Rangering Eiendom 2023
Pressemodus: topp og bunn med kildehenvisning
Benchmarks · regnskapsår 2023
Kvartiler blant de 6 833 rangerte selskapene, alle størrelser. Halvparten ligger mellom nedre og øvre kvartil.
| Nøkkeltall | Nedre kvartil | Median | Øvre kvartil |
|---|---|---|---|
| Driftsmargin | 11,3 % | 44,1 % | 65,4 % |
| Resultatmargin | 0,0 % | 19,6 % | 51,2 % |
| Totalrentabilitet | 3,2 % | 6,9 % | 13,3 % |
| Egenkapitalandel | 9,2 % | 26,6 % | 56,5 % |
| Gjeldsgrad | 0,67 | 2,41 | 7,05 |
| Likviditetsgrad 1 | 0,53 | 1,38 | 3,54 |
| Omsetningsvekst | −12,5 % | 6,9 % | 45,0 % |
Rangerte per Morning selskapsklasse: Mikro: 5 346 · Små: 1 193 · Mellomstore: 280 · Store: 14. Morning selskapsklasser etter omsetning: Mikro 1–10 MNOK, Små 10 MNOK–50 MNOK, Mellomstore 50 MNOK–500 MNOK, Store fra 500 MNOK. Metode
Fordeling av samlet indeks · 2023
Best i hver kategori · 2023
Blant rangerte selskaper med minst 10 MNOK i omsetning. Verdier over 100 % for marginer og egenkapitalandel, likviditetsgrad over 20 og vekst fra en mindre base enn 10 MNOK regnes som engangseffekter og er holdt utenfor.
Rangering · 2023
Morning Enterprise Index 0–100, versjon 2: hvert nøkkeltall sammenlignes med selskaper i samme sektor og størrelsesgruppe. Klikk på en kolonneoverskrift for å sortere.
| Rang | Selskap | Klasse | Indeks | Driftsmargin | Egenkapitalandel | Likviditetsgrad 1 | Omsetningsvekst | Omsetning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 301 | SN Nord AS | Mikronr. 238 i klassen | 82 | 84,7 % | 63,0 % | 6,83 | – | 2 MNOK |
| 302 | Skjelsundet Marina AS | Mikronr. 239 i klassen | 82 | 64,7 % | 72,4 % | 4,17 | – | 2 MNOK |
| 303 | Evensen Eiendom AS | Mikronr. 240 i klassen | 82 | 68,7 % | 74,8 % | 3,99 | – | 3 MNOK |
| 304 | Sædalssvingene 3 Eiendom AS | Mikronr. 241 i klassen | 82 | 63,5 % | 96,4 % | 7,80 | – | 2 MNOK |
| 305 | Halu AS | Mikronr. 242 i klassen | 82 | 89,2 % | 83,5 % | 0,81 | – | 3 MNOK |
| 306 | Bårdshaug Øst AS | Mikronr. 243 i klassen | 82 | 89,5 % | 60,0 % | 2,03 | – | 4 MNOK |
| 307 | Safa Eiendom AS | Mikronr. 244 i klassen | 82 | 47,6 % | 95,4 % | 4,95 | – | 6 MNOK |
| 308 | Vlfk Bussanlegg Lonevåg AS | Mikronr. 245 i klassen | 82 | 84,2 % | 61,3 % | 2,27 | – | 3 MNOK |
| 309 | Blekebakkvegen 5 Eiendom AS | Mikronr. 246 i klassen | 82 | 79,0 % | 78,0 % | 2,17 | – | 2 MNOK |
| 310 | Frognerhagan AS | Smånr. 56 i klassen | 82 | 19,3 % | 85,7 % | 6,40 | – | 19 MNOK |
| 311 | Sandbrogaten 11 AS | Mikronr. 247 i klassen | 82 | 80,5 % | 71,1 % | 2,48 | – | 2 MNOK |
| 312 | Placebo AS | Mikronr. 248 i klassen | 82 | 16,4 % | 93,7 % | 15,84 | – | 8 MNOK |
| 313 | Oslo Prosjekt Holding AS | Mikronr. 249 i klassen | 82 | 99,2 % | 75,5 % | – | – | 8 MNOK |
| 314 | Svenningdal Trevarefabrikk AS | Mikronr. 250 i klassen | 82 | 77,5 % | 74,1 % | 2,24 | – | 6 MNOK |
| 315 | Cabeia AS | Mikronr. 251 i klassen | 82 | 50,3 % | 87,0 % | 7,33 | – | 2 MNOK |
| 316 | Mpec Eiendom AS | Mikronr. 252 i klassen | 82 | 75,9 % | 81,6 % | 1,70 | – | 1 MNOK |
| 317 | Meieributikken Lunner AS | Mikronr. 253 i klassen | 82 | 67,1 % | 86,7 % | 3,77 | – | 3 MNOK |
| 318 | M&R Bakke Holding AS | Mikronr. 254 i klassen | 82 | 2,7 % | 96,5 % | 28,85 | – | 6 MNOK |
| 319 | Sandakerveien 70 AS | Mikronr. 255 i klassen | 82 | 77,7 % | 69,7 % | 2,48 | – | 1 MNOK |
| 320 | Frontline Drift AS | Mikronr. 256 i klassen | 82 | 6,9 % | 95,4 % | 21,90 | – | 7 MNOK |
| 321 | Wessel Fevang AS | Mikronr. 257 i klassen | 82 | 83,0 % | 79,9 % | 2,93 | – | 4 MNOK |
| 322 | Bjerga Mink AS | Mikronr. 258 i klassen | 82 | 91,7 % | 99,4 % | 164,77 | – | 2 MNOK |
| 323 | Thorvald Meyersgate 46 AS | Mikronr. 259 i klassen | 81 | 72,1 % | 91,9 % | 1,21 | – | 6 MNOK |
| 324 | Menstad Invest AS | Mikronr. 260 i klassen | 81 | 93,0 % | 68,7 % | 1,17 | – | 7 MNOK |
| 325 | Hellerudveien 1 Eiendom AS | Mikronr. 261 i klassen | 81 | 33,2 % | 94,5 % | 14,86 | – | 2 MNOK |
| 326 | Trolldalen Eiendom AS | Mikronr. 262 i klassen | 81 | 68,6 % | 75,0 % | 2,41 | – | 1 MNOK |
| 327 | Alexander Solberg Holding AS | Mikronr. 263 i klassen | 81 | 99,6 % | 61,7 % | 1,41 | – | 3 MNOK |
| 328 | Frøysli AS | Mikronr. 264 i klassen | 81 | 84,4 % | 68,7 % | 1,49 | – | 8 MNOK |
| 329 | Mathopsveien 58 AS | Mikronr. 265 i klassen | 81 | 90,7 % | 65,9 % | 1,43 | – | 1 MNOK |
| 330 | V7 Eiendom AS | Smånr. 57 i klassen | 81 | 18,1 % | 97,8 % | 35,96 | – | 15 MNOK |
| 331 | Agraf Holding AS | Mikronr. 266 i klassen | 81 | 95,6 % | 72,5 % | 1,61 | – | 4 MNOK |
| 332 | Båtvik AS | Smånr. 58 i klassen | 81 | 67,2 % | 73,2 % | 2,30 | – | 16 MNOK |
| 333 | Icm Holding AS | Smånr. 59 i klassen | 81 | 88,5 % | 60,4 % | 1,64 | – | 14 MNOK |
| 334 | Frydenbølien AS | Mikronr. 267 i klassen | 81 | 85,1 % | 86,7 % | 0,51 | – | 1 MNOK |
| 335 | Keh Eiendom og Forvaltning AS | Mikronr. 268 i klassen | 81 | 83,9 % | 48,3 % | 211,53 | – | 1 MNOK |
| 336 | Østfold Takst AS | Mikronr. 269 i klassen | 81 | 65,8 % | 78,9 % | 1,64 | – | 2 MNOK |
| 337 | Gjærdal Eiendom AS | Mikronr. 270 i klassen | 81 | 46,2 % | 95,9 % | 16,87 | – | 1 MNOK |
| 338 | Miso Eiendom AS | Smånr. 60 i klassen | 81 | 9,0 % | 91,8 % | 12,19 | – | 16 MNOK |
| 339 | LB Eiendom A/S | Mikronr. 271 i klassen | 81 | 85,6 % | 84,4 % | 4,41 | – | 2 MNOK |
| 340 | AS Rodeløkkens Maskinverksted & Jernstøperi | Mikronr. 272 i klassen | 81 | 71,4 % | 84,1 % | 1,05 | – | 7 MNOK |
| 341 | Seg Tomteservice AS | Mikronr. 273 i klassen | 81 | 22,5 % | 96,6 % | 3,54 | – | 4 MNOK |
| 342 | ZT Invest AS | Mikronr. 274 i klassen | 81 | 87,0 % | 71,3 % | 112,65 | – | 1 MNOK |
| 343 | Strømsveien 323 Eiendom AS | Mikronr. 275 i klassen | 81 | 84,9 % | 66,3 % | 2,83 | – | 4 MNOK |
| 344 | Jr Service Halden AS | Mikronr. 276 i klassen | 81 | 23,3 % | 89,9 % | 6,27 | – | 6 MNOK |
| 345 | Mlv 6 AS | Mikronr. 277 i klassen | 81 | 79,9 % | 83,2 % | 1,61 | – | 3 MNOK |
| 346 | Grensen 12 AS | Mikronr. 278 i klassen | 81 | 66,7 % | 73,9 % | 3,45 | – | 10 MNOK |
| 347 | Siv Ing Olaf Syljuåsen Entreprenørforretning AS | Mikronr. 279 i klassen | 81 | 72,9 % | 92,3 % | 13,95 | – | 2 MNOK |
| 348 | Forusskogen AS | Mellomstorenr. 9 i klassen | 81 | 8,3 % | 64,4 % | 37,51 | – | 52 MNOK |
| 349 | Beinir AS | Mikronr. 280 i klassen | 81 | 99,3 % | 70,1 % | 1,29 | – | 9 MNOK |
| 350 | Impex AS | Mikronr. 281 i klassen | 81 | 67,1 % | 84,9 % | 3,16 | – | 2 MNOK |
Konkurs eller under avvikling
Disse selskapene er holdt utenfor rangeringen.
Viser 50 av 1 639. Se alle konkurser og avviklinger
- konkurs 3B Prosjekt AS · siste regnskap 2024
- under avvikling 3Xa Invest AS · siste regnskap 2025
- status.deleted 7 Star Eiendom AS · siste regnskap 2023
- under avvikling 705 Senteret AS · siste regnskap 2025
- under tvangsavvikling eller tvangsoppløsning A - Uglum Invest AS · siste regnskap 2023
- under avvikling A Development AS · siste regnskap 2025
- under avvikling A E Tufte AS · siste regnskap 2025
- konkurs A-Omsorg Eiendom AS · siste regnskap 2024
- under avvikling A. Langseth Holding AS · siste regnskap 2025
- status.deleted A. M. Pettersen Eiendom AS · siste regnskap 2025
- under avvikling A1 Living AS · siste regnskap 2025
- under avvikling A: Eiendom AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Aabys Gate 12 AS · siste regnskap 2025
- konkurs Aasen Eiendomsmegling AS · siste regnskap 2025
- status.deleted Aaslien Eiendom AS · siste regnskap 2025
- status.deleted AB Invest IV AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Abbl Eiendomsmegling AS · siste regnskap 2025
- konkurs Abc Eiendomsinvest AS · siste regnskap 2023
- under avvikling Abeli Energi AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Aberdeen Property Norinvest Beta AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Active Property AS · siste regnskap 2025
- konkurs Advokat 365 Holding AS · siste regnskap 2024
- under avvikling Aella Eiendom AS
- under avvikling Agder Overnatting AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Ageko AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Agulv Eiendom AS · siste regnskap 2025
- under avvikling AIO TAKST & Eiendom AS · siste regnskap 2025
- status.deleted Akershave Apartments AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Akiva Properties AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Akm Eiendom AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Akos Eiendom AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Aksjeselskapet Geir Kristiansen AS · siste regnskap 2025
- under tvangsavvikling eller tvangsoppløsning Akw Drift AS · siste regnskap 2023
- konkurs Alfa Entreprenør AS · siste regnskap 2024
- konkurs Algeta AS · siste regnskap 2024
- konkurs Alliance Invest AS · siste regnskap 2023
- konkurs Alliance Invest Bokn AS · siste regnskap 2023
- konkurs Alliance Total Service 24 AS · siste regnskap 2024
- under avvikling Alpha Invest AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Alta Industribygg AS · siste regnskap 2025
- konkurs Altum Invest AS · siste regnskap 2025
- under tvangsavvikling eller tvangsoppløsning Alula AS · siste regnskap 2023
- konkurs AM Eigedom AS · siste regnskap 2024
- under avvikling Ambera Holding AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Ambera Iberia AS · siste regnskap 2025
- under tvangsavvikling eller tvangsoppløsning Amelo AS · siste regnskap 2025
- under tvangsavvikling eller tvangsoppløsning Amv 116 AS · siste regnskap 2020
- under avvikling Andersen Holding AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Angelina AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Ankerveien 96 AS · siste regnskap 2025
Om tallene
- Bare aksjeselskaper (AS og ASA) er med. Enkeltpersonforetak har normalt ikke plikt til å sende inn årsregnskap og mangler derfor.
- Brønnøysundregistrene kontrollerer bare at regnskapet er levert, ikke innholdet. Mistenkelige tall flagges på selskapssiden; de skjules ikke.
- Tallene er selskapsregnskap, ikke konsernregnskap. Holdingselskaper kan merkes i admin og telles da ikke i sektorsnittet.