Rangering Eiendom 2024
Pressemodus: topp og bunn med kildehenvisning
Benchmarks · regnskapsår 2024
Kvartiler blant de 7 453 rangerte selskapene, alle størrelser. Halvparten ligger mellom nedre og øvre kvartil.
| Nøkkeltall | Nedre kvartil | Median | Øvre kvartil |
|---|---|---|---|
| Driftsmargin | 10,0 % | 42,5 % | 65,1 % |
| Resultatmargin | −1,0 % | 17,1 % | 51,8 % |
| Totalrentabilitet | 3,7 % | 7,5 % | 14,2 % |
| Egenkapitalandel | 9,1 % | 26,4 % | 55,9 % |
| Gjeldsgrad | 0,68 | 2,33 | 6,85 |
| Likviditetsgrad 1 | 0,53 | 1,33 | 3,54 |
| Omsetningsvekst | −0,1 % | 4,9 % | 18,8 % |
Rangerte per Morning selskapsklasse: Mikro: 5 635 · Små: 1 447 · Mellomstore: 356 · Store: 15. Morning selskapsklasser etter omsetning: Mikro 1–10 MNOK, Små 10 MNOK–50 MNOK, Mellomstore 50 MNOK–500 MNOK, Store fra 500 MNOK. Metode
Fordeling av samlet indeks · 2024
Best i hver kategori · 2024
Blant rangerte selskaper med minst 10 MNOK i omsetning. Verdier over 100 % for marginer og egenkapitalandel, likviditetsgrad over 20 og vekst fra en mindre base enn 10 MNOK regnes som engangseffekter og er holdt utenfor.
Rangering · 2024
Morning Enterprise Index 0–100, versjon 2: hvert nøkkeltall sammenlignes med selskaper i samme sektor og størrelsesgruppe. Klikk på en kolonneoverskrift for å sortere.
| Rang | Selskap | Klasse | Indeks | Driftsmargin | Egenkapitalandel | Likviditetsgrad 1 | Omsetningsvekst | Omsetning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 701 | Helsehuset Hommersåkveien 20 AS | Mikronr. 555 i klassen | 70 | 34,5 % | 89,0 % | 3,76 | 8,7 % | 2 MNOK |
| 702 | Svartøya 6 AS | Mikronr. 556 i klassen | 70 | 42,1 % | 78,4 % | 1,65 | 8,7 % | 2 MNOK |
| 703 | Lønningshaugen 7 AS | Mikronr. 557 i klassen | 70 | 53,5 % | 76,2 % | 0,73 | 13,1 % | 3 MNOK |
| 704 | Ørnes Sameie AS | Mikronr. 558 i klassen | 70 | 32,3 % | 66,6 % | 125,97 | – | 5 MNOK |
| 705 | Maskinsenteret AS | Mikronr. 559 i klassen | 70 | 87,8 % | 59,5 % | 2,14 | −51,2 % | 2 MNOK |
| 706 | NO Quarter AS | Mikronr. 560 i klassen | 70 | 86,1 % | 55,2 % | 2,23 | 1 825,6 % | 1 MNOK |
| 707 | Bårdshaug Øst AS | Mikronr. 561 i klassen | 70 | 88,5 % | 61,2 % | 2,09 | −8,8 % | 4 MNOK |
| 708 | Voss Transportservice Eiendom AS | Mikronr. 562 i klassen | 70 | 55,2 % | 87,3 % | 6,46 | −2,6 % | 1 MNOK |
| 709 | Kollingen AS | Mikronr. 563 i klassen | 70 | 82,0 % | 82,1 % | 0,36 | 8,9 % | 1 MNOK |
| 710 | Lyserntoppen AS | Mikronr. 564 i klassen | 70 | 43,5 % | 60,3 % | 2,49 | 1 009,6 % | 1 MNOK |
| 711 | Storhall Karmøy AS | Smånr. 123 i klassen | 70 | 48,5 % | 27,5 % | 4,51 | 46,2 % | 14 MNOK |
| 712 | Ranheimsveien Eiendom AS | Mikronr. 565 i klassen | 70 | 79,5 % | 85,2 % | 0,96 | 4,0 % | 3 MNOK |
| 713 | Øya 13 AS | Mikronr. 566 i klassen | 70 | 72,3 % | 53,3 % | 3,73 | 12,5 % | 3 MNOK |
| 714 | Venstøp Bolig AS | Mikronr. 567 i klassen | 70 | 12,6 % | 72,7 % | 3,67 | – | 7 MNOK |
| 715 | Oms Eiendom AS | Mikronr. 568 i klassen | 70 | 42,9 % | 73,0 % | 2,87 | 12,6 % | 6 MNOK |
| 716 | Hovedsentralen AS | Mikronr. 569 i klassen | 70 | 43,3 % | 77,9 % | 2,21 | 7,9 % | 1 MNOK |
| 717 | Kvam Eiendom AS | Mikronr. 570 i klassen | 70 | 81,8 % | 85,2 % | 0,83 | 3,3 % | 2 MNOK |
| 718 | Strandgata Eiendom AS | Smånr. 124 i klassen | 70 | 72,9 % | 64,0 % | 0,75 | 9,9 % | 11 MNOK |
| 719 | TT Eiendomsselskap AS | Mikronr. 571 i klassen | 70 | 38,0 % | 39,6 % | 6,57 | 241,4 % | 2 MNOK |
| 720 | Frontline Follo AS | Smånr. 125 i klassen | 70 | 22,4 % | 45,2 % | 1,74 | 34,4 % | 33 MNOK |
| 721 | Kjøpmannsgata 25 AS | Mikronr. 572 i klassen | 70 | 67,9 % | 55,9 % | 0,28 | 40,6 % | 3 MNOK |
| 722 | Web Eiendom AS | Mikronr. 573 i klassen | 70 | 50,1 % | 86,8 % | 13,27 | 0,1 % | 3 MNOK |
| 723 | Innspurten 7 AS | Mellomstorenr. 24 i klassen | 70 | 66,5 % | 65,1 % | 0,98 | 44,3 % | 61 MNOK |
| 724 | Arkitekt Ebbels Vei 10 AS | Mellomstorenr. 25 i klassen | 70 | 92,7 % | 74,7 % | 0,41 | 4,8 % | 67 MNOK |
| 725 | Sikterigata 4 AS | Mikronr. 574 i klassen | 70 | 88,4 % | 44,8 % | 0,77 | 5,2 % | 1 MNOK |
| 726 | Storm Norge AS | Mellomstorenr. 26 i klassen | 70 | 91,9 % | 62,7 % | 0,14 | 241,2 % | 122 MNOK |
| 727 | Berg Eiendom og Forvaltning AS | Mikronr. 575 i klassen | 70 | 33,9 % | 94,4 % | 14,58 | 0,2 % | 3 MNOK |
| 728 | Dan-Stock Næringslokaler AS | Mikronr. 576 i klassen | 70 | 83,4 % | 53,1 % | 0,87 | 9,8 % | 4 MNOK |
| 729 | Årvollskogen 50 AS | Mikronr. 577 i klassen | 70 | 34,6 % | 91,0 % | 14,73 | 10,4 % | 1 MNOK |
| 730 | Stølslie Eiendom AS | Mikronr. 578 i klassen | 70 | 57,2 % | 64,5 % | 4,97 | 0,1 % | 4 MNOK |
| 731 | Torggarasjen AS | Mikronr. 579 i klassen | 70 | 57,8 % | 71,9 % | 2,03 | 5,6 % | 4 MNOK |
| 732 | Takstmann Øyås AS | Smånr. 126 i klassen | 70 | 22,1 % | 36,7 % | 1,58 | 32,5 % | 27 MNOK |
| 733 | Contaxt AS | Mikronr. 580 i klassen | 70 | 48,8 % | 80,0 % | 4,97 | −19,5 % | 3 MNOK |
| 734 | Heimen Eiendom AS | Mikronr. 581 i klassen | 70 | 49,2 % | 88,6 % | 2,23 | 5,0 % | 5 MNOK |
| 735 | Stendahl Eiendom AS | Mikronr. 582 i klassen | 70 | 24,0 % | 77,2 % | 108,63 | 4,6 % | 3 MNOK |
| 736 | Fossum Eiendom AS | Mikronr. 583 i klassen | 70 | 45,9 % | 57,0 % | 1,91 | 17,7 % | 7 MNOK |
| 737 | Mekjarvik 2 AS | Mikronr. 584 i klassen | 70 | 63,2 % | 94,0 % | 0,14 | 7,6 % | 2 MNOK |
| 738 | HAV Eiendom AS | Smånr. 127 i klassen | 70 | −118,4 % | 83,1 % | 2,64 | 22,3 % | 25 MNOK |
| 739 | Maribu Eiendom AS | Mikronr. 585 i klassen | 70 | 73,3 % | 85,3 % | 1,67 | 4,8 % | 6 MNOK |
| 740 | JOHANNES ØSTENSJØ & CO AS | Mikronr. 586 i klassen | 70 | 36,8 % | 97,8 % | 46,99 | −17,0 % | 3 MNOK |
| 741 | Tveteraas Eiendomsselskap AS | Smånr. 128 i klassen | 70 | 59,1 % | 41,5 % | 5,52 | 10,2 % | 22 MNOK |
| 742 | Stangelandgården Næring AS | Mikronr. 587 i klassen | 69 | 88,7 % | 66,0 % | 2,69 | −2,5 % | 2 MNOK |
| 743 | Båtsfjord Boligselskap AS | Mikronr. 588 i klassen | 69 | 66,6 % | 77,6 % | 1,90 | 4,7 % | 1 MNOK |
| 744 | Gjeisarjordet Utvikling AS | Mikronr. 589 i klassen | 69 | 32,7 % | 30,4 % | 6,87 | 4 084,1 % | 8 MNOK |
| 745 | Takst Ytre Namdal AS | Mikronr. 590 i klassen | 69 | 20,3 % | 49,0 % | 1,96 | 86,2 % | 2 MNOK |
| 746 | Slettatorget 1 og 8 AS | Mikronr. 591 i klassen | 69 | 60,9 % | 74,3 % | 4,21 | 7,7 % | 7 MNOK |
| 747 | Myrø Invest AS | Mikronr. 592 i klassen | 69 | 55,7 % | 35,3 % | 4,36 | 16,8 % | 2 MNOK |
| 748 | Risavika 4 AS | Mikronr. 593 i klassen | 69 | 74,7 % | 87,6 % | 2,56 | 4,7 % | 5 MNOK |
| 749 | Hamang Næringssenter AS | Mellomstorenr. 27 i klassen | 69 | 82,5 % | 66,4 % | 0,39 | 96,6 % | 50 MNOK |
| 750 | Tordenskioldsgate 2 Oslo AS | Smånr. 129 i klassen | 69 | 78,8 % | 87,1 % | 1,27 | 5,9 % | 21 MNOK |
Konkurs eller under avvikling
Disse selskapene er holdt utenfor rangeringen.
Viser 50 av 1 639. Se alle konkurser og avviklinger
- konkurs 3B Prosjekt AS · siste regnskap 2024
- under avvikling 3Xa Invest AS · siste regnskap 2025
- status.deleted 7 Star Eiendom AS · siste regnskap 2023
- under avvikling 705 Senteret AS · siste regnskap 2025
- under tvangsavvikling eller tvangsoppløsning A - Uglum Invest AS · siste regnskap 2023
- under avvikling A Development AS · siste regnskap 2025
- under avvikling A E Tufte AS · siste regnskap 2025
- konkurs A-Omsorg Eiendom AS · siste regnskap 2024
- under avvikling A. Langseth Holding AS · siste regnskap 2025
- status.deleted A. M. Pettersen Eiendom AS · siste regnskap 2025
- under avvikling A1 Living AS · siste regnskap 2025
- under avvikling A: Eiendom AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Aabys Gate 12 AS · siste regnskap 2025
- konkurs Aasen Eiendomsmegling AS · siste regnskap 2025
- status.deleted Aaslien Eiendom AS · siste regnskap 2025
- status.deleted AB Invest IV AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Abbl Eiendomsmegling AS · siste regnskap 2025
- konkurs Abc Eiendomsinvest AS · siste regnskap 2023
- under avvikling Abeli Energi AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Aberdeen Property Norinvest Beta AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Active Property AS · siste regnskap 2025
- konkurs Advokat 365 Holding AS · siste regnskap 2024
- under avvikling Aella Eiendom AS
- under avvikling Agder Overnatting AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Ageko AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Agulv Eiendom AS · siste regnskap 2025
- under avvikling AIO TAKST & Eiendom AS · siste regnskap 2025
- status.deleted Akershave Apartments AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Akiva Properties AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Akm Eiendom AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Akos Eiendom AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Aksjeselskapet Geir Kristiansen AS · siste regnskap 2025
- under tvangsavvikling eller tvangsoppløsning Akw Drift AS · siste regnskap 2023
- konkurs Alfa Entreprenør AS · siste regnskap 2024
- konkurs Algeta AS · siste regnskap 2024
- konkurs Alliance Invest AS · siste regnskap 2023
- konkurs Alliance Invest Bokn AS · siste regnskap 2023
- konkurs Alliance Total Service 24 AS · siste regnskap 2024
- under avvikling Alpha Invest AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Alta Industribygg AS · siste regnskap 2025
- konkurs Altum Invest AS · siste regnskap 2025
- under tvangsavvikling eller tvangsoppløsning Alula AS · siste regnskap 2023
- konkurs AM Eigedom AS · siste regnskap 2024
- under avvikling Ambera Holding AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Ambera Iberia AS · siste regnskap 2025
- under tvangsavvikling eller tvangsoppløsning Amelo AS · siste regnskap 2025
- under tvangsavvikling eller tvangsoppløsning Amv 116 AS · siste regnskap 2020
- under avvikling Andersen Holding AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Angelina AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Ankerveien 96 AS · siste regnskap 2025
Om tallene
- Bare aksjeselskaper (AS og ASA) er med. Enkeltpersonforetak har normalt ikke plikt til å sende inn årsregnskap og mangler derfor.
- Brønnøysundregistrene kontrollerer bare at regnskapet er levert, ikke innholdet. Mistenkelige tall flagges på selskapssiden; de skjules ikke.
- Tallene er selskapsregnskap, ikke konsernregnskap. Holdingselskaper kan merkes i admin og telles da ikke i sektorsnittet.