lavere lønnsomhet, høy soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 42 og soliditet 98 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Metode
Mot sektoren
Hedalen Hytteservice AS ligger 20 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025.
Medianscore 50 blant 12 866 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025: driftsmargin 3,1 % (median 3,5 %) og egenkapitalandel 92,0 % (median 32,8 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 6 MNOK | 3 MNOK |
| Driftsmargin | 3,1 % | 3,5 % |
| Resultatmargin | 4,1 % | 3,0 % |
| Totalrentabilitet | 2,8 % | 7,8 % |
| Egenkapitalandel | 92,0 % | 32,8 % |
| Gjeldsgrad | 0,09 | 1,43 |
| Likviditetsgrad 1 | 18,93 | 1,41 |
| Omsetningsvekst | −2,9 % | 6,1 % |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 70 gjør Hedalen Hytteservice AS det bedre enn 85 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor (12 873 selskaper) i 2025.
Score 2023–2025
- Hedalen Hytteservice AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor
Hedalen Hytteservice AS har score 70 for 2025, rang 2 972 av 20 339 i sektoren.
Sterkest: Likviditet: persentil 99 mot sammenlignbare, likviditetsgrad 1 18,93 mot median 1,41. Soliditet: persentil 98 mot sammenlignbare, egenkapitalandel 92,0 % mot median 32,8 %.
Svakest: Vekst: persentil 38 mot sammenlignbare, omsetningsvekst −2,9 % mot median 6,1 %.
Verdt å se nærmere på
- Hva ligger bak svak vekst, og er det varig?
Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen
Hva tallene sier
Hedalen Hytteservice AS hadde en driftsmargin på 3,1 % og en egenkapitalandel på 92,0 % i 2025, og er nr. 2 972 av 20 339 rangerte selskaper i Bygg og anlegg.
Fra 2024 til 2025: driftsmarginen steg fra −0,3 % til 3,1 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 2 MNOK og 9 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | 2 MNOK |
| EV/EBIT | 8,0 | 2 MNOK |
| P/B | 1,0 | 9 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
Ingen regler slo ut for dette året.
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var −0,2 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2021, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2021, med median driftsmargin 1,8 %. Basert på de 10 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 42 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 98 | vekt 25 % |
| Likviditet | 99 | vekt 15 % |
| Vekst | 38 | vekt 15 % |
| Konsistens | 80 | vekt 15 % |
Varighet: 71 (snitt over 3 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Hedalen Hytteservice AS?
Driftsmarginen var 3,1 % i 2025, mot en median på 3,5 % blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor. Totalrentabiliteten var 2,8 %.
Hvor solid er Hedalen Hytteservice AS?
Egenkapitalandelen var 92,0 % i 2025 (median 32,8 %). Gjeldsgraden var 0,09 (median 1,43).
Hvordan er likviditeten i Hedalen Hytteservice AS?
Likviditetsgrad 1 var 18,93 i 2025 (median 1,41).
Hvordan står Hedalen Hytteservice AS i Bygg og anlegg?
Hedalen Hytteservice AS er nr. 2 972 av 20 339 rangerte selskaper i Bygg og anlegg for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Mikro er det nr. 1 962 av 12 873. Omsetningen endret seg −2,9 % fra året før.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 997098668
- Org.form
- AS
- Sektor
- Bygg og anlegg (43.120)
- Morning selskapsklasse
- Mikro
- Ansatte
- 0–4 (ikke registrert)
- Stiftet
- 29. juni 2011 15 år i drift
- Aksjekapital
- 0,10 MNOK
- Forretningsadresse
- 3528 HEDALEN (SØR-AURDAL)
- Kommune
- Sør-Aurdal rang 13–26 av 39 i KOSTRA-gruppe 4
- Revisjon
- Revisjon fravalgt fra 12. august 2025
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 29. oktober 2026. Bare navn vises.
Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.
Kommer · ikke bygget ennå
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 29. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 78 | 65 | 70 | |
| Rang | 2 089 | 4 444 | 2 972 | |
| Driftsmargin | 10,9 % | −0,3 % | 3,1 % | |
| Totalrentabilitet | 8,5 % | 0,9 % | 2,8 % | |
| Egenkapitalandel | 73,9 % | 92,7 % | 92,0 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 2,27 | 16,12 | 18,93 | |
| Omsetningsvekst | – | −19,3 % | −2,9 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 8,3 MNOK | 6,7 MNOK | 6,5 MNOK |
| Driftsresultat | 0,9 MNOK | 0,0 MNOK | 0,2 MNOK |
| Resultat før skatt | 1,0 MNOK | 0,1 MNOK | 0,3 MNOK |
| Årsresultat | 0,8 MNOK | 0,1 MNOK | 0,2 MNOK |
| Finanskostnader | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK |
| Sum eiendeler | 11,6 MNOK | 9,3 MNOK | 9,6 MNOK |
| Omløpsmidler | 5,8 MNOK | 4,1 MNOK | 4,4 MNOK |
| Egenkapital | 8,6 MNOK | 8,6 MNOK | 8,8 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 8,5 MNOK | 8,5 MNOK | 8,7 MNOK |
| Sum gjeld | 3,0 MNOK | 0,7 MNOK | 0,8 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 2,5 MNOK | 0,3 MNOK | 0,2 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 29. oktober 2026, regnskaps-id 6797646.
Videre
Lignende selskaper
- JENSEN MASKIN & Transport AS indeks 70, nr. 2 971 · sammenlign
- Skåland VVS AS indeks 70, nr. 2 973 · sammenlign
- Håndverkstjenester John Smedbakken AS indeks 70, nr. 2 974 · sammenlign
- Norheim Elteknikk AS indeks 70, nr. 2 975 · sammenlign
- Fmk Bygg og Eiendom AS indeks 70, nr. 2 976 · sammenlign