Erling Rolstad AS
Score · regnskapsår 2025
73av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 90 % av selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2025. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Mellomstore: 171 av 1 763 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 2 183 av 20 339 · Bygg og anlegg
Profil
Løve · Leder
Høy lønnsomhet, høy soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 68 og soliditet 87 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2025. Metode
Mot sektoren
Erling Rolstad AS ligger 23 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2025.
Medianscore 50 blant 1 762 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2025: driftsmargin 7,4 % (median 4,5 %) og egenkapitalandel 51,1 % (median 30,5 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 176 MNOK | 91 MNOK |
| Driftsmargin | 7,4 % | 4,5 % |
| Resultatmargin | 7,8 % | 4,5 % |
| Totalrentabilitet | 17,3 % | 11,4 % |
| Egenkapitalandel | 51,1 % | 30,5 % |
| Gjeldsgrad | 0,96 | 2,23 |
| Likviditetsgrad 1 | 1,77 | 1,38 |
| Omsetningsvekst | 21,1 % | 6,8 % |
| Omsetning per ansatt | 4,40 MNOK | 2,53 MNOK |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 73 gjør Erling Rolstad AS det bedre enn 90 % av selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor (1 763 selskaper) i 2025.
Score 2023–2025
- Erling Rolstad AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor
Erling Rolstad AS har score 73 for 2025, rang 2 183 av 20 339 i sektoren.
Sterkest: Soliditet: persentil 87 mot sammenlignbare, egenkapitalandel 51,1 % mot median 30,5 %. Likviditet: persentil 77 mot sammenlignbare, likviditetsgrad 1 1,77 mot median 1,38.
Ingen områder ligger klart under sammenlignbare.
Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen
Hva tallene sier
Erling Rolstad AS hadde en driftsmargin på 7,4 % og en egenkapitalandel på 51,1 % i 2025, og er nr. 2 183 av 20 339 rangerte selskaper i Bygg og anlegg.
Fra 2024 til 2025: egenkapitalandelen steg fra 29,1 % til 51,1 % og driftsmarginen steg fra 2,8 % til 7,4 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 41 MNOK og 130 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | 107 MNOK |
| EV/EBIT | 8,0 | 130 MNOK |
| P/B | 1,0 | 41 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
Ingen regler slo ut for dette året.
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 0,2 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2021, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2021, med median driftsmargin 1,8 %. Basert på de 10 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 68 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 87 | vekt 25 % |
| Likviditet | 77 | vekt 15 % |
| Vekst | 71 | vekt 15 % |
| Konsistens | 56 | vekt 15 % |
Varighet: 60 (snitt over 3 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Erling Rolstad AS?
Driftsmarginen var 7,4 % i 2025, mot en median på 4,5 % blant selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor. Totalrentabiliteten var 17,3 %.
Hvor solid er Erling Rolstad AS?
Egenkapitalandelen var 51,1 % i 2025 (median 30,5 %). Gjeldsgraden var 0,96 (median 2,23).
Hvordan er likviditeten i Erling Rolstad AS?
Likviditetsgrad 1 var 1,77 i 2025 (median 1,38).
Hvordan står Erling Rolstad AS i Bygg og anlegg?
Erling Rolstad AS er nr. 2 183 av 20 339 rangerte selskaper i Bygg og anlegg for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Mellomstore er det nr. 171 av 1 763. Omsetningen endret seg 21,1 % fra året før.
Offentlige kontrakter
- Tildelte kontrakter siden 2024
- 2
- Sum tildelt verdi siden 2024
- verdi ikke oppgitt
- 1 kontrakter uten oppgitt verdi er ikke med i summen.
- Rammeavtaler
- 1
- Holdt utenfor summen: verdien er en ramme, ikke faktisk kjøp.
| Dato | Oppdragsgiver | Kunngjøring | Verdi |
|---|---|---|---|
| 4. april 2024 | Bane NOR SF | Rammeavtale ballastpukk | verdi ikke oppgitt |
| 8. mars 2024 | Hol kommune | P143 Infrastruktur Skole- og idrettsområdet_del 3 | verdi ikke oppgitt |
| 10. februar 2021 | Nye Veier | E6 Storhove-Øyer forberedende entreprise | 18,0 MNOK |
Basert på kunngjøringer i Doffin. Viser ikke avrop på rammeavtaler eller anskaffelser under kunngjøringsplikt. Verdier er oppgitt av oppdragsgiver.
Kilde: Doffin (DFØ), hentet 27. oktober 2026. Vinnere er koblet på organisasjonsnummer.
Inneholder data under norsk lisens for offentlige data (NLOD 2.0) tilgjengeliggjort av Doffin/Direktoratet for forvaltning og økonomistyring (DFØ). NLOD 2.0
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 999217354
- Org.form
- AS
- Sektor
- Bygg og anlegg (42.110)
- Morning selskapsklasse
- Mellomstore
- Ansatte
- 40 registrert 10. oktober 2026
- Stiftet
- 24. oktober 2012 14 år i drift
- Aksjekapital
- 5,00 MNOK
- Forretningsadresse
- Maskinvegen 1, 2640 VINSTRA (NORD-FRON)
- Kommune
- Nord-Fron rang 7–17 av 18 i KOSTRA-gruppe 2
- Siste innsendte regnskap
- 2025
- Nettside
- www.rolstad-as.no
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 29. oktober 2026. Bare navn vises.
Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.
Kommer · ikke bygget ennå
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 29. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 61 | 46 | 73 | |
| Rang | 6 265 | 11 396 | 2 183 | |
| Driftsmargin | 15,1 % | 2,8 % | 7,4 % | |
| Totalrentabilitet | 29,2 % | 5,5 % | 17,3 % | |
| Egenkapitalandel | 32,1 % | 29,1 % | 51,1 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 1,34 | 1,38 | 1,77 | |
| Omsetningsvekst | – | 28,0 % | 21,1 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 113,6 MNOK | 145,4 MNOK | 176,1 MNOK |
| Driftsresultat | 17,2 MNOK | 4,1 MNOK | 13,0 MNOK |
| Resultat før skatt | 21,5 MNOK | 4,5 MNOK | 13,7 MNOK |
| Årsresultat | 16,8 MNOK | 3,5 MNOK | 10,7 MNOK |
| Finanskostnader | 0,4 MNOK | 0,0 MNOK | 0,1 MNOK |
| Sum eiendeler | 75,0 MNOK | 82,7 MNOK | 79,8 MNOK |
| Omløpsmidler | 64,5 MNOK | 80,5 MNOK | 69,1 MNOK |
| Egenkapital | 24,1 MNOK | 24,1 MNOK | 40,8 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 6,8 MNOK | 6,8 MNOK | 17,5 MNOK |
| Sum gjeld | 50,9 MNOK | 58,6 MNOK | 39,0 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 48,0 MNOK | 58,3 MNOK | 39,0 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 29. oktober 2026, regnskaps-id 7006292.
Videre
Lignende selskaper
- Tertnes Entreprenør AS indeks 73, nr. 2 159 · sammenlign
- Elman Steinkjer AS indeks 73, nr. 2 166 · sammenlign
- ALFA OLIS GASS & VVS AS indeks 73, nr. 2 168 · sammenlign
- Elektrikern Mosjøen AS indeks 72, nr. 2 187 · sammenlign
- Kystbygg AS indeks 72, nr. 2 195 · sammenlign