Otrera AS
Score · regnskapsår 2023
26av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 12 % av selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2023. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Mellomstore: 145 av 164 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 1 617 av 1 952 · Helse og omsorg
Profil
Bever · Byggmester
Lavere lønnsomhet, lavere soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2023, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 47 og soliditet 13 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2023. Metode
Mot sektoren
Otrera AS ligger 25 poeng under medianen for selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2023.
Medianscore 51 blant 164 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2023: driftsmargin 3,1 % (median 3,2 %) og egenkapitalandel 12,1 % (median 39,1 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 69 MNOK | 84 MNOK |
| Driftsmargin | 3,1 % | 3,2 % |
| Resultatmargin | 1,5 % | 4,0 % |
| Totalrentabilitet | 6,5 % | 8,3 % |
| Egenkapitalandel | 12,1 % | 39,1 % |
| Gjeldsgrad | 7,25 | 1,43 |
| Likviditetsgrad 1 | 0,95 | 1,42 |
| Omsetningsvekst | – | – |
| Omsetning per ansatt | 0,37 MNOK | 0,88 MNOK |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2023. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 26 gjør Otrera AS det bedre enn 12 % av selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor (164 selskaper) i 2023.
Score 2023–2025
- Otrera AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor
Hva tallene sier
Otrera AS hadde en driftsmargin på 3,1 % og en egenkapitalandel på 12,1 % i 2023, og er nr. 1 617 av 1 952 rangerte selskaper i Helse og omsorg.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2023.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 3 MNOK og 15 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | 15 MNOK |
| EV/EBIT | 8,0 | 3 MNOK |
| P/B | 1,0 | 4 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
- følg med
Vurder å styrke likviditeten: kortsiktig gjeld er 1,1 ganger omløpsmidlene.
Tallgrunnlag: Likviditetsgrad 1 0,95 (median 1,42).
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 3,7 % av gjelden i 2023. Styringsrenten var i snitt 3,54 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2026, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2026, med median driftsmargin −10,4 %. Basert på de 6 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 47 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 13 | vekt 25 % |
| Likviditet | 18 | vekt 15 % |
| Vekst | – | mangler data, ikke med |
| Konsistens | 18 | vekt 15 % |
Indeksversjon 2. Datakompletthet 85 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Otrera AS?
Driftsmarginen var 3,1 % i 2023, mot en median på 3,2 % blant selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor. Totalrentabiliteten var 6,5 %.
Hvor solid er Otrera AS?
Egenkapitalandelen var 12,1 % i 2023 (median 39,1 %). Gjeldsgraden var 7,25 (median 1,43).
Hvordan er likviditeten i Otrera AS?
Likviditetsgrad 1 var 0,95 i 2023 (median 1,42). Omløpsmidlene dekket ikke den kortsiktige gjelden.
Hvordan står Otrera AS i Helse og omsorg?
Otrera AS er nr. 1 617 av 1 952 rangerte selskaper i Helse og omsorg for 2023. Blant selskaper i Morning-klassen Mellomstore er det nr. 145 av 164.
Offentlige kontrakter
- Tildelte kontrakter siden 2024
- 2
- Sum tildelt verdi siden 2024
- verdi ikke oppgitt
- 1 kontrakter uten oppgitt verdi er ikke med i summen.
- Rammeavtaler
- 1
- Holdt utenfor summen: verdien er en ramme, ikke faktisk kjøp.
| Dato | Oppdragsgiver | Kunngjøring | Verdi |
|---|---|---|---|
| 30. mai 2025 | Oslo kommune v/ Velferdsetaten | Anskaffelse av avlastningstjenester og heldøgnstjenester for personer med utviklingshemming | 1 198,2 MNOK (rammeavtale) |
| 14. mars 2024 | Moss kommune | Tiltak 2 Omsorgstjenester | verdi ikke oppgitt |
| 28. september 2022 | Viken Vest Innkjøpssamarbeid (VVI) | (2022/198)Tiltak til brukere med sammensatte utfordringer innenfor rus med tilleggsproblematikk | 0,0 MNOK |
| 11. august 2022 | Viken Vest Innkjøpssamarbeid (VVI) | (2021/7543) Helse- og omsorgstjenester med rehabilitering til brukere med psykisk helsesvikt, rammeavtale | 0,0 MNOK |
| 20. mars 2018 | Øvre Romerike Innkjøpssamarbeid | Heldøgns bo- og omsorgstjenester og institusjonsplasser til kommunene på Øvre Romerike. | 294,0 MNOK |
Basert på kunngjøringer i Doffin. Viser ikke avrop på rammeavtaler eller anskaffelser under kunngjøringsplikt. Verdier er oppgitt av oppdragsgiver.
Kilde: Doffin (DFØ), hentet 28. oktober 2026. Vinnere er koblet på organisasjonsnummer.
Inneholder data under norsk lisens for offentlige data (NLOD 2.0) tilgjengeliggjort av Doffin/Direktoratet for forvaltning og økonomistyring (DFØ). NLOD 2.0
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 997204646
- Org.form
- AS
- Sektor
- Helse og omsorg (87.999)
- Morning selskapsklasse
- Mellomstore
- Ansatte
- 187 registrert 10. oktober 2026
- Stiftet
- 8. august 2011 15 år i drift
- Aksjekapital
- 0,20 MNOK
- Forretningsadresse
- Garverivegen 8, 2740 ROA (LUNNER)
- Kommune
- Lunner rang 16–27 av 40 i KOSTRA-gruppe 1
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 31. oktober 2026. Bare navn vises.
Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.
Kommer · ikke bygget ennå
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 31. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 26 | 50 | 40 | |
| Rang | 1 617 | 998 | 1 436 | |
| Driftsmargin | 3,1 % | 6,4 % | 2,5 % | |
| Totalrentabilitet | 6,5 % | 14,1 % | 6,3 % | |
| Egenkapitalandel | 12,1 % | 15,9 % | 15,0 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 0,95 | 1,08 | 1,06 | |
| Omsetningsvekst | – | 27,6 % | 12,6 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 68,6 MNOK | 87,5 MNOK | 98,5 MNOK |
| Driftsresultat | 2,1 MNOK | 5,6 MNOK | 2,5 MNOK |
| Resultat før skatt | 1,0 MNOK | 4,3 MNOK | 1,4 MNOK |
| Årsresultat | 1,5 MNOK | 3,5 MNOK | 1,1 MNOK |
| Finanskostnader | 1,1 MNOK | 1,3 MNOK | 1,1 MNOK |
| Sum eiendeler | 33,0 MNOK | 39,8 MNOK | 40,1 MNOK |
| Omløpsmidler | 11,2 MNOK | 17,4 MNOK | 18,3 MNOK |
| Egenkapital | 4,0 MNOK | 6,3 MNOK | 6,0 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 0,3 MNOK | 3,8 MNOK | 3,5 MNOK |
| Sum gjeld | 29,0 MNOK | 33,5 MNOK | 34,1 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 11,8 MNOK | 16,2 MNOK | 17,2 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 31. oktober 2026, regnskaps-id 5104373.
Videre
Lignende selskaper
- Villa Skaar Eidsvoll AS indeks 27, nr. 1 597 · sammenlign
- Uloba AS indeks 27, nr. 1 598 · sammenlign
- Unikum Inkludering AS indeks 27, nr. 1 605 · sammenlign
- Triv AS indeks 27, nr. 1 613 · sammenlign
- Villa Skaar Lier AS indeks 27, nr. 1 616 · sammenlign