Rangering Eiendom 2024
Pressemodus: topp og bunn med kildehenvisning
Benchmarks · regnskapsår 2024
Kvartiler blant de 7 453 rangerte selskapene, alle størrelser. Halvparten ligger mellom nedre og øvre kvartil.
| Nøkkeltall | Nedre kvartil | Median | Øvre kvartil |
|---|---|---|---|
| Driftsmargin | 10,0 % | 42,5 % | 65,1 % |
| Resultatmargin | −1,0 % | 17,1 % | 51,8 % |
| Totalrentabilitet | 3,7 % | 7,5 % | 14,2 % |
| Egenkapitalandel | 9,1 % | 26,4 % | 55,9 % |
| Gjeldsgrad | 0,68 | 2,33 | 6,85 |
| Likviditetsgrad 1 | 0,53 | 1,33 | 3,54 |
| Omsetningsvekst | −0,1 % | 4,9 % | 18,8 % |
Rangerte per Morning selskapsklasse: Mikro: 5 635 · Små: 1 447 · Mellomstore: 356 · Store: 15. Morning selskapsklasser etter omsetning: Mikro 1–10 MNOK, Små 10 MNOK–50 MNOK, Mellomstore 50 MNOK–500 MNOK, Store fra 500 MNOK. Metode
Fordeling av samlet indeks · 2024
Best i hver kategori · 2024
Blant rangerte selskaper med minst 10 MNOK i omsetning. Verdier over 100 % for marginer og egenkapitalandel, likviditetsgrad over 20 og vekst fra en mindre base enn 10 MNOK regnes som engangseffekter og er holdt utenfor.
Rangering · 2024
Morning Enterprise Index 0–100, versjon 2: hvert nøkkeltall sammenlignes med selskaper i samme sektor og størrelsesgruppe. Klikk på en kolonneoverskrift for å sortere.
| Rang | Selskap | Klasse | Indeks | Driftsmargin | Egenkapitalandel | Likviditetsgrad 1 | Omsetningsvekst | Omsetning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 301 | Boa AS | Mikronr. 1 028 i klassen | 64 | 81,1 % | 70,5 % | 0,86 | 3,6 % | 1 MNOK |
| 1 302 | GG Gruppen AS | Mikronr. 1 029 i klassen | 64 | −239,8 % | 94,5 % | 13,48 | 40,7 % | 5 MNOK |
| 1 303 | Lille Grensen 7 AS | Smånr. 220 i klassen | 64 | 45,8 % | 94,9 % | 5,91 | – | 30 MNOK |
| 1 304 | Uppal Invest AS | Mikronr. 1 030 i klassen | 64 | 76,1 % | 40,7 % | 2,16 | 29,1 % | 2 MNOK |
| 1 305 | Tunga Invest II AS | Smånr. 221 i klassen | 64 | 94,2 % | 28,1 % | 16,55 | 5,4 % | 20 MNOK |
| 1 306 | EIENDOMSHUSET MALLING & CO AS | Mellomstorenr. 52 i klassen | 64 | −6,0 % | 70,6 % | 1,48 | 22,2 % | 62 MNOK |
| 1 307 | Hejo Eiendom AS | Mikronr. 1 031 i klassen | 64 | 49,8 % | 19,3 % | 14,13 | 26,3 % | 2 MNOK |
| 1 308 | Lauvheim Eiendomsselskap AS | Mikronr. 1 032 i klassen | 64 | 77,3 % | 49,8 % | 0,71 | 6,4 % | 3 MNOK |
| 1 309 | LT Finans AS | Mikronr. 1 033 i klassen | 64 | −573,0 % | 89,2 % | 6,58 | 277,4 % | 2 MNOK |
| 1 310 | Leira Butikkeiendom AS | Mikronr. 1 034 i klassen | 64 | 76,1 % | 86,8 % | 0,47 | 3,8 % | 3 MNOK |
| 1 311 | Mariasson AS | Mikronr. 1 035 i klassen | 64 | 51,8 % | 40,5 % | 2,09 | 16,7 % | 1 MNOK |
| 1 312 | Fyrstikkalléen 3 AS | Smånr. 222 i klassen | 64 | 62,3 % | 86,0 % | 1,38 | 3,7 % | 27 MNOK |
| 1 313 | Rådhusveien 8 AS | Mikronr. 1 036 i klassen | 64 | 65,4 % | 74,6 % | 0,52 | −3,6 % | 1 MNOK |
| 1 314 | Beth Eiendom AS | Mikronr. 1 037 i klassen | 64 | 70,4 % | 43,7 % | 0,48 | 54,8 % | 2 MNOK |
| 1 315 | Professor Birkelandsvei 32 B AS | Smånr. 223 i klassen | 64 | 88,7 % | 48,6 % | 0,01 | 4,8 % | 11 MNOK |
| 1 316 | PAUS & Paus Eiendom AS | Smånr. 224 i klassen | 64 | 22,9 % | 84,4 % | 4,26 | −0,8 % | 27 MNOK |
| 1 317 | PC Support Eiendom AS | Mikronr. 1 038 i klassen | 64 | 39,4 % | 88,3 % | 4,18 | −0,4 % | 2 MNOK |
| 1 318 | Klemetstadveien 1 AS | Mikronr. 1 039 i klassen | 64 | 86,5 % | 26,4 % | 1,08 | 12,5 % | 5 MNOK |
| 1 319 | Lønningsflaten 23 AS | Mikronr. 1 040 i klassen | 64 | 90,8 % | 78,2 % | 0,16 | −5,4 % | 1 MNOK |
| 1 320 | Kunnskapsveien 55 AS | Smånr. 225 i klassen | 64 | 88,6 % | 50,8 % | 2,62 | −12,3 % | 46 MNOK |
| 1 321 | Bergen Vest Eiendomsmegling AS | Smånr. 226 i klassen | 64 | 14,5 % | 29,9 % | 1,34 | 23,0 % | 30 MNOK |
| 1 322 | Jemtland Bygg AS | Mikronr. 1 041 i klassen | 64 | 66,3 % | 39,8 % | 1,46 | 5,0 % | 8 MNOK |
| 1 323 | Krambugt 3 AS | Mikronr. 1 042 i klassen | 64 | 49,4 % | 91,6 % | 25,34 | 4,0 % | 7 MNOK |
| 1 324 | Ullerålsgata 2-4 AS | Mikronr. 1 043 i klassen | 64 | 59,3 % | 48,4 % | 1,40 | 4,7 % | 2 MNOK |
| 1 325 | Tandberg Eiendom Avdeling Agrokvartalet AS | Smånr. 227 i klassen | 64 | 72,6 % | 72,7 % | 0,91 | 6,1 % | 23 MNOK |
| 1 326 | Kvinen Eiendom AS | Mikronr. 1 044 i klassen | 64 | 61,3 % | 21,7 % | 0,89 | 73,6 % | 1 MNOK |
| 1 327 | Stadion 33 ASdatterselskap av Værste AS | Smånr. 228 i klassen | 64 | 80,8 % | 22,7 % | 3,89 | 4,8 % | 10 MNOK |
| 1 328 | Jaras Eiendom AS | Smånr. 229 i klassen | 64 | 31,4 % | 42,2 % | 1,62 | 9,2 % | 15 MNOK |
| 1 329 | Kalbakkveien 6 AS | Smånr. 230 i klassen | 64 | 77,4 % | 60,0 % | 0,13 | 6,2 % | 10 MNOK |
| 1 330 | Halkjenrud AS | Mikronr. 1 045 i klassen | 64 | −1,0 % | 56,3 % | 1,51 | 222,4 % | 3 MNOK |
| 1 331 | Otf Eiendom AS | Mikronr. 1 046 i klassen | 64 | 28,1 % | 81,5 % | 0,31 | 28,2 % | 7 MNOK |
| 1 332 | Strandveien 29 AS | Mikronr. 1 047 i klassen | 64 | 60,6 % | 33,6 % | 1,89 | 13,8 % | 2 MNOK |
| 1 333 | Solgaard Skog 110 Eiendom AS | Mikronr. 1 048 i klassen | 64 | 24,6 % | 96,1 % | 7,75 | 3,7 % | 4 MNOK |
| 1 334 | Sandanger Invest AS | Mikronr. 1 049 i klassen | 64 | 8,2 % | 74,6 % | 1,64 | 1 218,1 % | 4 MNOK |
| 1 335 | Extemplo Eiendomsutvikling AS | Mikronr. 1 050 i klassen | 64 | 20,5 % | 27,0 % | 1,89 | 333,3 % | 6 MNOK |
| 1 336 | Maridalsveien 188 AS | Mikronr. 1 051 i klassen | 64 | 71,9 % | 91,0 % | 0,52 | 5,9 % | 10 MNOK |
| 1 337 | Eiendomsmegler 1 Lillehammer og Gudbrandsdal AS | Smånr. 231 i klassen | 64 | 8,7 % | 42,3 % | 1,72 | 10,5 % | 38 MNOK |
| 1 338 | Helldal Industripark AS | Mikronr. 1 052 i klassen | 64 | 82,0 % | 63,3 % | 0,05 | 4,9 % | 7 MNOK |
| 1 339 | Håndverksvegen 15 AS | Mikronr. 1 053 i klassen | 64 | 69,8 % | 72,1 % | 0,46 | 2,0 % | 2 MNOK |
| 1 340 | Haakonsgate 44 AS | Mikronr. 1 054 i klassen | 64 | 47,8 % | 57,7 % | 4,85 | 0,6 % | 2 MNOK |
| 1 341 | Kilemoen Eiendom AS | Mikronr. 1 055 i klassen | 64 | 29,0 % | 45,0 % | 0,69 | 94,1 % | 2 MNOK |
| 1 342 | Vest Eiendom AS | Mikronr. 1 056 i klassen | 64 | −97,9 % | 95,3 % | 19,26 | 26,7 % | 2 MNOK |
| 1 343 | Flesland Invest AS | Mikronr. 1 057 i klassen | 64 | 58,5 % | 37,4 % | 2,59 | 4,5 % | 2 MNOK |
| 1 344 | FP Drift AS | Smånr. 232 i klassen | 64 | 13,8 % | 43,3 % | 1,57 | 65,3 % | 29 MNOK |
| 1 345 | Eurobygget AS | Mikronr. 1 058 i klassen | 64 | 65,2 % | 46,8 % | 2,07 | 5,2 % | 2 MNOK |
| 1 346 | Lyse Eiendom Mariero AS | Smånr. 233 i klassen | 64 | 54,7 % | 82,5 % | 1,68 | 9,3 % | 40 MNOK |
| 1 347 | Rosenborgklinikken Fysioterapi AS | Mikronr. 1 059 i klassen | 64 | 8,9 % | 57,6 % | 2,25 | 18,7 % | 4 MNOK |
| 1 348 | Gaus Ringebu AS | Mikronr. 1 060 i klassen | 64 | 53,0 % | 65,6 % | 2,56 | 0,7 % | 4 MNOK |
| 1 349 | Vestby Handel AS | Mikronr. 1 061 i klassen | 64 | 66,4 % | 87,0 % | 2,87 | 4,0 % | 5 MNOK |
| 1 350 | Strømsveien 323 Eiendom AS | Mikronr. 1 062 i klassen | 64 | 84,8 % | 66,0 % | 0,08 | 4,2 % | 5 MNOK |
Konkurs eller under avvikling
Disse selskapene er holdt utenfor rangeringen.
Viser 50 av 1 639. Se alle konkurser og avviklinger
- konkurs 3B Prosjekt AS · siste regnskap 2024
- under avvikling 3Xa Invest AS · siste regnskap 2025
- status.deleted 7 Star Eiendom AS · siste regnskap 2023
- under avvikling 705 Senteret AS · siste regnskap 2025
- under tvangsavvikling eller tvangsoppløsning A - Uglum Invest AS · siste regnskap 2023
- under avvikling A Development AS · siste regnskap 2025
- under avvikling A E Tufte AS · siste regnskap 2025
- konkurs A-Omsorg Eiendom AS · siste regnskap 2024
- under avvikling A. Langseth Holding AS · siste regnskap 2025
- status.deleted A. M. Pettersen Eiendom AS · siste regnskap 2025
- under avvikling A1 Living AS · siste regnskap 2025
- under avvikling A: Eiendom AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Aabys Gate 12 AS · siste regnskap 2025
- konkurs Aasen Eiendomsmegling AS · siste regnskap 2025
- status.deleted Aaslien Eiendom AS · siste regnskap 2025
- status.deleted AB Invest IV AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Abbl Eiendomsmegling AS · siste regnskap 2025
- konkurs Abc Eiendomsinvest AS · siste regnskap 2023
- under avvikling Abeli Energi AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Aberdeen Property Norinvest Beta AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Active Property AS · siste regnskap 2025
- konkurs Advokat 365 Holding AS · siste regnskap 2024
- under avvikling Aella Eiendom AS
- under avvikling Agder Overnatting AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Ageko AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Agulv Eiendom AS · siste regnskap 2025
- under avvikling AIO TAKST & Eiendom AS · siste regnskap 2025
- status.deleted Akershave Apartments AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Akiva Properties AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Akm Eiendom AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Akos Eiendom AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Aksjeselskapet Geir Kristiansen AS · siste regnskap 2025
- under tvangsavvikling eller tvangsoppløsning Akw Drift AS · siste regnskap 2023
- konkurs Alfa Entreprenør AS · siste regnskap 2024
- konkurs Algeta AS · siste regnskap 2024
- konkurs Alliance Invest AS · siste regnskap 2023
- konkurs Alliance Invest Bokn AS · siste regnskap 2023
- konkurs Alliance Total Service 24 AS · siste regnskap 2024
- under avvikling Alpha Invest AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Alta Industribygg AS · siste regnskap 2025
- konkurs Altum Invest AS · siste regnskap 2025
- under tvangsavvikling eller tvangsoppløsning Alula AS · siste regnskap 2023
- konkurs AM Eigedom AS · siste regnskap 2024
- under avvikling Ambera Holding AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Ambera Iberia AS · siste regnskap 2025
- under tvangsavvikling eller tvangsoppløsning Amelo AS · siste regnskap 2025
- under tvangsavvikling eller tvangsoppløsning Amv 116 AS · siste regnskap 2020
- under avvikling Andersen Holding AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Angelina AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Ankerveien 96 AS · siste regnskap 2025
Om tallene
- Bare aksjeselskaper (AS og ASA) er med. Enkeltpersonforetak har normalt ikke plikt til å sende inn årsregnskap og mangler derfor.
- Brønnøysundregistrene kontrollerer bare at regnskapet er levert, ikke innholdet. Mistenkelige tall flagges på selskapssiden; de skjules ikke.
- Tallene er selskapsregnskap, ikke konsernregnskap. Holdingselskaper kan merkes i admin og telles da ikke i sektorsnittet.