Nettpartner AS
Score · regnskapsår 2025
25av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 7 % av selskaper i Morning-klassen Store i samme sektor i 2025. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Store: 143 av 154 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 17 611 av 20 339 · Bygg og anlegg
Profil
Elefant · Forvalter
Lavere lønnsomhet, høy soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 0 og soliditet 78 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Store i samme sektor i 2025. Metode
Mot sektoren
Nettpartner AS ligger 26 poeng under medianen for selskaper i Morning-klassen Store i samme sektor i 2025.
Medianscore 51 blant 154 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Store i samme sektor i 2025: driftsmargin −17,0 % (median 4,1 %) og egenkapitalandel 33,8 % (median 23,9 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 761 MNOK | 898 MNOK |
| Driftsmargin | −17,0 % | 4,1 % |
| Resultatmargin | −17,7 % | 4,6 % |
| Totalrentabilitet | −20,1 % | 10,3 % |
| Egenkapitalandel | 33,8 % | 23,9 % |
| Gjeldsgrad | 1,96 | 3,17 |
| Likviditetsgrad 1 | 0,82 | 1,22 |
| Omsetningsvekst | −14,2 % | 5,2 % |
| Omsetning per ansatt | 2,96 MNOK | 5,20 MNOK |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Store i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 25 gjør Nettpartner AS det bedre enn 7 % av selskaper i Morning-klassen Store i samme sektor (154 selskaper) i 2025.
Score 2023–2025
- Nettpartner AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Store i samme sektor
Nettpartner AS har score 25 for 2025, rang 17 611 av 20 339 i sektoren.
Sterkest: Soliditet: persentil 78 mot sammenlignbare, egenkapitalandel 33,8 % mot median 23,9 %.
Svakest: Lønnsomhet: persentil 0 mot sammenlignbare, driftsmargin −17,0 % mot median 4,1 %. Likviditet: persentil 7 mot sammenlignbare, likviditetsgrad 1 0,82 mot median 1,22.
Verdt å se nærmere på
- Vurder å styrke likviditeten: kortsiktig gjeld er 1,2 ganger omløpsmidlene. Tallgrunnlag: likviditetsgrad 1 0,82 (median 1,22).
- Selskapet har underskudd før skatt. Er det engangsposter, eller et mønster? Tallgrunnlag: resultatmargin −17,7 % (median 4,6 %).
- Driftsmarginen er lavere enn hos tre av fire i sektoren. Hvor skiller kostnadene seg fra konkurrentene? Tallgrunnlag: driftsmargin −17,0 % (median 4,1 %).
- Hva ligger bak svak lønnsomhet, og er det varig?
Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen
Hva tallene sier
Nettpartner AS hadde en driftsmargin på −17,0 % og en egenkapitalandel på 33,8 % i 2025, og er nr. 17 611 av 20 339 rangerte selskaper i Bygg og anlegg.
Fra 2024 til 2025: driftsmarginen falt fra −2,1 % til −17,0 % og egenkapitalandelen falt fra 43,1 % til 33,8 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.
Tre enkle metoder
Én metode gir et tall: 206 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | ikke meningsfull |
| EV/EBIT | 8,0 | ikke meningsfull |
| P/B | 1,0 | 206 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
- følg med
Vurder å styrke likviditeten: kortsiktig gjeld er 1,2 ganger omløpsmidlene.
Tallgrunnlag: Likviditetsgrad 1 0,82 (median 1,22).
- følg med
Selskapet har underskudd før skatt. Er det engangsposter, eller et mønster?
Tallgrunnlag: Resultatmargin −17,7 % (median 4,6 %).
- følg med
Driftsmarginen er lavere enn hos tre av fire i sektoren. Hvor skiller kostnadene seg fra konkurrentene?
Tallgrunnlag: Driftsmargin −17,0 % (median 4,1 %).
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 3,1 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2021, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2021, med median driftsmargin 1,8 %. Basert på de 10 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 0 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 78 | vekt 25 % |
| Likviditet | 7 | vekt 15 % |
| Vekst | 13 | vekt 15 % |
| Konsistens | 19 | vekt 15 % |
Varighet: 29 (snitt over 3 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Nettpartner AS?
Driftsmarginen var −17,0 % i 2025, mot en median på 4,1 % blant selskaper i Morning-klassen Store i samme sektor. Totalrentabiliteten var −20,1 %. Selskapet hadde underskudd før skatt.
Hvor solid er Nettpartner AS?
Egenkapitalandelen var 33,8 % i 2025 (median 23,9 %). Gjeldsgraden var 1,96 (median 3,17).
Hvordan er likviditeten i Nettpartner AS?
Likviditetsgrad 1 var 0,82 i 2025 (median 1,22). Omløpsmidlene dekket ikke den kortsiktige gjelden.
Hvordan står Nettpartner AS i Bygg og anlegg?
Nettpartner AS er nr. 17 611 av 20 339 rangerte selskaper i Bygg og anlegg for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Store er det nr. 143 av 154. Omsetningen endret seg −14,2 % fra året før.
Konsernregnskap · 2024
37 av 100
Rang 88 av 121 konsern i Morning-klasse Store i Bygg og anlegg. Konsernene rangeres bare mot andre konsern i samme sektor og klasse, ikke mot enkeltselskaper.
- Driftsinntekter, konsern
- 1 236 MNOK
- Driftsresultat, konsern
- 16 MNOK
- Resultat før skatt, konsern
- 1 MNOK
- Sum eiendeler, konsern
- 850 MNOK
- Egenkapital, konsern
- 308 MNOK
| Nøkkeltall | Konsernet | Selskapet alene (2025) |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 1,3 % | – |
| Totalrentabilitet | 2,1 % | – |
| Egenkapitalandel | 36,2 % | – |
| Likviditetsgrad 1 | 0,78 | – |
| Omsetningsvekst | 7,5 % | – |
Konsernindeks tidligere år: 2023: 20 (108 av 116).
Samme formler og vekter som selskapsindeksen. Konsern og selskap summeres aldri, og konsernregnskapet er ikke med i sektorsnitt eller selskapsrangeringer.
Kilde: Brønnøysundregistrene, konsernregnskap 2024 (åpne data, NLOD 2.0).
Vi viser ikke konsernstrukturen, fordi åpne data ikke sier hvem som eier hvem.
Offentlige kontrakter
- Tildelte kontrakter siden 2024
- 1
- Sum tildelt verdi siden 2024
- verdi ikke oppgitt
- Rammeavtaler
- 1
- Holdt utenfor summen: verdien er en ramme, ikke faktisk kjøp.
| Dato | Oppdragsgiver | Kunngjøring | Verdi |
|---|---|---|---|
| 16. april 2026 | Ålesund kommune | Anskaffelse - Fiber, 2025 | 8,0 MNOK (rammeavtale) |
| 5. juli 2023 | Sarpsborg kommune | Utskifting av eksisterende gatebelysning til LED + Lysløype | 25,0 MNOK |
| 28. mars 2023 | Bane NOR SF | UDK11 KL/AT Kobbervik - Holm | 140,0 MNOK |
| 9. august 2022 | Sarpsborg kommune | Drift av veilys i Sarpsborg kommune | 25,0 MNOK |
| 2. mars 2022 | Bane NOR SF | Parallelle rammeavtaler jernbanetekniske entrepriser | 126,0 MNOK |
| 25. mai 2021 | Nesodden kommune | Drift, vedlikehold og ombygging av veilysanlegg | 9,0 MNOK (rammeavtale) |
| 3. februar 2021 | Lyse Lux AS | Drift- og vedlikehold av Lysanlegg, samt innleie av personell | verdi ikke oppgitt |
| 4. august 2020 | Sarpsborg kommune | Kjøp, etablering og tilkobling av tennskap for styring av gatelys. | 8,0 MNOK |
Basert på kunngjøringer i Doffin. Viser ikke avrop på rammeavtaler eller anskaffelser under kunngjøringsplikt. Verdier er oppgitt av oppdragsgiver.
Kilde: Doffin (DFØ), hentet 27. oktober 2026. Vinnere er koblet på organisasjonsnummer.
Inneholder data under norsk lisens for offentlige data (NLOD 2.0) tilgjengeliggjort av Doffin/Direktoratet for forvaltning og økonomistyring (DFØ). NLOD 2.0
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 998407567
- Org.form
- AS
- Sektor
- Bygg og anlegg (42.222)
- Morning selskapsklasse
- Store
- Ansatte
- 257 registrert 10. oktober 2026
- Stiftet
- 7. mai 2012 14 år i drift
- Aksjekapital
- 30,15 MNOK
- Forretningsadresse
- Vollsveien 2B, 1366 LYSAKER (BÆRUM)
- Kommune
- Bærum rang 1 av 11 i KOSTRA-gruppe 12
- Siste innsendte regnskap
- 2025
- LEI
- 549300I6HZ05W7DDJT25 ikke fornyet (utløpt)
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
- Daglig leder
- Mona Askmann
- Styrets leder
- Atle Knudsen
- Styremedlem
- Per Olav Stokke
- Styremedlem
- Knut Røed
- Styremedlem
- Kristin Anette Eskeland Dale
- Styremedlem
- Svein Are Folgerø
- Varamedlem
- Frank Hagen
- Varamedlem
- May-Britt Kværner
- Revisor
- Tell Norge AS
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 29. oktober 2026. Bare navn vises.
- Morselskap
- Fredrikstad Energi AS (Norge)
Kilde: GLEIF (Global Legal Entity Identifier Foundation), hentet 29. oktober 2026. Morselskap er det selskapet selv har rapportert til GLEIF.
Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.
Kommer · ikke bygget ennå
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 29. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 28 | 34 | 25 | |
| Rang | 14 555 | 14 950 | 17 611 | |
| Driftsmargin | −8,7 % | −2,1 % | −17,0 % | |
| Totalrentabilitet | −10,9 % | 1,8 % | −20,1 % | |
| Egenkapitalandel | 33,8 % | 43,1 % | 33,8 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 0,74 | 0,77 | 0,82 | |
| Omsetningsvekst | – | −21,2 % | −14,2 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 1 125,5 MNOK | 887,1 MNOK | 761,5 MNOK |
| Driftsresultat | −97,4 MNOK | −19,0 MNOK | −129,4 MNOK |
| Resultat før skatt | −109,3 MNOK | −1,4 MNOK | −134,9 MNOK |
| Årsresultat | −85,3 MNOK | −0,1 MNOK | −115,7 MNOK |
| Finanskostnader | 16,0 MNOK | 14,3 MNOK | 12,6 MNOK |
| Sum eiendeler | 854,7 MNOK | 707,3 MNOK | 608,3 MNOK |
| Omløpsmidler | 335,3 MNOK | 278,0 MNOK | 289,9 MNOK |
| Egenkapital | 288,8 MNOK | 304,9 MNOK | 205,8 MNOK |
| Opptjent egenkapital | −282,6 MNOK | −266,5 MNOK | – |
| Sum gjeld | 565,9 MNOK | 402,4 MNOK | 402,5 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 453,5 MNOK | 362,9 MNOK | 353,2 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 29. oktober 2026, regnskaps-id 6872648.
Videre
Lignende selskaper
- Infranord Norge AS indeks 28, nr. 17 007 · sammenlign
- Peab Bygg AS indeks 27, nr. 17 279 · sammenlign
- Søbstad AS indeks 24, nr. 17 875 · sammenlign
- Ocab AS indeks 23, nr. 18 086 · sammenlign
- Isachsen Anlegg AS indeks 22, nr. 18 195 · sammenlign