Rangering Eiendom 2024
Pressemodus: topp og bunn med kildehenvisning
Benchmarks · regnskapsår 2024
Kvartiler blant de 7 453 rangerte selskapene, alle størrelser. Halvparten ligger mellom nedre og øvre kvartil.
| Nøkkeltall | Nedre kvartil | Median | Øvre kvartil |
|---|---|---|---|
| Driftsmargin | 10,0 % | 42,5 % | 65,1 % |
| Resultatmargin | −1,0 % | 17,1 % | 51,8 % |
| Totalrentabilitet | 3,7 % | 7,5 % | 14,2 % |
| Egenkapitalandel | 9,1 % | 26,4 % | 55,9 % |
| Gjeldsgrad | 0,68 | 2,33 | 6,85 |
| Likviditetsgrad 1 | 0,53 | 1,33 | 3,54 |
| Omsetningsvekst | −0,1 % | 4,9 % | 18,8 % |
Rangerte per Morning selskapsklasse: Mikro: 5 635 · Små: 1 447 · Mellomstore: 356 · Store: 15. Morning selskapsklasser etter omsetning: Mikro 1–10 MNOK, Små 10 MNOK–50 MNOK, Mellomstore 50 MNOK–500 MNOK, Store fra 500 MNOK. Metode
Fordeling av samlet indeks · 2024
Best i hver kategori · 2024
Blant rangerte selskaper med minst 10 MNOK i omsetning. Verdier over 100 % for marginer og egenkapitalandel, likviditetsgrad over 20 og vekst fra en mindre base enn 10 MNOK regnes som engangseffekter og er holdt utenfor.
Rangering · 2024
Morning Enterprise Index 0–100, versjon 2: hvert nøkkeltall sammenlignes med selskaper i samme sektor og størrelsesgruppe. Klikk på en kolonneoverskrift for å sortere.
| Rang | Selskap | Klasse | Indeks | Driftsmargin | Egenkapitalandel | Likviditetsgrad 1 | Omsetningsvekst | Omsetning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 751 | Løenveien 3 AS | Mikronr. 594 i klassen | 69 | 79,2 % | 48,3 % | 1,86 | 4,1 % | 1 MNOK |
| 752 | Finnestadveien 38 AS | Mikronr. 595 i klassen | 69 | 63,6 % | 86,8 % | 2,77 | 5,3 % | 5 MNOK |
| 753 | Takstmann Jarle Johan Larsen AS | Mikronr. 596 i klassen | 69 | 13,1 % | 71,7 % | 3,07 | 11,8 % | 2 MNOK |
| 754 | Stakkevollveien 48-50 AS | Mikronr. 597 i klassen | 69 | 60,3 % | 42,0 % | 3,11 | 42,8 % | 1 MNOK |
| 755 | Ole Molaug Eiendom AS | Mikronr. 598 i klassen | 69 | −21,5 % | 75,7 % | 1,93 | 24,5 % | 2 MNOK |
| 756 | Odel Eiendom AS | Mikronr. 599 i klassen | 69 | 78,2 % | 19,8 % | 2,77 | 252,8 % | 3 MNOK |
| 757 | Trondheim Liftsenter AS | Mikronr. 600 i klassen | 69 | 21,8 % | 51,5 % | 1,79 | 30,0 % | 1 MNOK |
| 758 | Ronnja Eiendom AS | Mikronr. 601 i klassen | 69 | 90,1 % | 29,0 % | 0,60 | 182,2 % | 4 MNOK |
| 759 | Bodø Naprapati Eiendom AS | Mikronr. 602 i klassen | 69 | 17,5 % | 76,0 % | 4,07 | 3,9 % | 3 MNOK |
| 760 | Enebakkveien 310 AS | Mikronr. 603 i klassen | 69 | 87,9 % | 84,2 % | 0,49 | 16,0 % | 4 MNOK |
| 761 | Novum Eiendom AS | Mikronr. 604 i klassen | 69 | 73,4 % | 41,7 % | 23,16 | 3,9 % | 1 MNOK |
| 762 | Korsmo Eiendom AS | Mikronr. 605 i klassen | 69 | 26,7 % | 92,8 % | 6,46 | 4,9 % | 2 MNOK |
| 763 | Blindheim Eiendom AS | Smånr. 130 i klassen | 69 | 35,4 % | 57,8 % | 2,61 | 22,0 % | 22 MNOK |
| 764 | Håkonsgaten 36 Eiendom AS | Mikronr. 606 i klassen | 69 | 82,7 % | 69,5 % | 0,70 | 16,0 % | 4 MNOK |
| 765 | Veas Eiendom AS | Mikronr. 607 i klassen | 69 | 64,4 % | 66,2 % | 1,93 | 3,7 % | 5 MNOK |
| 766 | Flam-Booking AS | Smånr. 131 i klassen | 69 | 11,7 % | 40,4 % | 1,50 | 48,2 % | 23 MNOK |
| 767 | Jvb Eiendom AS | Mikronr. 608 i klassen | 69 | 28,7 % | 97,1 % | 7,66 | 20,4 % | 6 MNOK |
| 768 | Finansgruppen Eiendom AS | Smånr. 132 i klassen | 69 | −18,2 % | 64,8 % | 2,48 | 109,6 % | 31 MNOK |
| 769 | Rotnes Bruk Drift AS | Mikronr. 609 i klassen | 69 | 34,9 % | 68,2 % | 2,33 | 8,4 % | 7 MNOK |
| 770 | Ampm AS | Mikronr. 610 i klassen | 69 | −11,5 % | 87,6 % | 7,60 | 2,4 % | 2 MNOK |
| 771 | Johan Scharffenbergsvei 116 Eiendom AS | Mikronr. 611 i klassen | 69 | 62,1 % | 72,1 % | 3,93 | 0,9 % | 2 MNOK |
| 772 | Incerto AS | Mikronr. 612 i klassen | 69 | 11,3 % | 96,1 % | 16,83 | – | 1 MNOK |
| 773 | Per K Rekkedal Investering AS | Smånr. 133 i klassen | 69 | 31,1 % | 42,5 % | 0,74 | 119,9 % | 11 MNOK |
| 774 | Eiendomsmegler 1 Midt-Norge AS | Storenr. 2 i klassen | 69 | 11,3 % | 60,7 % | 2,67 | 16,5 % | 553 MNOK |
| 775 | Jotunheimen Utvikling AS | Mikronr. 613 i klassen | 69 | 26,6 % | 80,5 % | 145,78 | 116,9 % | 2 MNOK |
| 776 | Meglerhuset Rele Haugesund AS | Smånr. 134 i klassen | 69 | 27,6 % | 44,3 % | 1,75 | 33,7 % | 35 MNOK |
| 777 | Leirvikåsen 47 AS | Mikronr. 614 i klassen | 69 | 61,1 % | 56,8 % | 1,15 | 22,0 % | 1 MNOK |
| 778 | Strømsveien 223C-225B AS | Mikronr. 615 i klassen | 69 | 86,0 % | 40,7 % | – | 4,0 % | 1 MNOK |
| 779 | Røstad Utvikling AS | Mikronr. 616 i klassen | 69 | 48,1 % | 85,5 % | 2,07 | 10,0 % | 2 MNOK |
| 780 | Vetaas AS | Mikronr. 617 i klassen | 69 | 87,2 % | 14,0 % | 2,05 | 353,9 % | 1 MNOK |
| 781 | Sørenga 1 Næring AS | Mikronr. 618 i klassen | 69 | 50,0 % | 95,2 % | 4,19 | 17,9 % | 10 MNOK |
| 782 | Grønland 67 AS | Smånr. 135 i klassen | 69 | 57,3 % | 62,6 % | 3,40 | 9,3 % | 25 MNOK |
| 783 | Kjærnsmo Eiendom AS | Mikronr. 619 i klassen | 69 | 92,7 % | 72,9 % | 0,81 | 4,8 % | 1 MNOK |
| 784 | SPEIL - O - Glass AS | Mikronr. 620 i klassen | 69 | 67,0 % | 73,3 % | 2,58 | −16,8 % | 1 MNOK |
| 785 | Gripsgård Eiendom AS | Smånr. 136 i klassen | 69 | 4,4 % | 42,6 % | 10,13 | 15 396,2 % | 23 MNOK |
| 786 | Ulven P30 AS | Mikronr. 621 i klassen | 69 | 54,4 % | 77,1 % | 1,46 | 8,9 % | 9 MNOK |
| 787 | Real Eiendomsforvaltning Sør AS | Smånr. 137 i klassen | 69 | 9,5 % | 38,5 % | 1,50 | 111,6 % | 31 MNOK |
| 788 | Deliveien 21B AS | Mikronr. 622 i klassen | 69 | 91,8 % | 39,5 % | 1,29 | 5,2 % | 2 MNOK |
| 789 | J E Hovde AS | Mellomstorenr. 28 i klassen | 69 | 10,4 % | 35,1 % | 1,33 | 136 783,6 % | 82 MNOK |
| 790 | Park Utvikling AS | Mikronr. 623 i klassen | 69 | 76,0 % | 14,5 % | 42,99 | 26,0 % | 2 MNOK |
| 791 | Rukkedalskogen AS | Mikronr. 624 i klassen | 69 | 34,4 % | 80,3 % | 4,73 | 11,3 % | 5 MNOK |
| 792 | Risavika 3 AS | Smånr. 138 i klassen | 69 | 67,3 % | 84,2 % | 2,50 | 4,5 % | 12 MNOK |
| 793 | ST.Jacobs 2 AS | Mikronr. 625 i klassen | 69 | 64,5 % | 93,5 % | 2,85 | 3,1 % | 2 MNOK |
| 794 | Grønland 36 AS | Smånr. 139 i klassen | 69 | 77,0 % | 86,6 % | 3,71 | 0,0 % | 23 MNOK |
| 795 | Hamrehjørnet AS | Mikronr. 626 i klassen | 69 | 85,6 % | 63,0 % | 1,30 | 3,1 % | 2 MNOK |
| 796 | Buholmens Byggeselskap AS | Smånr. 140 i klassen | 69 | 18,7 % | 80,8 % | 3,82 | 4,3 % | 15 MNOK |
| 797 | Halfdan Wilhelmsens Alle 1A AS | Mikronr. 627 i klassen | 69 | 61,0 % | 61,3 % | 1,51 | 10,5 % | 1 MNOK |
| 798 | Bryggekvartalet AS | Mikronr. 628 i klassen | 69 | 55,4 % | 87,5 % | 1,89 | 13,5 % | 8 MNOK |
| 799 | Donna Holding AS | Mikronr. 629 i klassen | 69 | 82,1 % | 93,5 % | 15,43 | −20,0 % | 1 MNOK |
| 800 | Storemyra 239 AS | Mikronr. 630 i klassen | 69 | 67,7 % | 84,1 % | 2,56 | 4,3 % | 5 MNOK |
Konkurs eller under avvikling
Disse selskapene er holdt utenfor rangeringen.
Viser 50 av 1 639. Se alle konkurser og avviklinger
- konkurs 3B Prosjekt AS · siste regnskap 2024
- under avvikling 3Xa Invest AS · siste regnskap 2025
- status.deleted 7 Star Eiendom AS · siste regnskap 2023
- under avvikling 705 Senteret AS · siste regnskap 2025
- under tvangsavvikling eller tvangsoppløsning A - Uglum Invest AS · siste regnskap 2023
- under avvikling A Development AS · siste regnskap 2025
- under avvikling A E Tufte AS · siste regnskap 2025
- konkurs A-Omsorg Eiendom AS · siste regnskap 2024
- under avvikling A. Langseth Holding AS · siste regnskap 2025
- status.deleted A. M. Pettersen Eiendom AS · siste regnskap 2025
- under avvikling A1 Living AS · siste regnskap 2025
- under avvikling A: Eiendom AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Aabys Gate 12 AS · siste regnskap 2025
- konkurs Aasen Eiendomsmegling AS · siste regnskap 2025
- status.deleted Aaslien Eiendom AS · siste regnskap 2025
- status.deleted AB Invest IV AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Abbl Eiendomsmegling AS · siste regnskap 2025
- konkurs Abc Eiendomsinvest AS · siste regnskap 2023
- under avvikling Abeli Energi AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Aberdeen Property Norinvest Beta AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Active Property AS · siste regnskap 2025
- konkurs Advokat 365 Holding AS · siste regnskap 2024
- under avvikling Aella Eiendom AS
- under avvikling Agder Overnatting AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Ageko AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Agulv Eiendom AS · siste regnskap 2025
- under avvikling AIO TAKST & Eiendom AS · siste regnskap 2025
- status.deleted Akershave Apartments AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Akiva Properties AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Akm Eiendom AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Akos Eiendom AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Aksjeselskapet Geir Kristiansen AS · siste regnskap 2025
- under tvangsavvikling eller tvangsoppløsning Akw Drift AS · siste regnskap 2023
- konkurs Alfa Entreprenør AS · siste regnskap 2024
- konkurs Algeta AS · siste regnskap 2024
- konkurs Alliance Invest AS · siste regnskap 2023
- konkurs Alliance Invest Bokn AS · siste regnskap 2023
- konkurs Alliance Total Service 24 AS · siste regnskap 2024
- under avvikling Alpha Invest AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Alta Industribygg AS · siste regnskap 2025
- konkurs Altum Invest AS · siste regnskap 2025
- under tvangsavvikling eller tvangsoppløsning Alula AS · siste regnskap 2023
- konkurs AM Eigedom AS · siste regnskap 2024
- under avvikling Ambera Holding AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Ambera Iberia AS · siste regnskap 2025
- under tvangsavvikling eller tvangsoppløsning Amelo AS · siste regnskap 2025
- under tvangsavvikling eller tvangsoppløsning Amv 116 AS · siste regnskap 2020
- under avvikling Andersen Holding AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Angelina AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Ankerveien 96 AS · siste regnskap 2025
Om tallene
- Bare aksjeselskaper (AS og ASA) er med. Enkeltpersonforetak har normalt ikke plikt til å sende inn årsregnskap og mangler derfor.
- Brønnøysundregistrene kontrollerer bare at regnskapet er levert, ikke innholdet. Mistenkelige tall flagges på selskapssiden; de skjules ikke.
- Tallene er selskapsregnskap, ikke konsernregnskap. Holdingselskaper kan merkes i admin og telles da ikke i sektorsnittet.