HAVIG & Ellingsen Entreprenør AS

Org.nr. 998583977 · Enebakk · Stiftet 2012 · 13 ansatte

Score · regnskapsår 2025

36av 100

Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 22 % av selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2025. Hva betyr det?

Rang i Morning-klassen Mellomstore: 1 375 av 1 767 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 15 131 av 20 337 · Bygg og anlegg

Profil

Elefant · Forvalter

Lavere lønnsomhet, høy soliditet

Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 5 og soliditet 78 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2025. Metode

Mot sektoren

HAVIG & Ellingsen Entreprenør AS ligger 14 poeng under medianen for selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2025.

Medianscore 50 blant 1 766 selskaper.

Mot selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2025: driftsmargin −6,6 % (median 4,6 %) og egenkapitalandel 44,1 % (median 30,5 %).

Kilde: Regnskapsregisteret og EnhetsregisteretHentet 29. oktober 2026Meld feil
Nøkkeltall · 2025

Tallene bak scoren

Tallene bak scoren · 2025
MålSelskapetMedianBedre enn
Driftsinntekter51 MNOK91 MNOK
Driftsmargin −6,6 % 4,6 % 7 %
Resultatmargin −7,2 % 4,5 % vises, men teller ikke i indeksen
Totalrentabilitet −28,2 % 11,5 % 3 %
Egenkapitalandel 44,1 % 30,5 % 78 %
Gjeldsgrad 1,27 2,23 77 %
Likviditetsgrad 1 1,48 1,38 59 %
Omsetningsvekst −25,2 % 6,8 % 7 %
Omsetning per ansatt3,95 MNOK2,53 MNOK

Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.

Med indeks 36 gjør HAVIG & Ellingsen Entreprenør AS det bedre enn 22 % av selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor (1 767 selskaper) i 2025.

Over tid

Score 2023–2025

SelskapetMedian0255075100202320242025
  • HAVIG & Ellingsen Entreprenør AS
  • Median: selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor
Oppsummert analyse

HAVIG & Ellingsen Entreprenør AS har score 36 for 2025, rang 15 131 av 20 337 i sektoren.

Sterkest: Soliditet: persentil 78 mot sammenlignbare, egenkapitalandel 44,1 % mot median 30,5 %.

Svakest: Lønnsomhet: persentil 5 mot sammenlignbare, driftsmargin −6,6 % mot median 4,6 %. Vekst: persentil 7 mot sammenlignbare, omsetningsvekst −25,2 % mot median 6,8 %.

Verdt å se nærmere på

Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen

Analyse · 2025

Hva tallene sier

HAVIG & Ellingsen Entreprenør AS hadde en driftsmargin på −6,6 % og en egenkapitalandel på 44,1 % i 2025, og er nr. 15 131 av 20 337 rangerte selskaper i Bygg og anlegg.

Fra 2024 til 2025: gikk fra overskudd til underskudd før skatt og driftsmarginen falt fra 2,1 % til −6,6 %.

Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.

Estimert verdi · 2025

Tre enkle metoder

Metodene gir mellom 3 MNOK og 6 MNOK.

MetodeGrunnlagMultippelBørsbasisAnslag
P/E Årsresultat (snitt 2023–2025): 0,3 MNOK 16,9 6 MNOK 3 MNOK
EV/EBIT Driftsresultat (snitt 2023–2025): 0,8 MNOK
minus netto gjeld −1,0 MNOK
12,7 12 MNOK 6 MNOK
P/B Egenkapital: 5,3 MNOK 1,6 8 MNOK 4 MNOK

Børsbasis er verdien med børsmultipler. Anslaget er trukket ned med 51 % for et unotert selskap: 20 % for manglende omsettelighet og 38 % for størrelse (småbedriftspremie 4 % på avkastningskravet).

Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med børsmultipler og faste justeringer. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Se regnestykket

Indikasjoner · 2025

Verdt å se nærmere på

  • følg med

    Selskapet har underskudd før skatt. Er det engangsposter, eller et mønster?

    Tallgrunnlag: Resultatmargin −7,2 % (median 4,5 %).

  • følg med

    Driftsmarginen er lavere enn hos tre av fire i sektoren. Hvor skiller kostnadene seg fra konkurrentene?

    Tallgrunnlag: Driftsmargin −6,6 % (median 4,6 %).

Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.

Finanskostnadene var 4,3 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.

Se rente, priser og valuta for sektoren

Datakvalitet

Ingen avvik funnet i tallene.

Stresstest · 2021

Scenarioanalyse: sektorens svakeste år

Vi har ikke regnskap for 2021, sektorens svakeste år, for dette selskapet.

Det svakeste året for sektoren var 2021, med median driftsmargin 1,8 %. Basert på de 10 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode

Delindekser · 2025

Hva scoren består av

Lønnsomhet5 vekt 30 %
Soliditet78 vekt 25 %
Likviditet59 vekt 15 %
Vekst7 vekt 15 %
Konsistens37 vekt 15 %

Varighet: 58 (snitt over 3 år)

Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.

2025

Spørsmål og svar

Hvor lønnsomt er HAVIG & Ellingsen Entreprenør AS?

Driftsmarginen var −6,6 % i 2025, mot en median på 4,6 % blant selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor. Totalrentabiliteten var −28,2 %. Selskapet hadde underskudd før skatt.

Hvor solid er HAVIG & Ellingsen Entreprenør AS?

Egenkapitalandelen var 44,1 % i 2025 (median 30,5 %). Gjeldsgraden var 1,27 (median 2,23).

Hvordan er likviditeten i HAVIG & Ellingsen Entreprenør AS?

Likviditetsgrad 1 var 1,48 i 2025 (median 1,38).

Hvordan står HAVIG & Ellingsen Entreprenør AS i Bygg og anlegg?

HAVIG & Ellingsen Entreprenør AS er nr. 15 131 av 20 337 rangerte selskaper i Bygg og anlegg for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Mellomstore er det nr. 1 375 av 1 767. Omsetningen endret seg −25,2 % fra året før.

Fra Enhetsregisteret

Org.nr.
998583977
Org.form
AS
Sektor
Bygg og anlegg (43.120)
Morning selskapsklasse
Mellomstore
Ansatte
13 registrert 10. august 2026
Stiftet
13. juni 2012 14 år i drift
Aksjekapital
0,10 MNOK
Forretningsadresse
Haugsteinveien 42, 1911 FLATEBY (ENEBAKK)
Kommune
Enebakk rang 6 av 38 i KOSTRA-gruppe 7
Siste innsendte regnskap
2025

Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene

Eierskap og roller

Henter roller …

Kilde: Enhetsregisteret, hentet 3. november 2026. Bare navn vises.

Aksjonærer (2025)

Antall aksjonærer
2
Største eier
50,0 %
Fordeling
selskaper 0 % · privatpersoner 100 % · utenlandske 0 %
Eid fra samme kommune
50 %

Selskapet er nytt i aksjonærregisteret i 2025.

Har eierandeler i: Fph AS (50 %)

Kilde: Skatteetatens aksjonærregister per 2025. Tallene kan være eldre enn dagens eierforhold. Privatpersoner vises ikke med navn.

Feil i dataene?

Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.

Meld feil

Tallene ble sist hentet 29. oktober 2026.

Detaljer

Utvikling år for år · 2023–2025

Nøkkeltall202320242025Utvikling
Indeks795836
Rang1 8146 73515 131
Driftsmargin5,9 %2,1 %−6,6 %
Totalrentabilitet21,6 %9,1 %−28,2 %
Egenkapitalandel51,1 %52,9 %44,1 %
Likviditetsgrad 11,651,861,48
Omsetningsvekst–−10,4 %−25,2 %

Regnskapstall

Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).

Nøkkeltall202320242025
Driftsinntekter76,6 MNOK68,6 MNOK51,3 MNOK
Driftsresultat4,5 MNOK1,5 MNOK−3,4 MNOK
Resultat før skatt4,5 MNOK1,5 MNOK−3,7 MNOK
Skattekostnad1,0 MNOK0,3 MNOK−0,1 MNOK
Årsresultat3,5 MNOK1,1 MNOK−3,6 MNOK
Finanskostnader0,0 MNOK0,1 MNOK0,3 MNOK
Sum eiendeler21,0 MNOK16,8 MNOK12,0 MNOK
Omløpsmidler16,9 MNOK14,6 MNOK9,9 MNOK
Egenkapital10,8 MNOK8,9 MNOK5,3 MNOK
Opptjent egenkapital10,7 MNOK8,8 MNOK5,2 MNOK
Sum gjeld10,3 MNOK7,9 MNOK6,7 MNOK
Kortsiktig gjeld10,2 MNOK7,9 MNOK6,7 MNOK

Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 29. oktober 2026, regnskaps-id 6811328.