Uniengineering AS
Score · regnskapsår 2024
38av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 26 % av selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2024. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Mellomstore: 322 av 434 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 1 568 av 2 171 · Forretningsmessig tjenesteyting
Profil
Gepard · Sprinter
Høy lønnsomhet, lavere soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2024, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 53 og soliditet 0 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2024. Metode
Mot sektoren
Uniengineering AS ligger 11 poeng under medianen for selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2024.
Medianscore 49 blant 434 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2024: driftsmargin 3,7 % (median 3,9 %) og egenkapitalandel −1,7 % (median 20,4 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 52 MNOK | 112 MNOK |
| Driftsmargin | 3,7 % | 3,9 % |
| Resultatmargin | 3,6 % | 3,7 % |
| Totalrentabilitet | 11,8 % | 10,0 % |
| Egenkapitalandel | −1,7 % | 20,4 % |
| Gjeldsgrad | – | 3,56 |
| Likviditetsgrad 1 | 0,96 | 1,16 |
| Omsetningsvekst | 40,4 % | 9,2 % |
| Omsetning per ansatt | 0,42 MNOK | 1,54 MNOK |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2024. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 38 gjør Uniengineering AS det bedre enn 26 % av selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor (434 selskaper) i 2024.
Score 2023–2025
- Uniengineering AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor
Hva tallene sier
Uniengineering AS hadde en driftsmargin på 3,7 % og en egenkapitalandel på −1,7 % i 2024, og er nr. 1 568 av 2 171 rangerte selskaper i Forretningsmessig tjenesteyting.
Fra 2023 til 2024: gikk fra underskudd til overskudd før skatt og egenkapitalandelen steg fra −50,6 % til −1,7 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2024.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 17 MNOK og 18 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | 18 MNOK |
| EV/EBIT | 8,0 | 17 MNOK |
| P/B | 1,0 | ikke meningsfull |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
- kritisk
Egenkapitalen er negativ. Hvordan skal den styrkes, og hva sier långivere og revisor om fortsatt drift?
Tallgrunnlag: Egenkapitalandel −1,7 % (median 20,4 %).
- følg med
Vurder å styrke likviditeten: kortsiktig gjeld er 1,0 ganger omløpsmidlene.
Tallgrunnlag: Likviditetsgrad 1 0,96 (median 1,16).
- følg med
Sterk vekst med svak likviditet. Er veksten finansiert, eller binder den opp kapital selskapet ikke har?
Tallgrunnlag: Omsetningsvekst 40,4 % (median 9,2 %); Likviditetsgrad 1 0,96 (median 1,16).
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 0,6 % av gjelden i 2024. Styringsrenten var i snitt 4,50 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
- kritisk Negativ egenkapital
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2026, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2026, med median driftsmargin −3,2 %. Basert på de 9 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 53 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 0 | vekt 25 % |
| Likviditet | 19 | vekt 15 % |
| Vekst | 83 | vekt 15 % |
| Konsistens | 44 | vekt 15 % |
Varighet: 21 (snitt over 2 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Uniengineering AS?
Driftsmarginen var 3,7 % i 2024, mot en median på 3,9 % blant selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor. Totalrentabiliteten var 11,8 %.
Hvor solid er Uniengineering AS?
Egenkapitalandelen var −1,7 % i 2024 (median 20,4 %). Egenkapitalen er negativ, så gjelden er større enn eiendelene.
Hvordan er likviditeten i Uniengineering AS?
Likviditetsgrad 1 var 0,96 i 2024 (median 1,16). Omløpsmidlene dekket ikke den kortsiktige gjelden.
Hvordan står Uniengineering AS i Forretningsmessig tjenesteyting?
Uniengineering AS er nr. 1 568 av 2 171 rangerte selskaper i Forretningsmessig tjenesteyting for 2024. Blant selskaper i Morning-klassen Mellomstore er det nr. 322 av 434. Omsetningen endret seg 40,4 % fra året før.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 998200865
- Org.form
- AS
- Sektor
- Forretningsmessig tjenesteyting (78.200)
- Morning selskapsklasse
- Mellomstore
- Ansatte
- 124 registrert 10. oktober 2026
- Stiftet
- 15. mars 2012 14 år i drift
- Aksjekapital
- 0,53 MNOK
- Forretningsadresse
- Postvegen 25A, 4280 SKUDENESHAVN (KARMØY)
- Kommune
- Karmøy rang 2–7 av 13 i KOSTRA-gruppe 10
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 31. oktober 2026. Bare navn vises.
Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.
Kommer · ikke bygget ennå
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 31. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 4 | 38 | 53 | |
| Rang | 2 055 | 1 568 | 962 | |
| Driftsmargin | −4,9 % | 3,7 % | 4,5 % | |
| Totalrentabilitet | −34,3 % | 11,8 % | 18,1 % | |
| Egenkapitalandel | −50,6 % | −1,7 % | 14,2 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 0,62 | 0,96 | 1,13 | |
| Omsetningsvekst | – | 40,4 % | 31,4 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 37,1 MNOK | 52,0 MNOK | 68,4 MNOK |
| Driftsresultat | −1,8 MNOK | 1,9 MNOK | 3,1 MNOK |
| Resultat før skatt | −1,9 MNOK | 1,8 MNOK | 3,2 MNOK |
| Årsresultat | −1,9 MNOK | 1,8 MNOK | 2,8 MNOK |
| Finanskostnader | 0,1 MNOK | 0,1 MNOK | 0,0 MNOK |
| Sum eiendeler | 5,2 MNOK | 16,5 MNOK | 17,6 MNOK |
| Omløpsmidler | 4,8 MNOK | 16,1 MNOK | 17,1 MNOK |
| Egenkapital | −2,6 MNOK | −0,3 MNOK | 2,5 MNOK |
| Opptjent egenkapital | −2,7 MNOK | −0,8 MNOK | 2,0 MNOK |
| Sum gjeld | 7,8 MNOK | 16,8 MNOK | 15,1 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 7,8 MNOK | 16,8 MNOK | 15,1 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 31. oktober 2026, regnskaps-id 5878807.
Videre
Lignende selskaper
- West Gruppen AS indeks 38, nr. 1 563 · sammenlign
- All-In AS indeks 38, nr. 1 564 · sammenlign
- Global Business Travel AS indeks 38, nr. 1 569 · sammenlign
- Mehrwerk AS indeks 38, nr. 1 574 · sammenlign
- Solholm Services AS indeks 38, nr. 1 579 · sammenlign