AK Mur AS
Score · regnskapsår 2023
33av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 27 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2023. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Mikro: 8 322 av 11 416 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 13 608 av 18 347 · Bygg og anlegg
Profil
Bever · Byggmester
Lavere lønnsomhet, lavere soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2023, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 32 og soliditet 24 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2023. Metode
Mot sektoren
AK Mur AS ligger 17 poeng under medianen for selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2023.
Medianscore 50 blant 11 413 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2023: driftsmargin 0,3 % (median 4,0 %) og egenkapitalandel 16,4 % (median 34,0 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 1 MNOK | 3 MNOK |
| Driftsmargin | 0,3 % | 4,0 % |
| Resultatmargin | −1,0 % | 3,3 % |
| Totalrentabilitet | 0,9 % | 7,8 % |
| Egenkapitalandel | 16,4 % | 34,0 % |
| Gjeldsgrad | 5,10 | 1,46 |
| Likviditetsgrad 1 | 1,39 | 1,42 |
| Omsetningsvekst | – | 7,4 % |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2023. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 33 gjør AK Mur AS det bedre enn 27 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor (11 416 selskaper) i 2023.
Score 2023–2025
- AK Mur AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor
Hva tallene sier
AK Mur AS hadde en driftsmargin på 0,3 % og en egenkapitalandel på 16,4 % i 2023, og er nr. 13 608 av 18 347 rangerte selskaper i Bygg og anlegg.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2023.
Tre enkle metoder
Én metode gir et tall: 0 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | ikke meningsfull |
| EV/EBIT | 8,0 | gjeld over verdi |
| P/B | 1,0 | 0 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
- følg med
Selskapet har underskudd før skatt. Er det engangsposter, eller et mønster?
Tallgrunnlag: Resultatmargin −1,0 % (median 3,3 %).
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 4,1 % av gjelden i 2023. Styringsrenten var i snitt 3,54 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2021, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2021, med median driftsmargin 1,8 %. Basert på de 10 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 32 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 24 | vekt 25 % |
| Likviditet | 48 | vekt 15 % |
| Vekst | – | mangler data, ikke med |
| Konsistens | 33 | vekt 15 % |
Indeksversjon 2. Datakompletthet 85 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er AK Mur AS?
Driftsmarginen var 0,3 % i 2023, mot en median på 4,0 % blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor. Totalrentabiliteten var 0,9 %. Selskapet hadde underskudd før skatt.
Hvor solid er AK Mur AS?
Egenkapitalandelen var 16,4 % i 2023 (median 34,0 %). Gjeldsgraden var 5,10 (median 1,46).
Hvordan er likviditeten i AK Mur AS?
Likviditetsgrad 1 var 1,39 i 2023 (median 1,42).
Hvordan står AK Mur AS i Bygg og anlegg?
AK Mur AS er nr. 13 608 av 18 347 rangerte selskaper i Bygg og anlegg for 2023. Blant selskaper i Morning-klassen Mikro er det nr. 8 322 av 11 416.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 998057108
- Org.form
- AS
- Sektor
- Bygg og anlegg (43.910)
- Morning selskapsklasse
- Mikro
- Ansatte
- 0–4 (ikke registrert)
- Stiftet
- 19. januar 2012 14 år i drift
- Aksjekapital
- 0,03 MNOK
- Forretningsadresse
- Oddeskogen 61, 4735 EVJE (EVJE OG HORNNES)
- Kommune
- Evje og Hornnes rang 10–32 av 39 i KOSTRA-gruppe 4
- Revisjon
- Revisjon fravalgt fra 8. mars 2012
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
- Daglig leder
- Kaj Damsgård Torndahl
- Styrets leder
- Kaj Damsgård Torndahl
- Varamedlem
- Liv Odde Torndahl
- Regnskapsfører
- Evje Landbruksregnskap AS
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 29. oktober 2026. Bare navn vises.
Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.
Kommer · ikke bygget ennå
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 29. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 33 | 72 | 62 | |
| Rang | 13 608 | 2 383 | 5 542 | |
| Driftsmargin | 0,3 % | 9,4 % | 5,5 % | |
| Totalrentabilitet | 0,9 % | 35,3 % | 15,1 % | |
| Egenkapitalandel | 16,4 % | 51,0 % | 63,1 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 1,39 | 2,39 | 2,13 | |
| Omsetningsvekst | – | 23,5 % | −26,5 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 1,3 MNOK | 1,7 MNOK | 1,2 MNOK |
| Driftsresultat | 0,0 MNOK | 0,2 MNOK | 0,1 MNOK |
| Resultat før skatt | 0,0 MNOK | 0,1 MNOK | 0,1 MNOK |
| Årsresultat | 0,0 MNOK | 0,1 MNOK | 0,1 MNOK |
| Finanskostnader | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK |
| Sum eiendeler | 0,5 MNOK | 0,4 MNOK | 0,4 MNOK |
| Omløpsmidler | 0,3 MNOK | 0,2 MNOK | 0,3 MNOK |
| Egenkapital | 0,1 MNOK | 0,2 MNOK | 0,3 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 0,1 MNOK | 0,2 MNOK | 0,2 MNOK |
| Sum gjeld | 0,4 MNOK | 0,2 MNOK | 0,2 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 0,2 MNOK | 0,1 MNOK | 0,2 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 29. oktober 2026, regnskaps-id 4700875.
Videre
Lignende selskaper
- Ward1 AS indeks 33, nr. 13 600 · sammenlign
- Breis Bygg AS indeks 33, nr. 13 601 · sammenlign
- Sigdal Maskin AS indeks 33, nr. 13 606 · sammenlign
- Breen Eiendom AS indeks 33, nr. 13 607 · sammenlign
- RR Renovering AS indeks 33, nr. 13 610 · sammenlign