Consisu AS
Score · regnskapsår 2025
60av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 72 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Små: 409 av 1 439 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 1 245 av 4 183 · Teknisk tjenesteyting og forskning
Profil
Gepard · Sprinter
Høy lønnsomhet, lavere soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 94 og soliditet 39 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Metode
Mot sektoren
Consisu AS ligger 9 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025.
Medianscore 51 blant 1 439 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025: driftsmargin 26,5 % (median 5,6 %) og egenkapitalandel 27,4 % (median 33,2 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 14 MNOK | 20 MNOK |
| Driftsmargin | 26,5 % | 5,6 % |
| Resultatmargin | 26,9 % | 5,6 % |
| Totalrentabilitet | 51,7 % | 13,9 % |
| Egenkapitalandel | 27,4 % | 33,2 % |
| Gjeldsgrad | 2,65 | 1,75 |
| Likviditetsgrad 1 | 1,38 | 1,43 |
| Omsetningsvekst | 6,6 % | 8,5 % |
| Omsetning per ansatt | 1,76 MNOK | 1,64 MNOK |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 60 gjør Consisu AS det bedre enn 72 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor (1 439 selskaper) i 2025.
Score 2023–2025
- Consisu AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor
Consisu AS har score 60 for 2025, rang 1 245 av 4 183 i sektoren.
Sterkest: Lønnsomhet: persentil 94 mot sammenlignbare, driftsmargin 26,5 % mot median 5,6 %.
Svakest: Soliditet: persentil 39 mot sammenlignbare, egenkapitalandel 27,4 % mot median 33,2 %.
Verdt å se nærmere på
- Hva ligger bak svak soliditet, og er det varig?
- Endringen i driftsmarginen i 2025 var 5,0 prosentpoeng bedre enn for sammenlignbare selskaper: selskapet +5,7, bransjen +0,8 poeng. Det er selskapets eget, ikke noe som rammet hele bransjen.
Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen
Bransjen eller selskapet: hva drev resultatet?
I 2025 steg driftsmarginen til Consisu AS med 5,7 prosentpoeng. Sammenlignbare selskaper steg i median 0,8 poeng. Selskapet gjorde det altså 5,0 poeng bedre enn bransjen, av grunner som er dets egne.
Over 2 årsskifter gikk Consisu AS samme vei som sammenlignbare selskaper 1 ganger. Omtrent 12 % av endringene i driftsmarginen var felles for bransjen; resten var selskapets eget.
| År | Selskapet | Sammenlignbare (median) | Endring, selskapet | Endring, bransjen | Selskapets eget |
|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 20,8 % | 4,8 % | +4,0 prosentpoeng | −0,5 prosentpoeng | +4,5 prosentpoeng |
| 2025 | 26,5 % | 5,6 % | +5,7 prosentpoeng | +0,8 prosentpoeng | +5,0 prosentpoeng |
Sammenlignbare selskaper er de i samme bransje og Morning selskapsklasse. Endringen deres viser det som rammet hele bransjen, sektordriverne under inkludert. Resten er selskapets eget: kontrakter, kostnader, engangsposter eller drift. Andelen er omtrentlig, og vi påstår ingen årsak.
Selskapet og sektorens drivere
Priser, rente og valuta som former sektorens år, år for år ved siden av driftsmarginen til Consisu AS. Tallene står side om side; vi påstår ingen årsak.
Omsetningsindeks: arkitekter og tekniske konsulenter (indeks (2021 = 100))
Omsetningsindeks: arkitekter og tekniske konsulenter steg 8,1 % i 2025; driftsmarginen til Consisu AS økte 5,7 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Omsetningsindeks: arkitekter og tekniske konsulenter, årssnitt | 99,0 | 108,8 | 127,9 | 146,4 | 158,3 | 155,2 (så langt) |
| Endring fra året før | +9,8 % | +9,9 % | +17,5 % | +14,5 % | +8,1 % | −1,9 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | 16,8 % | 20,8 % | 26,5 % | – |
Kilde: SSB (13863, CC BY 4.0). Kilden
Omsetningsindeks: reklame og markedsundersøkelser (indeks (2021 = 100))
Omsetningsindeks: reklame og markedsundersøkelser steg 3,6 % i 2025; driftsmarginen til Consisu AS økte 5,7 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Omsetningsindeks: reklame og markedsundersøkelser, årssnitt | 99,4 | 113,5 | 108,3 | 106,9 | 110,7 | 126,1 (så langt) |
| Endring fra året før | +35,1 % | +14,2 % | −4,6 % | −1,3 % | +3,6 % | +13,9 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | 16,8 % | 20,8 % | 26,5 % | – |
Kilde: SSB (13863, CC BY 4.0). Kilden
Omsetningsindeks: annen faglig og teknisk virksomhet (indeks (2021 = 100))
Omsetningsindeks: annen faglig og teknisk virksomhet steg 6,2 % i 2025; driftsmarginen til Consisu AS økte 5,7 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Omsetningsindeks: annen faglig og teknisk virksomhet, årssnitt | 98,3 | 121,6 | 139,4 | 131,0 | 139,1 | 158,0 (så langt) |
| Endring fra året før | +29,9 % | +23,7 % | +14,6 % | −6,0 % | +6,2 % | +13,6 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | 16,8 % | 20,8 % | 26,5 % | – |
Kilde: SSB (13863, CC BY 4.0). Kilden
Tjenestepriser: arkitekter og tekniske konsulenter (indeks (2021 = 100))
Tjenestepriser: arkitekter og tekniske konsulenter steg 3,2 % i 2025; driftsmarginen til Consisu AS økte 5,7 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Tjenestepriser: arkitekter og tekniske konsulenter, årssnitt | 100,0 | 103,6 | 107,5 | 111,2 | 114,7 | 119,4 (så langt) |
| Endring fra året før | +1,2 % | +3,5 % | +3,8 % | +3,4 % | +3,2 % | +4,2 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | 16,8 % | 20,8 % | 26,5 % | – |
Kilde: SSB (14335, CC BY 4.0). Kilden
Oljepris (eksportpris for råolje) (kr per fat)
Oljepris (eksportpris for råolje) falt 17,6 % i 2025; driftsmarginen til Consisu AS økte 5,7 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Oljepris (eksportpris for råolje), årssnitt | 609 | 979 | 877 | 859 | 708 | 881 (så langt) |
| Endring fra året før | +61,1 % | +60,8 % | −10,5 % | −2,0 % | −17,6 % | +24,5 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | 16,8 % | 20,8 % | 26,5 % | – |
Kilde: SSB (08799, CC BY 4.0). Kilden
Styringsrenten (prosent)
Styringsrenten falt 0,20 prosentpoeng i 2025; driftsmarginen til Consisu AS økte 5,7 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Styringsrenten, årssnitt | 0,08 | 1,32 | 3,54 | 4,50 | 4,30 | 4,17 (så langt) |
| Endring fra året før | −0,28 prosentpoeng | +1,24 prosentpoeng | +2,22 prosentpoeng | +0,96 prosentpoeng | −0,20 prosentpoeng | −0,12 prosentpoeng |
| Selskapets driftsmargin | – | – | 16,8 % | 20,8 % | 26,5 % | – |
Kilde: Norges Bank (IR, NLOD 2.0). Kilden
EUR/NOK (kr)
EUR/NOK steg 0,8 % i 2025; driftsmarginen til Consisu AS økte 5,7 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| EUR/NOK, årssnitt | 10,16 | 10,10 | 11,42 | 11,62 | 11,72 | 11,04 (så langt) |
| Endring fra året før | −5,2 % | −0,6 % | +13,1 % | +1,8 % | +0,8 % | −5,8 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | 16,8 % | 20,8 % | 26,5 % | – |
Kilde: Norges Bank (EXR, NLOD 2.0). Kilden
Lønnsindeks: arkitekter og tekniske konsulenter (indeks)
Lønnsindeks: arkitekter og tekniske konsulenter steg 4,7 % i 2025; driftsmarginen til Consisu AS økte 5,7 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Lønnsindeks: arkitekter og tekniske konsulenter, årssnitt | 90,5 | 90,9 | 96,0 | 100,9 | 105,6 | 109,2 (så langt) |
| Endring fra året før | +7,4 % | +0,5 % | +5,6 % | +5,2 % | +4,7 % | +3,4 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | 16,8 % | 20,8 % | 26,5 % | – |
Kilde: SSB (12314, CC BY 4.0). Kilden
Vi viser driverne og marginen side om side og påstår ingen årsak. Følsomhet per selskap regnes ikke ut før vi har minst 10 år med regnskap per selskap: med tre år blir slike tall falsk presisjon.
Hva tallene sier
Consisu AS hadde en driftsmargin på 26,5 % og en egenkapitalandel på 27,4 % i 2025, og er nr. 1 245 av 4 183 rangerte selskaper i Teknisk tjenesteyting og forskning.
Fra 2024 til 2025: driftsmarginen steg fra 20,8 % til 26,5 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 3 MNOK og 24 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 18,6 | 20 MNOK |
| EV/EBIT | 15,9 | 24 MNOK |
| P/B | 3,2 | 3 MNOK |
Børsbasis er verdien med børsmultipler. Anslaget er trukket ned med 51 % for et unotert selskap: 20 % for manglende omsettelighet og 38 % for størrelse (småbedriftspremie 4 % på avkastningskravet).
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med børsmultipler og faste justeringer. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
Ingen regler slo ut for dette året.
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 0,1 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2021, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2021, med median driftsmargin −0,2 %. Basert på de 8 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 94 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 39 | vekt 25 % |
| Likviditet | 46 | vekt 15 % |
| Vekst | 47 | vekt 15 % |
| Konsistens | 51 | vekt 15 % |
Varighet: 59 (snitt over 3 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Consisu AS?
Driftsmarginen var 26,5 % i 2025, mot en median på 5,6 % blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor. Totalrentabiliteten var 51,7 %.
Hvor solid er Consisu AS?
Egenkapitalandelen var 27,4 % i 2025 (median 33,2 %). Gjeldsgraden var 2,65 (median 1,75).
Hvordan er likviditeten i Consisu AS?
Likviditetsgrad 1 var 1,38 i 2025 (median 1,43).
Hvordan står Consisu AS i Teknisk tjenesteyting og forskning?
Consisu AS er nr. 1 245 av 4 183 rangerte selskaper i Teknisk tjenesteyting og forskning for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Små er det nr. 409 av 1 439. Omsetningen endret seg 6,6 % fra året før.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 998317649
- Org.form
- AS
- Sektor
- Teknisk tjenesteyting og forskning (71.121)
- Morning selskapsklasse
- Små
- Ansatte
- 8 registrert 10. september 2025
- Stiftet
- 20. mars 2012 14 år i drift
- Aksjekapital
- 0,40 MNOK
- Forretningsadresse
- Lysaker torg 2, 1366 LYSAKER (BÆRUM)
- Kommune
- Bærum rang 1 av 11 i KOSTRA-gruppe 12
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 1. november 2026. Bare navn vises.
Aksjonærer (2025)
- Antall aksjonærer
- 3 (én eier har over halvparten)
- Største eier
- 78,1 %
- Fordeling
- selskaper 12 % · privatpersoner 88 % · utenlandske 0 %
- Eid fra samme kommune
- 90 %
- Konsernkjede
- Øverste eier: privatperson
- Consisu AS · 11,9 %
- 2 privatpersoner · 88,1 %
Selskapet er nytt i aksjonærregisteret i 2025.
Har eierandeler i: Consisu AS (12 %)
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister per 2025. Tallene kan være eldre enn dagens eierforhold. Privatpersoner vises ikke med navn.
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 7. november 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 61 | 58 | 60 | |
| Rang | 1 279 | 1 380 | 1 245 | |
| Driftsmargin | 16,8 % | 20,8 % | 26,5 % | |
| Totalrentabilitet | 31,8 % | 41,9 % | 51,7 % | |
| Egenkapitalandel | 31,7 % | 23,0 % | 27,4 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 1,45 | 1,30 | 1,38 | |
| Omsetningsvekst | – | 22,5 % | 6,6 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 10,8 MNOK | 13,2 MNOK | 14,1 MNOK |
| Driftsresultat | 1,8 MNOK | 2,7 MNOK | 3,7 MNOK |
| Resultat før skatt | 1,8 MNOK | 2,8 MNOK | 3,8 MNOK |
| Skattekostnad | 0,3 MNOK | 0,6 MNOK | 0,8 MNOK |
| Årsresultat | 1,5 MNOK | 2,2 MNOK | 3,0 MNOK |
| Finanskostnader | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK |
| Sum eiendeler | 5,8 MNOK | 6,7 MNOK | 7,4 MNOK |
| Omløpsmidler | 5,7 MNOK | 6,7 MNOK | 7,4 MNOK |
| Egenkapital | 1,8 MNOK | 1,5 MNOK | 2,0 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 1,5 MNOK | 1,2 MNOK | 1,7 MNOK |
| Sum gjeld | 3,9 MNOK | 5,1 MNOK | 5,3 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 3,9 MNOK | 5,1 MNOK | 5,3 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 7. november 2026, regnskaps-id 6776738.
Videre
Lignende selskaper
- Multi Solutions AS indeks 60, nr. 1 241 · sammenlign
- Mautec AS indeks 60, nr. 1 246 · sammenlign
- Raufoss Automotive AS indeks 60, nr. 1 248 · sammenlign
- Origo Arkitektgruppe AS indeks 60, nr. 1 249 · sammenlign
- Fremst AS indeks 60, nr. 1 251 · sammenlign