Rangering Eiendom 2024
Pressemodus: topp og bunn med kildehenvisning
Benchmarks · regnskapsår 2024
Kvartiler blant de 7 453 rangerte selskapene, alle størrelser. Halvparten ligger mellom nedre og øvre kvartil.
| Nøkkeltall | Nedre kvartil | Median | Øvre kvartil |
|---|---|---|---|
| Driftsmargin | 10,0 % | 42,5 % | 65,1 % |
| Resultatmargin | −1,0 % | 17,1 % | 51,8 % |
| Totalrentabilitet | 3,7 % | 7,5 % | 14,2 % |
| Egenkapitalandel | 9,1 % | 26,4 % | 55,9 % |
| Gjeldsgrad | 0,68 | 2,33 | 6,85 |
| Likviditetsgrad 1 | 0,53 | 1,33 | 3,54 |
| Omsetningsvekst | −0,1 % | 4,9 % | 18,8 % |
Rangerte per Morning selskapsklasse: Mikro: 5 635 · Små: 1 447 · Mellomstore: 356 · Store: 15. Morning selskapsklasser etter omsetning: Mikro 1–10 MNOK, Små 10 MNOK–50 MNOK, Mellomstore 50 MNOK–500 MNOK, Store fra 500 MNOK. Metode
Fordeling av samlet indeks · 2024
Best i hver kategori · 2024
Blant rangerte selskaper med minst 10 MNOK i omsetning. Verdier over 100 % for marginer og egenkapitalandel, likviditetsgrad over 20 og vekst fra en mindre base enn 10 MNOK regnes som engangseffekter og er holdt utenfor.
Rangering · 2024
Morning Enterprise Index 0–100, versjon 2: hvert nøkkeltall sammenlignes med selskaper i samme sektor og størrelsesgruppe. Klikk på en kolonneoverskrift for å sortere.
| Rang | Selskap | Klasse | Indeks | Driftsmargin | Egenkapitalandel | Likviditetsgrad 1 | Omsetningsvekst | Omsetning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| – | Åseral Næringshus ASuten rang: For lite grunnlag (under minsteomsetning) | Mikro | – | 45,9 % | 35,7 % | 2,57 | 6,4 % | 1 MNOK |
| – | Åsevik Utvikling ASuten rang: Omsetning ikke oppgitt | – | – | – | 8,6 % | 5,80 | – | – |
| – | Åsgard Eiendom ASuten rang: For lite grunnlag (under minsteomsetning) | Mikro | – | 78,5 % | −2,7 % | 3,32 | 184,7 % | 0 MNOK |
| – | Åsgårdhagen ASuten rang: For lite grunnlag (under minsteomsetning) | Mikro | – | −27,2 % | 50,5 % | 3,12 | −12,0 % | 0 MNOK |
| – | Åsgårdstrand Panorama ASuten rang: Omsetning ikke oppgitt | – | – | – | 95,4 % | 21,93 | – | – |
| – | Åshaugveien 21 ASuten rang: Omsetning ikke oppgitt | – | – | – | 89,4 % | 9,48 | – | – |
| – | Åshaugveien 37 ASuten rang: Omsetning ikke oppgitt | – | – | – | −14,8 % | 0,00 | – | – |
| – | Åsheimenga Eiendom ASuten rang: For lite grunnlag (under minsteomsetning) | Mikro | – | 77,0 % | 28,6 % | 0,67 | −17,5 % | 0 MNOK |
| – | Åsheimveien 30 ASuten rang: For lite grunnlag (under minsteomsetning) | Mikro | – | 37,3 % | 66,3 % | 16,37 | 4,0 % | 0 MNOK |
| – | Åslia Boligselskap ASuten rang: Omsetning ikke oppgitt | – | – | – | −88,4 % | 21,86 | – | – |
| – | Åsveien 1 ASuten rang: Balanse mangler | – | – | – | – | – | −100,0 % | 0 MNOK |
| – | Åsveien 8 ASuten rang: For lite grunnlag (under minsteomsetning) | Mikro | – | 68,7 % | −1,9 % | 14,16 | 0,8 % | 0 MNOK |
| – | Åsveien Bolig ASuten rang: For lite grunnlag (under minsteomsetning) | Mikro | – | 71,4 % | 0,5 % | 7,76 | 7,3 % | 0 MNOK |
| – | Åsvika Utvikling ASuten rang: Konkurs eller under avvikling | – | – | – | 9,3 % | 1,10 | – | – |
| – | Ælvebruket Holding ASuten rang: Omsetning ikke oppgitt | – | – | – | −4,4 % | 91,77 | – | – |
| – | Ø Holding ASuten rang: Omsetning ikke oppgitt | – | – | – | 98,6 % | 43,02 | – | – |
| – | Ø J Holding ASuten rang: Holdingselskap (rangert i listen «Holding og investering») | – | – | – | 96,3 % | 23,26 | – | – |
| – | Ø Syvertsen Holding ASuten rang: Holdingselskap (rangert i listen «Holding og investering») | – | – | – | 97,0 % | – | – | – |
| – | Ø. TOTENV. 128 ASuten rang: For lite grunnlag (under minsteomsetning) | Mikro | – | 39,4 % | 3,4 % | 1,10 | 4,0 % | 1 MNOK |
| – | Ø.Vika Eiendom ASuten rang: For lite grunnlag (under minsteomsetning) | Mikro | – | 19,6 % | −21,1 % | 0,38 | 148,5 % | 1 MNOK |
| – | Øav 25 ASuten rang: Omsetning ikke oppgitt | – | – | – | 0,0 % | 0,15 | – | 0 MNOK |
| – | Ødegaarden Havn ASuten rang: For lite grunnlag (under minsteomsetning) | Mikro | – | −149,2 % | −132,1 % | 0,44 | 7,6 % | 0 MNOK |
| – | Ødegård Utvikling ASuten rang: For lite grunnlag (under minsteomsetning) | Mikro | – | −100,3 % | 7,1 % | 19,01 | 0,0 % | 0 MNOK |
| – | Ødegårdskilen Torg ASuten rang: Omsetning ikke oppgitt | – | – | – | 99,9 % | 85,00 | – | – |
| – | Ødemajer Eiendom ASuten rang: Omsetning ikke oppgitt | – | – | – | 100,0 % | – | – | – |
| – | Øenbygget ASuten rang: For lite grunnlag (under minsteomsetning) | Mikro | – | 41,2 % | 26,1 % | 34,66 | 43,2 % | 0 MNOK |
| – | Øian Holding ASuten rang: Holdingselskap (rangert i listen «Holding og investering») | – | – | – | 99,9 % | 667,04 | – | – |
| – | Øistrø ASuten rang: Omsetning ikke oppgitt | – | – | – | −11,8 % | 0,01 | – | – |
| – | Økernveien 81 B ASuten rang: Omsetning ikke oppgitt | – | – | – | 100,0 % | – | – | – |
| – | Økle ASuten rang: Omsetning ikke oppgitt | – | – | – | 2,8 % | 1,22 | −100,0 % | 0 MNOK |
| – | Økohjem Eiendom ASuten rang: Omsetning ikke oppgitt | – | – | – | −271,7 % | 0,16 | – | – |
| – | Øks Holding ASuten rang: Holdingselskap (rangert i listen «Holding og investering») | – | – | – | 15,9 % | 0,12 | – | – |
| – | Øksenberg Holding ASuten rang: Holdingselskap (rangert i listen «Holding og investering») | Mikro | – | 36,7 % | 25,0 % | 1,47 | −65,1 % | 0 MNOK |
| – | Øla Holding ASuten rang: Holdingselskap (rangert i listen «Holding og investering») | – | – | – | 98,8 % | 81,48 | – | – |
| – | Ølberg Eiendom ASuten rang: Omsetning ikke oppgitt | – | – | – | −394,8 % | 0,54 | – | – |
| – | Ølen Betong Murmansk ASuten rang: Omsetning ikke oppgitt | – | – | – | 98,7 % | 76,89 | – | – |
| – | Ølen Bygg Eiendom ASuten rang: For lite grunnlag (under minsteomsetning) | Mikro | – | −24,0 % | 28,9 % | 0,15 | 11,4 % | 0 MNOK |
| – | Ølm Bygg ASuten rang: Omsetning ikke oppgitt | – | – | – | −13,7 % | 0,00 | – | 0 MNOK |
| – | Ølness Holding ASuten rang: Omsetning ikke oppgitt | – | – | – | 80,2 % | 4,06 | – | 0 MNOK |
| – | Øno Invest ASuten rang: Omsetning ikke oppgitt | – | – | – | 99,9 % | 499,57 | – | – |
| – | Ønr Drift ASuten rang: For lite grunnlag (under minsteomsetning) | Mikro | – | 16,5 % | 39,9 % | 0,24 | −43,3 % | 0 MNOK |
| – | Øra Eiendom ASuten rang: For lite grunnlag (under minsteomsetning) | Mikro | – | 10,5 % | 83,2 % | 4,73 | −61,6 % | 0 MNOK |
| – | Øraveien 19 ASuten rang: For lite grunnlag (under minsteomsetning) | Mikro | – | 34,6 % | 5,6 % | 8,34 | 4,0 % | 1 MNOK |
| – | Øre Invest ASuten rang: Holdingselskap (rangert i listen «Holding og investering») | – | – | – | 100,0 % | – | – | 0 MNOK |
| – | Øreveien 11B ASuten rang: For lite grunnlag (under minsteomsetning) | Mikro | – | 84,0 % | 64,3 % | 1,96 | 29,2 % | 1 MNOK |
| – | Ørnatua 7 ASuten rang: Omsetning ikke oppgitt | – | – | – | 1,1 % | 0,00 | – | – |
| – | Ørnatua Holding ASuten rang: Omsetning ikke oppgitt | – | – | – | 93,3 % | 3,41 | – | – |
| – | Ørnen Eiendom ASuten rang: Konkurs eller under avvikling | – | – | – | 3,8 % | 1,02 | – | – |
| – | Ørnes Holding ASuten rang: Holdingselskap (rangert i listen «Holding og investering») | – | – | – | 99,5 % | 6,98 | – | 0 MNOK |
| – | Ørnesgruppen ASuten rang: For lite grunnlag (under minsteomsetning) | Mikro | – | 100,0 % | 117,2 % | – | −71,4 % | 0 MNOK |
Konkurs eller under avvikling
Disse selskapene er holdt utenfor rangeringen.
Viser 50 av 1 639. Se alle konkurser og avviklinger
- konkurs 3B Prosjekt AS · siste regnskap 2024
- under avvikling 3Xa Invest AS · siste regnskap 2025
- status.deleted 7 Star Eiendom AS · siste regnskap 2023
- under avvikling 705 Senteret AS · siste regnskap 2025
- under tvangsavvikling eller tvangsoppløsning A - Uglum Invest AS · siste regnskap 2023
- under avvikling A Development AS · siste regnskap 2025
- under avvikling A E Tufte AS · siste regnskap 2025
- konkurs A-Omsorg Eiendom AS · siste regnskap 2024
- under avvikling A. Langseth Holding AS · siste regnskap 2025
- status.deleted A. M. Pettersen Eiendom AS · siste regnskap 2025
- under avvikling A1 Living AS · siste regnskap 2025
- under avvikling A: Eiendom AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Aabys Gate 12 AS · siste regnskap 2025
- konkurs Aasen Eiendomsmegling AS · siste regnskap 2025
- status.deleted Aaslien Eiendom AS · siste regnskap 2025
- status.deleted AB Invest IV AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Abbl Eiendomsmegling AS · siste regnskap 2025
- konkurs Abc Eiendomsinvest AS · siste regnskap 2023
- under avvikling Abeli Energi AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Aberdeen Property Norinvest Beta AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Active Property AS · siste regnskap 2025
- konkurs Advokat 365 Holding AS · siste regnskap 2024
- under avvikling Aella Eiendom AS
- under avvikling Agder Overnatting AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Ageko AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Agulv Eiendom AS · siste regnskap 2025
- under avvikling AIO TAKST & Eiendom AS · siste regnskap 2025
- status.deleted Akershave Apartments AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Akiva Properties AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Akm Eiendom AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Akos Eiendom AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Aksjeselskapet Geir Kristiansen AS · siste regnskap 2025
- under tvangsavvikling eller tvangsoppløsning Akw Drift AS · siste regnskap 2023
- konkurs Alfa Entreprenør AS · siste regnskap 2024
- konkurs Algeta AS · siste regnskap 2024
- konkurs Alliance Invest AS · siste regnskap 2023
- konkurs Alliance Invest Bokn AS · siste regnskap 2023
- konkurs Alliance Total Service 24 AS · siste regnskap 2024
- under avvikling Alpha Invest AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Alta Industribygg AS · siste regnskap 2025
- konkurs Altum Invest AS · siste regnskap 2025
- under tvangsavvikling eller tvangsoppløsning Alula AS · siste regnskap 2023
- konkurs AM Eigedom AS · siste regnskap 2024
- under avvikling Ambera Holding AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Ambera Iberia AS · siste regnskap 2025
- under tvangsavvikling eller tvangsoppløsning Amelo AS · siste regnskap 2025
- under tvangsavvikling eller tvangsoppløsning Amv 116 AS · siste regnskap 2020
- under avvikling Andersen Holding AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Angelina AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Ankerveien 96 AS · siste regnskap 2025
Om tallene
- Bare aksjeselskaper (AS og ASA) er med. Enkeltpersonforetak har normalt ikke plikt til å sende inn årsregnskap og mangler derfor.
- Brønnøysundregistrene kontrollerer bare at regnskapet er levert, ikke innholdet. Mistenkelige tall flagges på selskapssiden; de skjules ikke.
- Tallene er selskapsregnskap, ikke konsernregnskap. Holdingselskaper kan merkes i admin og telles da ikke i sektorsnittet.