Rangering Eiendom 2023
Pressemodus: topp og bunn med kildehenvisning
Benchmarks · regnskapsår 2023
Kvartiler blant de 7 181 rangerte selskapene, alle størrelser. Halvparten ligger mellom nedre og øvre kvartil.
| Nøkkeltall | Nedre kvartil | Median | Øvre kvartil |
|---|---|---|---|
| Driftsmargin | 8,9 % | 41,6 % | 64,3 % |
| Resultatmargin | −0,2 % | 18,1 % | 50,2 % |
| Totalrentabilitet | 3,1 % | 6,9 % | 13,5 % |
| Egenkapitalandel | 9,2 % | 26,7 % | 56,3 % |
| Gjeldsgrad | 0,69 | 2,40 | 6,99 |
| Likviditetsgrad 1 | 0,55 | 1,37 | 3,40 |
| Omsetningsvekst | −16,4 % | 5,4 % | 44,1 % |
Rangerte per Morning selskapsklasse: Mikro: 5 428 · Små: 1 406 · Mellomstore: 332 · Store: 15. Morning selskapsklasser etter omsetning: Mikro 1–10 MNOK, Små 10 MNOK–50 MNOK, Mellomstore 50 MNOK–500 MNOK, Store fra 500 MNOK. Metode
Fordeling av samlet indeks · 2023
Best i hver kategori · 2023
Blant rangerte selskaper med minst 10 MNOK i omsetning. Verdier over 100 % for marginer og egenkapitalandel, likviditetsgrad over 20 og vekst fra en mindre base enn 10 MNOK regnes som engangseffekter og er holdt utenfor.
Rangering · 2023
Morning Enterprise Index 0–100, versjon 2: hvert nøkkeltall sammenlignes med selskaper i samme sektor og størrelsesgruppe. Klikk på en kolonneoverskrift for å sortere.
| Rang | Selskap | Klasse | Indeks | Driftsmargin | Egenkapitalandel | Likviditetsgrad 1 | Omsetningsvekst | Omsetning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 851 | Dyrløkke Næringssenter AS | Mikronr. 675 i klassen | 72 | 97,9 % | 36,8 % | 1,03 | – | 5 MNOK |
| 852 | Kvassnesvegen 2 AS | Mikronr. 676 i klassen | 72 | 42,0 % | 72,9 % | 2,11 | – | 2 MNOK |
| 853 | Risavika 3 AS | Smånr. 145 i klassen | 72 | 67,1 % | 85,2 % | 2,49 | – | 11 MNOK |
| 854 | Takstingeniør Helge Fjellro AS | Mikronr. 677 i klassen | 72 | 40,3 % | 64,3 % | 1,58 | – | 3 MNOK |
| 855 | Sagberg Eiendom AS | Mikronr. 678 i klassen | 72 | 56,0 % | 46,1 % | 13,01 | – | 2 MNOK |
| 856 | Dan-Stock Næringslokaler AS | Mikronr. 679 i klassen | 72 | 60,8 % | 62,9 % | 0,74 | – | 4 MNOK |
| 857 | Lørenparken Parkering AS | Mikronr. 680 i klassen | 72 | 18,5 % | 69,6 % | 3,29 | – | 1 MNOK |
| 858 | STORGT. 7 Askim AS | Mikronr. 681 i klassen | 72 | 19,0 % | 77,7 % | 3,93 | – | 2 MNOK |
| 859 | Vallermyrvegen 36 AS | Mikronr. 682 i klassen | 72 | 88,7 % | 38,7 % | 2,95 | – | 9 MNOK |
| 860 | Bjerkes Rutebiler AS | Mikronr. 683 i klassen | 72 | 33,3 % | 71,2 % | 1,78 | – | 2 MNOK |
| 861 | Konfeksjon AS | Mikronr. 684 i klassen | 72 | 32,4 % | 66,6 % | 6,61 | – | 2 MNOK |
| 862 | Hmf Eiendom AS | Mikronr. 685 i klassen | 72 | 70,1 % | 54,3 % | 0,95 | – | 5 MNOK |
| 863 | Arkitekt Ebbels Vei 10 AS | Mellomstorenr. 31 i klassen | 72 | 92,3 % | 64,9 % | 0,31 | – | 64 MNOK |
| 864 | Håkonsgaten 3 AS | Smånr. 146 i klassen | 72 | 94,5 % | 60,3 % | 0,79 | – | 14 MNOK |
| 865 | St Halvards Vei 6 Drift AS | Mikronr. 686 i klassen | 72 | 84,6 % | 81,1 % | 0,01 | – | 4 MNOK |
| 866 | ELLING AARSETH & CO AS | Mikronr. 687 i klassen | 72 | −6,1 % | 84,0 % | 20,63 | – | 5 MNOK |
| 867 | Haakon Vii G 20 AS | Mikronr. 688 i klassen | 72 | 60,3 % | 70,0 % | 0,80 | – | 6 MNOK |
| 868 | Abbas Eiendom AS | Mikronr. 689 i klassen | 72 | 2,6 % | 97,9 % | 35,36 | – | 1 MNOK |
| 869 | Leira Butikkeiendom AS | Mikronr. 690 i klassen | 72 | 76,0 % | 87,6 % | 0,34 | – | 3 MNOK |
| 870 | Anders Stien AS | Smånr. 147 i klassen | 72 | 22,7 % | 45,3 % | 1,55 | – | 36 MNOK |
| 871 | Handelens og Sjøfartens Hus AS | Smånr. 148 i klassen | 72 | 53,3 % | 48,5 % | 2,17 | – | 26 MNOK |
| 872 | Rådhusgata 18 Askim AS | Mikronr. 691 i klassen | 72 | 87,3 % | 69,8 % | 1,27 | – | 1 MNOK |
| 873 | Vallvik Holding AS | Mikronr. 692 i klassen | 72 | 88,9 % | 30,5 % | 1,42 | – | 6 MNOK |
| 874 | AI Teknikk Eiendom AS | Mikronr. 693 i klassen | 72 | 91,0 % | 31,5 % | 2,99 | – | 2 MNOK |
| 875 | Lyngen Fabrikker AS | Mikronr. 694 i klassen | 72 | 26,6 % | 86,3 % | 1,89 | – | 1 MNOK |
| 876 | Eng Eiendom AS | Mikronr. 695 i klassen | 72 | 32,6 % | 89,3 % | 8,77 | – | 1 MNOK |
| 877 | Viage AS | Mikronr. 696 i klassen | 72 | 17,2 % | 56,7 % | 6,19 | – | 2 MNOK |
| 878 | Waldemar Thranes Gate 10 AS | Mikronr. 697 i klassen | 72 | 76,2 % | 84,2 % | 1,76 | – | 7 MNOK |
| 879 | Sundtkvartalet AS | Mellomstorenr. 32 i klassen | 72 | 60,2 % | 92,4 % | 4,14 | – | 93 MNOK |
| 880 | Myrvoll Torg AS | Mikronr. 698 i klassen | 72 | 25,1 % | 98,8 % | 12,30 | – | 2 MNOK |
| 881 | Årnes Kvartalet AS | Smånr. 149 i klassen | 72 | 78,4 % | 34,8 % | 1,17 | – | 37 MNOK |
| 882 | Vågsnes AS | Mikronr. 699 i klassen | 72 | 38,2 % | 66,4 % | 3,18 | – | 7 MNOK |
| 883 | Seljestad Eiendom AS | Mikronr. 700 i klassen | 72 | 9,4 % | 52,5 % | 9,25 | – | 1 MNOK |
| 884 | Auglendsmyrå 5 AS | Mikronr. 701 i klassen | 72 | 73,0 % | 35,7 % | 5,34 | – | 4 MNOK |
| 885 | STEINE & Tufte AS | Mikronr. 702 i klassen | 72 | 46,2 % | 70,1 % | 1,65 | – | 2 MNOK |
| 886 | Hardangervidda Nasjonalparksenter AS | Mikronr. 703 i klassen | 72 | 16,3 % | 94,2 % | 6,99 | – | 5 MNOK |
| 887 | Bastant Eiendom AS | Mikronr. 704 i klassen | 72 | 57,2 % | 90,2 % | 1,40 | – | 2 MNOK |
| 888 | Horjen Eiendom AS | Mikronr. 705 i klassen | 72 | 49,6 % | 81,2 % | 1,67 | – | 1 MNOK |
| 889 | Torvet 3 AS | Mikronr. 706 i klassen | 72 | 72,5 % | 46,5 % | 1,00 | – | 9 MNOK |
| 890 | Jtr Eiendomsinvest AS | Mikronr. 707 i klassen | 72 | 38,9 % | 67,9 % | 42,96 | – | 4 MNOK |
| 891 | Imr Property AS | Smånr. 150 i klassen | 72 | 66,5 % | 86,2 % | 2,78 | – | 21 MNOK |
| 892 | Fredensborg AS | Mellomstorenr. 33 i klassen | 72 | 16,7 % | 68,3 % | 1,56 | – | 72 MNOK |
| 893 | Mitral AS | Mikronr. 708 i klassen | 72 | 12,1 % | 81,8 % | 6,84 | – | 1 MNOK |
| 894 | Lars Hilles Gate 30 AS | Mellomstorenr. 34 i klassen | 72 | 41,7 % | 97,4 % | 104,20 | – | 130 MNOK |
| 895 | Sebo Boliger AS | Mellomstorenr. 35 i klassen | 72 | 15,7 % | 42,4 % | 5,15 | – | 130 MNOK |
| 896 | Nidelven Næringspark AS | Mikronr. 709 i klassen | 72 | 54,9 % | 50,0 % | 1,41 | – | 1 MNOK |
| 897 | Jonsvollsgaten 7 AS | Mikronr. 710 i klassen | 72 | 21,0 % | 69,8 % | 2,94 | – | 2 MNOK |
| 898 | Krofu AS | Mikronr. 711 i klassen | 72 | 18,3 % | 83,4 % | 3,75 | – | 2 MNOK |
| 899 | Ditt Lager AS | Mikronr. 712 i klassen | 72 | 17,7 % | 76,1 % | 1,83 | – | 1 MNOK |
| 900 | EIENDOMSHUSET MALLING & CO AS | Mellomstorenr. 36 i klassen | 72 | −10,0 % | 78,4 % | 1,57 | – | 51 MNOK |
Konkurs eller under avvikling
Disse selskapene er holdt utenfor rangeringen.
Viser 50 av 1 639. Se alle konkurser og avviklinger
- konkurs 3B Prosjekt AS · siste regnskap 2024
- under avvikling 3Xa Invest AS · siste regnskap 2025
- status.deleted 7 Star Eiendom AS · siste regnskap 2023
- under avvikling 705 Senteret AS · siste regnskap 2025
- under tvangsavvikling eller tvangsoppløsning A - Uglum Invest AS · siste regnskap 2023
- under avvikling A Development AS · siste regnskap 2025
- under avvikling A E Tufte AS · siste regnskap 2025
- konkurs A-Omsorg Eiendom AS · siste regnskap 2024
- under avvikling A. Langseth Holding AS · siste regnskap 2025
- status.deleted A. M. Pettersen Eiendom AS · siste regnskap 2025
- under avvikling A1 Living AS · siste regnskap 2025
- under avvikling A: Eiendom AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Aabys Gate 12 AS · siste regnskap 2025
- konkurs Aasen Eiendomsmegling AS · siste regnskap 2025
- status.deleted Aaslien Eiendom AS · siste regnskap 2025
- status.deleted AB Invest IV AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Abbl Eiendomsmegling AS · siste regnskap 2025
- konkurs Abc Eiendomsinvest AS · siste regnskap 2023
- under avvikling Abeli Energi AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Aberdeen Property Norinvest Beta AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Active Property AS · siste regnskap 2025
- konkurs Advokat 365 Holding AS · siste regnskap 2024
- under avvikling Aella Eiendom AS
- under avvikling Agder Overnatting AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Ageko AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Agulv Eiendom AS · siste regnskap 2025
- under avvikling AIO TAKST & Eiendom AS · siste regnskap 2025
- status.deleted Akershave Apartments AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Akiva Properties AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Akm Eiendom AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Akos Eiendom AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Aksjeselskapet Geir Kristiansen AS · siste regnskap 2025
- under tvangsavvikling eller tvangsoppløsning Akw Drift AS · siste regnskap 2023
- konkurs Alfa Entreprenør AS · siste regnskap 2024
- konkurs Algeta AS · siste regnskap 2024
- konkurs Alliance Invest AS · siste regnskap 2023
- konkurs Alliance Invest Bokn AS · siste regnskap 2023
- konkurs Alliance Total Service 24 AS · siste regnskap 2024
- under avvikling Alpha Invest AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Alta Industribygg AS · siste regnskap 2025
- konkurs Altum Invest AS · siste regnskap 2025
- under tvangsavvikling eller tvangsoppløsning Alula AS · siste regnskap 2023
- konkurs AM Eigedom AS · siste regnskap 2024
- under avvikling Ambera Holding AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Ambera Iberia AS · siste regnskap 2025
- under tvangsavvikling eller tvangsoppløsning Amelo AS · siste regnskap 2025
- under tvangsavvikling eller tvangsoppløsning Amv 116 AS · siste regnskap 2020
- under avvikling Andersen Holding AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Angelina AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Ankerveien 96 AS · siste regnskap 2025
Om tallene
- Bare aksjeselskaper (AS og ASA) er med. Enkeltpersonforetak har normalt ikke plikt til å sende inn årsregnskap og mangler derfor.
- Brønnøysundregistrene kontrollerer bare at regnskapet er levert, ikke innholdet. Mistenkelige tall flagges på selskapssiden; de skjules ikke.
- Tallene er selskapsregnskap, ikke konsernregnskap. Holdingselskaper kan merkes i admin og telles da ikke i sektorsnittet.