Delfi Technologies AS
Score · regnskapsår 2025
47av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 43 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Små: 4 250 av 7 416 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 12 929 av 22 943 · Handel
Profil
Gepard · Sprinter
Høy lønnsomhet, lavere soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 99 og soliditet 7 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Metode
Mot sektoren
Delfi Technologies AS ligger 4 poeng under medianen for selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025.
Medianscore 51 blant 7 416 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025: driftsmargin 44,7 % (median 3,4 %) og egenkapitalandel 2,1 % (median 36,3 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 13 MNOK | 20 MNOK |
| Driftsmargin | 44,7 % | 3,4 % |
| Resultatmargin | 46,6 % | 3,0 % |
| Totalrentabilitet | 99,4 % | 10,0 % |
| Egenkapitalandel | 2,1 % | 36,3 % |
| Gjeldsgrad | 47,10 | 1,51 |
| Likviditetsgrad 1 | 1,02 | 1,73 |
| Omsetningsvekst | 4,2 % | 5,7 % |
| Omsetning per ansatt | 2,55 MNOK | 2,08 MNOK |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 47 gjør Delfi Technologies AS det bedre enn 43 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor (7 416 selskaper) i 2025.
Score 2023–2025
- Delfi Technologies AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor
Delfi Technologies AS har score 47 for 2025, rang 12 929 av 22 943 i sektoren.
Sterkest: Lønnsomhet: persentil 99 mot sammenlignbare, driftsmargin 44,7 % mot median 3,4 %.
Svakest: Soliditet: persentil 7 mot sammenlignbare, egenkapitalandel 2,1 % mot median 36,3 %. Likviditet: persentil 14 mot sammenlignbare, likviditetsgrad 1 1,02 mot median 1,73.
Verdt å se nærmere på
- Egenkapitalandelen er svært lav. Vurder om selskapet tåler et dårlig år, og om det trengs mer egenkapital. Tallgrunnlag: egenkapitalandel 2,1 % (median 36,3 %).
- Hva ligger bak svak soliditet, og er det varig?
- Hva ligger bak svak likviditet, og er det varig?
Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen
Hva tallene sier
Delfi Technologies AS hadde en driftsmargin på 44,7 % og en egenkapitalandel på 2,1 % i 2025, og er nr. 12 929 av 22 943 rangerte selskaper i Handel.
Ingen store endringer i nøkkeltallene fra 2024 til 2025.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 0 MNOK og 46 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | 46 MNOK |
| EV/EBIT | 8,0 | 46 MNOK |
| P/B | 1,0 | 0 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
- følg med
Egenkapitalandelen er svært lav. Vurder om selskapet tåler et dårlig år, og om det trengs mer egenkapital.
Tallgrunnlag: Egenkapitalandel 2,1 % (median 36,3 %).
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 0,4 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2022, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin 1,5 %. Basert på de 11 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 99 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 7 | vekt 25 % |
| Likviditet | 14 | vekt 15 % |
| Vekst | 45 | vekt 15 % |
| Konsistens | 44 | vekt 15 % |
Varighet: 44 (snitt over 3 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Delfi Technologies AS?
Driftsmarginen var 44,7 % i 2025, mot en median på 3,4 % blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor. Totalrentabiliteten var 99,4 %.
Hvor solid er Delfi Technologies AS?
Egenkapitalandelen var 2,1 % i 2025 (median 36,3 %). Gjeldsgraden var 47,10 (median 1,51).
Hvordan er likviditeten i Delfi Technologies AS?
Likviditetsgrad 1 var 1,02 i 2025 (median 1,73).
Hvordan står Delfi Technologies AS i Handel?
Delfi Technologies AS er nr. 12 929 av 22 943 rangerte selskaper i Handel for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Små er det nr. 4 250 av 7 416. Omsetningen endret seg 4,2 % fra året før.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 997965299
- Org.form
- AS
- Sektor
- Handel (46.140)
- Morning selskapsklasse
- Små
- Ansatte
- 5 registrert 10. februar 2026
- Stiftet
- 14. november 2011 14 år i drift
- Aksjekapital
- 0,10 MNOK
- Forretningsadresse
- Sundvegen 327, 5382 SKOGSVÅG (ØYGARDEN)
- Kommune
- Øygarden rang 1–6 av 13 i KOSTRA-gruppe 10
- Siste innsendte regnskap
- 2025
- Nettside
- www.delfi.com
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 29. oktober 2026. Bare navn vises.
Aksjonærer (2025)
- Antall aksjonærer
- 3 (én eier har over halvparten)
- Største eier
- 85,0 %
- Fordeling
- selskaper 90 % · privatpersoner 10 % · utenlandske 90 %
- Konsernkjede
- Øverste eier: Kastaniegården APS
- Kastaniegården APS (Danmark) · 85,0 %
- Mjj Holding 2021 APS (Danmark) · 5,0 %
- 1 privatpersoner · 10,0 %
Selskapet er nytt i aksjonærregisteret i 2025.
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister per 2025. Tallene kan være eldre enn dagens eierforhold. Privatpersoner vises ikke med navn.
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 29. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 41 | 43 | 47 | |
| Rang | 13 204 | 14 054 | 12 929 | |
| Driftsmargin | 51,5 % | 46,4 % | 44,7 % | |
| Totalrentabilitet | 91,1 % | 81,6 % | 99,4 % | |
| Egenkapitalandel | 1,2 % | 1,5 % | 2,1 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 1,01 | 1,01 | 1,02 | |
| Omsetningsvekst | – | −8,2 % | 4,2 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 13,3 MNOK | 12,2 MNOK | 12,7 MNOK |
| Driftsresultat | 6,8 MNOK | 5,7 MNOK | 5,7 MNOK |
| Resultat før skatt | 7,6 MNOK | 5,3 MNOK | 5,9 MNOK |
| Skattekostnad | – | – | – |
| Årsresultat | 5,9 MNOK | 4,2 MNOK | 4,6 MNOK |
| Finanskostnader | 0,0 MNOK | 0,3 MNOK | 0,0 MNOK |
| Sum eiendeler | 8,3 MNOK | 7,0 MNOK | 6,0 MNOK |
| Omløpsmidler | 8,3 MNOK | 7,0 MNOK | 5,9 MNOK |
| Egenkapital | 0,1 MNOK | 0,1 MNOK | 0,1 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK |
| Sum gjeld | 8,2 MNOK | 6,9 MNOK | 5,9 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 8,2 MNOK | 6,9 MNOK | 5,9 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 29. oktober 2026, regnskaps-id 6337067.
Videre
Lignende selskaper
- Soleja AS indeks 47, nr. 12 920 · sammenlign
- Eikaas Drift AS indeks 47, nr. 12 928 · sammenlign
- Crosschem Norway AS indeks 47, nr. 12 930 · sammenlign
- Bakeriutsalget Krokstadelva AS indeks 47, nr. 12 932 · sammenlign
- Butikkdrift Serrano Ocampo AS indeks 47, nr. 12 934 · sammenlign