Pulcher AS

Org.nr. 997378229 · Bærum · Stiftet 2011

Score · regnskapsår 2023

56av 100

Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 59 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2023. Hva betyr det?

Rang i Morning-klassen Små: 2 773 av 6 798 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 8 505 av 21 073 · Handel

Profil

Løve · Leder

Høy lønnsomhet, høy soliditet

Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2023, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 64 og soliditet 52 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2023. Metode

Mot sektoren

Pulcher AS ligger 6 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2023.

Medianscore 50 blant 6 798 selskaper.

Mot selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2023: driftsmargin 4,6 % (median 3,2 %) og egenkapitalandel 39,3 % (median 36,1 %).

Kilde: Regnskapsregisteret og EnhetsregisteretHentet 29. oktober 2026Meld feil
Nøkkeltall · 2023

Tallene bak scoren

Tallene bak scoren · 2023
MålSelskapetMedianBedre enn
Driftsinntekter26 MNOK20 MNOK
Driftsmargin 4,6 % 3,2 % 60 %
Resultatmargin 4,8 % 2,9 % vises, men teller ikke i indeksen
Totalrentabilitet 16,4 % 9,3 % 69 %
Egenkapitalandel 39,3 % 36,1 % 54 %
Gjeldsgrad 1,54 1,55 50 %
Likviditetsgrad 1 1,52 1,71 42 %
Omsetningsvekst – 5,0 % ikke sammenlignet

Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2023. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.

Med indeks 56 gjør Pulcher AS det bedre enn 59 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor (6 798 selskaper) i 2023.

Over tid

Score 2023–2025

SelskapetMedian0255075100202320242025
  • Pulcher AS
  • Median: selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor
Analyse · 2023

Hva tallene sier

Pulcher AS hadde en driftsmargin på 4,6 % og en egenkapitalandel på 39,3 % i 2023, og er nr. 8 505 av 21 073 rangerte selskaper i Handel.

Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2023.

Estimert verdi · 2023

Tre enkle metoder

Metodene gir mellom 3 MNOK og 12 MNOK.

MetodeGrunnlagMultippelAnslag
P/E Årsresultat: 1,0 MNOK 10,0 10 MNOK
EV/EBIT Driftsresultat: 1,2 MNOK
minus netto gjeld −2,2 MNOK
8,0 12 MNOK
P/B Egenkapital: 3,0 MNOK 1,0 3 MNOK

Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket

Indikasjoner · 2023

Verdt å se nærmere på

Ingen regler slo ut for dette året.

Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.

Finanskostnadene var −0,1 % av gjelden i 2023. Styringsrenten var i snitt 3,54 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.

Se rente, priser og valuta for sektoren

Datakvalitet

Ingen avvik funnet i tallene.

Stresstest · 2022

Scenarioanalyse: sektorens svakeste år

Vi har ikke regnskap for 2022, sektorens svakeste år, for dette selskapet.

Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin 1,5 %. Basert på de 11 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode

Delindekser · 2023

Hva scoren består av

Lønnsomhet64 vekt 30 %
Soliditet52 vekt 25 %
Likviditet42 vekt 15 %
Vekst– mangler data, ikke med
Konsistens62 vekt 15 %

Indeksversjon 2. Datakompletthet 85 %: andelen av vektene som hadde data.

2023

Spørsmål og svar

Hvor lønnsomt er Pulcher AS?

Driftsmarginen var 4,6 % i 2023, mot en median på 3,2 % blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor. Totalrentabiliteten var 16,4 %.

Hvor solid er Pulcher AS?

Egenkapitalandelen var 39,3 % i 2023 (median 36,1 %). Gjeldsgraden var 1,54 (median 1,55).

Hvordan er likviditeten i Pulcher AS?

Likviditetsgrad 1 var 1,52 i 2023 (median 1,71).

Hvordan står Pulcher AS i Handel?

Pulcher AS er nr. 8 505 av 21 073 rangerte selskaper i Handel for 2023. Blant selskaper i Morning-klassen Små er det nr. 2 773 av 6 798.

Fra Enhetsregisteret

Org.nr.
997378229
Org.form
AS
Sektor
Handel (46.340)
Morning selskapsklasse
Små
Ansatte
0–4 (ikke registrert)
Stiftet
14. september 2011 15 år i drift
Aksjekapital
0,10 MNOK
Forretningsadresse
Vollsveien 13H, 1366 LYSAKER (BÆRUM)
Kommune
Bærum rang 1 av 11 i KOSTRA-gruppe 12
Siste innsendte regnskap
2025

Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene

Eierskap og roller

Henter roller …

Kilde: Enhetsregisteret, hentet 29. oktober 2026. Bare navn vises.

Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.

Kommer · ikke bygget ennå

Feil i dataene?

Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.

Meld feil

Tallene ble sist hentet 29. oktober 2026.

Detaljer

Utvikling år for år · 2023–2025

Nøkkeltall202320242025Utvikling
Indeks565853
Rang8 5057 70510 370
Driftsmargin4,6 %3,9 %4,3 %
Totalrentabilitet16,4 %13,7 %14,7 %
Egenkapitalandel39,3 %53,2 %38,1 %
Likviditetsgrad 11,521,941,62
Omsetningsvekst–−8,9 %1,3 %

Regnskapstall

Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).

Nøkkeltall202320242025
Driftsinntekter26,5 MNOK24,1 MNOK24,4 MNOK
Driftsresultat1,2 MNOK0,9 MNOK1,1 MNOK
Resultat før skatt1,3 MNOK0,9 MNOK1,1 MNOK
Årsresultat1,0 MNOK0,7 MNOK0,8 MNOK
Finanskostnader0,0 MNOK0,1 MNOK–
Sum eiendeler7,7 MNOK7,1 MNOK7,2 MNOK
Omløpsmidler7,1 MNOK6,4 MNOK7,2 MNOK
Egenkapital3,0 MNOK3,8 MNOK2,8 MNOK
Opptjent egenkapital2,9 MNOK3,7 MNOK2,7 MNOK
Sum gjeld4,7 MNOK3,3 MNOK4,5 MNOK
Kortsiktig gjeld4,7 MNOK3,3 MNOK4,5 MNOK

Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 29. oktober 2026, regnskaps-id 4635783.