Maxrør AS
Score · regnskapsår 2024
69av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 84 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Mikro: 1 965 av 12 181 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 3 060 av 19 384 · Bygg og anlegg
Profil
Løve · Leder
Høy lønnsomhet, høy soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2024, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 67 og soliditet 78 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024. Metode
Mot sektoren
Maxrør AS ligger 19 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024.
Medianscore 50 blant 12 172 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024: driftsmargin 9,2 % (median 3,7 %) og egenkapitalandel 63,2 % (median 33,5 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 4 MNOK | 3 MNOK |
| Driftsmargin | 9,2 % | 3,7 % |
| Resultatmargin | 10,2 % | 3,0 % |
| Totalrentabilitet | 15,0 % | 8,0 % |
| Egenkapitalandel | 63,2 % | 33,5 % |
| Gjeldsgrad | 0,58 | 1,42 |
| Likviditetsgrad 1 | 2,40 | 1,42 |
| Omsetningsvekst | 8,3 % | 4,1 % |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 69 gjør Maxrør AS det bedre enn 84 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor (12 181 selskaper) i 2024.
Score 2023–2025
- Maxrør AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor
Hva tallene sier
Maxrør AS hadde en driftsmargin på 9,2 % og en egenkapitalandel på 63,2 % i 2024, og er nr. 3 060 av 19 384 rangerte selskaper i Bygg og anlegg.
Fra 2023 til 2024: driftsmarginen steg fra 4,2 % til 9,2 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2024.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 2 MNOK og 5 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | 3 MNOK |
| EV/EBIT | 8,0 | 5 MNOK |
| P/B | 1,0 | 2 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
Ingen regler slo ut for dette året.
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 0,0 % av gjelden i 2024. Styringsrenten var i snitt 4,50 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2021, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2021, med median driftsmargin 1,8 %. Basert på de 10 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 67 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 78 | vekt 25 % |
| Likviditet | 77 | vekt 15 % |
| Vekst | 55 | vekt 15 % |
| Konsistens | 65 | vekt 15 % |
Varighet: 70 (snitt over 2 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Maxrør AS?
Driftsmarginen var 9,2 % i 2024, mot en median på 3,7 % blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor. Totalrentabiliteten var 15,0 %.
Hvor solid er Maxrør AS?
Egenkapitalandelen var 63,2 % i 2024 (median 33,5 %). Gjeldsgraden var 0,58 (median 1,42).
Hvordan er likviditeten i Maxrør AS?
Likviditetsgrad 1 var 2,40 i 2024 (median 1,42).
Hvordan står Maxrør AS i Bygg og anlegg?
Maxrør AS er nr. 3 060 av 19 384 rangerte selskaper i Bygg og anlegg for 2024. Blant selskaper i Morning-klassen Mikro er det nr. 1 965 av 12 181. Omsetningen endret seg 8,3 % fra året før.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 997265696
- Org.form
- AS
- Sektor
- Bygg og anlegg (43.221)
- Morning selskapsklasse
- Mikro
- Ansatte
- 0–4 (ikke registrert)
- Stiftet
- 10. august 2011 15 år i drift
- Aksjekapital
- 0,10 MNOK
- Forretningsadresse
- Myrdalskogen 71, 5117 ULSET (BERGEN)
- Kommune
- Bergen rang 8 av 11 i KOSTRA-gruppe 12
- Revisjon
- Revisjon fravalgt fra 25. august 2011
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 29. oktober 2026. Bare navn vises.
Aksjonærer (2025)
- Antall aksjonærer
- 2 (én eier har over halvparten)
- Største eier
- 51,0 %
- Fordeling
- selskaper 0 % · privatpersoner 100 % · utenlandske 0 %
- Eid fra samme kommune
- 51 %
- Konsernkjede
- Øverste eier: privatperson
Selskapet er nytt i aksjonærregisteret i 2025.
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister per 2025. Tallene kan være eldre enn dagens eierforhold. Privatpersoner vises ikke med navn.
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 29. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 70 | 69 | 69 | |
| Rang | 3 723 | 3 060 | 3 294 | |
| Driftsmargin | 4,2 % | 9,2 % | 9,9 % | |
| Totalrentabilitet | 6,8 % | 15,0 % | 17,5 % | |
| Egenkapitalandel | 66,3 % | 63,2 % | 54,6 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 2,46 | 2,40 | 2,07 | |
| Omsetningsvekst | – | 8,3 % | 14,9 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 4,1 MNOK | 4,4 MNOK | 5,1 MNOK |
| Driftsresultat | 0,2 MNOK | 0,4 MNOK | 0,5 MNOK |
| Resultat før skatt | 0,2 MNOK | 0,4 MNOK | 0,5 MNOK |
| Skattekostnad | 0,0 MNOK | 0,1 MNOK | 0,1 MNOK |
| Årsresultat | 0,2 MNOK | 0,3 MNOK | 0,4 MNOK |
| Finanskostnader | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK |
| Sum eiendeler | 2,9 MNOK | 3,0 MNOK | 3,1 MNOK |
| Omløpsmidler | 2,3 MNOK | 2,6 MNOK | 2,9 MNOK |
| Egenkapital | 1,9 MNOK | 1,9 MNOK | 1,7 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 1,8 MNOK | 1,8 MNOK | 1,6 MNOK |
| Sum gjeld | 1,0 MNOK | 1,1 MNOK | 1,4 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 1,0 MNOK | 1,1 MNOK | 1,4 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 29. oktober 2026, regnskaps-id 5464987.
Videre
Lignende selskaper
- LID BYGG & Betong AS indeks 69, nr. 3 059 · sammenlign
- Maskinentreprenør Kvilekval AS indeks 69, nr. 3 061 · sammenlign
- Teknisk Netthandel AS indeks 69, nr. 3 062 · sammenlign
- Martin Fix IT AS indeks 69, nr. 3 063 · sammenlign
- Lierne 1-2-3 AS indeks 69, nr. 3 064 · sammenlign