Ihus Studio AS

Org.nr. 998789117 · Rana · Stiftet 2012 · 6 ansatte

Score · regnskapsår 2024

37av 100

Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 29 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024. Hva betyr det?

Rang i Morning-klassen Mikro: 7 827 av 11 065 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 16 055 av 22 237 · Handel

Profil

Elefant · Forvalter

Lavere lønnsomhet, høy soliditet

Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2024, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 14 og soliditet 53 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024. Metode

Mot sektoren

Ihus Studio AS ligger 13 poeng under medianen for selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024.

Medianscore 50 blant 11 058 selskaper.

Mot selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024: driftsmargin −13,5 % (median 2,3 %) og egenkapitalandel 43,0 % (median 34,8 %).

Kilde: Regnskapsregisteret og EnhetsregisteretHentet 29. oktober 2026Meld feil
Nøkkeltall · 2024

Tallene bak scoren

Tallene bak scoren · 2024
MålSelskapetMedianBedre enn
Driftsinntekter5 MNOK4 MNOK
Driftsmargin −13,5 % 2,3 % 9 %
Resultatmargin −18,3 % 1,8 % vises, men teller ikke i indeksen
Totalrentabilitet −11,1 % 5,5 % 19 %
Egenkapitalandel 43,0 % 34,8 % 58 %
Gjeldsgrad 1,33 1,23 48 %
Likviditetsgrad 1 4,51 1,76 85 %
Omsetningsvekst −11,5 % 2,8 % 21 %
Omsetning per ansatt0,76 MNOK0,74 MNOK

Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.

Med indeks 37 gjør Ihus Studio AS det bedre enn 29 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor (11 065 selskaper) i 2024.

Over tid

Score 2023–2025

SelskapetMedian0255075100202320242025
  • Ihus Studio AS
  • Median: selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor
Analyse · 2024

Hva tallene sier

Ihus Studio AS hadde en driftsmargin på −13,5 % og en egenkapitalandel på 43,0 % i 2024, og er nr. 16 055 av 22 237 rangerte selskaper i Handel.

Fra 2023 til 2024: driftsmarginen falt fra −3,1 % til −13,5 % og omsetningen falt med 12 %.

Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2024.

Estimert verdi · 2024

Tre enkle metoder

Én metode gir et tall: 2 MNOK.

MetodeGrunnlagMultippelAnslag
P/E Årsresultat: −0,7 MNOK 10,0 ikke meningsfull
EV/EBIT Driftsresultat: −0,6 MNOK 8,0 ikke meningsfull
P/B Egenkapital: 2,4 MNOK 1,0 2 MNOK

Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket

Indikasjoner · 2024

Verdt å se nærmere på

  • følg med

    Selskapet har underskudd før skatt. Er det engangsposter, eller et mønster?

    Tallgrunnlag: Resultatmargin −18,3 % (median 1,8 %).

  • følg med

    Driftsmarginen er lavere enn hos tre av fire i sektoren. Hvor skiller kostnadene seg fra konkurrentene?

    Tallgrunnlag: Driftsmargin −13,5 % (median 2,3 %).

Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.

Finanskostnadene var 7,0 % av gjelden i 2024. Styringsrenten var i snitt 4,50 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.

Se rente, priser og valuta for sektoren

Datakvalitet

Ingen avvik funnet i tallene.

Stresstest · 2022

Scenarioanalyse: sektorens svakeste år

Vi har ikke regnskap for 2022, sektorens svakeste år, for dette selskapet.

Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin 1,5 %. Basert på de 11 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode

Delindekser · 2024

Hva scoren består av

Lønnsomhet14 vekt 30 %
Soliditet53 vekt 25 %
Likviditet85 vekt 15 %
Vekst21 vekt 15 %
Konsistens27 vekt 15 %

Varighet: 38 (snitt over 2 år)

Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.

2024

Spørsmål og svar

Hvor lønnsomt er Ihus Studio AS?

Driftsmarginen var −13,5 % i 2024, mot en median på 2,3 % blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor. Totalrentabiliteten var −11,1 %. Selskapet hadde underskudd før skatt.

Hvor solid er Ihus Studio AS?

Egenkapitalandelen var 43,0 % i 2024 (median 34,8 %). Gjeldsgraden var 1,33 (median 1,23).

Hvordan er likviditeten i Ihus Studio AS?

Likviditetsgrad 1 var 4,51 i 2024 (median 1,76).

Hvordan står Ihus Studio AS i Handel?

Ihus Studio AS er nr. 16 055 av 22 237 rangerte selskaper i Handel for 2024. Blant selskaper i Morning-klassen Mikro er det nr. 7 827 av 11 065. Omsetningen endret seg −11,5 % fra året før.

Fra Enhetsregisteret

Org.nr.
998789117
Org.form
AS
Sektor
Handel (47.559)
Morning selskapsklasse
Mikro
Ansatte
6 registrert 10. august 2026
Stiftet
4. juli 2012 14 år i drift
Aksjekapital
2,70 MNOK
Forretningsadresse
Nordahl Griegs gate 6, 8622 MO I RANA
Kommune
Rana rang 11–25 av 27 i KOSTRA-gruppe 9
Revisjon
Revisjon fravalgt fra 7. november 2024
Siste innsendte regnskap
2025

Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene

Eierskap og roller

Henter roller …

Kilde: Enhetsregisteret, hentet 29. oktober 2026. Bare navn vises.

Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.

Kommer · ikke bygget ennå

Feil i dataene?

Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.

Meld feil

Tallene ble sist hentet 29. oktober 2026.

Detaljer

Utvikling år for år · 2023–2025

Nøkkeltall202320242025Utvikling
Indeks383730
Rang14 25916 05518 750
Driftsmargin−3,1 %−13,5 %−28,4 %
Totalrentabilitet−2,4 %−11,1 %−19,4 %
Egenkapitalandel40,3 %43,0 %36,8 %
Likviditetsgrad 12,554,512,08
Omsetningsvekst–−11,5 %−5,3 %

Regnskapstall

Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).

Nøkkeltall202320242025
Driftsinntekter5,1 MNOK4,6 MNOK4,3 MNOK
Driftsresultat−0,2 MNOK−0,6 MNOK−1,2 MNOK
Resultat før skatt−0,3 MNOK−0,8 MNOK−1,4 MNOK
Årsresultat−0,2 MNOK−0,7 MNOK−1,1 MNOK
Finanskostnader0,1 MNOK0,2 MNOK0,2 MNOK
Sum eiendeler5,9 MNOK5,5 MNOK6,3 MNOK
Omløpsmidler5,5 MNOK4,3 MNOK6,1 MNOK
Egenkapital2,4 MNOK2,4 MNOK2,3 MNOK
Opptjent egenkapital−2,4 MNOK−3,1 MNOK−4,2 MNOK
Sum gjeld3,5 MNOK3,1 MNOK4,0 MNOK
Kortsiktig gjeld2,2 MNOK1,0 MNOK3,0 MNOK

Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 29. oktober 2026, regnskaps-id 6154243.

Lignende selskaper