Multi Solutions AS

Org.nr. 999545939 · Kvinnherad · Stiftet 2013 · 16 ansatte

Ikke finansiell rådgivning. Indeks, rang, signaler og råd er regelbaserte indikasjoner fra siste innsendte årsregnskap. De er ikke en kredittvurdering, en vurdering av ledelsen eller en anbefaling om å kjøpe, selge eller handle med selskapet. Les mer

Score · regnskapsår 2023

51av 100

Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 49 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2023. Hva betyr det?

Rang i Morning-klassen Små: 756 av 1 489 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 2 612 av 5 343 · Teknisk tjenesteyting og forskning

Profil

Gepard · Sprinter

Høy lønnsomhet, lavere robusthet

Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2023, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 56 og robusthet 46 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2023. Metode

Mot sektoren

Multi Solutions AS ligger 1 poeng under medianen for selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2023.

Medianscore 52 blant 1 489 selskaper.

Mot selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2023: driftsmargin 6,6 % (median 5,4 %) og egenkapitalandel 32,6 % (median 34,2 %).

Kilde: Regnskapsregisteret og EnhetsregisteretHentet 5. november 2026Meld feil
Nøkkeltall · 2023

Tallene bak scoren

Tallene bak scoren · 2023
MålSelskapetMedianBedre enn
Driftsinntekter30 MNOK18 MNOK
Driftsmargin 6,6 % 5,4 % 55 %
Resultatmargin 4,9 % 5,5 % vises, men teller ikke i indeksen
Totalrentabilitet 16,0 % 12,9 % 57 %
Egenkapitalandel 32,6 % 34,2 % 48 %
Gjeldsgrad 2,07 1,78 44 %
Likviditetsgrad 1 1,95 1,43 76 %
Omsetningsvekst – 21,1 % ikke sammenlignet
Omsetning per ansatt1,88 MNOK1,58 MNOK

Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2023. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.

Med indeks 51 gjør Multi Solutions AS det bedre enn 49 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor (1 489 selskaper) i 2023.

Over tid

Score 2023–2025

SelskapetMedian0255075100202320242025
  • Multi Solutions AS
  • Median: selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor
Analyse · 2023

Hva tallene sier

Multi Solutions AS hadde en driftsmargin på 6,6 % og en egenkapitalandel på 32,6 % i 2023, og er nr. 2 612 av 5 343 rangerte selskaper i Teknisk tjenesteyting og forskning.

Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2023.

Estimert verdi · 2023

Tre enkle metoder

Metodene gir mellom 6 MNOK og 16 MNOK.

MetodeGrunnlagMultippelBørsbasisAnslag
P/E Årsresultat: 1,1 MNOK 14,9 17 MNOK 11 MNOK
EV/EBIT Driftsresultat: 2,0 MNOK
minus netto gjeld 1,9 MNOK (grovt tall)
14,3 26 MNOK 16 MNOK
P/B Egenkapital: 4,5 MNOK 2,3 10 MNOK 6 MNOK
EV/EBIT: fra selskapsverdi til egenkapitalNOK
Selskapsverdi (EV) med børsmultippel28 MNOK
Selskapsverdi etter størrelsesjustering17 MNOK
Minus netto gjeld (grovt tall)2 MNOK
Egenkapitalverdi16 MNOK

Netto gjeld er et grovt tall: langsiktig gjeld minus bankinnskudd. Regnskapet skiller ikke rentebærende gjeld fra annen gjeld, og kortsiktig lånegjeld er ikke med. Størrelsesjusteringen gjelder selskapsverdien, ikke gjelden.

Børsbasis er verdien med børsmultipler. Anslaget er justert ned for størrelse: en småbedriftspremie på 4 % på avkastningskravet gir 38 % lavere verdi. Det er ikke trukket noen egen rabatt for manglende omsettelighet, fordi premien allerede tar høyde for at selskapet er lite og unotert.

Multiplene er fra børsbransjen som svarer til næringskoden (71.1): Engineering/Construction.

Ikke finansiell rådgivning. Verdiintervallet er et grovt modellanslag fra børsmultipler, ikke en verdivurdering, et kursmål eller et pristilbud. Den reelle verdien kan avvike mye. Les mer

Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med børsmultipler og faste justeringer. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Se regnestykket

Indikasjoner · 2023

Verdt å se nærmere på

Ingen regler slo ut for dette året.

Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.

Finanskostnadene var 8,0 % av gjelden i 2023. Styringsrenten var i snitt 3,54 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.

Se rente, priser og valuta for sektoren

Datakvalitet

Ingen avvik funnet i tallene.

Stresstest · 2021

Scenarioanalyse: sektorens svakeste år

Vi har ikke regnskap for 2021, sektorens svakeste år, for dette selskapet.

Det svakeste året for sektoren var 2021, med median driftsmargin −0,2 %. Basert på de 8 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode

Delindekser · 2023

Hva scoren består av

Lønnsomhet56 vekt 40 %
Soliditet46 vekt 20 %
Likviditet76 vekt 5 %
Vekst– mangler data, ikke med
Konsistens31 vekt 10 %

Tre mål: lønnsomhet 40 %, vekst 25 %, robusthet 35 %. Hvorfor disse vektene?

Indeksversjon 3. Datakompletthet 75 %: andelen av vektene som hadde data.

2023

Spørsmål og svar

Hvor lønnsomt er Multi Solutions AS?

Driftsmarginen var 6,6 % i 2023, mot en median på 5,4 % blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor. Totalrentabiliteten var 16,0 %.

Hvor solid er Multi Solutions AS?

Egenkapitalandelen var 32,6 % i 2023 (median 34,2 %). Gjeldsgraden var 2,07 (median 1,78).

Hvordan er likviditeten i Multi Solutions AS?

Likviditetsgrad 1 var 1,95 i 2023 (median 1,43).

Hvordan står Multi Solutions AS i Teknisk tjenesteyting og forskning?

Multi Solutions AS er nr. 2 612 av 5 343 rangerte selskaper i Teknisk tjenesteyting og forskning for 2023. Blant selskaper i Morning-klassen Små er det nr. 756 av 1 489.

Konsernstruktur · 2025

4 selskaper i konsernet ifølge aksjonærregisteret for 2025. Et selskap regnes som datterselskap når et norsk selskap eier mer enn halvparten av aksjene.

Privatpersoner eier 100 % av aksjene i Yme Holding AS. Personer vises ikke med navn.

Yme Holding AS har ikke levert konsernregnskap i åpne data, så konsernet har ingen egen indeks. Hvert selskap har sitt eget regnskap.

Konsernet i tall

Sektorer
Teknisk tjenesteyting og forskning (2 selskaper) 2 av 4 selskaper i treet har regnskap hos oss. Sektorene er sortert etter selskapenes egen omsetning, som også har salg mellom selskapene i konsernet.
Ansatte i Norge
23 i alt. Kvinnherad 23 Registrerte ansatte i Enhetsregisteret, etter kommunen der selskapet har forretningsadresse. Ansatte kan arbeide andre steder.
  • Yme Holding AS ikke i datagrunnlaget
    • Multi Solutions AS du er her eid 72 % · operativt · indeks 47 · nr. 3185 av 5554 i Teknisk tjenesteyting og forskning
    • Arctic Hardanger AS eid 100 % · operativt · Teknisk tjenesteyting og forskning
    • Næringsutleie AS eid 100 % · ikke i datagrunnlaget

Tolk tallene med forsiktighet: et selskap i et konsern kan se solid ut på grunn av konsernbidrag, eller svakt fordi utbytte går opp til morselskapet. Tallene er indikasjoner, ikke fasit.

Kilde: Skatteetatens aksjonærregister 2025 (flertallseier med over 50 % av aksjene). Stemmerettsavtaler og eierskap via utlandet er ikke med.

Fra Enhetsregisteret

Org.nr.
999545939
Org.form
AS
Sektor
Teknisk tjenesteyting og forskning (71.129)
Morning selskapsklasse
Små
Ansatte
16 registrert 10. august 2026
Stiftet
3. januar 2013 13 år i drift
Aksjekapital
3,12 MNOK
Forretningsadresse
Sunde industriområde 13, 5450 SUNDE I SUNNHORDLAND (KVINNHERAD)
Kommune
Kvinnherad rang 4–9 av 13 i KOSTRA-gruppe 8
Siste innsendte regnskap
2025
Selskapets forretningskommune, Kvinnherad. Kartet viser kommunen, ikke adressen. Kilde for kart: Kartverket (CC BY 4.0).

Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene

Eierskap og roller

Henter roller …

Kilde: Enhetsregisteret, hentet 1. november 2026. Bare navn vises.

Aksjonærer (2025)

Antall aksjonærer
3 (én eier har over halvparten)
Største eier
71,6 %
Fordeling
selskaper 100 % · privatpersoner 0 % · utenlandske 0 %
Eid fra samme kommune
100 %
Konsernkjede
Eies av: Yme Holding AS (72 %)
Øverste eier: privatperson

Selskapet er nytt i aksjonærregisteret i 2025.

Har eierandeler i: Multi Solutions AS (0 %)

Kilde: Skatteetatens aksjonærregister per 2025. Tallene kan være eldre enn dagens eierforhold. Privatpersoner vises ikke med navn.

Feil i dataene?

Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.

Meld feil

Er dette ditt selskap? Foreslå endringer eller legg til informasjon

Tallene ble sist hentet 5. november 2026.

Detaljer

Utvikling år for år · 2023–2025

Nøkkeltall202320242025Utvikling
Indeks518047
Rang2 6121933 185
Driftsmargin6,6 %14,3 %3,2 %
Totalrentabilitet16,0 %37,2 %9,3 %
Egenkapitalandel32,6 %50,9 %59,7 %
Likviditetsgrad 11,952,394,63
Omsetningsvekst–54,4 %−15,3 %

Regnskapstall

Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).

Nøkkeltall202320242025
Driftsinntekter30,1 MNOK46,5 MNOK39,4 MNOK
Driftsresultat2,0 MNOK6,6 MNOK1,3 MNOK
Resultat før skatt1,5 MNOK6,2 MNOK1,0 MNOK
Skattekostnad0,3 MNOK1,4 MNOK0,2 MNOK
Årsresultat1,1 MNOK4,8 MNOK0,7 MNOK
Finanskostnader0,7 MNOK0,6 MNOK0,6 MNOK
Sum eiendeler13,9 MNOK18,4 MNOK16,9 MNOK
Omløpsmidler12,7 MNOK16,8 MNOK14,0 MNOK
Egenkapital4,5 MNOK9,4 MNOK10,1 MNOK
Opptjent egenkapital1,4 MNOK6,2 MNOK7,0 MNOK
Sum gjeld9,4 MNOK9,0 MNOK6,8 MNOK
Kortsiktig gjeld6,5 MNOK7,0 MNOK3,0 MNOK

Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 5. november 2026, regnskaps-id 5156561.