Studio10 AS
Score · regnskapsår 2025
55av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 60 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Mikro: 4 511 av 11 283 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 9 161 av 22 943 · Handel
Profil
Gepard · Sprinter
Høy lønnsomhet, lavere soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 82 og soliditet 17 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Metode
Mot sektoren
Studio10 AS ligger 5 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025.
Medianscore 50 blant 11 280 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025: driftsmargin 7,6 % (median 2,6 %) og egenkapitalandel 7,0 % (median 33,5 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 6 MNOK | 4 MNOK |
| Driftsmargin | 7,6 % | 2,6 % |
| Resultatmargin | 7,2 % | 2,1 % |
| Totalrentabilitet | 44,3 % | 6,2 % |
| Egenkapitalandel | 7,0 % | 33,5 % |
| Gjeldsgrad | 13,28 | 1,25 |
| Likviditetsgrad 1 | 1,40 | 1,74 |
| Omsetningsvekst | 116,2 % | 4,0 % |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 55 gjør Studio10 AS det bedre enn 60 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor (11 283 selskaper) i 2025.
Score 2023–2025
- Studio10 AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor
Studio10 AS har score 55 for 2025, rang 9 161 av 22 943 i sektoren.
Sterkest: Vekst: persentil 92 mot sammenlignbare, omsetningsvekst 116,2 % mot median 4,0 %. Lønnsomhet: persentil 82 mot sammenlignbare, driftsmargin 7,6 % mot median 2,6 %.
Svakest: Soliditet: persentil 17 mot sammenlignbare, egenkapitalandel 7,0 % mot median 33,5 %. Likviditet: persentil 39 mot sammenlignbare, likviditetsgrad 1 1,40 mot median 1,74.
Verdt å se nærmere på
- Egenkapitalandelen er svært lav. Vurder om selskapet tåler et dårlig år, og om det trengs mer egenkapital. Tallgrunnlag: egenkapitalandel 7,0 % (median 33,5 %).
- Hva ligger bak svak soliditet, og er det varig?
- Hva ligger bak svak likviditet, og er det varig?
Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen
Hva tallene sier
Studio10 AS hadde en driftsmargin på 7,6 % og en egenkapitalandel på 7,0 % i 2025, og er nr. 9 161 av 22 943 rangerte selskaper i Handel.
Fra 2024 til 2025: driftsmarginen falt fra 44,1 % til 7,6 % og egenkapitalandelen steg fra −74,4 % til 7,0 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 0 MNOK og 4 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | 4 MNOK |
| EV/EBIT | 8,0 | 4 MNOK |
| P/B | 1,0 | 0 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
- følg med
Egenkapitalandelen er svært lav. Vurder om selskapet tåler et dårlig år, og om det trengs mer egenkapital.
Tallgrunnlag: Egenkapitalandel 7,0 % (median 33,5 %).
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 2,7 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2022, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin 1,5 %. Basert på de 11 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 82 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 17 | vekt 25 % |
| Likviditet | 39 | vekt 15 % |
| Vekst | 92 | vekt 15 % |
| Konsistens | 46 | vekt 15 % |
Varighet: 35 (snitt over 3 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Studio10 AS?
Driftsmarginen var 7,6 % i 2025, mot en median på 2,6 % blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor. Totalrentabiliteten var 44,3 %.
Hvor solid er Studio10 AS?
Egenkapitalandelen var 7,0 % i 2025 (median 33,5 %). Gjeldsgraden var 13,28 (median 1,25).
Hvordan er likviditeten i Studio10 AS?
Likviditetsgrad 1 var 1,40 i 2025 (median 1,74).
Hvordan står Studio10 AS i Handel?
Studio10 AS er nr. 9 161 av 22 943 rangerte selskaper i Handel for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Mikro er det nr. 4 511 av 11 283. Omsetningen endret seg 116,2 % fra året før.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 997538579
- Org.form
- AS
- Sektor
- Handel (47.551)
- Morning selskapsklasse
- Mikro
- Ansatte
- 0–4 (ikke registrert)
- Stiftet
- 27. september 2011 15 år i drift
- Aksjekapital
- 0,10 MNOK
- Forretningsadresse
- Løvenskiolds gate 9A, 0263 OSLO
- Kommune
- Oslo rang 63–220 av 357 i landet
- Revisjon
- Revisjon fravalgt fra 7. november 2023
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 29. oktober 2026. Bare navn vises.
Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.
Kommer · ikke bygget ennå
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 29. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 1 | 49 | 55 | |
| Rang | 21 003 | 11 780 | 9 161 | |
| Driftsmargin | −30,9 % | 44,1 % | 7,6 % | |
| Totalrentabilitet | −155,5 % | 252,5 % | 44,3 % | |
| Egenkapitalandel | −324,8 % | −74,4 % | 7,0 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 0,24 | 0,56 | 1,40 | |
| Omsetningsvekst | – | 16,0 % | 116,2 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 2,4 MNOK | 2,8 MNOK | 6,0 MNOK |
| Driftsresultat | −0,7 MNOK | 1,2 MNOK | 0,5 MNOK |
| Resultat før skatt | −0,8 MNOK | 1,2 MNOK | 0,4 MNOK |
| Årsresultat | −0,8 MNOK | 1,2 MNOK | 0,4 MNOK |
| Finanskostnader | 0,1 MNOK | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK |
| Sum eiendeler | 0,5 MNOK | 0,5 MNOK | 1,0 MNOK |
| Omløpsmidler | 0,5 MNOK | 0,5 MNOK | 1,0 MNOK |
| Egenkapital | −1,5 MNOK | −0,4 MNOK | 0,1 MNOK |
| Opptjent egenkapital | −1,6 MNOK | −0,5 MNOK | 0,0 MNOK |
| Sum gjeld | 2,0 MNOK | 0,8 MNOK | 1,0 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 2,0 MNOK | 0,8 MNOK | 0,7 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 29. oktober 2026, regnskaps-id 6367959.
Videre
Lignende selskaper
- AS JERNVAREFORRETNINGEN indeks 55, nr. 9 155 · sammenlign
- NEBY & Neby AS indeks 55, nr. 9 157 · sammenlign
- Trykkerigaarden AS indeks 55, nr. 9 158 · sammenlign
- Kjøkkendrift NO 1 Rauma AS indeks 55, nr. 9 163 · sammenlign
- Bilyard AS indeks 55, nr. 9 164 · sammenlign