Østgård AS
Score · regnskapsår 2023
67av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 75 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2023. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Mikro: 2 605 av 10 548 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 5 262 av 21 088 · Handel
Profil
Elefant · Forvalter
Lavere lønnsomhet, høy soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2023, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 30 og soliditet 96 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2023. Metode
Mot sektoren
Østgård AS ligger 17 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2023.
Medianscore 50 blant 10 539 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2023: driftsmargin −38,1 % (median 2,6 %) og egenkapitalandel 90,4 % (median 35,5 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 1 MNOK | 4 MNOK |
| Driftsmargin | −38,1 % | 2,6 % |
| Resultatmargin | 312,2 % | 2,0 % |
| Totalrentabilitet | 8,2 % | 5,7 % |
| Egenkapitalandel | 90,4 % | 35,5 % |
| Gjeldsgrad | 0,11 | 1,26 |
| Likviditetsgrad 1 | 2,10 | 1,79 |
| Omsetningsvekst | – | 6,7 % |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2023. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 67 gjør Østgård AS det bedre enn 75 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor (10 548 selskaper) i 2023.
Score over tid
Score over tid krever minst to regnskapsår med score. Kommer når neste års tall er hentet eller historikk er importert.
Hva tallene sier
Østgård AS hadde en driftsmargin på −38,1 % og en egenkapitalandel på 90,4 % i 2023, og er nr. 5 262 av 21 088 rangerte selskaper i Handel.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2023.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 35 MNOK og 41 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | 35 MNOK |
| EV/EBIT | 8,0 | ikke meningsfull |
| P/B | 1,0 | 41 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
- følg med
Driftsmarginen er lavere enn hos tre av fire i sektoren. Hvor skiller kostnadene seg fra konkurrentene?
Tallgrunnlag: Driftsmargin −38,1 % (median 2,6 %).
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 4,2 % av gjelden i 2023. Styringsrenten var i snitt 3,54 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2022, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin 1,5 %. Basert på de 11 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 30 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 96 | vekt 25 % |
| Likviditet | 58 | vekt 15 % |
| Vekst | – | mangler data, ikke med |
| Konsistens | 98 | vekt 15 % |
Indeksversjon 2. Datakompletthet 85 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Østgård AS?
Driftsmarginen var −38,1 % i 2023, mot en median på 2,6 % blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor. Totalrentabiliteten var 8,2 %.
Hvor solid er Østgård AS?
Egenkapitalandelen var 90,4 % i 2023 (median 35,5 %). Gjeldsgraden var 0,11 (median 1,26).
Hvordan er likviditeten i Østgård AS?
Likviditetsgrad 1 var 2,10 i 2023 (median 1,79).
Hvordan står Østgård AS i Handel?
Østgård AS er nr. 5 262 av 21 088 rangerte selskaper i Handel for 2023. Blant selskaper i Morning-klassen Mikro er det nr. 2 605 av 10 548.
Konsernregnskap · 2025
35 av 100
Rang 189 av 247 konsern i Morning-klasse Mellomstore i Handel. Konsernene rangeres bare mot andre konsern i samme sektor og klasse, ikke mot enkeltselskaper.
- Driftsinntekter, konsern
- 168 MNOK
- Driftsresultat, konsern
- −2 MNOK
- Resultat før skatt, konsern
- −6 MNOK
- Sum eiendeler, konsern
- 120 MNOK
- Egenkapital, konsern
- 59 MNOK
| Nøkkeltall | Konsernet | Selskapet alene (2023) |
|---|---|---|
| Driftsmargin | −1,3 % | – |
| Totalrentabilitet | 5,2 % | – |
| Egenkapitalandel | 49,6 % | – |
| Likviditetsgrad 1 | 1,62 | – |
| Omsetningsvekst | −16,6 % | – |
Konsernindeks tidligere år: 2023: 63 (142 av 464), 2024: 32 (220 av 275).
Samme formler og vekter som selskapsindeksen. Konsern og selskap summeres aldri, og konsernregnskapet er ikke med i sektorsnitt eller selskapsrangeringer.
Kilde: Brønnøysundregistrene, konsernregnskap 2025 (åpne data, NLOD 2.0).
Vi viser ikke konsernstrukturen, fordi åpne data ikke sier hvem som eier hvem.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 998582083
- Org.form
- AS
- Sektor
- Handel (46.470)
- Morning selskapsklasse
- Mikro
- Ansatte
- 0–4 (ikke registrert)
- Stiftet
- 30. april 2012 14 år i drift
- Aksjekapital
- 0,05 MNOK
- Forretningsadresse
- Satakroken 56, 3570 ÅL
- Kommune
- Ål rang 2 av 33 i KOSTRA-gruppe 5
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 29. oktober 2026. Bare navn vises.
Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.
Kommer · ikke bygget ennå
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 29. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 67 | – | – | |
| Rang | 5 262 | – | – | |
| Driftsmargin | −38,1 % | −43,9 % | −24,3 % | |
| Totalrentabilitet | 8,2 % | −0,5 % | −0,2 % | |
| Egenkapitalandel | 90,4 % | 93,9 % | 95,0 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 2,10 | 2,00 | 1,46 | |
| Omsetningsvekst | – | −17,4 % | 5,5 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 1,1 MNOK | 0,9 MNOK | 1,0 MNOK |
| Driftsresultat | −0,4 MNOK | −0,4 MNOK | −0,2 MNOK |
| Resultat før skatt | 3,5 MNOK | −0,2 MNOK | −0,1 MNOK |
| Årsresultat | 3,5 MNOK | −0,2 MNOK | −0,1 MNOK |
| Finanskostnader | 0,2 MNOK | – | 0,0 MNOK |
| Sum eiendeler | 45,0 MNOK | 41,0 MNOK | 38,9 MNOK |
| Omløpsmidler | 9,1 MNOK | 5,0 MNOK | 2,8 MNOK |
| Egenkapital | 40,7 MNOK | 38,5 MNOK | 36,9 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 40,7 MNOK | 38,5 MNOK | 36,9 MNOK |
| Sum gjeld | 4,3 MNOK | 2,5 MNOK | 1,9 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 4,3 MNOK | 2,5 MNOK | 1,9 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 29. oktober 2026, regnskaps-id 5379037.
Videre
Lignende selskaper
- RICH. Thjømøe AS indeks 67, nr. 5 260 · sammenlign
- Carl Royal AS indeks 67, nr. 5 261 · sammenlign
- Brenneriveien AS indeks 67, nr. 5 264 · sammenlign
- Fjordprofil AS indeks 67, nr. 5 265 · sammenlign
- Sportspartner AS indeks 67, nr. 5 266 · sammenlign