GM Entreprenør Harstad AS
Score · regnskapsår 2025
30av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 16 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Små: 4 653 av 5 557 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 16 609 av 20 339 · Bygg og anlegg
Profil
Bever · Byggmester
Lavere lønnsomhet, lavere soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 23 og soliditet 21 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Metode
Mot sektoren
GM Entreprenør Harstad AS ligger 21 poeng under medianen for selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025.
Medianscore 51 blant 5 557 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025: driftsmargin 0,5 % (median 4,5 %) og egenkapitalandel 16,7 % (median 34,1 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 16 MNOK | 19 MNOK |
| Driftsmargin | 0,5 % | 4,5 % |
| Resultatmargin | 0,4 % | 4,2 % |
| Totalrentabilitet | 1,6 % | 10,9 % |
| Egenkapitalandel | 16,7 % | 34,1 % |
| Gjeldsgrad | 4,98 | 1,72 |
| Likviditetsgrad 1 | 1,09 | 1,48 |
| Omsetningsvekst | 11,2 % | 6,0 % |
| Omsetning per ansatt | 1,45 MNOK | 1,70 MNOK |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 30 gjør GM Entreprenør Harstad AS det bedre enn 16 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor (5 557 selskaper) i 2025.
Score 2023–2025
- GM Entreprenør Harstad AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor
GM Entreprenør Harstad AS har score 30 for 2025, rang 16 609 av 20 339 i sektoren.
Sterkest: Vekst: persentil 59 mot sammenlignbare, omsetningsvekst 11,2 % mot median 6,0 %.
Svakest: Soliditet: persentil 21 mot sammenlignbare, egenkapitalandel 16,7 % mot median 34,1 %. Likviditet: persentil 22 mot sammenlignbare, likviditetsgrad 1 1,09 mot median 1,48.
Verdt å se nærmere på
- Driftsmarginen er lavere enn hos tre av fire i sektoren. Hvor skiller kostnadene seg fra konkurrentene? Tallgrunnlag: driftsmargin 0,5 % (median 4,5 %).
- Hva ligger bak svak soliditet, og er det varig?
- Hva ligger bak svak likviditet, og er det varig?
Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen
Hva tallene sier
GM Entreprenør Harstad AS hadde en driftsmargin på 0,5 % og en egenkapitalandel på 16,7 % i 2025, og er nr. 16 609 av 20 339 rangerte selskaper i Bygg og anlegg.
Fra 2024 til 2025: egenkapitalandelen falt fra 28,7 % til 16,7 % og omsetningen økte med 11 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 0 MNOK og 3 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | 0 MNOK |
| EV/EBIT | 8,0 | 3 MNOK |
| P/B | 1,0 | 1 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
- følg med
Driftsmarginen er lavere enn hos tre av fire i sektoren. Hvor skiller kostnadene seg fra konkurrentene?
Tallgrunnlag: Driftsmargin 0,5 % (median 4,5 %).
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 0,4 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2021, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2021, med median driftsmargin 1,8 %. Basert på de 10 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 23 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 21 | vekt 25 % |
| Likviditet | 22 | vekt 15 % |
| Vekst | 59 | vekt 15 % |
| Konsistens | 40 | vekt 15 % |
Varighet: 47 (snitt over 3 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er GM Entreprenør Harstad AS?
Driftsmarginen var 0,5 % i 2025, mot en median på 4,5 % blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor. Totalrentabiliteten var 1,6 %.
Hvor solid er GM Entreprenør Harstad AS?
Egenkapitalandelen var 16,7 % i 2025 (median 34,1 %). Gjeldsgraden var 4,98 (median 1,72).
Hvordan er likviditeten i GM Entreprenør Harstad AS?
Likviditetsgrad 1 var 1,09 i 2025 (median 1,48).
Hvordan står GM Entreprenør Harstad AS i Bygg og anlegg?
GM Entreprenør Harstad AS er nr. 16 609 av 20 339 rangerte selskaper i Bygg og anlegg for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Små er det nr. 4 653 av 5 557. Omsetningen endret seg 11,2 % fra året før.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 997874471
- Org.form
- AS
- Sektor
- Bygg og anlegg (41.000)
- Morning selskapsklasse
- Små
- Ansatte
- 11 registrert 10. oktober 2026
- Stiftet
- 11. januar 2012 14 år i drift
- Aksjekapital
- 0,03 MNOK
- Forretningsadresse
- Bergsveien 22, 9403 HARSTAD
- Kommune
- Harstad rang 8–22 av 27 i KOSTRA-gruppe 9
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
- Daglig leder
- Morten Myhre
- Styrets leder
- Morten Myhre
- Styremedlem
- Vegard Stene
- Styremedlem
- Kurt Christensen
- Revisor
- ES Revisjon AS
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 29. oktober 2026. Bare navn vises.
Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.
Kommer · ikke bygget ennå
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 29. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 79 | 31 | 30 | |
| Rang | 1 857 | 15 521 | 16 609 | |
| Driftsmargin | 7,1 % | 0,2 % | 0,5 % | |
| Totalrentabilitet | 24,1 % | 0,8 % | 1,6 % | |
| Egenkapitalandel | 54,7 % | 28,7 % | 16,7 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 2,57 | 1,51 | 1,09 | |
| Omsetningsvekst | – | −20,8 % | 11,2 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 18,1 MNOK | 14,3 MNOK | 15,9 MNOK |
| Driftsresultat | 1,3 MNOK | 0,0 MNOK | 0,1 MNOK |
| Resultat før skatt | 1,3 MNOK | 0,0 MNOK | 0,1 MNOK |
| Årsresultat | 0,9 MNOK | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK |
| Finanskostnader | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK |
| Sum eiendeler | 5,3 MNOK | 5,2 MNOK | 4,8 MNOK |
| Omløpsmidler | 4,4 MNOK | 4,5 MNOK | 4,1 MNOK |
| Egenkapital | 2,9 MNOK | 1,5 MNOK | 0,8 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 2,9 MNOK | 1,5 MNOK | 0,8 MNOK |
| Sum gjeld | 2,4 MNOK | 3,7 MNOK | 4,0 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 1,7 MNOK | 3,0 MNOK | 3,8 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 29. oktober 2026, regnskaps-id 7235558.
Videre
Lignende selskaper
- GK Maskin AS indeks 30, nr. 16 597 · sammenlign
- AV & På Elektro AS indeks 30, nr. 16 598 · sammenlign
- Sinus Mosjøen AS indeks 30, nr. 16 607 · sammenlign
- Saneringsservice Onshore AS indeks 30, nr. 16 615 · sammenlign
- Josa Bygg AS indeks 30, nr. 16 626 · sammenlign