Bykluminvest AS
Score · regnskapsår 2024
67av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 83 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2024. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Små: 72 av 417 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 352 av 1 994 · Sjømat
Profil
Gepard · Sprinter
Høy lønnsomhet, lavere soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2024, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 87 og soliditet 36 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2024. Metode
Mot sektoren
Bykluminvest AS ligger 16 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2024.
Medianscore 51 blant 417 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2024: driftsmargin 23,2 % (median 8,8 %) og egenkapitalandel 22,5 % (median 29,0 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 23 MNOK | 22 MNOK |
| Driftsmargin | 23,2 % | 8,8 % |
| Resultatmargin | 16,9 % | 2,9 % |
| Totalrentabilitet | 24,5 % | 4,9 % |
| Egenkapitalandel | 22,5 % | 29,0 % |
| Gjeldsgrad | 3,45 | 2,14 |
| Likviditetsgrad 1 | 1,80 | 1,64 |
| Omsetningsvekst | 33,4 % | 0,6 % |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2024. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 67 gjør Bykluminvest AS det bedre enn 83 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor (417 selskaper) i 2024.
Score 2023–2025
- Bykluminvest AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor
Hva tallene sier
Bykluminvest AS hadde en driftsmargin på 23,2 % og en egenkapitalandel på 22,5 % i 2024, og er nr. 352 av 1 994 rangerte selskaper i Sjømat.
Fra 2023 til 2024: omsetningen økte med 33 % og driftsmarginen steg fra 17,2 % til 23,2 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2024.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 5 MNOK og 35 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | 30 MNOK |
| EV/EBIT | 8,0 | 35 MNOK |
| P/B | 1,0 | 5 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
Ingen regler slo ut for dette året.
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 10,1 % av gjelden i 2024. Styringsrenten var i snitt 4,50 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2022, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin −0,5 %. Basert på de 10 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 87 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 36 | vekt 25 % |
| Likviditet | 54 | vekt 15 % |
| Vekst | 83 | vekt 15 % |
| Konsistens | 74 | vekt 15 % |
Varighet: 58 (snitt over 2 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Bykluminvest AS?
Driftsmarginen var 23,2 % i 2024, mot en median på 8,8 % blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor. Totalrentabiliteten var 24,5 %.
Hvor solid er Bykluminvest AS?
Egenkapitalandelen var 22,5 % i 2024 (median 29,0 %). Gjeldsgraden var 3,45 (median 2,14).
Hvordan er likviditeten i Bykluminvest AS?
Likviditetsgrad 1 var 1,80 i 2024 (median 1,64).
Hvordan står Bykluminvest AS i Sjømat?
Bykluminvest AS er nr. 352 av 1 994 rangerte selskaper i Sjømat for 2024. Blant selskaper i Morning-klassen Små er det nr. 72 av 417. Omsetningen endret seg 33,4 % fra året før.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 997652053
- Org.form
- AS
- Sektor
- Sjømat (03.110)
- Morning selskapsklasse
- Små
- Ansatte
- 0–4 (ikke registrert)
- Stiftet
- 15. november 2011 14 år i drift
- Aksjekapital
- 0,10 MNOK
- Forretningsadresse
- Sørheia 44, 4640 SØGNE (KRISTIANSAND)
- Kommune
- Kristiansand rang 2–6 av 11 i KOSTRA-gruppe 12
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 29. oktober 2026. Bare navn vises.
Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.
Kommer · ikke bygget ennå
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 29. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 48 | 67 | 36 | |
| Rang | 1 080 | 352 | 1 729 | |
| Driftsmargin | 17,2 % | 23,2 % | 11,0 % | |
| Totalrentabilitet | 14,4 % | 24,5 % | 3,5 % | |
| Egenkapitalandel | 13,9 % | 22,5 % | 19,5 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 1,28 | 1,80 | 1,32 | |
| Omsetningsvekst | – | 33,4 % | −19,4 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 17,3 MNOK | 23,1 MNOK | 18,6 MNOK |
| Driftsresultat | 3,0 MNOK | 5,4 MNOK | 2,0 MNOK |
| Resultat før skatt | 2,1 MNOK | 3,9 MNOK | 0,9 MNOK |
| Årsresultat | 1,6 MNOK | 3,0 MNOK | 0,7 MNOK |
| Finanskostnader | 1,0 MNOK | 1,8 MNOK | – |
| Sum eiendeler | 21,0 MNOK | 23,4 MNOK | 25,3 MNOK |
| Omløpsmidler | 4,0 MNOK | 7,4 MNOK | 3,9 MNOK |
| Egenkapital | 2,9 MNOK | 5,3 MNOK | 4,9 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 2,8 MNOK | 5,2 MNOK | 4,8 MNOK |
| Sum gjeld | 18,1 MNOK | 18,1 MNOK | 20,4 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 3,1 MNOK | 4,1 MNOK | 3,0 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 29. oktober 2026, regnskaps-id 5910689.
Videre
Lignende selskaper
- Sabas Egning AS indeks 67, nr. 342 · sammenlign
- Noraker Rakfisk AS indeks 67, nr. 353 · sammenlign
- Idar Gustad og Sønner AS indeks 67, nr. 356 · sammenlign
- Ilsvåg Fisk AS indeks 67, nr. 357 · sammenlign
- Namdal Settefisk AS indeks 67, nr. 362 · sammenlign