Rangering Eiendom 2024
Pressemodus: topp og bunn med kildehenvisning
Benchmarks · regnskapsår 2024
Kvartiler blant de 7 453 rangerte selskapene, alle størrelser. Halvparten ligger mellom nedre og øvre kvartil.
| Nøkkeltall | Nedre kvartil | Median | Øvre kvartil |
|---|---|---|---|
| Driftsmargin | 10,0 % | 42,5 % | 65,1 % |
| Resultatmargin | −1,0 % | 17,1 % | 51,8 % |
| Totalrentabilitet | 3,7 % | 7,5 % | 14,2 % |
| Egenkapitalandel | 9,1 % | 26,4 % | 55,9 % |
| Gjeldsgrad | 0,68 | 2,33 | 6,85 |
| Likviditetsgrad 1 | 0,53 | 1,33 | 3,54 |
| Omsetningsvekst | −0,1 % | 4,9 % | 18,8 % |
Rangerte per Morning selskapsklasse: Mikro: 5 635 · Små: 1 447 · Mellomstore: 356 · Store: 15. Morning selskapsklasser etter omsetning: Mikro 1–10 MNOK, Små 10 MNOK–50 MNOK, Mellomstore 50 MNOK–500 MNOK, Store fra 500 MNOK. Metode
Fordeling av samlet indeks · 2024
Best i hver kategori · 2024
Blant rangerte selskaper med minst 10 MNOK i omsetning. Verdier over 100 % for marginer og egenkapitalandel, likviditetsgrad over 20 og vekst fra en mindre base enn 10 MNOK regnes som engangseffekter og er holdt utenfor.
Rangering · 2024
Morning Enterprise Index 0–100, versjon 2: hvert nøkkeltall sammenlignes med selskaper i samme sektor og størrelsesgruppe. Klikk på en kolonneoverskrift for å sortere.
| Rang | Selskap | Klasse | Indeks | Driftsmargin | Egenkapitalandel | Likviditetsgrad 1 | Omsetningsvekst | Omsetning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 201 | Norsea Eiendom Tananger AS | Mellomstorenr. 45 i klassen | 65 | 21,6 % | 91,1 % | 2,27 | 14,8 % | 160 MNOK |
| 1 202 | Bilagenturet AS | Mikronr. 953 i klassen | 65 | 76,8 % | 42,8 % | 0,46 | 8,5 % | 6 MNOK |
| 1 203 | Nordslettveien 2 AS | Mikronr. 954 i klassen | 65 | 22,3 % | 97,5 % | 21,01 | 4,3 % | 2 MNOK |
| 1 204 | Matforsk Eiendom AS | Smånr. 202 i klassen | 65 | 54,7 % | 72,2 % | 8,29 | 3,2 % | 11 MNOK |
| 1 205 | Geilotorget Sentrumsleiligheter AS | Mikronr. 955 i klassen | 65 | 14,8 % | 65,8 % | 69,83 | 23,9 % | 5 MNOK |
| 1 206 | Beren AS | Mikronr. 956 i klassen | 65 | 25,7 % | 77,5 % | 4,44 | −18,5 % | 2 MNOK |
| 1 207 | Drammensveien 134 AS | Smånr. 203 i klassen | 65 | 61,1 % | 93,8 % | 3,15 | 2,3 % | 37 MNOK |
| 1 208 | Fakhra og Halil Eiendom AS | Mikronr. 957 i klassen | 65 | 77,1 % | 36,5 % | 1,98 | 7,8 % | 2 MNOK |
| 1 209 | Tangvall Eiendom AS | Mikronr. 958 i klassen | 65 | 42,0 % | 42,4 % | 9,46 | 24,1 % | 3 MNOK |
| 1 210 | Kleppe Eiendomsselskap AS | Mikronr. 959 i klassen | 65 | 42,6 % | 94,9 % | 17,73 | −48,2 % | 1 MNOK |
| 1 211 | Nedenes Butikkeiendom AS | Mikronr. 960 i klassen | 65 | 75,9 % | 19,7 % | 2,39 | 102,0 % | 3 MNOK |
| 1 212 | Høllen Vest Eiendom AS | Mikronr. 961 i klassen | 65 | 40,0 % | 74,0 % | 3,16 | 3,4 % | 1 MNOK |
| 1 213 | Beas Invest AS | Mikronr. 962 i klassen | 65 | 59,3 % | 55,7 % | 1,73 | 7,2 % | 1 MNOK |
| 1 214 | HAUGESUNDS HØVLERI & Trælastforretning AS | Smånr. 204 i klassen | 65 | 22,4 % | 79,2 % | 9,54 | 1,7 % | 12 MNOK |
| 1 215 | Fyrstikkalléen 1 AS | Mellomstorenr. 46 i klassen | 65 | 51,9 % | 93,5 % | 7,10 | 4,5 % | 110 MNOK |
| 1 216 | Strandparken Nord Kontor AS | Mikronr. 963 i klassen | 65 | 53,4 % | 88,5 % | 2,28 | 5,7 % | 5 MNOK |
| 1 217 | Industrivegen 4 AS | Mikronr. 964 i klassen | 65 | 77,8 % | 50,9 % | 0,67 | 0,6 % | 3 MNOK |
| 1 218 | Skjebergveien 169 AS | Mikronr. 965 i klassen | 65 | 80,0 % | 72,6 % | 1,53 | −1,8 % | 2 MNOK |
| 1 219 | Ringdalveien 20 AS | Mikronr. 966 i klassen | 65 | 73,4 % | 38,8 % | 0,82 | 8,5 % | 4 MNOK |
| 1 220 | Meieributikken Lunner AS | Mikronr. 967 i klassen | 65 | 66,3 % | 78,3 % | 2,50 | −3,8 % | 3 MNOK |
| 1 221 | Ringveien 5 AS | Mikronr. 968 i klassen | 65 | 46,5 % | 88,7 % | 3,85 | −7,7 % | 1 MNOK |
| 1 222 | Paradis Boligutvikling 1 AS | Mellomstorenr. 47 i klassen | 65 | −1,9 % | 90,4 % | 12,01 | 51,2 % | 236 MNOK |
| 1 223 | Rudsveien 1 AS | Mikronr. 969 i klassen | 65 | 69,1 % | 54,0 % | 0,76 | 7,6 % | 4 MNOK |
| 1 224 | Blåklokkeveien 12 AS | Mikronr. 970 i klassen | 65 | 37,9 % | 64,2 % | 17,84 | 0,6 % | 1 MNOK |
| 1 225 | Hmf Eiendom AS | Mikronr. 971 i klassen | 65 | 63,0 % | 58,6 % | 0,88 | 2,7 % | 5 MNOK |
| 1 226 | ALNABRUVN. 7 AS | Mikronr. 972 i klassen | 65 | 77,6 % | 40,5 % | 0,82 | 4,8 % | 6 MNOK |
| 1 227 | Tredal Eiendom AS | Mikronr. 973 i klassen | 65 | 66,7 % | 49,7 % | 0,77 | 4,8 % | 2 MNOK |
| 1 228 | Rødhallen AS | Mikronr. 974 i klassen | 65 | 37,0 % | 80,8 % | 1,72 | 3,4 % | 9 MNOK |
| 1 229 | T.D Eiendom AS | Mikronr. 975 i klassen | 65 | 9,0 % | 51,7 % | 2,07 | – | 6 MNOK |
| 1 230 | St Joseph Helsehus AS | Mikronr. 976 i klassen | 65 | 58,8 % | 60,5 % | 0,22 | 18,2 % | 7 MNOK |
| 1 231 | Eventyrlige Historier AS | Mikronr. 977 i klassen | 65 | 1,2 % | 75,7 % | 2,65 | 445,6 % | 2 MNOK |
| 1 232 | KJERSTI K. Vasli AS | Mikronr. 978 i klassen | 65 | 90,2 % | 65,8 % | 0,38 | −21,2 % | 7 MNOK |
| 1 233 | Schwartz Eiendom AS | Mikronr. 979 i klassen | 65 | 84,8 % | 13,5 % | 4,13 | 54,9 % | 1 MNOK |
| 1 234 | Dalen Næringspark Holding AS | Smånr. 205 i klassen | 65 | 87,5 % | 81,0 % | 0,24 | 4,8 % | 13 MNOK |
| 1 235 | Borgeskogen 69 AS | Mikronr. 980 i klassen | 65 | 71,9 % | 74,4 % | 0,35 | 4,8 % | 9 MNOK |
| 1 236 | Helsebygg Eineåsen AS | Smånr. 206 i klassen | 65 | 69,9 % | 23,1 % | 4,30 | 4,8 % | 13 MNOK |
| 1 237 | Stormyra Eigedom AS | Mikronr. 981 i klassen | 65 | 51,6 % | 84,7 % | 1,81 | 17,8 % | 5 MNOK |
| 1 238 | 7 Fjell Bolig AS | Smånr. 207 i klassen | 65 | 6,7 % | 31,4 % | 10,20 | 270,6 % | 34 MNOK |
| 1 239 | Stakkhauen AS | Mikronr. 982 i klassen | 65 | 60,9 % | 81,9 % | 1,27 | −0,2 % | 1 MNOK |
| 1 240 | Aksdal Investering AS | Mikronr. 983 i klassen | 65 | 64,1 % | 34,9 % | 4,70 | 4,2 % | 3 MNOK |
| 1 241 | Gjelstadveien 38B AS | Mikronr. 984 i klassen | 65 | 49,5 % | 88,1 % | 0,55 | −1,9 % | 5 MNOK |
| 1 242 | Kløfta Logistikk AS | Smånr. 208 i klassen | 65 | 80,8 % | 45,8 % | 0,01 | 30,5 % | 13 MNOK |
| 1 243 | Berger Terminal Invest II AS | Smånr. 209 i klassen | 65 | 74,4 % | 95,1 % | 1,46 | 2,5 % | 22 MNOK |
| 1 244 | Blått Kompetansesenter Eiendom AS | Smånr. 210 i klassen | 65 | 54,8 % | 43,7 % | 2,61 | 5,5 % | 12 MNOK |
| 1 245 | Solheimveien 44 AS | Mikronr. 985 i klassen | 65 | 87,1 % | 46,1 % | 0,17 | 5,1 % | 2 MNOK |
| 1 246 | Holmejordetveien 19 AS | Mikronr. 986 i klassen | 65 | 66,8 % | 82,5 % | 1,78 | −0,9 % | 1 MNOK |
| 1 247 | Sørlandsmegleren Sædberg og Lian AS | Smånr. 211 i klassen | 65 | 15,0 % | 32,7 % | 1,48 | 14,7 % | 42 MNOK |
| 1 248 | Jessheim Byutvikling AS | Mellomstorenr. 48 i klassen | 65 | 13,2 % | 76,8 % | 2,11 | −59,0 % | 159 MNOK |
| 1 249 | Mohagalia 2 AS | Mikronr. 987 i klassen | 65 | 59,2 % | 85,7 % | 1,27 | 4,8 % | 2 MNOK |
| 1 250 | BW Holding AS | Mikronr. 988 i klassen | 65 | 93,5 % | 65,2 % | 0,03 | 25,2 % | 9 MNOK |
Konkurs eller under avvikling
Disse selskapene er holdt utenfor rangeringen.
Viser 50 av 1 639. Se alle konkurser og avviklinger
- konkurs 3B Prosjekt AS · siste regnskap 2024
- under avvikling 3Xa Invest AS · siste regnskap 2025
- status.deleted 7 Star Eiendom AS · siste regnskap 2023
- under avvikling 705 Senteret AS · siste regnskap 2025
- under tvangsavvikling eller tvangsoppløsning A - Uglum Invest AS · siste regnskap 2023
- under avvikling A Development AS · siste regnskap 2025
- under avvikling A E Tufte AS · siste regnskap 2025
- konkurs A-Omsorg Eiendom AS · siste regnskap 2024
- under avvikling A. Langseth Holding AS · siste regnskap 2025
- status.deleted A. M. Pettersen Eiendom AS · siste regnskap 2025
- under avvikling A1 Living AS · siste regnskap 2025
- under avvikling A: Eiendom AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Aabys Gate 12 AS · siste regnskap 2025
- konkurs Aasen Eiendomsmegling AS · siste regnskap 2025
- status.deleted Aaslien Eiendom AS · siste regnskap 2025
- status.deleted AB Invest IV AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Abbl Eiendomsmegling AS · siste regnskap 2025
- konkurs Abc Eiendomsinvest AS · siste regnskap 2023
- under avvikling Abeli Energi AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Aberdeen Property Norinvest Beta AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Active Property AS · siste regnskap 2025
- konkurs Advokat 365 Holding AS · siste regnskap 2024
- under avvikling Aella Eiendom AS
- under avvikling Agder Overnatting AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Ageko AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Agulv Eiendom AS · siste regnskap 2025
- under avvikling AIO TAKST & Eiendom AS · siste regnskap 2025
- status.deleted Akershave Apartments AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Akiva Properties AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Akm Eiendom AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Akos Eiendom AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Aksjeselskapet Geir Kristiansen AS · siste regnskap 2025
- under tvangsavvikling eller tvangsoppløsning Akw Drift AS · siste regnskap 2023
- konkurs Alfa Entreprenør AS · siste regnskap 2024
- konkurs Algeta AS · siste regnskap 2024
- konkurs Alliance Invest AS · siste regnskap 2023
- konkurs Alliance Invest Bokn AS · siste regnskap 2023
- konkurs Alliance Total Service 24 AS · siste regnskap 2024
- under avvikling Alpha Invest AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Alta Industribygg AS · siste regnskap 2025
- konkurs Altum Invest AS · siste regnskap 2025
- under tvangsavvikling eller tvangsoppløsning Alula AS · siste regnskap 2023
- konkurs AM Eigedom AS · siste regnskap 2024
- under avvikling Ambera Holding AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Ambera Iberia AS · siste regnskap 2025
- under tvangsavvikling eller tvangsoppløsning Amelo AS · siste regnskap 2025
- under tvangsavvikling eller tvangsoppløsning Amv 116 AS · siste regnskap 2020
- under avvikling Andersen Holding AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Angelina AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Ankerveien 96 AS · siste regnskap 2025
Om tallene
- Bare aksjeselskaper (AS og ASA) er med. Enkeltpersonforetak har normalt ikke plikt til å sende inn årsregnskap og mangler derfor.
- Brønnøysundregistrene kontrollerer bare at regnskapet er levert, ikke innholdet. Mistenkelige tall flagges på selskapssiden; de skjules ikke.
- Tallene er selskapsregnskap, ikke konsernregnskap. Holdingselskaper kan merkes i admin og telles da ikke i sektorsnittet.