Aventure AS
Score · regnskapsår 2025
77av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 94 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Mikro: 669 av 11 289 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 1 289 av 22 952 · Handel
Profil
Løve · Leder
Høy lønnsomhet, høy soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 72 og soliditet 99 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Metode
Mot sektoren
Aventure AS ligger 27 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025.
Medianscore 50 blant 11 286 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025: driftsmargin 7,6 % (median 2,6 %) og egenkapitalandel 97,2 % (median 33,5 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 1 MNOK | 4 MNOK |
| Driftsmargin | 7,6 % | 2,6 % |
| Resultatmargin | 242,1 % | 2,1 % |
| Totalrentabilitet | 17,1 % | 6,1 % |
| Egenkapitalandel | 97,2 % | 33,5 % |
| Gjeldsgrad | 0,03 | 1,25 |
| Likviditetsgrad 1 | 34,95 | 1,74 |
| Omsetningsvekst | 1,4 % | 4,0 % |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 77 gjør Aventure AS det bedre enn 94 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor (11 289 selskaper) i 2025.
Score 2023–2025
- Aventure AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor
Aventure AS har score 77 for 2025, rang 1 289 av 22 952 i sektoren.
Sterkest: Likviditet: persentil 99 mot sammenlignbare, likviditetsgrad 1 34,95 mot median 1,74. Soliditet: persentil 99 mot sammenlignbare, egenkapitalandel 97,2 % mot median 33,5 %.
Ingen områder ligger klart under sammenlignbare.
Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen
Hva tallene sier
Aventure AS hadde en driftsmargin på 7,6 % og en egenkapitalandel på 97,2 % i 2025, og er nr. 1 289 av 22 952 rangerte selskaper i Handel.
Fra 2024 til 2025: driftsmarginen falt fra 13,4 % til 7,6 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 1 MNOK og 25 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | 25 MNOK |
| EV/EBIT | 8,0 | 1 MNOK |
| P/B | 1,0 | 15 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
Ingen regler slo ut for dette året.
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 2,7 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2022, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin 1,5 %. Basert på de 11 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 72 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 99 | vekt 25 % |
| Likviditet | 99 | vekt 15 % |
| Vekst | 43 | vekt 15 % |
| Konsistens | 62 | vekt 15 % |
Varighet: 85 (snitt over 3 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Aventure AS?
Driftsmarginen var 7,6 % i 2025, mot en median på 2,6 % blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor. Totalrentabiliteten var 17,1 %.
Hvor solid er Aventure AS?
Egenkapitalandelen var 97,2 % i 2025 (median 33,5 %). Gjeldsgraden var 0,03 (median 1,25).
Hvordan er likviditeten i Aventure AS?
Likviditetsgrad 1 var 34,95 i 2025 (median 1,74).
Hvordan står Aventure AS i Handel?
Aventure AS er nr. 1 289 av 22 952 rangerte selskaper i Handel for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Mikro er det nr. 669 av 11 289. Omsetningen endret seg 1,4 % fra året før.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 997755006
- Org.form
- AS
- Sektor
- Handel (46.900)
- Morning selskapsklasse
- Mikro
- Ansatte
- 0–4 (ikke registrert)
- Stiftet
- 15. desember 2011 14 år i drift
- Aksjekapital
- 0,10 MNOK
- Forretningsadresse
- Bakkesvingen 27B, 4019 STAVANGER
- Kommune
- Stavanger rang 5 av 11 i KOSTRA-gruppe 12
- Revisjon
- Revisjon fravalgt fra 2. januar 2012
- Siste innsendte regnskap
- 2025
- LEI
- 98450071O0AD0C2DB765 ikke fornyet (utløpt)
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
- Daglig leder
- Ingvar Malde
- Styrets leder
- Ingvar Malde
- Varamedlem
- Helge Haga Arntsen
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 29. oktober 2026. Bare navn vises.
- Morselskap
- Morselskap konsoliderer ikke selskapet
Kilde: GLEIF (Global Legal Entity Identifier Foundation), hentet 31. oktober 2026. Morselskap er det selskapet selv har rapportert til GLEIF.
Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.
Kommer · ikke bygget ennå
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 29. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 96 | 82 | 77 | |
| Rang | 58 | 633 | 1 289 | |
| Driftsmargin | 29,6 % | 13,4 % | 7,6 % | |
| Totalrentabilitet | 24,5 % | 20,2 % | 17,1 % | |
| Egenkapitalandel | 97,9 % | 97,6 % | 97,2 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 46,06 | 39,80 | 34,95 | |
| Omsetningsvekst | – | 1,5 % | 1,4 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 1,0 MNOK | 1,0 MNOK | 1,1 MNOK |
| Driftsresultat | 0,3 MNOK | 0,1 MNOK | 0,1 MNOK |
| Resultat før skatt | 2,6 MNOK | 2,4 MNOK | 2,6 MNOK |
| Årsresultat | 2,6 MNOK | 2,3 MNOK | 2,5 MNOK |
| Finanskostnader | 0,1 MNOK | 0,3 MNOK | 0,0 MNOK |
| Sum eiendeler | 11,1 MNOK | 13,0 MNOK | 15,0 MNOK |
| Omløpsmidler | 10,7 MNOK | 12,6 MNOK | 14,7 MNOK |
| Egenkapital | 10,9 MNOK | 12,7 MNOK | 14,6 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 10,8 MNOK | 12,6 MNOK | 14,5 MNOK |
| Sum gjeld | 0,2 MNOK | 0,3 MNOK | 0,4 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 0,2 MNOK | 0,3 MNOK | 0,4 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 29. oktober 2026, regnskaps-id 6452535.
Videre
Lignende selskaper
- Støre Eiendom AS indeks 77, nr. 1 284 · sammenlign
- Spiker AS indeks 77, nr. 1 285 · sammenlign
- JULIUS GAVE & Interiør AS indeks 77, nr. 1 287 · sammenlign
- Gallefoss Bruk Servicesenter AS indeks 77, nr. 1 288 · sammenlign
- Nor Handel AS indeks 77, nr. 1 292 · sammenlign