Realcom AS
Score · regnskapsår 2023
66av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 75 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2023. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Mikro: 343 av 1 376 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 713 av 3 115 · Informasjon og kommunikasjon
Profil
Elefant · Forvalter
Lavere lønnsomhet, høy soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2023, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 45 og soliditet 76 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2023. Metode
Mot sektoren
Realcom AS ligger 18 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2023.
Medianscore 48 blant 1 375 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2023: driftsmargin 1,7 % (median 3,5 %) og egenkapitalandel 68,8 % (median 39,8 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 9 MNOK | 3 MNOK |
| Driftsmargin | 1,7 % | 3,5 % |
| Resultatmargin | 1,5 % | 3,4 % |
| Totalrentabilitet | 4,1 % | 6,3 % |
| Egenkapitalandel | 68,8 % | 39,8 % |
| Gjeldsgrad | 0,45 | 1,14 |
| Likviditetsgrad 1 | 2,42 | 1,51 |
| Omsetningsvekst | – | 4,6 % |
| Omsetning per ansatt | 1,12 MNOK | 0,60 MNOK |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2023. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 66 gjør Realcom AS det bedre enn 75 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor (1 376 selskaper) i 2023.
Score 2023–2025
- Realcom AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor
Hva tallene sier
Realcom AS hadde en driftsmargin på 1,7 % og en egenkapitalandel på 68,8 % i 2023, og er nr. 713 av 3 115 rangerte selskaper i Informasjon og kommunikasjon.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2023.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 1 MNOK og 4 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 17,7 | 1 MNOK |
| EV/EBIT | 14,3 | 2 MNOK |
| P/B | 2,6 | 4 MNOK |
Børsbasis er verdien med børsmultipler. Anslaget er trukket ned med 51 % for et unotert selskap: 20 % for manglende omsettelighet og 38 % for størrelse (småbedriftspremie 4 % på avkastningskravet).
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med børsmultipler og faste justeringer. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
Ingen regler slo ut for dette året.
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 3,5 % av gjelden i 2023. Styringsrenten var i snitt 3,54 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2026, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2026, med median driftsmargin 4,1 %. Basert på de 8 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 45 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 76 | vekt 25 % |
| Likviditet | 71 | vekt 15 % |
| Vekst | – | mangler data, ikke med |
| Konsistens | 85 | vekt 15 % |
Indeksversjon 2. Datakompletthet 85 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Realcom AS?
Driftsmarginen var 1,7 % i 2023, mot en median på 3,5 % blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor. Totalrentabiliteten var 4,1 %.
Hvor solid er Realcom AS?
Egenkapitalandelen var 68,8 % i 2023 (median 39,8 %). Gjeldsgraden var 0,45 (median 1,14).
Hvordan er likviditeten i Realcom AS?
Likviditetsgrad 1 var 2,42 i 2023 (median 1,51).
Hvordan står Realcom AS i Informasjon og kommunikasjon?
Realcom AS er nr. 713 av 3 115 rangerte selskaper i Informasjon og kommunikasjon for 2023. Blant selskaper i Morning-klassen Mikro er det nr. 343 av 1 376.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 998044197
- Org.form
- AS
- Sektor
- Informasjon og kommunikasjon (62.200)
- Morning selskapsklasse
- Mikro
- Ansatte
- 8 registrert 10. september 2026
- Stiftet
- 24. februar 2012 14 år i drift
- Aksjekapital
- 0,10 MNOK
- Forretningsadresse
- Industriveien 1, 2020 SKEDSMOKORSET (LILLESTRØM)
- Kommune
- Lillestrøm rang 7 av 11 i KOSTRA-gruppe 12
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 1. november 2026. Bare navn vises.
Aksjonærer (2025)
- Antall aksjonærer
- 3
- Største eier
- 33,3 %
- Fordeling
- selskaper 0 % · privatpersoner 100 % · utenlandske 0 %
- Eid fra samme kommune
- 33 %
- Eiere over 60 år
- 0 % av personeierne sine aksjer (medianalder 50 år)
Selskapet er nytt i aksjonærregisteret i 2025.
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister per 2025. Tallene kan være eldre enn dagens eierforhold. Privatpersoner vises ikke med navn.
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 7. november 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 66 | 59 | 81 | |
| Rang | 713 | 962 | 77 | |
| Driftsmargin | 1,7 % | 10,3 % | 28,8 % | |
| Totalrentabilitet | 4,1 % | 15,8 % | 36,3 % | |
| Egenkapitalandel | 68,8 % | 62,5 % | 64,7 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 2,42 | 2,14 | 2,53 | |
| Omsetningsvekst | – | −6,3 % | 34,9 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 9,0 MNOK | 8,4 MNOK | 11,3 MNOK |
| Driftsresultat | 0,2 MNOK | 0,9 MNOK | 3,3 MNOK |
| Resultat før skatt | 0,1 MNOK | 0,9 MNOK | 3,3 MNOK |
| Skattekostnad | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK |
| Årsresultat | 0,1 MNOK | 0,9 MNOK | 3,3 MNOK |
| Finanskostnader | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK |
| Sum eiendeler | 4,5 MNOK | 5,6 MNOK | 9,1 MNOK |
| Omløpsmidler | 3,4 MNOK | 4,5 MNOK | 8,1 MNOK |
| Egenkapital | 3,1 MNOK | 3,5 MNOK | 5,9 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 3,0 MNOK | 3,4 MNOK | 5,8 MNOK |
| Sum gjeld | 1,4 MNOK | 2,1 MNOK | 3,2 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 1,4 MNOK | 2,1 MNOK | 3,2 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 7. november 2026, regnskaps-id 4567839.
Videre
Lignende selskaper
- Dynamon AS indeks 66, nr. 705 · sammenlign
- Alphasea AS indeks 66, nr. 706 · sammenlign
- Accenture Services AS indeks 66, nr. 712 · sammenlign
- Lise Christin Walla AS indeks 66, nr. 715 · sammenlign
- Theta Development AS indeks 66, nr. 717 · sammenlign