Forma Studio AS
Score · regnskapsår 2025
16av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 5 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Små: 7 044 av 7 416 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 21 687 av 22 940 · Handel
Profil
Bever · Byggmester
Lavere lønnsomhet, lavere soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 2 og soliditet 33 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Metode
Mot sektoren
Forma Studio AS ligger 35 poeng under medianen for selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025.
Medianscore 51 blant 7 416 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025: driftsmargin −18,2 % (median 3,4 %) og egenkapitalandel 24,1 % (median 36,3 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 15 MNOK | 20 MNOK |
| Driftsmargin | −18,2 % | 3,4 % |
| Resultatmargin | −21,1 % | 3,0 % |
| Totalrentabilitet | −26,0 % | 10,0 % |
| Egenkapitalandel | 24,1 % | 36,3 % |
| Gjeldsgrad | 3,15 | 1,51 |
| Likviditetsgrad 1 | 1,32 | 1,73 |
| Omsetningsvekst | −33,1 % | 5,7 % |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 16 gjør Forma Studio AS det bedre enn 5 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor (7 416 selskaper) i 2025.
Score 2023–2025
- Forma Studio AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor
Forma Studio AS har score 16 for 2025, rang 21 687 av 22 940 i sektoren.
Sterkest: Soliditet: persentil 33 mot sammenlignbare, egenkapitalandel 24,1 % mot median 36,3 %.
Svakest: Lønnsomhet: persentil 2 mot sammenlignbare, driftsmargin −18,2 % mot median 3,4 %. Vekst: persentil 3 mot sammenlignbare, omsetningsvekst −33,1 % mot median 5,7 %.
Verdt å se nærmere på
- Selskapet har underskudd før skatt. Er det engangsposter, eller et mønster? Tallgrunnlag: resultatmargin −21,1 % (median 3,0 %).
- Driftsmarginen er lavere enn hos tre av fire i sektoren. Hvor skiller kostnadene seg fra konkurrentene? Tallgrunnlag: driftsmargin −18,2 % (median 3,4 %).
- Hva ligger bak svak lønnsomhet, og er det varig?
- Hva ligger bak svak vekst, og er det varig?
Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen
Hva tallene sier
Forma Studio AS hadde en driftsmargin på −18,2 % og en egenkapitalandel på 24,1 % i 2025, og er nr. 21 687 av 22 940 rangerte selskaper i Handel.
Fra 2024 til 2025: driftsmarginen falt fra 2,2 % til −18,2 % og gikk fra overskudd til underskudd før skatt.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.
Tre enkle metoder
Én metode gir et tall: 3 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | ikke meningsfull |
| EV/EBIT | 8,0 | ikke meningsfull |
| P/B | 1,0 | 3 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
- følg med
Selskapet har underskudd før skatt. Er det engangsposter, eller et mønster?
Tallgrunnlag: Resultatmargin −21,1 % (median 3,0 %).
- følg med
Driftsmarginen er lavere enn hos tre av fire i sektoren. Hvor skiller kostnadene seg fra konkurrentene?
Tallgrunnlag: Driftsmargin −18,2 % (median 3,4 %).
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 5,6 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2022, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin 1,5 %. Basert på de 11 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 2 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 33 | vekt 25 % |
| Likviditet | 32 | vekt 15 % |
| Vekst | 3 | vekt 15 % |
| Konsistens | 13 | vekt 15 % |
Varighet: 30 (snitt over 3 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Forma Studio AS?
Driftsmarginen var −18,2 % i 2025, mot en median på 3,4 % blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor. Totalrentabiliteten var −26,0 %. Selskapet hadde underskudd før skatt.
Hvor solid er Forma Studio AS?
Egenkapitalandelen var 24,1 % i 2025 (median 36,3 %). Gjeldsgraden var 3,15 (median 1,51).
Hvordan er likviditeten i Forma Studio AS?
Likviditetsgrad 1 var 1,32 i 2025 (median 1,73).
Hvordan står Forma Studio AS i Handel?
Forma Studio AS er nr. 21 687 av 22 940 rangerte selskaper i Handel for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Små er det nr. 7 044 av 7 416. Omsetningen endret seg −33,1 % fra året før.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 999591477
- Org.form
- AS
- Sektor
- Handel (47.551)
- Morning selskapsklasse
- Små
- Ansatte
- 0–4 (ikke registrert)
- Stiftet
- 7. januar 2013 13 år i drift
- Aksjekapital
- 1,50 MNOK
- Forretningsadresse
- Sjølundvegen 7, 9016 TROMSØ
- Kommune
- Tromsø rang 9 av 11 i KOSTRA-gruppe 12
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 29. oktober 2026. Bare navn vises.
Aksjonærer (2025)
- Antall aksjonærer
- 1 (én eier)
- Største eier
- 100,0 %
- Fordeling
- selskaper 100 % · privatpersoner 0 % · utenlandske 0 %
- Eid fra samme kommune
- 100 %
- Konsernkjede
-
Eies av: C.B.M. AS (100 %)
Øverste eier: privatperson
- C.B.M. AS · 100,0 %
Selskapet er nytt i aksjonærregisteret i 2025.
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister per 2025. Tallene kan være eldre enn dagens eierforhold. Privatpersoner vises ikke med navn.
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 29. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 22 | 53 | 16 | |
| Rang | 18 170 | 10 064 | 21 687 | |
| Driftsmargin | −41,3 % | 2,2 % | −18,2 % | |
| Totalrentabilitet | −28,3 % | 5,9 % | −26,0 % | |
| Egenkapitalandel | 28,5 % | 38,5 % | 24,1 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 1,40 | 1,63 | 1,32 | |
| Omsetningsvekst | – | 251,3 % | −33,1 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 6,4 MNOK | 22,3 MNOK | 14,9 MNOK |
| Driftsresultat | −2,6 MNOK | 0,5 MNOK | −2,7 MNOK |
| Resultat før skatt | −2,8 MNOK | 0,2 MNOK | −3,2 MNOK |
| Skattekostnad | 0,0 MNOK | −0,1 MNOK | −0,5 MNOK |
| Årsresultat | −2,8 MNOK | 0,3 MNOK | −2,6 MNOK |
| Finanskostnader | 0,2 MNOK | 0,3 MNOK | 0,4 MNOK |
| Sum eiendeler | 9,2 MNOK | 8,5 MNOK | 10,4 MNOK |
| Omløpsmidler | 9,2 MNOK | 8,5 MNOK | 10,4 MNOK |
| Egenkapital | 2,6 MNOK | 3,3 MNOK | 2,5 MNOK |
| Opptjent egenkapital | −3,7 MNOK | −3,4 MNOK | −6,1 MNOK |
| Sum gjeld | 6,6 MNOK | 5,2 MNOK | 7,9 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 6,6 MNOK | 5,2 MNOK | 7,9 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 29. oktober 2026, regnskaps-id 7219462.
Videre
Lignende selskaper
- Assist Stavanger AS indeks 16, nr. 21 677 · sammenlign
- Nohr Studio AS indeks 16, nr. 21 689 · sammenlign
- Thomas Haugen AS indeks 16, nr. 21 690 · sammenlign
- Svane Kjøkken Oslo AS indeks 16, nr. 21 698 · sammenlign
- Andenes Matsenter AS indeks 16, nr. 21 700 · sammenlign