V-K Holding AS

Org.nr. 998894751 · Verdal · Stiftet 2012

Score · regnskapsår 2025

For lite grunnlag: Holdingselskap (rangert i listen «Holding og investering»)

Basert på årsregnskapet for 2025

Kilde: Regnskapsregisteret og EnhetsregisteretHentet 29. oktober 2026Meld feil
Nøkkeltall · 2025

Tallene bak scoren

Tallene bak scoren · 2025
MålSelskapetMedianBedre enn
Driftsinntekter2 MNOK3 MNOK
Driftsmargin −14,6 % 3,5 % ikke sammenlignet
Resultatmargin 3,1 % 3,0 % vises, men teller ikke i indeksen
Totalrentabilitet 2,3 % 7,8 % ikke sammenlignet
Egenkapitalandel 64,3 % 32,8 % ikke sammenlignet
Gjeldsgrad 0,55 1,43 ikke sammenlignet
Likviditetsgrad 1 1,62 1,41 ikke sammenlignet
Omsetningsvekst −7,8 % 6,1 % ikke sammenlignet

Medianen og «bedre enn» gjelder selskapene i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.

Over tid

Score 2023–2025

SelskapetMedian0255075100202320242025
  • V-K Holding AS
  • Median: selskapene i samme sektor
Analyse · 2025

Hva tallene sier

V-K Holding AS hadde en egenkapitalandel på 64,3 % i 2025. Selskapet er ikke rangert: holdingselskap (rangert i listen «holding og investering»).

Fra 2024 til 2025: driftsmarginen falt fra 15,3 % til −14,6 % og egenkapitalandelen falt fra 86,7 % til 64,3 %.

Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.

Estimert verdi · 2025

Tre enkle metoder

Metodene gir mellom 1 MNOK og 1 MNOK.

MetodeGrunnlagMultippelAnslag
P/E Årsresultat: 0,1 MNOK 10,0 1 MNOK
EV/EBIT Driftsresultat: −0,2 MNOK 8,0 ikke meningsfull
P/B Egenkapital: 1,5 MNOK 1,0 1 MNOK

Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket

Indikasjoner · 2025

Verdt å se nærmere på

  • følg med

    Driftsmarginen er lavere enn hos tre av fire i sektoren. Hvor skiller kostnadene seg fra konkurrentene?

    Tallgrunnlag: Driftsmargin −14,6 % (median 3,5 %).

Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.

Se rente, priser og valuta for sektoren

Datakvalitet

Ingen avvik funnet i tallene.

Stresstest · 2021

Scenarioanalyse: sektorens svakeste år

Vi har ikke regnskap for 2021, sektorens svakeste år, for dette selskapet.

Det svakeste året for sektoren var 2021, med median driftsmargin 1,8 %. Basert på de 10 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode

2025

Spørsmål og svar

Hvor lønnsomt er V-K Holding AS?

Driftsmarginen var −14,6 % i 2025, mot en median på 3,5 % blant selskapene i samme sektor. Totalrentabiliteten var 2,3 %.

Hvor solid er V-K Holding AS?

Egenkapitalandelen var 64,3 % i 2025 (median 32,8 %). Gjeldsgraden var 0,55 (median 1,43).

Hvordan er likviditeten i V-K Holding AS?

Likviditetsgrad 1 var 1,62 i 2025 (median 1,41).

Fra Enhetsregisteret

Org.nr.
998894751
Org.form
AS
Sektor
Bygg og anlegg (43.120)
Morning selskapsklasse
Mikro
Ansatte
0–4 (ikke registrert)
Stiftet
13. september 2012 14 år i drift
Aksjekapital
0,10 MNOK
Forretningsadresse
Fætta 123, 7652 VERDAL
Kommune
Verdal rang 19–30 av 38 i KOSTRA-gruppe 7
Siste innsendte regnskap
2025

Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene

Eierskap og roller

Henter roller …

Kilde: Enhetsregisteret, hentet 29. oktober 2026. Bare navn vises.

Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.

Kommer · ikke bygget ennå

Feil i dataene?

Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.

Meld feil

Tallene ble sist hentet 29. oktober 2026.

Detaljer

Utvikling år for år · 2023–2025

Nøkkeltall202320242025Utvikling
Indeks7880–
Rang1 993841–
Driftsmargin4,8 %15,3 %−14,6 %
Totalrentabilitet3,8 %12,4 %2,3 %
Egenkapitalandel87,1 %86,7 %64,3 %
Likviditetsgrad 14,294,411,62
Omsetningsvekst–17,0 %−7,8 %

Regnskapstall

Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).

Nøkkeltall202320242025
Driftsinntekter1,6 MNOK1,8 MNOK1,7 MNOK
Driftsresultat0,1 MNOK0,3 MNOK−0,2 MNOK
Resultat før skatt0,1 MNOK0,3 MNOK0,1 MNOK
Årsresultat0,1 MNOK0,2 MNOK0,1 MNOK
Finanskostnader0,0 MNOK0,0 MNOK–
Sum eiendeler2,0 MNOK2,3 MNOK2,3 MNOK
Omløpsmidler0,6 MNOK0,9 MNOK1,2 MNOK
Egenkapital1,8 MNOK2,0 MNOK1,5 MNOK
Opptjent egenkapital1,7 MNOK1,9 MNOK1,4 MNOK
Sum gjeld0,3 MNOK0,3 MNOK0,8 MNOK
Kortsiktig gjeld0,1 MNOK0,2 MNOK0,8 MNOK

Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 29. oktober 2026, regnskaps-id 6521815.