Foldal Rør AS
Score · regnskapsår 2024
72av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 88 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Mikro: 1 437 av 12 197 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 2 270 av 19 404 · Bygg og anlegg
Profil
Løve · Leder
Høy lønnsomhet, høy soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2024, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 73 og soliditet 80 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024. Metode
Mot sektoren
Foldal Rør AS ligger 22 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024.
Medianscore 50 blant 12 188 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024: driftsmargin 11,2 % (median 3,7 %) og egenkapitalandel 65,3 % (median 33,4 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 10 MNOK | 3 MNOK |
| Driftsmargin | 11,2 % | 3,7 % |
| Resultatmargin | 11,5 % | 3,0 % |
| Totalrentabilitet | 18,7 % | 7,9 % |
| Egenkapitalandel | 65,3 % | 33,4 % |
| Gjeldsgrad | 0,53 | 1,42 |
| Likviditetsgrad 1 | 2,37 | 1,42 |
| Omsetningsvekst | 1,7 % | 4,1 % |
| Omsetning per ansatt | 1,40 MNOK | 0,84 MNOK |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 72 gjør Foldal Rør AS det bedre enn 88 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor (12 197 selskaper) i 2024.
Score 2023–2025
- Foldal Rør AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor
Hva tallene sier
Foldal Rør AS hadde en driftsmargin på 11,2 % og en egenkapitalandel på 65,3 % i 2024, og er nr. 2 270 av 19 404 rangerte selskaper i Bygg og anlegg.
Fra 2023 til 2024: driftsmarginen falt fra 16,6 % til 11,2 % og egenkapitalandelen steg fra 55,0 % til 65,3 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2024.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 4 MNOK og 11 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | 9 MNOK |
| EV/EBIT | 8,0 | 11 MNOK |
| P/B | 1,0 | 4 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
- positiv
I øvre kvartil på lønnsomhet, soliditet og likviditet. Hva skiller dette selskapet fra resten av sektoren?
Tallgrunnlag: Driftsmargin 11,2 % (median 3,7 %); Egenkapitalandel 65,3 % (median 33,4 %); Likviditetsgrad 1 2,37 (median 1,42).
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 0,0 % av gjelden i 2024. Styringsrenten var i snitt 4,50 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2021, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2021, med median driftsmargin 1,8 %. Basert på de 10 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 73 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 80 | vekt 25 % |
| Likviditet | 76 | vekt 15 % |
| Vekst | 47 | vekt 15 % |
| Konsistens | 80 | vekt 15 % |
Varighet: 74 (snitt over 2 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Foldal Rør AS?
Driftsmarginen var 11,2 % i 2024, mot en median på 3,7 % blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor. Totalrentabiliteten var 18,7 %.
Hvor solid er Foldal Rør AS?
Egenkapitalandelen var 65,3 % i 2024 (median 33,4 %). Gjeldsgraden var 0,53 (median 1,42).
Hvordan er likviditeten i Foldal Rør AS?
Likviditetsgrad 1 var 2,37 i 2024 (median 1,42).
Hvordan står Foldal Rør AS i Bygg og anlegg?
Foldal Rør AS er nr. 2 270 av 19 404 rangerte selskaper i Bygg og anlegg for 2024. Blant selskaper i Morning-klassen Mikro er det nr. 1 437 av 12 197. Omsetningen endret seg 1,7 % fra året før.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 997318412
- Org.form
- AS
- Sektor
- Bygg og anlegg (43.221)
- Morning selskapsklasse
- Mikro
- Ansatte
- 7 registrert 10. juli 2025
- Stiftet
- 24. august 2011 15 år i drift
- Aksjekapital
- 0,10 MNOK
- Forretningsadresse
- Årøsetervegen 30, 6422 MOLDE
- Kommune
- Molde rang 1–8 av 13 i KOSTRA-gruppe 10
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 29. oktober 2026. Bare navn vises.
Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.
Kommer · ikke bygget ennå
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 29. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 76 | 72 | 58 | |
| Rang | 2 431 | 2 270 | 7 227 | |
| Driftsmargin | 16,6 % | 11,2 % | 6,9 % | |
| Totalrentabilitet | 27,1 % | 18,7 % | 10,0 % | |
| Egenkapitalandel | 55,0 % | 65,3 % | 52,2 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 1,97 | 2,37 | 1,43 | |
| Omsetningsvekst | – | 1,7 % | −4,9 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 9,6 MNOK | 9,8 MNOK | 9,3 MNOK |
| Driftsresultat | 1,6 MNOK | 1,1 MNOK | 0,6 MNOK |
| Resultat før skatt | 1,6 MNOK | 1,1 MNOK | 0,7 MNOK |
| Årsresultat | 1,3 MNOK | 0,9 MNOK | 0,5 MNOK |
| Finanskostnader | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK |
| Sum eiendeler | 6,0 MNOK | 6,0 MNOK | 6,7 MNOK |
| Omløpsmidler | 5,2 MNOK | 4,7 MNOK | 4,4 MNOK |
| Egenkapital | 3,3 MNOK | 3,9 MNOK | 3,5 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 3,2 MNOK | 3,8 MNOK | 3,4 MNOK |
| Sum gjeld | 2,7 MNOK | 2,1 MNOK | 3,2 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 2,6 MNOK | 2,0 MNOK | 3,1 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 29. oktober 2026, regnskaps-id 6053459.
Videre
Lignende selskaper
- Smart Oppussing Elverum AS indeks 72, nr. 2 264 · sammenlign
- Aspaker Rør AS indeks 72, nr. 2 265 · sammenlign
- Aslak Øyna Maskinentreprenør AS indeks 72, nr. 2 266 · sammenlign
- Blank og Matt AS indeks 72, nr. 2 268 · sammenlign
- Peisteknikk AS indeks 72, nr. 2 269 · sammenlign