Jara Holding AS

Org.nr. 998449995 · Bjørnafjorden · Stiftet 2012

Score · regnskapsår 2024

For lite grunnlag: Holdingselskap (rangert i listen «Holding og investering»)

Basert på årsregnskapet for 2024

Kilde: Regnskapsregisteret og EnhetsregisteretHentet 29. oktober 2026Meld feil
Nøkkeltall · 2024

Tallene bak scoren

Tallene bak scoren · 2024
MålSelskapetMedianBedre enn
Driftsinntekter0 MNOK9 MNOK
Driftsmargin – 16,2 % ikke sammenlignet
Resultatmargin – 9,2 % vises, men teller ikke i indeksen
Totalrentabilitet 13,7 % 5,2 % ikke sammenlignet
Egenkapitalandel 99,8 % 38,1 % ikke sammenlignet
Gjeldsgrad 0,00 1,47 ikke sammenlignet
Likviditetsgrad 1 345,38 1,50 ikke sammenlignet
Omsetningsvekst – −9,1 % ikke sammenlignet

Medianen og «bedre enn» gjelder selskapene i samme sektor i 2024. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.

Over tid

Score over tid

Score over tid krever minst to regnskapsår med score. Kommer når neste års tall er hentet eller historikk er importert.

Analyse · 2024

Hva tallene sier

Jara Holding AS hadde en egenkapitalandel på 99,8 % i 2024. Selskapet er ikke rangert: holdingselskap (rangert i listen «holding og investering»).

Ingen store endringer i nøkkeltallene fra 2023 til 2024.

Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2024.

Estimert verdi · 2024

Tre enkle metoder

Metodene gir mellom 12 MNOK og 14 MNOK.

MetodeGrunnlagMultippelAnslag
P/E Årsresultat: 1,4 MNOK 10,0 14 MNOK
EV/EBIT Driftsresultat: −0,3 MNOK 8,0 ikke meningsfull
P/B Egenkapital: 12,2 MNOK 1,0 12 MNOK

Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket

Indikasjoner · 2024

Verdt å se nærmere på

Ingen regler slo ut for dette året.

Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.

Finanskostnadene var 886,9 % av gjelden i 2024. Styringsrenten var i snitt 4,50 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.

Se rente, priser og valuta for sektoren

Datakvalitet

  • følg med Ingen omsetning, men store eiendeler
Stresstest · 2025

Scenarioanalyse: sektorens svakeste år

Vi har ikke regnskap for 2025, sektorens svakeste år, for dette selskapet.

Det svakeste året for sektoren var 2025, med median driftsmargin 16,1 %. Basert på de 5 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode

2024

Spørsmål og svar

Hvor lønnsomt er Jara Holding AS?

Driftsmarginen var – i 2024, mot en median på 16,2 % blant selskapene i samme sektor. Totalrentabiliteten var 13,7 %.

Hvor solid er Jara Holding AS?

Egenkapitalandelen var 99,8 % i 2024 (median 38,1 %). Gjeldsgraden var 0,00 (median 1,47).

Hvordan er likviditeten i Jara Holding AS?

Likviditetsgrad 1 var 345,38 i 2024 (median 1,50).

Fra Enhetsregisteret

Org.nr.
998449995
Org.form
AS
Sektor
Kraft og energi (35.121)
Ansatte
0–4 (ikke registrert)
Stiftet
7. mai 2012 14 år i drift
Aksjekapital
0,03 MNOK
Forretningsadresse
Eide, 5640 EIKELANDSOSEN (BJØRNAFJORDEN)
Kommune
Bjørnafjorden rang 1 av 27 i KOSTRA-gruppe 9
Revisjon
Revisjon fravalgt fra 4. juni 2012
Siste innsendte regnskap
2025

Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene

Eierskap og roller

Henter roller …

Kilde: Enhetsregisteret, hentet 29. oktober 2026. Bare navn vises.

Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.

Kommer · ikke bygget ennå

Feil i dataene?

Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.

Meld feil

Tallene ble sist hentet 29. oktober 2026.

Detaljer

Utvikling år for år · 2023–2025

Nøkkeltall202320242025Utvikling
Indeks–––
Rang–––
Driftsmargin–––
Totalrentabilitet16,6 %13,7 %8,1 %
Egenkapitalandel94,9 %99,8 %99,9 %
Likviditetsgrad 1179,15345,381 024,79
Omsetningsvekst–––

Regnskapstall

Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).

Nøkkeltall202320242025
Driftsinntekter0,0 MNOK0,0 MNOK0,0 MNOK
Driftsresultat−0,3 MNOK−0,3 MNOK−0,2 MNOK
Resultat før skatt2,0 MNOK1,4 MNOK0,4 MNOK
Årsresultat2,0 MNOK1,4 MNOK0,4 MNOK
Finanskostnader0,5 MNOK0,3 MNOK0,4 MNOK
Sum eiendeler15,1 MNOK12,3 MNOK9,2 MNOK
Omløpsmidler13,8 MNOK10,0 MNOK6,2 MNOK
Egenkapital14,3 MNOK12,2 MNOK9,2 MNOK
Opptjent egenkapital14,3 MNOK12,2 MNOK9,2 MNOK
Sum gjeld0,8 MNOK0,0 MNOK0,0 MNOK
Kortsiktig gjeld0,1 MNOK0,0 MNOK0,0 MNOK

Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 29. oktober 2026, regnskaps-id 5826679.