Rangering Eiendom 2023
Pressemodus: topp og bunn med kildehenvisning
Benchmarks · regnskapsår 2023
Kvartiler blant de 7 181 rangerte selskapene, alle størrelser. Halvparten ligger mellom nedre og øvre kvartil.
| Nøkkeltall | Nedre kvartil | Median | Øvre kvartil |
|---|---|---|---|
| Driftsmargin | 8,9 % | 41,6 % | 64,3 % |
| Resultatmargin | −0,2 % | 18,1 % | 50,2 % |
| Totalrentabilitet | 3,1 % | 6,9 % | 13,5 % |
| Egenkapitalandel | 9,2 % | 26,7 % | 56,3 % |
| Gjeldsgrad | 0,69 | 2,40 | 6,99 |
| Likviditetsgrad 1 | 0,55 | 1,37 | 3,40 |
| Omsetningsvekst | −16,4 % | 5,4 % | 44,1 % |
Rangerte per Morning selskapsklasse: Mikro: 5 428 · Små: 1 406 · Mellomstore: 332 · Store: 15. Morning selskapsklasser etter omsetning: Mikro 1–10 MNOK, Små 10 MNOK–50 MNOK, Mellomstore 50 MNOK–500 MNOK, Store fra 500 MNOK. Metode
Fordeling av samlet indeks · 2023
Best i hver kategori · 2023
Blant rangerte selskaper med minst 10 MNOK i omsetning. Verdier over 100 % for marginer og egenkapitalandel, likviditetsgrad over 20 og vekst fra en mindre base enn 10 MNOK regnes som engangseffekter og er holdt utenfor.
Rangering · 2023
Morning Enterprise Index 0–100, versjon 2: hvert nøkkeltall sammenlignes med selskaper i samme sektor og størrelsesgruppe. Klikk på en kolonneoverskrift for å sortere.
| Rang | Selskap | Klasse | Indeks | Driftsmargin | Egenkapitalandel | Likviditetsgrad 1 | Omsetningsvekst | Omsetning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 801 | Finnmarkshallens Driftsselskap AS | Mikronr. 641 i klassen | 73 | 11,1 % | 91,4 % | 4,70 | – | 9 MNOK |
| 802 | Fornebu Park Hotel AS | Smånr. 133 i klassen | 73 | 76,3 % | 63,4 % | 0,13 | – | 15 MNOK |
| 803 | Finnestadveien 38 AS | Mikronr. 642 i klassen | 73 | 63,7 % | 87,7 % | 2,73 | – | 5 MNOK |
| 804 | Øster Hus Fritid AS | Mellomstorenr. 27 i klassen | 73 | 13,3 % | 54,1 % | 2,14 | – | 77 MNOK |
| 805 | Gressvik Marina AS | Mikronr. 643 i klassen | 73 | 5,6 % | 86,5 % | 3,57 | – | 5 MNOK |
| 806 | Hotell Østre AS | Mellomstorenr. 28 i klassen | 73 | 65,8 % | 53,5 % | 1,35 | – | 83 MNOK |
| 807 | Eminent Eiendomsmegling Lillehammer AS | Smånr. 134 i klassen | 73 | 11,3 % | 54,0 % | 2,14 | – | 37 MNOK |
| 808 | St Olavs Plass 2 AS | Mikronr. 644 i klassen | 73 | 79,8 % | 55,2 % | 0,65 | – | 6 MNOK |
| 809 | Industriveien 9 Grimstad AS | Mikronr. 645 i klassen | 73 | 80,8 % | 75,6 % | 1,10 | – | 3 MNOK |
| 810 | Sm-Bygg AS | Mikronr. 646 i klassen | 73 | −32,6 % | 94,8 % | 14,49 | – | 1 MNOK |
| 811 | Hygea AS | Mellomstorenr. 29 i klassen | 73 | 55,2 % | 96,7 % | 2,28 | – | 241 MNOK |
| 812 | Ulsmågveien 1 Eiendom AS | Smånr. 135 i klassen | 73 | 78,7 % | 55,6 % | 1,24 | – | 13 MNOK |
| 813 | AS ELAS EIENDOM | Mikronr. 647 i klassen | 73 | 81,1 % | 53,1 % | 1,99 | – | 2 MNOK |
| 814 | Kvante Holding AS | Mikronr. 648 i klassen | 73 | 63,0 % | 48,5 % | 2,77 | – | 2 MNOK |
| 815 | Gilje Eiendom AS | Mikronr. 649 i klassen | 73 | 81,1 % | 58,7 % | 1,14 | – | 8 MNOK |
| 816 | Sans Souci AS | Mikronr. 650 i klassen | 73 | 73,7 % | 46,2 % | 1,15 | – | 1 MNOK |
| 817 | Tverrvegen 32B AS | Mikronr. 651 i klassen | 73 | 64,0 % | 96,9 % | 10,63 | – | 2 MNOK |
| 818 | AS BILGAARDEN | Mikronr. 652 i klassen | 73 | 95,1 % | 47,5 % | 0,60 | – | 2 MNOK |
| 819 | Vålerveien 180 Holding AS | Mikronr. 653 i klassen | 73 | 51,0 % | 71,5 % | 11,92 | – | 3 MNOK |
| 820 | Sulu Eiendom AS | Mikronr. 654 i klassen | 73 | 54,5 % | 70,8 % | 1,35 | – | 1 MNOK |
| 821 | Himalaya AS | Smånr. 136 i klassen | 73 | 32,9 % | 41,7 % | 7,49 | – | 14 MNOK |
| 822 | Frontline Follo AS | Smånr. 137 i klassen | 73 | 17,2 % | 48,1 % | 1,82 | – | 24 MNOK |
| 823 | SØRLIE & Nikolaisen 2 AS | Mikronr. 655 i klassen | 73 | 72,1 % | 39,0 % | 3,68 | – | 6 MNOK |
| 824 | PS Eiendom AS | Mikronr. 656 i klassen | 73 | 23,2 % | 92,3 % | 2,17 | – | 2 MNOK |
| 825 | Risavika 5 AS | Smånr. 138 i klassen | 73 | 69,6 % | 85,6 % | 2,56 | – | 11 MNOK |
| 826 | Konowsgate 1 Næring AS | Mikronr. 657 i klassen | 73 | 67,1 % | 88,4 % | 1,04 | – | 5 MNOK |
| 827 | Jkt Birkeland Invest AS | Mikronr. 658 i klassen | 73 | −49,6 % | 97,7 % | 525,37 | – | 2 MNOK |
| 828 | BAKKE EIENDOM. Halden AS | Mikronr. 659 i klassen | 73 | 76,5 % | 70,7 % | 0,08 | – | 5 MNOK |
| 829 | P Magnussen AS | Mikronr. 660 i klassen | 73 | 75,1 % | 44,3 % | 1,28 | – | 2 MNOK |
| 830 | AJ Eiendom AS | Mikronr. 661 i klassen | 73 | 86,6 % | 38,7 % | 1,69 | – | 2 MNOK |
| 831 | Brasko Invest AS | Mikronr. 662 i klassen | 73 | 24,5 % | 79,7 % | 4,16 | – | 1 MNOK |
| 832 | Sbg 7 AS | Smånr. 139 i klassen | 73 | 75,4 % | 53,3 % | 1,52 | – | 13 MNOK |
| 833 | Prost Stabels Vei 26 AS | Mikronr. 663 i klassen | 73 | 78,3 % | 70,4 % | 0,58 | – | 3 MNOK |
| 834 | Banzi AS | Mikronr. 664 i klassen | 73 | 46,8 % | 66,7 % | 3,48 | – | 2 MNOK |
| 835 | Sandvikstranden AS | Mikronr. 665 i klassen | 72 | 66,4 % | 84,6 % | 0,69 | – | 7 MNOK |
| 836 | Danielsens Eiendomsutvikling AS | Mikronr. 666 i klassen | 72 | 66,1 % | 42,2 % | – | – | 2 MNOK |
| 837 | Edh Eiendom AS | Mikronr. 667 i klassen | 72 | 67,5 % | 77,4 % | 0,39 | – | 9 MNOK |
| 838 | Skb Gjerdrumsvei 21 AS | Smånr. 140 i klassen | 72 | 81,1 % | 86,0 % | 2,55 | – | 14 MNOK |
| 839 | Rosenborgklinikken Fysioterapi AS | Mikronr. 668 i klassen | 72 | 2,3 % | 81,4 % | 4,55 | – | 3 MNOK |
| 840 | Drammensveien 134 AS | Smånr. 141 i klassen | 72 | 59,9 % | 94,4 % | 3,02 | – | 37 MNOK |
| 841 | Vikhallen AS | Mikronr. 669 i klassen | 72 | 20,9 % | 83,5 % | 4,95 | – | 1 MNOK |
| 842 | Nordre Aker Eiendomsmegling AS | Smånr. 142 i klassen | 72 | 21,6 % | 54,8 % | 2,09 | – | 29 MNOK |
| 843 | Varnaveien 41 AS | Mikronr. 670 i klassen | 72 | 71,4 % | 82,5 % | 0,08 | – | 2 MNOK |
| 844 | Lovisenberg Eiendomstjenester AS | Mellomstorenr. 30 i klassen | 72 | 8,3 % | 46,0 % | 1,81 | – | 153 MNOK |
| 845 | SG 34 Eiendom AS | Smånr. 143 i klassen | 72 | 58,7 % | 66,6 % | 0,42 | – | 28 MNOK |
| 846 | Strandgata Eiendom AS | Smånr. 144 i klassen | 72 | 61,4 % | 65,5 % | 0,33 | – | 10 MNOK |
| 847 | Torgalmenning 10 AS | Mikronr. 671 i klassen | 72 | 95,8 % | 71,5 % | 0,04 | – | 8 MNOK |
| 848 | Sluppenvegen 9 AS | Mikronr. 672 i klassen | 72 | 68,5 % | 62,0 % | 1,93 | – | 7 MNOK |
| 849 | Vieto AS | Mikronr. 673 i klassen | 72 | 99,2 % | 36,3 % | 1,57 | – | 9 MNOK |
| 850 | Ervingen Kulturhus AS | Mikronr. 674 i klassen | 72 | 34,5 % | 59,5 % | 4,57 | – | 6 MNOK |
Konkurs eller under avvikling
Disse selskapene er holdt utenfor rangeringen.
Viser 50 av 1 639. Se alle konkurser og avviklinger
- konkurs 3B Prosjekt AS · siste regnskap 2024
- under avvikling 3Xa Invest AS · siste regnskap 2025
- status.deleted 7 Star Eiendom AS · siste regnskap 2023
- under avvikling 705 Senteret AS · siste regnskap 2025
- under tvangsavvikling eller tvangsoppløsning A - Uglum Invest AS · siste regnskap 2023
- under avvikling A Development AS · siste regnskap 2025
- under avvikling A E Tufte AS · siste regnskap 2025
- konkurs A-Omsorg Eiendom AS · siste regnskap 2024
- under avvikling A. Langseth Holding AS · siste regnskap 2025
- status.deleted A. M. Pettersen Eiendom AS · siste regnskap 2025
- under avvikling A1 Living AS · siste regnskap 2025
- under avvikling A: Eiendom AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Aabys Gate 12 AS · siste regnskap 2025
- konkurs Aasen Eiendomsmegling AS · siste regnskap 2025
- status.deleted Aaslien Eiendom AS · siste regnskap 2025
- status.deleted AB Invest IV AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Abbl Eiendomsmegling AS · siste regnskap 2025
- konkurs Abc Eiendomsinvest AS · siste regnskap 2023
- under avvikling Abeli Energi AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Aberdeen Property Norinvest Beta AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Active Property AS · siste regnskap 2025
- konkurs Advokat 365 Holding AS · siste regnskap 2024
- under avvikling Aella Eiendom AS
- under avvikling Agder Overnatting AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Ageko AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Agulv Eiendom AS · siste regnskap 2025
- under avvikling AIO TAKST & Eiendom AS · siste regnskap 2025
- status.deleted Akershave Apartments AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Akiva Properties AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Akm Eiendom AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Akos Eiendom AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Aksjeselskapet Geir Kristiansen AS · siste regnskap 2025
- under tvangsavvikling eller tvangsoppløsning Akw Drift AS · siste regnskap 2023
- konkurs Alfa Entreprenør AS · siste regnskap 2024
- konkurs Algeta AS · siste regnskap 2024
- konkurs Alliance Invest AS · siste regnskap 2023
- konkurs Alliance Invest Bokn AS · siste regnskap 2023
- konkurs Alliance Total Service 24 AS · siste regnskap 2024
- under avvikling Alpha Invest AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Alta Industribygg AS · siste regnskap 2025
- konkurs Altum Invest AS · siste regnskap 2025
- under tvangsavvikling eller tvangsoppløsning Alula AS · siste regnskap 2023
- konkurs AM Eigedom AS · siste regnskap 2024
- under avvikling Ambera Holding AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Ambera Iberia AS · siste regnskap 2025
- under tvangsavvikling eller tvangsoppløsning Amelo AS · siste regnskap 2025
- under tvangsavvikling eller tvangsoppløsning Amv 116 AS · siste regnskap 2020
- under avvikling Andersen Holding AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Angelina AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Ankerveien 96 AS · siste regnskap 2025
Om tallene
- Bare aksjeselskaper (AS og ASA) er med. Enkeltpersonforetak har normalt ikke plikt til å sende inn årsregnskap og mangler derfor.
- Brønnøysundregistrene kontrollerer bare at regnskapet er levert, ikke innholdet. Mistenkelige tall flagges på selskapssiden; de skjules ikke.
- Tallene er selskapsregnskap, ikke konsernregnskap. Holdingselskaper kan merkes i admin og telles da ikke i sektorsnittet.