PS Eiendom AS
Score · regnskapsår 2025
42av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 30 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Mikro: 4 013 av 5 751 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 5 379 av 7 661 · Eiendom
Profil
Elefant · Forvalter
Lavere lønnsomhet, høy soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 23 og soliditet 84 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Metode
Mot sektoren
PS Eiendom AS ligger 7 poeng under medianen for selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025.
Medianscore 49 blant 5 750 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025: driftsmargin 16,5 % (median 47,5 %) og egenkapitalandel 77,7 % (median 26,9 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 2 MNOK | 3 MNOK |
| Driftsmargin | 16,5 % | 47,5 % |
| Resultatmargin | 12,7 % | 23,1 % |
| Totalrentabilitet | 3,0 % | 7,8 % |
| Egenkapitalandel | 77,7 % | 26,9 % |
| Gjeldsgrad | 0,29 | 2,20 |
| Likviditetsgrad 1 | 1,07 | 1,40 |
| Omsetningsvekst | −73,9 % | 3,0 % |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 42 gjør PS Eiendom AS det bedre enn 30 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor (5 751 selskaper) i 2025.
Score 2023–2025
- PS Eiendom AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor
PS Eiendom AS har score 42 for 2025, rang 5 379 av 7 661 i sektoren.
Sterkest: Soliditet: persentil 84 mot sammenlignbare, egenkapitalandel 77,7 % mot median 26,9 %.
Svakest: Vekst: persentil 1 mot sammenlignbare, omsetningsvekst −73,9 % mot median 3,0 %. Lønnsomhet: persentil 23 mot sammenlignbare, driftsmargin 16,5 % mot median 47,5 %.
Verdt å se nærmere på
- Driftsmarginen er lavere enn hos tre av fire i sektoren. Hvor skiller kostnadene seg fra konkurrentene? Tallgrunnlag: driftsmargin 16,5 % (median 47,5 %).
- Hva ligger bak svak vekst, og er det varig?
- Hva ligger bak svak lønnsomhet, og er det varig?
Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen
Hva tallene sier
PS Eiendom AS hadde en driftsmargin på 16,5 % og en egenkapitalandel på 77,7 % i 2025, og er nr. 5 379 av 7 661 rangerte selskaper i Eiendom.
Fra 2024 til 2025: driftsmarginen falt fra 83,5 % til 16,5 % og omsetningen falt med 74 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 1 MNOK og 10 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | 2 MNOK |
| EV/EBIT | 8,0 | 1 MNOK |
| P/B | 1,0 | 10 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
- følg med
Driftsmarginen er lavere enn hos tre av fire i sektoren. Hvor skiller kostnadene seg fra konkurrentene?
Tallgrunnlag: Driftsmargin 16,5 % (median 47,5 %).
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 3,6 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2022, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin 25,5 %. Basert på de 9 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 23 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 84 | vekt 25 % |
| Likviditet | 42 | vekt 15 % |
| Vekst | 1 | vekt 15 % |
| Konsistens | 47 | vekt 15 % |
Varighet: 63 (snitt over 3 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er PS Eiendom AS?
Driftsmarginen var 16,5 % i 2025, mot en median på 47,5 % blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor. Totalrentabiliteten var 3,0 %.
Hvor solid er PS Eiendom AS?
Egenkapitalandelen var 77,7 % i 2025 (median 26,9 %). Gjeldsgraden var 0,29 (median 2,20).
Hvordan er likviditeten i PS Eiendom AS?
Likviditetsgrad 1 var 1,07 i 2025 (median 1,40).
Hvordan står PS Eiendom AS i Eiendom?
PS Eiendom AS er nr. 5 379 av 7 661 rangerte selskaper i Eiendom for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Mikro er det nr. 4 013 av 5 751. Omsetningen endret seg −73,9 % fra året før.
Konsernregnskap
Selskapet er registrert som del av et konsern, men vi har ikke noe konsernregnskap for det. Konsernregnskapet leveres av morselskapet, og åpne data sier ikke hvilket selskap det er.
Tolk tallene med forsiktighet: et selskap i et konsern kan se solid ut på grunn av konsernbidrag, eller svakt fordi utbytte går opp til morselskapet. Tallene er indikasjoner, ikke fasit.
Vi viser ikke konsernstrukturen, fordi åpne data ikke sier hvem som eier hvem.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 913998375
- Org.form
- AS · del av et konsern
- Sektor
- Eiendom (68.320)
- Morning selskapsklasse
- Mikro
- Ansatte
- 0–4 (ikke registrert)
- Stiftet
- 3. juli 2014 12 år i drift
- Aksjekapital
- 0,04 MNOK
- Forretningsadresse
- Rustvegen 179, 2640 VINSTRA (NORD-FRON)
- Kommune
- Nord-Fron rang 7–17 av 18 i KOSTRA-gruppe 2
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 2. november 2026. Bare navn vises.
Aksjonærer (2025)
- Antall aksjonærer
- 1 (én eier)
- Største eier
- 100,0 %
- Fordeling
- selskaper 100 % · privatpersoner 0 % · utenlandske 0 %
- Eid fra samme kommune
- 100 %
- Konsernkjede
-
Eies av: Rune Haverstad AS (100 %)
Øverste eier: privatperson
- Rune Haverstad AS · 100,0 %
Selskapet er nytt i aksjonærregisteret i 2025.
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister per 2025. Tallene kan være eldre enn dagens eierforhold. Privatpersoner vises ikke med navn.
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 30. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 73 | 76 | 42 | |
| Rang | 824 | 343 | 5 379 | |
| Driftsmargin | 23,2 % | 83,5 % | 16,5 % | |
| Totalrentabilitet | 9,3 % | 55,5 % | 3,0 % | |
| Egenkapitalandel | 92,3 % | 75,5 % | 77,7 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 2,17 | 0,42 | 1,07 | |
| Omsetningsvekst | – | 425,8 % | −73,9 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 1,6 MNOK | 8,4 MNOK | 2,2 MNOK |
| Driftsresultat | 0,4 MNOK | 7,0 MNOK | 0,4 MNOK |
| Resultat før skatt | 0,4 MNOK | 7,0 MNOK | 0,3 MNOK |
| Skattekostnad | – | – | – |
| Årsresultat | 0,3 MNOK | 5,5 MNOK | 0,2 MNOK |
| Finanskostnader | – | 0,0 MNOK | 0,1 MNOK |
| Sum eiendeler | 4,1 MNOK | 12,6 MNOK | 12,6 MNOK |
| Omløpsmidler | 0,7 MNOK | 0,2 MNOK | 0,6 MNOK |
| Egenkapital | 3,8 MNOK | 9,5 MNOK | 9,8 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 3,7 MNOK | 9,5 MNOK | 9,7 MNOK |
| Sum gjeld | 0,3 MNOK | 3,1 MNOK | 2,8 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 0,3 MNOK | 0,5 MNOK | 0,6 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 30. oktober 2026, regnskaps-id 6356853.
Videre
Lignende selskaper
- Energigården Utvikling AS indeks 42, nr. 5 374 · sammenlign
- Ormåsen Handelseiendom AS indeks 42, nr. 5 375 · sammenlign
- Vesterålskraft Eiendom AS indeks 42, nr. 5 376 · sammenlign
- Bygdøy Alle 53 AS indeks 42, nr. 5 377 · sammenlign
- Skarhaugen AS indeks 42, nr. 5 378 · sammenlign