Notch AS
Score · regnskapsår 2024
64av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 78 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Mikro: 309 av 1 371 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 657 av 3 254 · Informasjon og kommunikasjon
Profil
Elefant · Forvalter
Lavere lønnsomhet, høy soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2024, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 40 og soliditet 72 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024. Metode
Mot sektoren
Notch AS ligger 14 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024.
Medianscore 50 blant 1 371 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024: driftsmargin 0,8 % (median 3,1 %) og egenkapitalandel 66,8 % (median 39,5 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 9 MNOK | 3 MNOK |
| Driftsmargin | 0,8 % | 3,1 % |
| Resultatmargin | 0,7 % | 3,2 % |
| Totalrentabilitet | 1,6 % | 6,9 % |
| Egenkapitalandel | 66,8 % | 39,5 % |
| Gjeldsgrad | 0,50 | 1,08 |
| Likviditetsgrad 1 | 2,93 | 1,55 |
| Omsetningsvekst | 105,9 % | 8,0 % |
| Omsetning per ansatt | 1,05 MNOK | 0,61 MNOK |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 64 gjør Notch AS det bedre enn 78 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor (1 371 selskaper) i 2024.
Score 2023–2025
- Notch AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor
Hva tallene sier
Notch AS hadde en driftsmargin på 0,8 % og en egenkapitalandel på 66,8 % i 2024, og er nr. 657 av 3 254 rangerte selskaper i Informasjon og kommunikasjon.
Fra 2023 til 2024: omsetningen økte med 106 % og driftsmarginen falt fra 10,0 % til 0,8 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2024.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 2 MNOK og 4 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 17,7 | 2 MNOK |
| EV/EBIT | 14,3 | 2 MNOK |
| P/B | 2,6 | 4 MNOK |
Børsbasis er verdien med børsmultipler. Anslaget er trukket ned med 51 % for et unotert selskap: 20 % for manglende omsettelighet og 38 % for størrelse (småbedriftspremie 4 % på avkastningskravet).
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med børsmultipler og faste justeringer. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
Ingen regler slo ut for dette året.
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 0,4 % av gjelden i 2024. Styringsrenten var i snitt 4,50 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2026, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2026, med median driftsmargin 4,1 %. Basert på de 8 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 40 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 72 | vekt 25 % |
| Likviditet | 77 | vekt 15 % |
| Vekst | 88 | vekt 15 % |
| Konsistens | 66 | vekt 15 % |
Varighet: 68 (snitt over 2 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Notch AS?
Driftsmarginen var 0,8 % i 2024, mot en median på 3,1 % blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor. Totalrentabiliteten var 1,6 %.
Hvor solid er Notch AS?
Egenkapitalandelen var 66,8 % i 2024 (median 39,5 %). Gjeldsgraden var 0,50 (median 1,08).
Hvordan er likviditeten i Notch AS?
Likviditetsgrad 1 var 2,93 i 2024 (median 1,55).
Hvordan står Notch AS i Informasjon og kommunikasjon?
Notch AS er nr. 657 av 3 254 rangerte selskaper i Informasjon og kommunikasjon for 2024. Blant selskaper i Morning-klassen Mikro er det nr. 309 av 1 371. Omsetningen endret seg 105,9 % fra året før.
Konsernregnskap
Selskapet er registrert som del av et konsern, men vi har ikke noe konsernregnskap for det. Konsernregnskapet leveres av morselskapet, og åpne data sier ikke hvilket selskap det er.
Tolk tallene med forsiktighet: et selskap i et konsern kan se solid ut på grunn av konsernbidrag, eller svakt fordi utbytte går opp til morselskapet. Tallene er indikasjoner, ikke fasit.
Konsernstruktur · 2025
3 selskaper i konsernet ifølge aksjonærregisteret for 2025. Et selskap regnes som datterselskap når et norsk selskap eier mer enn halvparten av aksjene.
Ingen eier har mer enn halvparten av aksjene i Para Projects AS.
Para Projects AS har ikke levert konsernregnskap i åpne data, så konsernet har ingen egen indeks. Hvert selskap har sitt eget regnskap.
Konsernet i tall
- Sektorer
- Informasjon og kommunikasjon (2 selskaper), Handel (1 selskap) 3 av 3 selskaper i treet har regnskap hos oss. Sektorene er sortert etter selskapenes egen omsetning, som også har salg mellom selskapene i konsernet.
- Ansatte i Norge
- 9 i alt. Oslo 9 Registrerte ansatte i Enhetsregisteret, etter kommunen der selskapet har forretningsadresse. Ansatte kan arbeide andre steder.
- Negativ egenkapital
- 1 selskap: On Brands AS
- Underskudd
- 1 selskap: On Brands AS
Et datterselskap med negativ egenkapital eller underskudd kan være dekket av konsernet, for eksempel med konsernbidrag eller garantier. Det er en indikasjon på hva som er verdt å spørre om, ikke en vurdering.
-
Para Projects AS
- Notch AS du er her
- On Brands AS
Tolk tallene med forsiktighet: et selskap i et konsern kan se solid ut på grunn av konsernbidrag, eller svakt fordi utbytte går opp til morselskapet. Tallene er indikasjoner, ikke fasit.
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister 2025 (flertallseier med over 50 % av aksjene). Stemmerettsavtaler og eierskap via utlandet er ikke med.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 998545153
- Org.form
- AS · del av et konsern
- Sektor
- Informasjon og kommunikasjon (62.200)
- Morning selskapsklasse
- Mikro
- Ansatte
- 9 registrert 10. september 2026
- Stiftet
- 12. mai 2012 14 år i drift
- Aksjekapital
- 0,03 MNOK
- Forretningsadresse
- Brenneriveien 7, 0182 OSLO
- Kommune
- Oslo rang 63–220 av 357 i landet
- Siste innsendte regnskap
- 2025
- Nettside
- www.notch.no
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 1. november 2026. Bare navn vises.
Aksjonærer (2025)
- Antall aksjonærer
- 1 (én eier)
- Største eier
- 100,0 %
- Fordeling
- selskaper 100 % · privatpersoner 0 % · utenlandske 0 %
- Eid fra samme kommune
- 100 %
- Konsernkjede
-
Eies av: Para Projects AS (100 %)
Øverste eier: Para Projects AS
- Para Projects AS · 100,0 %
Selskapet er nytt i aksjonærregisteret i 2025.
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister per 2025. Tallene kan være eldre enn dagens eierforhold. Privatpersoner vises ikke med navn.
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 6. november 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 71 | 64 | 69 | |
| Rang | 533 | 657 | 474 | |
| Driftsmargin | 10,0 % | 0,8 % | 6,0 % | |
| Totalrentabilitet | 20,3 % | 1,6 % | 12,1 % | |
| Egenkapitalandel | 67,4 % | 66,8 % | 58,0 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 2,88 | 2,93 | 2,34 | |
| Omsetningsvekst | – | 105,9 % | 28,1 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 4,6 MNOK | 9,5 MNOK | 12,1 MNOK |
| Driftsresultat | 0,5 MNOK | 0,1 MNOK | 0,7 MNOK |
| Resultat før skatt | 0,5 MNOK | 0,1 MNOK | 0,7 MNOK |
| Skattekostnad | 0,1 MNOK | 0,0 MNOK | 0,3 MNOK |
| Årsresultat | 0,3 MNOK | 0,0 MNOK | 0,4 MNOK |
| Finanskostnader | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK |
| Sum eiendeler | 2,3 MNOK | 4,5 MNOK | 6,0 MNOK |
| Omløpsmidler | 2,1 MNOK | 4,4 MNOK | 5,9 MNOK |
| Egenkapital | 1,5 MNOK | 3,0 MNOK | 3,5 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 1,0 MNOK | 2,5 MNOK | 3,0 MNOK |
| Sum gjeld | 0,7 MNOK | 1,5 MNOK | 2,5 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 0,7 MNOK | 1,5 MNOK | 2,5 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 6. november 2026, regnskaps-id 5875709.
Videre
Lignende selskaper
- Mailvideo AS indeks 65, nr. 650 · sammenlign
- Glåmstad AS indeks 65, nr. 653 · sammenlign
- Strand IT Consulting AS indeks 65, nr. 654 · sammenlign
- Byrubi AS indeks 65, nr. 656 · sammenlign
- Stærk Consulting AS indeks 64, nr. 662 · sammenlign