Orage AS
Score · regnskapsår 2024
59av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 73 % av selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2024. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Mellomstore: 194 av 704 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 964 av 3 151 · Informasjon og kommunikasjon
Profil
Gepard · Sprinter
Høy lønnsomhet, lavere soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2024, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 70 og soliditet 44 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2024. Metode
Mot sektoren
Orage AS ligger 8 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2024.
Medianscore 51 blant 704 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2024: driftsmargin 11,6 % (median 5,9 %) og egenkapitalandel 25,6 % (median 29,2 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 78 MNOK | 105 MNOK |
| Driftsmargin | 11,6 % | 5,9 % |
| Resultatmargin | 11,6 % | 6,7 % |
| Totalrentabilitet | 20,8 % | 11,6 % |
| Egenkapitalandel | 25,6 % | 29,2 % |
| Gjeldsgrad | 2,91 | 2,30 |
| Likviditetsgrad 1 | 1,25 | 1,17 |
| Omsetningsvekst | 8,6 % | 7,1 % |
| Omsetning per ansatt | 6,02 MNOK | 2,86 MNOK |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2024. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 59 gjør Orage AS det bedre enn 73 % av selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor (704 selskaper) i 2024.
Score 2023–2025
- Orage AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor
Hva tallene sier
Orage AS hadde en driftsmargin på 11,6 % og en egenkapitalandel på 25,6 % i 2024, og er nr. 964 av 3 151 rangerte selskaper i Informasjon og kommunikasjon.
Fra 2023 til 2024: driftsmarginen steg fra 2,1 % til 11,6 % og egenkapitalandelen steg fra 16,1 % til 25,6 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2024.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 18 MNOK og 50 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 17,7 | 50 MNOK |
| EV/EBIT | 14,3 | 47 MNOK |
| P/B | 2,6 | 18 MNOK |
Børsbasis er verdien med børsmultipler. Anslaget er trukket ned med 51 % for et unotert selskap: 20 % for manglende omsettelighet og 38 % for størrelse (småbedriftspremie 4 % på avkastningskravet).
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med børsmultipler og faste justeringer. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
Ingen regler slo ut for dette året.
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 6,0 % av gjelden i 2024. Styringsrenten var i snitt 4,50 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2026, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2026, med median driftsmargin 4,1 %. Basert på de 8 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 70 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 44 | vekt 25 % |
| Likviditet | 57 | vekt 15 % |
| Vekst | 54 | vekt 15 % |
| Konsistens | 68 | vekt 15 % |
Varighet: 47 (snitt over 2 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Orage AS?
Driftsmarginen var 11,6 % i 2024, mot en median på 5,9 % blant selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor. Totalrentabiliteten var 20,8 %.
Hvor solid er Orage AS?
Egenkapitalandelen var 25,6 % i 2024 (median 29,2 %). Gjeldsgraden var 2,91 (median 2,30).
Hvordan er likviditeten i Orage AS?
Likviditetsgrad 1 var 1,25 i 2024 (median 1,17).
Hvordan står Orage AS i Informasjon og kommunikasjon?
Orage AS er nr. 964 av 3 151 rangerte selskaper i Informasjon og kommunikasjon for 2024. Blant selskaper i Morning-klassen Mellomstore er det nr. 194 av 704. Omsetningen endret seg 8,6 % fra året før.
Konsernstruktur · 2025
3 selskaper i konsernet ifølge aksjonærregisteret for 2025. Et selskap regnes som datterselskap når et norsk selskap eier mer enn halvparten av aksjene.
Privatpersoner eier 100 % av aksjene i Unizon.No AS. Personer vises ikke med navn.
Unizon.No AS har ikke levert konsernregnskap i åpne data, så konsernet har ingen egen indeks. Hvert selskap har sitt eget regnskap.
-
Unizon.No AS
-
Orage AS du er her
-
Tolk tallene med forsiktighet: et selskap i et konsern kan se solid ut på grunn av konsernbidrag, eller svakt fordi utbytte går opp til morselskapet. Tallene er indikasjoner, ikke fasit.
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister 2025 (flertallseier med over 50 % av aksjene). Stemmerettsavtaler og eierskap via utlandet er ikke med.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 998701023
- Org.form
- AS
- Sektor
- Informasjon og kommunikasjon (58.110)
- Morning selskapsklasse
- Mellomstore
- Ansatte
- 13 registrert 10. mars 2026
- Stiftet
- 4. juli 2012 14 år i drift
- Aksjekapital
- 0,45 MNOK
- Forretningsadresse
- Jarlsøveien 50, 3124 TØNSBERG
- Kommune
- Tønsberg rang 2 av 10 i KOSTRA-gruppe 11
- Siste innsendte regnskap
- 2025
- Nettside
- www.orage.no
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 1. november 2026. Bare navn vises.
Aksjonærer (2025)
- Antall aksjonærer
- 4 (én eier har over halvparten)
- Største eier
- 52,7 % · tre største 94,7 %
- Fordeling
- selskaper 90 % · privatpersoner 10 % · utenlandske 0 %
- Eid fra samme kommune
- 100 %
- Konsernkjede
-
Eies av: UNIZON.NO AS (53 %)
Øverste eier: privatperson
- UNIZON.NO AS · 52,7 %
- Bramare AS · 32,0 %
- Øystein Berg Agenturer AS · 5,3 %
- 1 privatpersoner · 10,0 %
Selskapet er nytt i aksjonærregisteret i 2025.
Eier flertallet i: Skolerom AS (66 %)
Har eierandeler i: Skolerom AS (66 %), Eduplaytion AS (0 %)
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister per 2025. Tallene kan være eldre enn dagens eierforhold. Privatpersoner vises ikke med navn.
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 5. november 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 35 | 59 | 50 | |
| Rang | 2 310 | 964 | 1 606 | |
| Driftsmargin | 2,1 % | 11,6 % | 11,3 % | |
| Totalrentabilitet | 8,9 % | 20,8 % | 13,0 % | |
| Egenkapitalandel | 16,1 % | 25,6 % | 27,0 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 1,17 | 1,25 | 1,23 | |
| Omsetningsvekst | – | 8,6 % | −1,7 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 72,1 MNOK | 78,3 MNOK | 76,9 MNOK |
| Driftsresultat | 1,5 MNOK | 9,1 MNOK | 8,7 MNOK |
| Resultat før skatt | 2,3 MNOK | 9,1 MNOK | 9,0 MNOK |
| Skattekostnad | 0,0 MNOK | – | – |
| Årsresultat | 2,3 MNOK | 9,1 MNOK | 9,0 MNOK |
| Finanskostnader | 2,3 MNOK | 2,5 MNOK | – |
| Sum eiendeler | 50,8 MNOK | 55,8 MNOK | 69,7 MNOK |
| Omløpsmidler | 48,2 MNOK | 51,1 MNOK | 62,4 MNOK |
| Egenkapital | 8,2 MNOK | 14,3 MNOK | 18,8 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 2,3 MNOK | 8,4 MNOK | 12,9 MNOK |
| Sum gjeld | 42,6 MNOK | 41,5 MNOK | 50,9 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 41,2 MNOK | 40,7 MNOK | 50,9 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 5. november 2026, regnskaps-id 6077249.
Videre
Lignende selskaper
- Nova Consulting Group AS indeks 59, nr. 958 · sammenlign
- Columbi Micro AS indeks 59, nr. 962 · sammenlign
- Knowit Insight Business Solution AS indeks 59, nr. 967 · sammenlign
- Sony Music Entertainment Norway AS indeks 59, nr. 969 · sammenlign
- GROUP.One Norway AS indeks 59, nr. 970 · sammenlign