Rangering Eiendom 2024
Pressemodus: topp og bunn med kildehenvisning
Benchmarks · regnskapsår 2024
Kvartiler blant de 7 453 rangerte selskapene, alle størrelser. Halvparten ligger mellom nedre og øvre kvartil.
| Nøkkeltall | Nedre kvartil | Median | Øvre kvartil |
|---|---|---|---|
| Driftsmargin | 10,0 % | 42,5 % | 65,1 % |
| Resultatmargin | −1,0 % | 17,1 % | 51,8 % |
| Totalrentabilitet | 3,7 % | 7,5 % | 14,2 % |
| Egenkapitalandel | 9,1 % | 26,4 % | 55,9 % |
| Gjeldsgrad | 0,68 | 2,33 | 6,85 |
| Likviditetsgrad 1 | 0,53 | 1,33 | 3,54 |
| Omsetningsvekst | −0,1 % | 4,9 % | 18,8 % |
Rangerte per Morning selskapsklasse: Mikro: 5 635 · Små: 1 447 · Mellomstore: 356 · Store: 15. Morning selskapsklasser etter omsetning: Mikro 1–10 MNOK, Små 10 MNOK–50 MNOK, Mellomstore 50 MNOK–500 MNOK, Store fra 500 MNOK. Metode
Fordeling av samlet indeks · 2024
Best i hver kategori · 2024
Blant rangerte selskaper med minst 10 MNOK i omsetning. Verdier over 100 % for marginer og egenkapitalandel, likviditetsgrad over 20 og vekst fra en mindre base enn 10 MNOK regnes som engangseffekter og er holdt utenfor.
Rangering · 2024
Morning Enterprise Index 0–100, versjon 2: hvert nøkkeltall sammenlignes med selskaper i samme sektor og størrelsesgruppe. Klikk på en kolonneoverskrift for å sortere.
| Rang | Selskap | Klasse | Indeks | Driftsmargin | Egenkapitalandel | Likviditetsgrad 1 | Omsetningsvekst | Omsetning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| – | XO Utvikling ASuten rang: Omsetning ikke oppgitt | – | – | – | 8,1 % | 3,23 | – | – |
| – | Xponent ASuten rang: For lite grunnlag (under minsteomsetning) | Mikro | – | −637,9 % | 99,7 % | 197,89 | 0,0 % | 0 MNOK |
| – | Xses Energy Systems ASuten rang: Omsetning ikke oppgitt | – | – | – | −588 495,3 % | 0,00 | – | – |
| – | Yaco ASuten rang: Omsetning ikke oppgitt | – | – | – | 100,0 % | – | – | – |
| – | Yamba ASuten rang: For lite grunnlag (under minsteomsetning) | Mikro | – | −3 229,0 % | 99,0 % | 95,94 | 39,7 % | 0 MNOK |
| – | Yang Yang ASuten rang: For lite grunnlag (under minsteomsetning) | Mikro | – | −17,7 % | −143,7 % | 5,48 | −3,2 % | 1 MNOK |
| – | Yasir Jari Holding ASuten rang: Omsetning ikke oppgitt | – | – | – | 92,5 % | 0,20 | – | – |
| – | Ybm Holding ASuten rang: Omsetning ikke oppgitt | – | – | – | 22,2 % | 0,05 | – | – |
| – | YC Holding ASuten rang: Holdingselskap (rangert i listen «Holding og investering») | – | – | – | 99,7 % | 8,67 | – | – |
| – | Ych ASuten rang: For lite grunnlag (under minsteomsetning) | Mikro | – | 37,3 % | 31,8 % | 0,77 | −9,3 % | 0 MNOK |
| – | Ydstebo Invest ASuten rang: Omsetning ikke oppgitt | – | – | – | 86,1 % | 3,60 | – | – |
| – | Yellowsnow ASuten rang: For lite grunnlag (under minsteomsetning) | Mikro | – | −323,5 % | 92,2 % | 12,76 | 8,7 % | 0 MNOK |
| – | YG Invest ASuten rang: Omsetning ikke oppgitt | – | – | – | 100,0 % | – | – | – |
| – | Yggdrasil D ASuten rang: Omsetning ikke oppgitt | – | – | – | −4,7 % | 0,42 | – | – |
| – | Yggdrasil M ASuten rang: Omsetning ikke oppgitt | – | – | – | 30,7 % | 1,28 | – | – |
| – | Yippi Flatåsen B5 ASuten rang: Omsetning ikke oppgitt | – | – | – | 1,6 % | 1,02 | – | – |
| – | Ylmheim ASuten rang: For lite grunnlag (under minsteomsetning) | Mikro | – | 97,3 % | 97,7 % | 5,36 | 9,7 % | 0 MNOK |
| – | Ylva Invest ASuten rang: Holdingselskap (rangert i listen «Holding og investering») | Mikro | – | 45,4 % | 58,4 % | 1,56 | 319,0 % | 0 MNOK |
| – | Ymeblod ASuten rang: Omsetning ikke oppgitt | – | – | – | 82,1 % | 285,45 | – | – |
| – | Ymse Investeringer ASuten rang: For lite grunnlag (under minsteomsetning) | Mikro | – | 59,3 % | 99,8 % | 253,03 | 9,2 % | 0 MNOK |
| – | Yngle ASuten rang: Omsetning ikke oppgitt | – | – | – | 99,9 % | 720,72 | – | 0 MNOK |
| – | Yngsett Holding ASuten rang: Holdingselskap (rangert i listen «Holding og investering») | – | – | – | 68,8 % | 0,04 | – | – |
| – | Yngve Fredriksen Invest ASuten rang: Holdingselskap (rangert i listen «Holding og investering») | – | – | – | 98,0 % | 51,02 | – | – |
| – | Ynwa Eiendom ASuten rang: For lite grunnlag (under minsteomsetning) | Mikro | – | 42,0 % | −6,9 % | 0,12 | 11,4 % | 0 MNOK |
| – | Yolo ASuten rang: Omsetning ikke oppgitt | – | – | – | 84,0 % | 5,91 | – | – |
| – | Yoon ASuten rang: For lite grunnlag (under minsteomsetning) | Mikro | – | 71,3 % | 44,8 % | 21,51 | −2,6 % | 0 MNOK |
| – | Ypsilon Eiendom ASuten rang: For lite grunnlag (under minsteomsetning) | Mikro | – | 67,6 % | 72,6 % | 0,94 | 5,2 % | 0 MNOK |
| – | Yrken Eiendom ASuten rang: For lite grunnlag (under minsteomsetning) | Mikro | – | 54,6 % | 12,9 % | 1,12 | 8,7 % | 0 MNOK |
| – | Ysteri Invest AS mangler 2025uten rang: Omsetning ikke oppgitt | – | – | – | 100,0 % | 3,58 | – | 0 MNOK |
| – | Ytrebygda Eiendom ASuten rang: For lite grunnlag (under minsteomsetning) | Mikro | – | 28,1 % | 25,4 % | 8,15 | 291,3 % | 0 MNOK |
| – | Ytter Invest ASuten rang: Holdingselskap (rangert i listen «Holding og investering») | – | – | – | 18,3 % | 0,05 | – | 0 MNOK |
| – | Ytterelva Industrieiendom ASuten rang: For lite grunnlag (under minsteomsetning) | Mikro | – | 62,8 % | 44,8 % | 0,07 | 25,0 % | 0 MNOK |
| – | Yttersia Eiendom ASuten rang: For lite grunnlag (under minsteomsetning) | Mikro | – | 58,0 % | 4,3 % | – | 0,0 % | 1 MNOK |
| – | Ytterst ved Piren ASuten rang: For lite grunnlag (under minsteomsetning) | Mikro | – | −2 235,5 % | 80,8 % | 16,05 | −100,0 % | 0 MNOK |
| – | Ytterøykaia ASuten rang: For lite grunnlag (under minsteomsetning) | Mikro | – | −143,5 % | 0,9 % | 0,45 | −64,2 % | 0 MNOK |
| – | Zach Invest ASuten rang: Holdingselskap (rangert i listen «Holding og investering») | Mikro | – | −99,9 % | 88,2 % | 2,59 | – | 0 MNOK |
| – | Zachs Capital ASuten rang: Omsetning ikke oppgitt | – | – | – | −11,6 % | 0,00 | – | – |
| – | Zachs Eiendom ASuten rang: For lite grunnlag (under minsteomsetning) | Mikro | – | −1 119,5 % | 51,8 % | 0,31 | – | 0 MNOK |
| – | Zahlfjøsen ASuten rang: For lite grunnlag (under minsteomsetning) | Mikro | – | 7,3 % | 95,5 % | 3,53 | −25,7 % | 0 MNOK |
| – | ZB Utvikling ASuten rang: Omsetning ikke oppgitt | – | – | – | 27,0 % | 5,77 | – | – |
| – | Zektor Utvikling ASuten rang: For lite grunnlag (under minsteomsetning) | Mikro | – | 12,4 % | 36,3 % | 154,46 | 4,5 % | 0 MNOK |
| – | Zellos ASuten rang: For lite grunnlag (under minsteomsetning) | Mikro | – | 29,3 % | 40,1 % | 0,10 | −15,9 % | 0 MNOK |
| – | Zenia Beach ASuten rang: For lite grunnlag (under minsteomsetning) | Mikro | – | 5,4 % | 56,1 % | 4,36 | 64,3 % | 0 MNOK |
| – | Zenit Eiendom ASuten rang: For lite grunnlag (under minsteomsetning) | Mikro | – | 69,0 % | 32,5 % | 0,19 | 4,1 % | 1 MNOK |
| – | Zeta Holding Alta ASuten rang: Holdingselskap (rangert i listen «Holding og investering») | – | – | – | 99,1 % | 108,98 | – | 0 MNOK |
| – | Zetha Invest ASuten rang: For lite grunnlag (under minsteomsetning) | Mikro | – | −5,5 % | 98,3 % | 22,82 | −5,4 % | 0 MNOK |
| – | Zetlitz Capital ASuten rang: Omsetning ikke oppgitt | – | – | – | −10,0 % | 0,55 | – | – |
| – | Ziben ASuten rang: For lite grunnlag (under minsteomsetning) | Mikro | – | 84,9 % | 69,6 % | 1,87 | 6 541,2 % | 1 MNOK |
| – | Zidane Holding ASuten rang: Holdingselskap (rangert i listen «Holding og investering») | – | – | – | 90,8 % | 106,98 | – | – |
| – | Zimmer Holding ASuten rang: Holdingselskap (rangert i listen «Holding og investering») | Mikro | – | −42,1 % | 99,9 % | 540,05 | −16,7 % | 0 MNOK |
Konkurs eller under avvikling
Disse selskapene er holdt utenfor rangeringen.
Viser 50 av 1 639. Se alle konkurser og avviklinger
- konkurs 3B Prosjekt AS · siste regnskap 2024
- under avvikling 3Xa Invest AS · siste regnskap 2025
- status.deleted 7 Star Eiendom AS · siste regnskap 2023
- under avvikling 705 Senteret AS · siste regnskap 2025
- under tvangsavvikling eller tvangsoppløsning A - Uglum Invest AS · siste regnskap 2023
- under avvikling A Development AS · siste regnskap 2025
- under avvikling A E Tufte AS · siste regnskap 2025
- konkurs A-Omsorg Eiendom AS · siste regnskap 2024
- under avvikling A. Langseth Holding AS · siste regnskap 2025
- status.deleted A. M. Pettersen Eiendom AS · siste regnskap 2025
- under avvikling A1 Living AS · siste regnskap 2025
- under avvikling A: Eiendom AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Aabys Gate 12 AS · siste regnskap 2025
- konkurs Aasen Eiendomsmegling AS · siste regnskap 2025
- status.deleted Aaslien Eiendom AS · siste regnskap 2025
- status.deleted AB Invest IV AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Abbl Eiendomsmegling AS · siste regnskap 2025
- konkurs Abc Eiendomsinvest AS · siste regnskap 2023
- under avvikling Abeli Energi AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Aberdeen Property Norinvest Beta AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Active Property AS · siste regnskap 2025
- konkurs Advokat 365 Holding AS · siste regnskap 2024
- under avvikling Aella Eiendom AS
- under avvikling Agder Overnatting AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Ageko AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Agulv Eiendom AS · siste regnskap 2025
- under avvikling AIO TAKST & Eiendom AS · siste regnskap 2025
- status.deleted Akershave Apartments AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Akiva Properties AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Akm Eiendom AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Akos Eiendom AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Aksjeselskapet Geir Kristiansen AS · siste regnskap 2025
- under tvangsavvikling eller tvangsoppløsning Akw Drift AS · siste regnskap 2023
- konkurs Alfa Entreprenør AS · siste regnskap 2024
- konkurs Algeta AS · siste regnskap 2024
- konkurs Alliance Invest AS · siste regnskap 2023
- konkurs Alliance Invest Bokn AS · siste regnskap 2023
- konkurs Alliance Total Service 24 AS · siste regnskap 2024
- under avvikling Alpha Invest AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Alta Industribygg AS · siste regnskap 2025
- konkurs Altum Invest AS · siste regnskap 2025
- under tvangsavvikling eller tvangsoppløsning Alula AS · siste regnskap 2023
- konkurs AM Eigedom AS · siste regnskap 2024
- under avvikling Ambera Holding AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Ambera Iberia AS · siste regnskap 2025
- under tvangsavvikling eller tvangsoppløsning Amelo AS · siste regnskap 2025
- under tvangsavvikling eller tvangsoppløsning Amv 116 AS · siste regnskap 2020
- under avvikling Andersen Holding AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Angelina AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Ankerveien 96 AS · siste regnskap 2025
Om tallene
- Bare aksjeselskaper (AS og ASA) er med. Enkeltpersonforetak har normalt ikke plikt til å sende inn årsregnskap og mangler derfor.
- Brønnøysundregistrene kontrollerer bare at regnskapet er levert, ikke innholdet. Mistenkelige tall flagges på selskapssiden; de skjules ikke.
- Tallene er selskapsregnskap, ikke konsernregnskap. Holdingselskaper kan merkes i admin og telles da ikke i sektorsnittet.