Nansen Outdoor Store Tromsø AS
Score · regnskapsår 2025
56av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 62 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Mikro: 4 263 av 11 289 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 8 634 av 22 952 · Handel
Profil
Gepard · Sprinter
Høy lønnsomhet, lavere soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 72 og soliditet 11 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Metode
Mot sektoren
Nansen Outdoor Store Tromsø AS ligger 6 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025.
Medianscore 50 blant 11 286 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025: driftsmargin 14,5 % (median 2,6 %) og egenkapitalandel 1,4 % (median 33,5 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 5 MNOK | 4 MNOK |
| Driftsmargin | 14,5 % | 2,6 % |
| Resultatmargin | 15,0 % | 2,1 % |
| Totalrentabilitet | 10,3 % | 6,1 % |
| Egenkapitalandel | 1,4 % | 33,5 % |
| Gjeldsgrad | 69,80 | 1,25 |
| Likviditetsgrad 1 | 5,15 | 1,74 |
| Omsetningsvekst | 47,8 % | 4,0 % |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 56 gjør Nansen Outdoor Store Tromsø AS det bedre enn 62 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor (11 289 selskaper) i 2025.
Score 2023–2025
- Nansen Outdoor Store Tromsø AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor
Nansen Outdoor Store Tromsø AS har score 56 for 2025, rang 8 634 av 22 952 i sektoren.
Sterkest: Likviditet: persentil 88 mot sammenlignbare, likviditetsgrad 1 5,15 mot median 1,74. Vekst: persentil 86 mot sammenlignbare, omsetningsvekst 47,8 % mot median 4,0 %.
Svakest: Soliditet: persentil 11 mot sammenlignbare, egenkapitalandel 1,4 % mot median 33,5 %. Konsistens: persentil 39 mot sammenlignbare.
Verdt å se nærmere på
- Egenkapitalandelen er svært lav. Vurder om selskapet tåler et dårlig år, og om det trengs mer egenkapital. Tallgrunnlag: egenkapitalandel 1,4 % (median 33,5 %).
- Hva ligger bak svak soliditet, og er det varig?
- Hva ligger bak svak konsistens, og er det varig?
Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen
Hva tallene sier
Nansen Outdoor Store Tromsø AS hadde en driftsmargin på 14,5 % og en egenkapitalandel på 1,4 % i 2025, og er nr. 8 634 av 22 952 rangerte selskaper i Handel.
Fra 2024 til 2025: driftsmarginen steg fra 1,0 % til 14,5 % og omsetningen økte med 48 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 0 MNOK og 6 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | 6 MNOK |
| EV/EBIT | 8,0 | gjeld over verdi |
| P/B | 1,0 | 0 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
- følg med
Egenkapitalandelen er svært lav. Vurder om selskapet tåler et dårlig år, og om det trengs mer egenkapital.
Tallgrunnlag: Egenkapitalandel 1,4 % (median 33,5 %).
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 0,0 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2022, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin 1,5 %. Basert på de 11 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 72 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 11 | vekt 25 % |
| Likviditet | 88 | vekt 15 % |
| Vekst | 86 | vekt 15 % |
| Konsistens | 39 | vekt 15 % |
Varighet: 52 (snitt over 2 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Nansen Outdoor Store Tromsø AS?
Driftsmarginen var 14,5 % i 2025, mot en median på 2,6 % blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor. Totalrentabiliteten var 10,3 %.
Hvor solid er Nansen Outdoor Store Tromsø AS?
Egenkapitalandelen var 1,4 % i 2025 (median 33,5 %). Gjeldsgraden var 69,80 (median 1,25).
Hvordan er likviditeten i Nansen Outdoor Store Tromsø AS?
Likviditetsgrad 1 var 5,15 i 2025 (median 1,74).
Hvordan står Nansen Outdoor Store Tromsø AS i Handel?
Nansen Outdoor Store Tromsø AS er nr. 8 634 av 22 952 rangerte selskaper i Handel for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Mikro er det nr. 4 263 av 11 289. Omsetningen endret seg 47,8 % fra året før.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 999012876
- Org.form
- AS
- Sektor
- Handel (47.710)
- Morning selskapsklasse
- Mikro
- Ansatte
- 0–4 (ikke registrert)
- Stiftet
- 4. oktober 2012 14 år i drift
- Aksjekapital
- 0,10 MNOK
- Forretningsadresse
- Storgata 61, 9008 TROMSØ
- Kommune
- Tromsø rang 9 av 11 i KOSTRA-gruppe 12
- Revisjon
- Revisjon fravalgt fra 20. oktober 2012
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 29. oktober 2026. Bare navn vises.
Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.
Kommer · ikke bygget ennå
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 29. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | – | 47 | 56 | |
| Rang | – | 12 275 | 8 634 | |
| Driftsmargin | −27,4 % | 1,0 % | 14,5 % | |
| Totalrentabilitet | −3,6 % | 0,6 % | 10,3 % | |
| Egenkapitalandel | −16,2 % | 1,7 % | 1,4 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 0,80 | 3,47 | 5,15 | |
| Omsetningsvekst | – | 343,1 % | 47,8 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 0,7 MNOK | 3,3 MNOK | 4,9 MNOK |
| Driftsresultat | −0,2 MNOK | 0,0 MNOK | 0,7 MNOK |
| Resultat før skatt | −0,2 MNOK | 0,0 MNOK | 0,7 MNOK |
| Årsresultat | −0,2 MNOK | 0,0 MNOK | 0,6 MNOK |
| Finanskostnader | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK |
| Sum eiendeler | 5,1 MNOK | 5,8 MNOK | 7,1 MNOK |
| Omløpsmidler | 4,8 MNOK | 1,2 MNOK | 2,2 MNOK |
| Egenkapital | −0,8 MNOK | 0,1 MNOK | 0,1 MNOK |
| Opptjent egenkapital | −3,4 MNOK | −3,4 MNOK | −3,4 MNOK |
| Sum gjeld | 5,9 MNOK | 5,7 MNOK | 7,0 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 5,9 MNOK | 0,3 MNOK | 0,4 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 29. oktober 2026, regnskaps-id 7130159.
Videre
Lignende selskaper
- La Scarpa AS indeks 56, nr. 8 625 · sammenlign
- Evelyns Magasin AS indeks 56, nr. 8 626 · sammenlign
- Gridbox AS indeks 56, nr. 8 627 · sammenlign
- Liv og Lise AS indeks 56, nr. 8 628 · sammenlign
- Luckylooks Entreprenør AS indeks 56, nr. 8 636 · sammenlign