Clean 4 U AS
Score · regnskapsår 2025
38av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 27 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Små: 659 av 898 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 2 000 av 2 791 · Forretningsmessig tjenesteyting
Profil
Bever · Byggmester
Lavere lønnsomhet, lavere soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 33 og soliditet 33 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Metode
Mot sektoren
Clean 4 U AS ligger 12 poeng under medianen for selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025.
Medianscore 50 blant 898 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025: driftsmargin 1,2 % (median 4,2 %) og egenkapitalandel 14,6 % (median 24,0 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 18 MNOK | 21 MNOK |
| Driftsmargin | 1,2 % | 4,2 % |
| Resultatmargin | 1,1 % | 4,2 % |
| Totalrentabilitet | 4,4 % | 10,6 % |
| Egenkapitalandel | 14,6 % | 24,0 % |
| Gjeldsgrad | 5,84 | 2,57 |
| Likviditetsgrad 1 | 1,12 | 1,21 |
| Omsetningsvekst | −2,5 % | 6,9 % |
| Omsetning per ansatt | 0,38 MNOK | 0,92 MNOK |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 38 gjør Clean 4 U AS det bedre enn 27 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor (898 selskaper) i 2025.
Score 2023–2025
- Clean 4 U AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor
Clean 4 U AS har score 38 for 2025, rang 2 000 av 2 791 i sektoren.
Sterkest: Konsistens: persentil 61 mot sammenlignbare.
Svakest: Vekst: persentil 29 mot sammenlignbare, omsetningsvekst −2,5 % mot median 6,9 %. Soliditet: persentil 33 mot sammenlignbare, egenkapitalandel 14,6 % mot median 24,0 %.
Verdt å se nærmere på
- Hva ligger bak svak vekst, og er det varig?
- Hva ligger bak svak soliditet, og er det varig?
Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen
Hva tallene sier
Clean 4 U AS hadde en driftsmargin på 1,2 % og en egenkapitalandel på 14,6 % i 2025, og er nr. 2 000 av 2 791 rangerte selskaper i Forretningsmessig tjenesteyting.
Ingen store endringer i nøkkeltallene fra 2024 til 2025.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 1 MNOK og 5 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | 2 MNOK |
| EV/EBIT | 8,0 | 5 MNOK |
| P/B | 1,0 | 1 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
Ingen regler slo ut for dette året.
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 0,3 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2026, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2026, med median driftsmargin 0,3 %. Basert på de 9 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 33 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 33 | vekt 25 % |
| Likviditet | 41 | vekt 15 % |
| Vekst | 29 | vekt 15 % |
| Konsistens | 61 | vekt 15 % |
Varighet: 37 (snitt over 3 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Clean 4 U AS?
Driftsmarginen var 1,2 % i 2025, mot en median på 4,2 % blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor. Totalrentabiliteten var 4,4 %.
Hvor solid er Clean 4 U AS?
Egenkapitalandelen var 14,6 % i 2025 (median 24,0 %). Gjeldsgraden var 5,84 (median 2,57).
Hvordan er likviditeten i Clean 4 U AS?
Likviditetsgrad 1 var 1,12 i 2025 (median 1,21).
Hvordan står Clean 4 U AS i Forretningsmessig tjenesteyting?
Clean 4 U AS er nr. 2 000 av 2 791 rangerte selskaper i Forretningsmessig tjenesteyting for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Små er det nr. 659 av 898. Omsetningen endret seg −2,5 % fra året før.
Konsernregnskap
Selskapet er registrert som del av et konsern, men vi har ikke noe konsernregnskap for det. Konsernregnskapet leveres av morselskapet, og åpne data sier ikke hvilket selskap det er.
Tolk tallene med forsiktighet: et selskap i et konsern kan se solid ut på grunn av konsernbidrag, eller svakt fordi utbytte går opp til morselskapet. Tallene er indikasjoner, ikke fasit.
Vi viser ikke konsernstrukturen, fordi åpne data ikke sier hvem som eier hvem.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 997989554
- Org.form
- AS · del av et konsern
- Sektor
- Forretningsmessig tjenesteyting (81.210)
- Morning selskapsklasse
- Små
- Ansatte
- 48 registrert 10. august 2026
- Stiftet
- 1. februar 2012 14 år i drift
- Aksjekapital
- 0,03 MNOK
- Forretningsadresse
- Nørvevika 42, 6008 ÅLESUND
- Kommune
- Ålesund rang 2–6 av 10 i KOSTRA-gruppe 11
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 31. oktober 2026. Bare navn vises.
Aksjonærer (2025)
- Antall aksjonærer
- 4
- Største eier
- 25,0 % · tre største 75,0 %
- Fordeling
- selskaper 0 % · privatpersoner 100 % · utenlandske 0 %
- Eid fra samme kommune
- 100 %
- Eiere over 60 år
- 75 % av personeierne sine aksjer (medianalder 64 år)
Selskapet er nytt i aksjonærregisteret i 2025.
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister per 2025. Tallene kan være eldre enn dagens eierforhold. Privatpersoner vises ikke med navn.
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 2. november 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 38 | 35 | 38 | |
| Rang | 1 775 | 2 105 | 2 000 | |
| Driftsmargin | 0,8 % | 2,3 % | 1,2 % | |
| Totalrentabilitet | 3,0 % | 8,5 % | 4,4 % | |
| Egenkapitalandel | 17,3 % | 10,6 % | 14,6 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 1,14 | 1,05 | 1,12 | |
| Omsetningsvekst | – | 0,5 % | −2,5 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 18,6 MNOK | 18,7 MNOK | 18,2 MNOK |
| Driftsresultat | 0,2 MNOK | 0,4 MNOK | 0,2 MNOK |
| Resultat før skatt | 0,1 MNOK | 0,4 MNOK | 0,2 MNOK |
| Skattekostnad | – | – | – |
| Årsresultat | 0,1 MNOK | 0,3 MNOK | 0,2 MNOK |
| Finanskostnader | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK |
| Sum eiendeler | 4,9 MNOK | 5,2 MNOK | 4,8 MNOK |
| Omløpsmidler | 4,6 MNOK | 4,9 MNOK | 4,4 MNOK |
| Egenkapital | 0,8 MNOK | 0,5 MNOK | 0,7 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 0,8 MNOK | 0,5 MNOK | 0,7 MNOK |
| Sum gjeld | 4,0 MNOK | 4,7 MNOK | 4,1 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 4,0 MNOK | 4,6 MNOK | 4,0 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 2. november 2026, regnskaps-id 6451301.
Videre
Lignende selskaper
- Voss Hage og Anlegg AS indeks 38, nr. 2 001 · sammenlign
- Pilot Anlegg AS indeks 38, nr. 2 002 · sammenlign
- Eco Shine Norge AS indeks 37, nr. 2 003 · sammenlign
- DRIFT.NO AS indeks 37, nr. 2 004 · sammenlign
- Autostrada Bilutleie AS indeks 37, nr. 2 005 · sammenlign