Trøndervask AS
Score · regnskapsår 2025
33av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 21 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Små: 504 av 636 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 1 719 av 2 178 · Forretningsmessig tjenesteyting
Profil
Bever · Byggmester
Lavere lønnsomhet, lavere soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 14 og soliditet 48 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Metode
Mot sektoren
Trøndervask AS ligger 17 poeng under medianen for selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025.
Medianscore 50 blant 636 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025: driftsmargin −2,0 % (median 4,2 %) og egenkapitalandel 22,7 % (median 21,7 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 23 MNOK | 21 MNOK |
| Driftsmargin | −2,0 % | 4,2 % |
| Resultatmargin | −2,0 % | 4,1 % |
| Totalrentabilitet | −5,4 % | 10,6 % |
| Egenkapitalandel | 22,7 % | 21,7 % |
| Gjeldsgrad | 3,40 | 2,85 |
| Likviditetsgrad 1 | 0,91 | 1,18 |
| Omsetningsvekst | 5,5 % | 6,2 % |
| Omsetning per ansatt | 0,55 MNOK | 0,68 MNOK |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 33 gjør Trøndervask AS det bedre enn 21 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor (636 selskaper) i 2025.
Score 2023–2025
- Trøndervask AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor
Trøndervask AS har score 33 for 2025, rang 1 719 av 2 178 i sektoren.
Sterkest: Vekst: persentil 49 mot sammenlignbare, omsetningsvekst 5,5 % mot median 6,2 %.
Svakest: Lønnsomhet: persentil 14 mot sammenlignbare, driftsmargin −2,0 % mot median 4,2 %. Likviditet: persentil 22 mot sammenlignbare, likviditetsgrad 1 0,91 mot median 1,18.
Verdt å se nærmere på
- Vurder å styrke likviditeten: kortsiktig gjeld er 1,1 ganger omløpsmidlene. Tallgrunnlag: likviditetsgrad 1 0,91 (median 1,18).
- Selskapet har underskudd før skatt. Er det engangsposter, eller et mønster? Tallgrunnlag: resultatmargin −2,0 % (median 4,1 %).
- Driftsmarginen er lavere enn hos tre av fire i sektoren. Hvor skiller kostnadene seg fra konkurrentene? Tallgrunnlag: driftsmargin −2,0 % (median 4,2 %).
- Hva ligger bak svak lønnsomhet, og er det varig?
Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen
Hva tallene sier
Trøndervask AS hadde en driftsmargin på −2,0 % og en egenkapitalandel på 22,7 % i 2025, og er nr. 1 719 av 2 178 rangerte selskaper i Forretningsmessig tjenesteyting.
Fra 2024 til 2025: gikk fra overskudd til underskudd før skatt og driftsmarginen falt fra 7,7 % til −2,0 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.
Tre enkle metoder
Én metode gir et tall: 2 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | ikke meningsfull |
| EV/EBIT | 8,0 | ikke meningsfull |
| P/B | 1,0 | 2 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
- følg med
Vurder å styrke likviditeten: kortsiktig gjeld er 1,1 ganger omløpsmidlene.
Tallgrunnlag: Likviditetsgrad 1 0,91 (median 1,18).
- følg med
Selskapet har underskudd før skatt. Er det engangsposter, eller et mønster?
Tallgrunnlag: Resultatmargin −2,0 % (median 4,1 %).
- følg med
Driftsmarginen er lavere enn hos tre av fire i sektoren. Hvor skiller kostnadene seg fra konkurrentene?
Tallgrunnlag: Driftsmargin −2,0 % (median 4,2 %).
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 1,0 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2026, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2026, med median driftsmargin −3,2 %. Basert på de 9 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 14 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 48 | vekt 25 % |
| Likviditet | 22 | vekt 15 % |
| Vekst | 49 | vekt 15 % |
| Konsistens | 42 | vekt 15 % |
Varighet: 52 (snitt over 3 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Trøndervask AS?
Driftsmarginen var −2,0 % i 2025, mot en median på 4,2 % blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor. Totalrentabiliteten var −5,4 %. Selskapet hadde underskudd før skatt.
Hvor solid er Trøndervask AS?
Egenkapitalandelen var 22,7 % i 2025 (median 21,7 %). Gjeldsgraden var 3,40 (median 2,85).
Hvordan er likviditeten i Trøndervask AS?
Likviditetsgrad 1 var 0,91 i 2025 (median 1,18). Omløpsmidlene dekket ikke den kortsiktige gjelden.
Hvordan står Trøndervask AS i Forretningsmessig tjenesteyting?
Trøndervask AS er nr. 1 719 av 2 178 rangerte selskaper i Forretningsmessig tjenesteyting for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Små er det nr. 504 av 636. Omsetningen endret seg 5,5 % fra året før.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 997438787
- Org.form
- AS
- Sektor
- Forretningsmessig tjenesteyting (81.210)
- Morning selskapsklasse
- Små
- Ansatte
- 42 registrert 10. oktober 2026
- Stiftet
- 19. september 2011 15 år i drift
- Aksjekapital
- 0,10 MNOK
- Forretningsadresse
- Industriveien 31, 7080 HEIMDAL (TRONDHEIM)
- Kommune
- Trondheim rang 3 av 11 i KOSTRA-gruppe 12
- Siste innsendte regnskap
- 2025
- Nettside
- www.trondervask.no
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 3. november 2026. Bare navn vises.
Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.
Kommer · ikke bygget ennå
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 4. november 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 55 | 67 | 33 | |
| Rang | 865 | 406 | 1 719 | |
| Driftsmargin | 4,9 % | 7,7 % | −2,0 % | |
| Totalrentabilitet | 23,5 % | 26,2 % | −5,4 % | |
| Egenkapitalandel | 23,8 % | 32,9 % | 22,7 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 1,10 | 1,14 | 0,91 | |
| Omsetningsvekst | – | 21,5 % | 5,5 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 18,1 MNOK | 22,0 MNOK | 23,2 MNOK |
| Driftsresultat | 0,9 MNOK | 1,7 MNOK | −0,5 MNOK |
| Resultat før skatt | 0,9 MNOK | 1,7 MNOK | −0,5 MNOK |
| Årsresultat | 0,8 MNOK | 1,2 MNOK | −0,5 MNOK |
| Finanskostnader | 0,1 MNOK | 0,0 MNOK | 0,1 MNOK |
| Sum eiendeler | 4,0 MNOK | 6,7 MNOK | 7,6 MNOK |
| Omløpsmidler | 3,3 MNOK | 5,1 MNOK | 5,3 MNOK |
| Egenkapital | 1,0 MNOK | 2,2 MNOK | 1,7 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 0,9 MNOK | 2,1 MNOK | 1,6 MNOK |
| Sum gjeld | 3,0 MNOK | 4,5 MNOK | 5,9 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 3,0 MNOK | 4,5 MNOK | 5,9 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 4. november 2026, regnskaps-id 7234558.
Videre
Lignende selskaper
- Mobino Salg og Service AS indeks 33, nr. 1 713 · sammenlign
- OSM Marine Crew 4 AS indeks 33, nr. 1 718 · sammenlign
- Mercator Services II AS indeks 33, nr. 1 721 · sammenlign
- All Onboard Adventure AS indeks 33, nr. 1 725 · sammenlign
- TGS Service Partner AS indeks 33, nr. 1 732 · sammenlign