Sensocure AS
Score · regnskapsår 2025
23av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 11 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Mikro: 1 023 av 1 149 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 4 038 av 4 464 · Industri
Profil
Bever · Byggmester
Lavere lønnsomhet, lavere soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 8 og soliditet 30 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Metode
Mot sektoren
Sensocure AS ligger 27 poeng under medianen for selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025.
Medianscore 50 blant 1 149 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025: driftsmargin −688,3 % (median 3,3 %) og egenkapitalandel 23,5 % (median 38,0 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 2 MNOK | 4 MNOK |
| Driftsmargin | −688,3 % | 3,3 % |
| Resultatmargin | −791,5 % | 2,5 % |
| Totalrentabilitet | −14,3 % | 6,5 % |
| Egenkapitalandel | 23,5 % | 38,0 % |
| Gjeldsgrad | 3,25 | 1,27 |
| Likviditetsgrad 1 | 0,29 | 1,56 |
| Omsetningsvekst | 7,0 % | 4,7 % |
| Omsetning per ansatt | 0,09 MNOK | 0,67 MNOK |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 23 gjør Sensocure AS det bedre enn 11 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor (1 149 selskaper) i 2025.
Score 2023–2025
- Sensocure AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor
Sensocure AS har score 23 for 2025, rang 4 038 av 4 464 i sektoren.
Sterkest: Vekst: persentil 55 mot sammenlignbare, omsetningsvekst 7,0 % mot median 4,7 %.
Svakest: Likviditet: persentil 5 mot sammenlignbare, likviditetsgrad 1 0,29 mot median 1,56. Lønnsomhet: persentil 8 mot sammenlignbare, driftsmargin −688,3 % mot median 3,3 %.
Verdt å se nærmere på
- Vurder å styrke likviditeten: kortsiktig gjeld er 3,4 ganger omløpsmidlene. Tallgrunnlag: likviditetsgrad 1 0,29 (median 1,56).
- Selskapet har underskudd før skatt. Er det engangsposter, eller et mønster? Tallgrunnlag: resultatmargin −791,5 % (median 2,5 %).
- Driftsmarginen er lavere enn hos tre av fire i sektoren. Hvor skiller kostnadene seg fra konkurrentene? Tallgrunnlag: driftsmargin −688,3 % (median 3,3 %).
- Hva ligger bak svak lønnsomhet, og er det varig?
Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen
Bransjen eller selskapet: hva drev resultatet?
I 2025 falt driftsmarginen til Sensocure AS med 138,9 prosentpoeng. Sammenlignbare selskaper steg i median 0,3 poeng. Selskapet gjorde det altså 139,2 poeng svakere enn bransjen, av grunner som er dets egne.
Over 2 årsskifter gikk Sensocure AS samme vei som sammenlignbare selskaper 0 ganger. Omtrent 0 % av endringene i driftsmarginen var felles for bransjen; resten var selskapets eget.
| År | Selskapet | Sammenlignbare (median) | Endring, selskapet | Endring, bransjen | Selskapets eget |
|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | −549,4 % | 3,0 % | +26,5 prosentpoeng | −0,2 prosentpoeng | +26,7 prosentpoeng |
| 2025 | −688,3 % | 3,3 % | −138,9 prosentpoeng | +0,3 prosentpoeng | −139,2 prosentpoeng |
Sammenlignbare selskaper er de i samme bransje og Morning selskapsklasse. Endringen deres viser det som rammet hele bransjen, sektordriverne under inkludert. Resten er selskapets eget: kontrakter, kostnader, engangsposter eller drift. Andelen er omtrentlig, og vi påstår ingen årsak.
Selskapet og sektorens drivere
Priser, rente og valuta som former sektorens år, år for år ved siden av driftsmarginen til Sensocure AS. Tallene står side om side; vi påstår ingen årsak.
Produsentpriser i industrien (indeks (2021 = 100))
Produsentpriser i industrien steg 2,9 % i 2025; driftsmarginen til Sensocure AS falt 138,9 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Produsentpriser i industrien, årssnitt | 100,0 | 124,7 | 129,5 | 134,4 | 138,3 | 146,0 (så langt) |
| Endring fra året før | +10,7 % | +24,7 % | +3,9 % | +3,7 % | +2,9 % | +5,6 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | −575,9 % | −549,4 % | −688,3 % | – |
Kilde: SSB (12462, CC BY 4.0). Kilden
EUR/NOK (kr)
EUR/NOK steg 0,8 % i 2025; driftsmarginen til Sensocure AS falt 138,9 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| EUR/NOK, årssnitt | 10,16 | 10,10 | 11,42 | 11,62 | 11,72 | 11,04 (så langt) |
| Endring fra året før | −5,2 % | −0,6 % | +13,1 % | +1,8 % | +0,8 % | −5,8 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | −575,9 % | −549,4 % | −688,3 % | – |
Kilde: Norges Bank (EXR, NLOD 2.0). Kilden
Kraftpris i engrosmarkedet (øre per kWh)
Kraftpris i engrosmarkedet steg 9,4 % i 2025; driftsmarginen til Sensocure AS falt 138,9 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Kraftpris i engrosmarkedet, årssnitt | 64,2 | 141,7 | 72,0 | 49,4 | 54,0 | 96,5 (så langt) |
| Endring fra året før | +466,7 % | +120,8 % | −49,2 % | −31,4 % | +9,4 % | +78,4 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | −575,9 % | −549,4 % | −688,3 % | – |
Kilde: SSB (09363, CC BY 4.0). Kilden
USD/NOK (kr)
USD/NOK falt 3,3 % i 2025; driftsmarginen til Sensocure AS falt 138,9 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| USD/NOK, årssnitt | 8,59 | 9,61 | 10,56 | 10,75 | 10,39 | 9,54 (så langt) |
| Endring fra året før | −8,8 % | +11,9 % | +9,9 % | +1,7 % | −3,3 % | −8,2 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | −575,9 % | −549,4 % | −688,3 % | – |
Kilde: Norges Bank (EXR, NLOD 2.0). Kilden
Lønnsindeks: metallvareindustri (indeks)
Lønnsindeks: metallvareindustri steg 5,8 % i 2025; driftsmarginen til Sensocure AS falt 138,9 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Lønnsindeks: metallvareindustri, årssnitt | 88,0 | 91,5 | 96,9 | 102,1 | 108,0 | 112,8 (så langt) |
| Endring fra året før | +3,1 % | +3,9 % | +6,0 % | +5,4 % | +5,8 % | +4,5 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | −575,9 % | −549,4 % | −688,3 % | – |
Kilde: SSB (12314, CC BY 4.0). Kilden
Vi viser driverne og marginen side om side og påstår ingen årsak. Følsomhet per selskap regnes ikke ut før vi har minst 10 år med regnskap per selskap: med tre år blir slike tall falsk presisjon.
Hva tallene sier
Sensocure AS hadde en driftsmargin på −688,3 % og en egenkapitalandel på 23,5 % i 2025, og er nr. 4 038 av 4 464 rangerte selskaper i Industri.
Fra 2024 til 2025: driftsmarginen falt fra −549,4 % til −688,3 % og egenkapitalandelen falt fra 29,0 % til 23,5 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.
Tre enkle metoder
Én metode gir et tall: 35 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 22,2 | ikke meningsfull |
| EV/EBIT | 18,6 | ikke meningsfull |
| P/B | 3,0 | 35 MNOK |
Børsbasis er verdien med børsmultipler. Anslaget er trukket ned med 51 % for et unotert selskap: 20 % for manglende omsettelighet og 38 % for størrelse (småbedriftspremie 4 % på avkastningskravet).
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med børsmultipler og faste justeringer. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
- kritisk
Vurder å styrke likviditeten: kortsiktig gjeld er 3,4 ganger omløpsmidlene.
Tallgrunnlag: Likviditetsgrad 1 0,29 (median 1,56).
- følg med
Selskapet har underskudd før skatt. Er det engangsposter, eller et mønster?
Tallgrunnlag: Resultatmargin −791,5 % (median 2,5 %).
- følg med
Driftsmarginen er lavere enn hos tre av fire i sektoren. Hvor skiller kostnadene seg fra konkurrentene?
Tallgrunnlag: Driftsmargin −688,3 % (median 3,3 %).
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 3,0 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
- følg med Ekstrem margin: kontroller tallene
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2022, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin 0,2 %. Basert på de 10 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 8 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 30 | vekt 25 % |
| Likviditet | 5 | vekt 15 % |
| Vekst | 55 | vekt 15 % |
| Konsistens | 26 | vekt 15 % |
Varighet: 19 (snitt over 3 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Sensocure AS?
Driftsmarginen var −688,3 % i 2025, mot en median på 3,3 % blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor. Totalrentabiliteten var −14,3 %. Selskapet hadde underskudd før skatt.
Hvor solid er Sensocure AS?
Egenkapitalandelen var 23,5 % i 2025 (median 38,0 %). Gjeldsgraden var 3,25 (median 1,27).
Hvordan er likviditeten i Sensocure AS?
Likviditetsgrad 1 var 0,29 i 2025 (median 1,56). Omløpsmidlene dekket ikke den kortsiktige gjelden.
Hvordan står Sensocure AS i Industri?
Sensocure AS er nr. 4 038 av 4 464 rangerte selskaper i Industri for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Mikro er det nr. 1 023 av 1 149. Omsetningen endret seg 7,0 % fra året før.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 997608445
- Org.form
- AS
- Sektor
- Industri (26.510)
- Morning selskapsklasse
- Mikro
- Ansatte
- 23 registrert 10. oktober 2026
- Stiftet
- 2. november 2011 15 år i drift
- Aksjekapital
- 0,28 MNOK
- Forretningsadresse
- Langmyra 11B, 3185 SKOPPUM (HORTEN)
- Kommune
- Horten rang 20–27 av 27 i KOSTRA-gruppe 9
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 31. oktober 2026. Bare navn vises.
Aksjonærer (2025)
- Antall aksjonærer
- 23
- Største eier
- 15,5 % · tre største 44,2 %
- Fordeling
- selskaper 100 % · privatpersoner 0 % · utenlandske 8 %
- Eid fra samme kommune
- 25 %
- Monitum Holding AS · 15,5 %
- Cct Holding AS · 14,6 %
- Hyko Invest AS · 14,2 %
- Kobben AS · 12,9 %
- Mester Blomst AS · 9,8 %
- Ascent Invest AS · 9,3 %
- EIC FUND (Luxembourg) · 7,9 %
- Aqua Victoria AS · 3,8 %
- Jarlsberg Partners Management AS · 3,1 %
- Haukvik AS · 2,3 %
- 1 privatpersoner · 0,1 %
Selskapet er nytt i aksjonærregisteret i 2025.
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister per 2025. Tallene kan være eldre enn dagens eierforhold. Privatpersoner vises ikke med navn.
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 4. november 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 14 | 20 | 23 | |
| Rang | 3 988 | 4 083 | 4 038 | |
| Driftsmargin | −575,9 % | −549,4 % | −688,3 % | |
| Totalrentabilitet | −23,4 % | −13,4 % | −14,3 % | |
| Egenkapitalandel | 15,5 % | 29,0 % | 23,5 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 0,61 | 0,22 | 0,29 | |
| Omsetningsvekst | – | −36,8 % | 7,0 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 3,1 MNOK | 2,0 MNOK | 2,1 MNOK |
| Driftsresultat | −18,1 MNOK | −10,9 MNOK | −14,6 MNOK |
| Resultat før skatt | −20,4 MNOK | −13,4 MNOK | −16,8 MNOK |
| Skattekostnad | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK | −1,9 MNOK |
| Årsresultat | −20,4 MNOK | −13,4 MNOK | −14,9 MNOK |
| Finanskostnader | 2,8 MNOK | 2,6 MNOK | 2,3 MNOK |
| Sum eiendeler | 75,1 MNOK | 80,5 MNOK | 101,7 MNOK |
| Omløpsmidler | 24,9 MNOK | 8,6 MNOK | 15,0 MNOK |
| Egenkapital | 11,6 MNOK | 23,4 MNOK | 23,9 MNOK |
| Opptjent egenkapital | −6,5 MNOK | – | – |
| Sum gjeld | 63,5 MNOK | 57,1 MNOK | 77,8 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 41,1 MNOK | 39,8 MNOK | 51,1 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 4. november 2026, regnskaps-id 7098918.
Videre
Lignende selskaper
- Sveising og Vedlikehold AS indeks 23, nr. 4 030 · sammenlign
- Matforedling AS indeks 23, nr. 4 031 · sammenlign
- Elpro Eiendom AS indeks 23, nr. 4 037 · sammenlign
- Kalmet AS indeks 22, nr. 4 039 · sammenlign
- Dvergsdal Krankontroll AS indeks 22, nr. 4 040 · sammenlign